Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

No ja Przedwiośnia nie czytałem (wogóle jeszcze nie opracowywaliśmy, dopiero za tydzień będzie :mur: ), dlatego wybrałem pierwszy temat. Tez stosunkowo łatwy. Czytanie ze zrozumieniem było ciekawe, nie proste, nie trudne. Ciekawe. Choć oczywiscie jak zwykle była Wielka Improwizacja ;] Jutro anglik a po jutrze historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo jutro anglik po jutrze historia , trzeba by sobie przypomnieć pisanie listu. Ciekawe jestem bo tez pisalem ta mature dzisiaj i jakis klucz by sie przydal.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie paranoja.

 

Matma rozszerzona - 38% (jeden z lepszych wynikow w klasie)

Angielski podstawowy - 82% - w miare

Polski - 20% (14pkt) do zdania wystarczylo 21, strasznie pojechano mi po wypracowaniu z wesela :( polonistka na szybko znalazla 6pkt...

 

Ogólnie to lache kłade na polski, bo nie jestem humanistą :) Nie mam czasu na książki itp. Jednak przydałoby się go zdać. Wybieram się na PW, zapewne na Transport. Daj Panie Boże oby prawdziwa matura była łatwiejsza...

 

A temat na prezentacje już dawno przygotowany : "Język współczesnej reklamy" :) Prezentacja w PowerPoincie, rzutnik i komisja będzie w szoku :]

Edytowane przez Ant3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie za ciekawie <_<

Polski (podstawa) 42%

Angielski (Podstawa) 85% -> B-)

Biologia (Rozszerzona) ~60%

 

Ogólnie nie ma tragedii, tylko z biolcy się trza podszkolić bo polski mi lata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest mozna przyniesc swoj slownik angielskiego ? Bo dzisiaj na polskim byly slowniki ale nie potrzebowalem gozej z angielskim a co chwile biegac do komisji po slownik to lipa. A jak dla mnie to slownik na angielskim to jak kalkulator na matmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mi powiedzcie, jaki głupek w CKE nie nagrał płyt na angola?! Przez to naiczyciele musieli czytać i na rozszerzeniu ni w ząb nic nie zrozumiał i musiałem strzelać... żal.pl po prostu. Generalnie część z wypracowaniem jakoś specjalnie trudna nie była, ale czytanie ze zrozumieniem i rozumienie ze słuchu (sic!) było gorsze. Gorzej, że teskt był czytany przez dwie nauczycielki, z których jedna mówiła doskonale i tu wszystko zrozumiał, a druga sepleniła niemiłosiernie... mówie oczywiscie cały czas o rozszerzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę. Czy możecie polecić jakieś repetytoria i vademecum z biologii, chemii i fizyki? Co sądzicie o tych z GREG'a(repetytoria), vedemecum(OPERON)? Proszę o radę.

 

PS. Wiem ze temat nie do konca sie zgadza z moim pytaniem, ale w koncu chodzi tu o przygotowanie do matury:p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vademecum z chemii bardzo fajne aczkolwiek radzilbym oprocz tego jeszcze jakis podrecznik dokupic bo ksiazka podaje wsumie teorie czysta i czasami trudno zrozumiec :)

 

Facetka oddala nam maturki z polaka, mialem 40% jeeeee... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vademecum z chemii bardzo fajne aczkolwiek radzilbym oprocz tego jeszcze jakis podrecznik dokupic bo ksiazka podaje wsumie teorie czysta i czasami trudno zrozumiec :)

 

Facetka oddala nam maturki z polaka, mialem 40% jeeeee... :)

Podreczniki mam z operonu wszystkie czesci wiec luz. Vademecum jest dobre do szybkiej powtorki materialu. A co z tym GREG'iem(repetytoria)? No i reszta vademecum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "vacka" :P z biologii i chemii z operonu.

Z biologii fajne, dużo treści, na szybką powtórkę akarat.

Z chemii już nie polecam, nie podoba mi się, bardzo cienkie, mało treści, mało ciekawostek.

 

Z książek z biologii polecam "Fizjologie roślin z elementami anatomii człowieka" Pawła Hosera.

Wg. mnie nie ma lepszej książki "o człowieku"

Jednak nie jest już drukowana i bardzo ciężko ją dostać, na allegro chcą za nią ogromne sumy ~70zł z półroku temu, nie wiem jak teraz.

Mi się udało wychaczyć za "grosze" ~30zł już z przesyłką.

Edytowane przez Dudek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Maturę pisałem rok temu i rozumiem Wasz ból - na studiach jest gorzej jednak :)

Co do matury, żeby nie było offtopu, to zdawałem z fizyki i matematyki (obie rozszerzone). Polecam z fizyki zbiór Mendla - jest dość stary, można go dostać na allegro za grosze.

Z matematyki oczywiście zbiór Pana Andrzeja Kiełbasy - są tam różne zadania, zarówno bardzo proste, jak również i te ciut trudniejsze ;)

ale i tak Wam powiem, że poziom matury się co roku obniża, w tamtym roku fizyka była po prostu śmieszna. Praktycznie zero wiedzy, dużo trudniejsza wg mnie była ta 2 lata temu.

No i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...