Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Co do matury, żeby nie było offtopu, to zdawałem z fizyki i matematyki (obie rozszerzone). Polecam z fizyki zbiór Mendla - jest dość stary, można go dostać na allegro za grosze.

super zbiorek :) korzystam na korkach i w domu

Z matematyki oczywiście zbiór Pana Andrzeja Kiełbasy - są tam różne zadania, zarówno bardzo proste, jak również i te ciut trudniejsze

kiełbasa rlz!

 

Wiecie kiedy jest próbna matura organizowana przez CKE? 4, 5, 6 marca. Niecały miesiąc został, a ja dziś odrabiając prace domowa z matmy zrozumiałem, że nic nie umiem. Cienko widzę zarówno tą próbną, jak i tą majową... Przez ferie nie ruszyłem nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kiedy jest próbna matura organizowana przez CKE? 4, 5, 6 marca. Niecały miesiąc został, a ja dziś odrabiając prace domowa z matmy zrozumiałem, że nic nie umiem. Cienko widzę zarówno tą próbną, jak i tą majową... Przez ferie nie ruszyłem nic!

Podstawa czy rozszerzenie? Jak to pierwsze, to raczej pikus do maja, ale jak to drugie... niech Bog ma Ciebie w Swojej opiece :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy kogo. Nie każdy wybiera się na studia techniczne. Materiał jest "inny" niż w liceum. Poza tym zależy to też od uczelni jaką się wybierze i kierunku, na niektórych technicznych jest mniej matematyki, co nie znaczy, że mało :)

U mnie np 1 semestr to było: ciągi, granice, funkcje ciągłe, pochodne, badania funkcji, całki nieoznaczone, całki oznaczone, zastosowanie całek, całki niewłaściwe, szeregi liczbowe i potęgowe, funkcje 2 i 3 zmiennych, rachunek różnicznowy funkcji 2/3 zmiennych. Na innej uczelni u kolegi 1 semestr zakończył się przed całkami. Dodam że nie studiuję matematyki tylko AiR, a kumpel Infe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa czy rozszerzenie? Jak to pierwsze, to raczej pikus do maja, ale jak to drugie... niech Bog ma Ciebie w Swojej opiece

Rozszerzenie. Wychodzi na to że coś jednak umiem z tej matmy po dzisiejsze lekcji... :D

 

Teraz rozszerzona matura ma zmniejszony zakres

Ta.. o kilka działów.. tych na których najłatwiej punkty nastukać. Zresztą zadania, które można zrobić tymi wyciętymi sposobami mozna też zrobić przy pomjocy tych które pozostały. Tylko jest to trudniejsze, dłuższe, i wymagające więcej myślenia. Wniosek - zadania moga dać. Kto umie robi sposobami wyciętymi, kto niech - niech robi tymi które pozostały i martwi się czy aby napewno dobrze kombinuje. Gorzej jednak, jak narzucą sposób rozwiązania zadania... :/

 

Oojjj bedzie bolal 1 sem analizy na studiach

Dobrze, że mój matematyk przerobił z nami spory kawałek :D ponad poziom LO :P Jako jeden z nielicznych nauczycieli zalezy mu, żebyśmy dobrze zdali mature i dali sobie jakoś rade na studiach. Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McDracullo a gdzie sie wybierasz na studia, ze cisniesz i majce i fizyke?

Ta fiza to głównie dla bezpieczeństwa. Jako 4 przedmiot więc 30% mieć nie muszę, a zawsze kilka pkt na studia będzie więcej. Co konkretnie to nie mam pojęcia - narazie zastanawiam się nad polibudą GDA, ale jak wyjdzie to okaże się w późniejszym terminie (najpierw to ja zdać tą matme muszę :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fiza to głównie dla bezpieczeństwa. Jako 4 przedmiot więc 30% mieć nie muszę, a zawsze kilka pkt na studia będzie więcej. Co konkretnie to nie mam pojęcia - narazie zastanawiam się nad polibudą GDA, ale jak wyjdzie to okaże się w późniejszym terminie (najpierw to ja zdać tą matme muszę :D)

U mnie w Krakowie na AGH i na polibudzie jest albo majca albo fizyka, wiec srednio sie oplaca zdawac 2 przedmioty, lepiej 1 przycisnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Krakowie na AGH i na polibudzie jest albo majca albo fizyka, wiec srednio sie oplaca zdawac 2 przedmioty, lepiej 1 przycisnac.

To na AGH.

 

Na niektórych uczelniach jest w rubryce jakie przedmioty są wymagane jest "lub". "lub" może oznaczać także "oraz". Czyli np. sama matma, sama fiza, matma i fiza. Jak będzie to uznawane okaże sie po maturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ciekawe od kiedy "matematyka lub fizyka" oznacza "matematyka i fizyka" ^_^

 

radzę dobrze zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi.

na polibudzie rzeszowskiej np. na budownictwo jest tak:

1. język polski

2. język obcy nowożytny

3. matematyka

4. fizyka i astronomia lub informatyka

jasno jest napisane, że punkty liczą się z maks 4 przedmiotów. w punkcie czwartym, jeśli zdawaliśmy oba przedmioty, biorą ten z którego uzyskaliśmy lepszy wynik. w przypadku nie zdawania matematyki, liczą się tylko 3 przedmioty (pol, obcy, fiz LUB inf).

 

edit.

popatrzyłem na stronkę polibudy gdańskiej i jak byk pisze, że liczą się punkty z 3 przedmiotów.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ciekawe od kiedy "matematyka lub fizyka" oznacza "matematyka i fizyka"

lub (po daleko idacych przemyśleniach moich "óczonych" kolegów ) w matematyce może oznaczać również sumę (alternatywa dwóch zdań prawdziwych daje prawdę również gdy oba są prawdziwę). (Wiem - majecze już dziś po przyciśnięciu zadań z energi wiązania nukleonów w nuklidach :D i stereometrii).

 

popatrzyłem na stronkę polibudy gdańskiej i jak byk pisze, że liczą się punkty z 3 przedmiotów.

A czy ja powiedziałem, że ide na bank tam? :D po maturze to na bank do domu idę. nic więcej mi nie wiadomo. Zresztą fizyka to tylko teraz do przykucia. Priorytetem jest matma. Fize zwyczajnie odpuszczam - kilka procent to kilka pkt, które mogą poprawić wynik w przyjęciu na studia. Jak będzie tych pkt. mało - płakał nie będę :) Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oojjj bedzie bolal 1 sem analizy na studiach :P

Heh... zależy gdzie, na EiT na PG to pikuś analiza była, nie wynosząc praktycznie żadnej konkretnej wiedzy z LO szło zaliczyć ćwiczeniami (jak jeszcze były zwolnienia, teraz to już się nie orientuje jak tam u mnie na wydziale jest) na 4.5 ucząc się 2 wieczory ;]

 

Aczkolwiek, na przykład na budownictwie na PG to analiza to killer 1sema był ponoć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znam terminy polski ustna 19 maja o 17.30;/ pisemny 5 maja, angielski ustny 21 maja 19.30 ;/ pisemny 6 maja, historia pisemna 13 maja. Najbardziej przeraza mnie technik praktyczny bo trzeba miec 75 %, teorii sie nie boje 74% i 95% z czesci przedsiebiorczej na probnym egzaminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeksz, a jaki technik? Bo ja w tym roku zdaje na technik-elektronik i jak na razie to teoria wydaje się trudniejsza niż praktyka.

W praktycznym trzeba wiedzieć co przepisywać z instrukcji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technik mechatronik, wkurza mnie to ze niby praktyka a wszystko na papierze ,no bo jak maja sprawdzic wiedze praktyczna. Powinno byc stanowisko i robi sie zadanie a nie wszystko pisac. Teoria to pryszcz wystarczy chodzi na lekcje i mniej wiecej sie orientowac o co chodzi i strzelajac mozna zdac.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie samo chodzenie na lekcje odpowiedzi nie da. Przynajmniej próbny był dość trudny.

Za to mam 3 przykładowe arkusze wraz z rozwiązaniem z egzaminu praktycznego na elektronika jakby kogoś interesowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz po probnej.. tekst do czytania ze zrozumieniem był o hedoniźmie, a tematy do wypracowania jeden był o kobiecie cierpiącej na podstawie 'lamentu swietokrzyskiego' i frag. 3cz 'dziadów'

a drugi temat był na podst frag 'ludzi bezdzomnych' cos o smbolach opisac..

ja pisalem pierwszy

całkiem lajtowo;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...