Skocz do zawartości
Alt

A4tech X-750bf Vs X-718b?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam X-750BF już ponad 3 miechy. Bardzo dobrze sie sprawuje na zwykłej czarnej szmacianej podkładce. Brakuje jej tylko dodatkowego przycisku do zmniejszania DPI.

 

Poza tym wkurza mnie gumka doklejona z boku pod kciuk. Nie wiem jak u innych ale mi cuchnie jakoś toksycznie.

Potem kciuk wali jakby zrobiony z gumy.

Może to wina kleju. Czy ktoś jeszcze zwrócił na to uwagę?

Mi tam nic nie śmierdzi bo wywietrzało ( jak była nowa to było czuć nowością - jak wszystko inne )

 

Sprawdzisz może jaką ta mysz ma realną rozdzielczość ? W temacie o profesjonalnych myszach było już pisane jak przy okazji m. in. A4tech x-718F

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam nic nie śmierdzi bo wywietrzało ( jak była nowa to było czuć nowością - jak wszystko inne )

 

Sprawdzisz może jaką ta mysz ma realną rozdzielczość ? W temacie o profesjonalnych myszach było już pisane jak przy okazji m. in. A4tech x-718F

Chętnie sprawdzę jak znajdę jak to sie robi.

Podaj namiar z instrukcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sprawdzę jak znajdę jak to sie robi.

Podaj namiar z instrukcją.

Nastaw w sterownikach prędkość przesuwu kursora na środek ( jak dasz więcej to będzie interpolacja programowa, jeśli dasz mniej to też będzie interpolacja tyle że ujemna i wynik dpi będzie mniejszy od rzeczywistego ). Ustaw największą dpi ( przycisk myszy ). Włacz paint i staraj się "napunktować" 10 pix stykających się ze sobą w osi np. poziomej ( w pionie może być nieco wyżej-niżej bo mierzymy teraz poziom ). Jeśli zobaczysz że kursor co nie całe 10 pix ( zwykle 4 ) przeskakuje przy minimalnym ruchu o 1 piksel za dużo ( opuszcza ) to zmniejsz dpi. w myszy Niedopuszczalny jest ruch powrotny ( rysujesz te piksele tylko w jednym kier ) . Kiedy już zejdziesz ( lub nie w co wątpię ) do takiego dpi że będziesz w stanie narysować 10 kolejnych pix to znaczy że osiągnąłeś max rozdzielczość fizyczną i pozostaje jedynie ją zmierzyć.

 

Rysujesz na kartce linię o dł. 0,5" ( 12,7 mm ) i kładziesz mysz na jej początku. W paint używajac narzędzia rysowania linii rysujesz prostą jadąc po tej z kartki. Kiedy X-718F przejedzie 0,5 " linia ma długość ~920 pix więc 1840 dpi. Kiedy razer krait przejedzie tę odległość to jest 800 pix ( 1600 dpi ) ..... ile pikseli osiągnie X-750 to chcemy ustalić.

 

ps. jaką masz rozdzielczość monitora i jakiego typu to wyświetlacz ( LCD, CRT )

 

na koniec możesz sprawdzić czy nie ma akceleracji ( jedziesz przez 0,5 " powoli = jedna linia i szybko = 2-ga linia - ilość pikseli powinna być identyczna )

 

i jeszcze wypadało by sprawdzić akcelerację wsteczną

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastaw w sterownikach prędkość przesuwu kursora na środek ( jak dasz więcej to będzie interpolacja programowa, jeśli dasz mniej to też będzie interpolacja tyle że ujemna i wynik dpi będzie mniejszy od rzeczywistego ). Ustaw największą dpi ( przycisk myszy ). Włacz paint i staraj się "napunktować" 10 pix stykających się ze sobą w osi np. poziomej ( w pionie może być nieco wyżej-niżej bo mierzymy teraz poziom ). Jeśli zobaczysz że kursor co nie całe 10 pix ( zwykle 4 ) przeskakuje przy minimalnym ruchu o 1 piksel za dużo ( opuszcza ) to zmniejsz dpi. w myszy Niedopuszczalny jest ruch powrotny ( rysujesz te piksele tylko w jednym kier ) . Kiedy już zejdziesz ( lub nie w co wątpię ) do takiego dpi że będziesz w stanie narysować 10 kolejnych pix to znaczy że osiągnąłeś max rozdzielczość fizyczną i pozostaje jedynie ją zmierzyć.

 

Rysujesz na kartce linię o dł. 0,5" ( 12,7 mm ) i kładziesz mysz na jej początku. W paint używajac narzędzia rysowania linii rysujesz prostą jadąc po tej z kartki. Kiedy X-718F przejedzie 0,5 " linia ma długość ~920 pix więc 1840 dpi. Kiedy razer krait przejedzie tę odległość to jest 800 pix ( 1600 dpi ) ..... ile pikseli osiągnie X-750 to chcemy ustalić.

 

ps. jaką masz rozdzielczość monitora i jakiego typu to wyświetlacz ( LCD, CRT )

 

na koniec możesz sprawdzić czy nie ma akceleracji ( jedziesz przez 0,5 " powoli = jedna linia i szybko = 2-ga linia - ilość pikseli powinna być identyczna )

 

i jeszcze wypadało by sprawdzić akcelerację wsteczną

Do licha!!!

Jakie to skomplikowane.

Zabieram się do mierzenia.

 

P. S. Ciekawe czy trzeźwość ma wpływ na wynik pomiaru, bo już 2 browce zatankowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie ze to taki chwyt bo te z laserem wariuja a x718 ma naprawde dobra optyke - przeczytaj na pclab.pl tam byl test i porownanie na tle mysz z najwyzszej polki - rowniez cenoaej :D

test Cie przekona, a ten laser w przeciwienstwie do x718 wariuje czasem

Hmmm Co to znaczy wariuje?? Mam tego laserka i na kazdej powierzchni nie wariuję. Laser zawsze bedzie lepszy od optyka po to wymyslili chyba nieprawdaż?? Jesli grasz w csa to pokażę Ci że nie wariuje i zapraszam na SL :P. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uch, nie ma to jak "fachowa" wiedza i przygotowanie merytoryczne - "laser lepszy, bo taki miał być" Buhahahahaha!

Postaw na icemacie i graj se w tego CS-a ;]

 

na koniec możesz sprawdzić czy nie ma akceleracji ( jedziesz przez 0,5 " powoli = jedna linia i szybko = 2-ga linia - ilość pikseli powinna być identyczna )

To chyba na początek ;]

A najlepiej to ściągnij mouse_fixa...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe przetestowalem sobie dla jaj a4techa opto518 (swop-80) i w sterownikach sywak szybkosci mysial byc o 2 miejsca w lewo od srodka zeby nie przeskakiwalo pixeli i po zmierzeniu dpi wyszlo na to ze okolo 334 - widomo ze ciezko narysowac i przejechac 12.7 albo 25.4mm - ale czy ona nie miala miec podobno 800dpi? o-))

dla porownania jeszcze wzialem a4techa opto013 na ktorym gram i tutaj suwak mozna bylo o jedna w prawo przesunac i nada nie przeskakiwalo pixeli o-\ ale ogolnie to ciezko sie ja testowalo bo na moim biurku kursor wpadal w drgawki o-) ale suma sumarum wyszlo cos kolo 450dpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba na początek ;]

Ale bardzo wątpię by jakakolwiek mysz serii X miała akcelerację .... z tego powodu skupiłem się na wykryciu samej interpolacji.

 

hehe przetestowalem sobie dla jaj a4techa opto518 (swop-80) i w sterownikach sywak szybkosci mysial byc o 2 miejsca w lewo od srodka zeby nie przeskakiwalo pixeli i po zmierzeniu dpi wyszlo na to ze okolo 334 - widomo ze ciezko narysowac i przejechac 12.7 albo 25.4mm - ale czy ona nie miala miec podobno 800dpi? o-))

dla porownania jeszcze wzialem a4techa opto013 na ktorym gram i tutaj suwak mozna bylo o jedna w prawo przesunac i nada nie przeskakiwalo pixeli o-\ ale ogolnie to ciezko sie ja testowalo bo na moim biurku kursor wpadal w drgawki o-) ale suma sumarum wyszlo cos kolo 450dpi

Jeśli to 334 jest po 0,5" ( 12,7 mm ) to mysz ma 668 dpi.

 

ps. 2 miejsca w lewo ? ... dziwne .... zwykle na połowie jest max fizyczna ... no ale wszystko jest możliwe

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo wątpię by jakakolwiek mysz serii X miała akcelerację .... z tego powodu skupiłem się na wykryciu samej interpolacji.

A czy to czasem nie zależy od tego, czy wgrałeś mouse_fix-a, czy nie? Chodzi mi o to, że to raczej systemowa sprawa, a nie hardware'owa...

Chyba, że mówisz o jakiejś która miałaby wystąpić po wyłączeniu akceleracji, albo ja już nie wiem o co chodzi...

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo wątpię by jakakolwiek mysz serii X miała akcelerację .... z tego powodu skupiłem się na wykryciu samej interpolacji.

A czy to czasem nie zależy od tego, czy wgrałeś mouse_fix-a, czy nie? Chodzi mi o to, że to raczej systemowa sprawa, a nie hardware'owa...

Chyba, że mówisz o jakiejś która miałaby wystąpić po wyłączeniu akceleracji, albo ja już nie wiem o co chodzi...

Saitek gaming mouse ma sprzętową akcelerację - A4tech X718 tylko intrpolację ( jak pewnie reszta tej serii ). Zakładam że użytkownik wgrał najnowsze stery do a4tech i dał wskaźnik na środek - nie ma wtedy ze strony systemu ani akceleracji ani interpolacji .... pozostaje tylko interpolacja sprzętowa a4tech serii X7 ( w niektórych trybach .... w X-718 występuje ona we wszystkich poza 800 i 1600 ) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to 334 jest po 0,5" ( 12,7 mm ) to mysz ma 668 dpi.

 

ps. 2 miejsca w lewo ? ... dziwne .... zwykle na połowie jest max fizyczna ... no ale wszystko jest możliwe

skoro juz zadalem sobie tyle trudu to przeciez nie zapomnialem przemnozyc przez 2 o-)

 

ale faktycznie pomylilem sie o-)

394 a nie 334...

 

i opto518 musi miec wskaznik o dwie pozycje w lewo od srodka bo omija pixele a opto013 moze miec na srodku (wczesniej mi sie wydawalo ze o jedna kreske w lewo)

 

chyba nie ma znaczenia to ze mam podlaczone obydwie? (jedna ps2, druga usb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz zadalem sobie tyle trudu to przeciez nie zapomnialem przemnozyc przez 2 o-)

 

ale faktycznie pomylilem sie o-)

394 a nie 334...

 

i opto518 musi miec wskaznik o dwie pozycje w lewo od srodka bo omija pixele a opto013 moze miec na srodku (wczesniej mi sie wydawalo ze o jedna kreske w lewo)

 

chyba nie ma znaczenia to ze mam podlaczone obydwie? (jedna ps2, druga usb)

TAk swoją drogą na myszach o tak niskiej rozdzielczości lepiej jechać cały cal - pomiar będzie dokładniejszy. 0,5" wprowadziłem z powodu często większej rozdzielczości myszy ( 1600+ dpi ) od rozdzielczości ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie wychodzi z tym suwakiem.

Normalnie ustawiony mam na 2 pozycji od lewej.

Przy jakiej rozdzielczości najlepiej jest ustawiać tych 10 pikseli???

Pracuje normalnie na 1152*864.

Chodzi o to aby było Ci wygodnie - musisz je dobrze widzieć .... możesz sobie dać 800x600 ... 1024x768 lub 1600x1200 - nieistotne ... ale w tym 1600x1200 ciężko Ci będzie coś zobaczyć :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.Mam pytanko co do tej myszki ,bo kupilem ja sobie jakis tydzien temu i jest poprostu super ale mam problem z ustawieniem opcji jej kalwiszy 4 i 5 gdyz w windowsie uzywam ich jako dalej i wstecz a poza tym gram w counter strike i mam problem z ustawieniem pod tymi klawiszami 4 i 5 opcji potrzebnych mi w grze gdyz te guziki nie sa jako mouse 4 i 5 jak w innych myszkach tylko jak chce pod jakas opcje ustawic to ustawia sie jako alt.Wiecie moze co trzeba zrobic zeby te guziki w grze byly jako mouse 4 i 5 a nie jako alt.Z gory wielki dzieki za pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sdd.pl/esklep/?p=productsMore&a...0eb2493f31d1312

Ale nie widziałem nigdzie opini o tym sklepie.

 

EDIT:

LOL, ta oferta z Allegro jest właśnie z tego sklepu. Więc nie pozostaje ci nic innego jak kupić właśnie u nich.

 

EDIT2:

http://allegro.pl/item141947390_swietna_my...tech_x_718.html

Jeszcze jedna oferta z Allegro.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanujemy testerów z benchmarka. Kolejny reportaż z trzymania myszki w łapie - "Mysz dobrze sie trzyma, dziekuję za uwagę". A już "świetna jakość" lasera 750F rozwala :lol2:

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodawanie dodatkowych pikseli podczas ruchu myszki. Czyli oszukiwanie prawdziwej rozdzielczości. W ten sposób wiele myszek ma np 2500 DPI. A tak naprawdę dużo mniej, oczywiście, jeżeli mówić o tej rzeczywistej, bez interpolacji. tak łopatologicznie chodzi o to, że jak ruszysz mychę o dajmy na to 2cm, to przy interpolacji mysz doda jakąś ilość przejechanych pikseli gratis, czyli ruch jest mniej dokładny.

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a my nadal nie wiemy jaką rozdzielczość ma X-750 - może jeśli wujek kupił ten model to go pomierzę ( powiedział że ma identyczną z wyglądu jak ja ... a akurat 718F wygląda tak samo jak 750F :] ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...