Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Thermalright Hr-03/plus/gt/gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Thermalright Hr-03/Rev. A

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Specyfikacja:

Wymiary: 133 x 156 x 38 mm (dł. x szer. x wys.) [tylko radiator]

Wentylator: opcjonalny 92 x 92 x 25mm

Ilość Heat-Pipe: 4

Materiał podstawy: Miedź - niklowana

Materiał heat-pipe: Miedź - niklowana

Materiał żeberek: Aluminium

Ilość żeberek: 34

Waga: 350g [tylko radiator]

Kompatybilność: Kliknij Tutaj!

Zawartość opakowania:

Dołączona grafika

 

P: Czym się różni wersja Hr-03 od Hr-03 Rev. A ??

O: Wersja Hr-03 Rev. A posiada dodatkowo "Six-hole adapter kit", który rozszerza kompatybilność chłodzenia o parę kart.

 

Artykuły:

purepc

night-modders

tomshardware

pcper

silenthardware

legionhardware

tweaknews

 

Thermalright Hr-03 Plus

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Specyfikacja:

Wymiary: 133 x 156 x 38 mm (dł. x szer. x wys.) [tylko radiator]

Ilość Heat-Pipe: 6

Materiał podstawy: Miedź - niklowana

Materiał heat-pipe: Miedź - niklowana

Materiał żeberek: Aluminium

Ilość żeberek: 34

Waga: 364g [tylko radiator]

Kompatybilność: Nvidia GeForce 8800 GTS/GTX

Zawartość opakowania:

Dołączona grafika

 

Artykuły:

madshrimps

frazpc

ocia

pcper

legionhardware

 

Thermalright Hr-03 GT

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Specyfikacja:

Wymiary: 133 x 156 x 38 mm (dł. x szer. x wys.) [tylko radiator]

Ilość Heat-Pipe: 6

Materiał podstawy: Miedź - niklowana

Materiał heat-pipe: Miedź - niklowana

Materiał żeberek: Aluminium

Ilość żeberek: 34

Waga: 410g [tylko radiator]

Kompatybilność:

nVidia:

6800 Series (GS,GT,Ultra) PCI-E, AGP

7800 Series, 7900 Series, 7950 GT, 8600 GTS PCI-E

8800 GT PCI-E

Quadro FX4500, Quadro FX3500, Quadro FX3450, Quadro FX3450, Quadro FX3400, Quadro FX1500, Quadro FX1400 PCI-E

Quadro FX4000 AGP

 

ATI

X1800 Series, X1900 Series PCI-E

HD-3850 Series, HD-3870 Series PCI-E

Zawartość opakowania:

 

Artykuły:

PC Perspective - Cool Your 8800 GT - The Duorb and HR-03 GT Reviewed

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli spód z drugiej strony też jest płaski, to nie będzie problemu z przerzuceniem na drugą stronę :] Nie widzę tam żadych otworów pod wiatrak 92, chyba że śroby wkręca się między finy :/

 

IMO kolejny wynalazek, "aby był", bo wydajnością to to raczej powalać nie będzie :] Narazie moje accelero x1 wspaniale daje sobie radę z dżiforsikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='27 wrz 2006, 18:31' post='2334739']

Wg. mnie na zdjęciu żle go zamontowali. Raczej radiator powinien być nad kartą, aby oddawał ciepło na zasadzie konwekcji.

Chyba tak ma byc, bo to kolejny wynalazek BTX-ready :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO już właśnie wchodzi do sklepów:) Dostępne jest już w cooling.pl :)

Z wstępnych testów wypada, że jest lepsze o ok. 15 stopni od chłodzenia stokowego 7900 GT ( chłodzenie z wiatrakiem 92 mm - 1500 obrotów) , i takie same ma temp jak chłodzenie stokowe kiedy działa pasywnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tej zabawki jest kosmiczna, coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że przejście na wodę było słusznym krokiem. I jeszcze jedno, widzieliście te radiatorki z zestawu (foto)? Pomagają pewnie tyle samo, co jedzenie landrynek na sraczkę - żenada...

nie wiem jak dzialaja landrynki na sraczke, ale te radiatorki nie maja na celu zapewnienia jakiegos super oc ...one sa po to zeby zabezpieczyc Twoje kostki przed przegrzaniem.Szczegolnie w sytuacji gdy calosc pracuje jako pasyw, bo wtedy robisz z karty jeden wielki piecyk :]

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak dzialaja landrynki na sraczke, ale te radiatorki nie maja na celu zapewnienia jakiegos super oc ...one sa po to zeby zabezpieczyc Twoje kostki przed przegrzaniem.Szczegolnie w sytuacji gdy calosc pracuje jako pasyw, bo wtedy robisz z karty jeden wielki piecyk :]

Teoretycznie masz rację, w końcu wiadomo, że radiator służy do zwiększenia powierzchni oddawania ciepła. Zgadza się? Zgadza się. Powiedz mi teraz, o ile zwiększy takową powierzchnię kawałek aluminium o wysokości najwyżej - no nie wiem - 2-3 mm? Pomijam fakt, że każda kolejna warstwa taśmy, kleju itp. działa jak izolator, czyli pogarsza przewodność ciepła... Jak dla mnie ZERO realnego efektu, a wystarczyło podwyższyć lekko podstawę i oddalić ciepłowody od PCB (ich odgięcie zapewne nie wchodziło w grę, bo chłodzenia nie dałoby się zamontować na odwrotnej stronie karty).

 

No nic, tradycyjnie dla Tr wygląda świetnie i pewnie nieźle chłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie tyle rozchodzi sie o powierzchnie oddawania ciepla, ale o wspolczynnik rozpraszalnosci cieplnej

 

lepszy efekt daje nawet najmniejszy radiatorek niz np. gola kostka + nadmuch

 

podobne, malutkie radiatorki juz od jakiegos czasu dodaje zalman do swoich "kanapek" ...taki tandem mam na moim Radku i co ciekawe, oc pamieci jest identyczne jak na wielgasnych Revoltecach BGA Alu :]

 

inaczej sprawa wyglada po Vmodach ramcu...wtedy wieksza powierzchnia odbierania ciepla ma znaczenie, bo tez temperaturki sa sporo wieksze niz przy defaultowym napieciu

 

pozdro.

Vipek :]

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie masz rację, w końcu wiadomo, że radiator służy do zwiększenia powierzchni oddawania ciepła. Zgadza się? Zgadza się. Powiedz mi teraz, o ile zwiększy takową powierzchnię kawałek aluminium o wysokości najwyżej - no nie wiem - 2-3 mm? Pomijam fakt, że każda kolejna warstwa taśmy, kleju itp. działa jak izolator, czyli pogarsza przewodność ciepła... Jak dla mnie ZERO realnego efektu, a wystarczyło podwyższyć lekko podstawę i oddalić ciepłowody od PCB (ich odgięcie zapewne nie wchodziło w grę, bo chłodzenia nie dałoby się zamontować na odwrotnej stronie karty).

 

No nic, tradycyjnie dla Tr wygląda świetnie i pewnie nieźle chłodzi.

pytasz co zmienia... po pierwsze krzem ma bardzo niską pojemność cieplną 19.80 /(mol*K) i przewodność 148 W/(m*K). Natomiast aluminium ma pojemność 24.35 /(mol*K) i przewodność 237 W/(m*K). Zapytasz i co z tego... Taki radiator zachowuje się jak bufor cieplny, który może zmagazynować więcej ciepła i szybciej je oddać. Dodatkowo zwiększa się też powierzchnia oddawania ciepła co pozwala kilkukrotnie skuteczniejsze rozpszanie ciepła z pamięci.

 

Oczywiście zgadzam się z Tobą, że klej i taśmy nie pomagają, jednak efekt jest. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy potrzebujemy rozpraszać jakieś ciepło (wysokie taktowanie pamięci tego wymaga). No wiadomo, że najlepiej zastosować imho CLLP i na narożnikach kości odrobinkę kleju typu "kropelka" lub akrylu ;)

 

Co do samego coolera to muszę powiedzieć, że długo na niego czekałem... trudno było szukać czegoś co skutecznie i pasywnie schłodzi X1900XTX :D A i z fanderkiem spisuje się wyśmienicie... zrobiłem kilka większych fotek Thermalright HR-03 - dla userów PurePC oczywiście rabacik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach (z wolnoobrotowym wentylem TT - taki mialem akurat pod reka, w komplecie do budy Armor ;-) temperaturki sa lepsze od accelero odpowiednio w idle 5 stopni C (39 do 44), a load (mocno obciazna karta gierka z HDR) o 10 stopni :-) (64-74) przy czym accelero w load krecilo sie juz na 100% i bynajmniej nie bylo bezglosne, jak to niektorzy maniacy "ciszy" sugeruja :D, a wentylek TT krecil sie na 60% z luzikiem i tutaj mozna bylo powiedziec, ze glosniej piszcza cewki w moim 2070nx :D

 

Acha, do _VIP_a, jak cos tam jeszcze kupie w waszym sklepie (ostatnio puszka silentmaxx) to niedlugo zabraknie wam pudelek po butach ;-)

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bez wentylatora?

A bez wentylatora to moze niech Zenfist napisze :-) Przypuszczam, ze tyle co na accelero z wenylatorem w normalnym trybie. Wiesz, jesli kasa nie gra tu roli, to bierz Hr-03, jesli stanowi problem, to coz, accelero tez jest neizle... Ale powiem jeszcze, ze po zdjeciu accelero generalne tempy innych podzespolow w budzie spadly, widocznie ten wydmuch cieplego powietrza w kiedunku mobo mial na to wplyw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...