Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym już w innym temacie, ale wydaje mi się, że tutaj pasuje to bardziej:

 

Mam problem z pewnym serialem i wyświetlaniem w nim kolorów.

 

Do 3 odcinka wszystko jest ok, ale od 4 do końca kolory żółty i niebieski są przesunięte (choć wygląda to tak jakby tylko żółty był przesunięty - o jakieś 40% w prawo - a niebieskie plamy powodowane były właśnie przez brak żółtego koloru na danym obszarze).

 

W każdym innym pliku wideo wszystko jest w porządku.

 

W odtwarzaczach innych niż Subedit wygląda to tak samo, a nawet gorzej...

 

Przeinstalowywałem kodeki: K-lite 3.4.0 - źle, K-lite 3.5.0 - źle, CCCP 2007-07-22 - źle.

 

Po zrobieniu screen-a przez ffdshow na zdjęciu kolory są na swoich miejscach.

 

Przeinstalowanie sterowników 163.71 -> 165.75 beta nic nie dało.

 

Za to całkowite usunięcie sterowników karty graficznej poskutkowało i wszystko było jak należy.

 

Wnioskuję więc, że chodzi tu o jakieś ustawienia kolorów w panelu NV, ale grzebiąc tam niczego niepoprawnego nie znalazłem.

 

Dodam też, że plamy powodowane przez przesunięte kolory wydają się znajdować nad napisami generowanymi przez directvobsub.

 

Kolory przy zainstalowanych sterownikach - http://vennor.microchip.net.pl/img/P1070541r.jpg

Kolory bez sterowników video - http://vennor.microchip.net.pl/img/P1070543r.jpg

 

Znajomy, który ma owy serial ode mnie takich problemów nie ma; działa na GF7900GT.

 

Proszę o jakiekolwiek wskazówki jak rozwiązać ten problem.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się zmusić RT2.05 do automatycznego startu z pod Visty, bo lekko irytujące jest to ciągłe ręczne jej odpalanie.

tak, tylko musisz wylaczyc kontrole rodzicielska czy jak to sie tam nazywa (te ograniczenia narzucone na usera, mozna to zrobic w opcjach konta). wtedy rt odpala sie automatycznie i nie musisz klikac by na to zezwolic).

 

w ogole duzo "potwierdzen" wtedy sie pozbywasz i mozesz zapisywac wszystko wszedzie (np przy sciaganiu) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Znalazlem najlepszy test na sprawdzenie stabilnosci GF8800. Karta przechodzila wszystkie testy, rozne 3dMarki. Ale najlepszym testem jest ustawienie w pętli po 5 powtorzen testu Nature z 3dMarka2001. Te 5 powtorzeń trzeba powtorzyc z 5 razy, czyli w ustawieniach zaznaczyc Loop. Jesli komus taki test przejdzie to jest dobry. U mnie ze wszystkim na stock sie wiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 2001 to przeżytek i pewnikiem winę za to ponoszą sterowniczki ;).

@Venor

Odinstaluj wszystkie kodeki, spróbuj zainstalowac gomplayera (nie potrzebuje zewnętrznych kodeków)i powiedz czy się naprawiło.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vennor

Odinstaluj wszystkie kodeki, spróbuj zainstalowac gomplayera (nie potrzebuje zewnętrznych kodeków)i powiedz czy się naprawiło.

Dziękuję bardzo, GOM Player odtwarza poprawnie, swoim kodekiem.

 

Nie musiałem nawet kasować CCCP.

 

Nie rozwiązuje to jednak mojego problemu.

 

Ale nie jest to szczególnie ważne, bo z żadnym innym filmem takich problemów nie miałem...

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Bo 2001 to przeżytek i pewnikiem winę za to ponoszą sterowniczki ;).

No dokładnie. Zmieniłem typ tekstur ze skompresowanych na 32bit i teraz przechodzi mnostwo razy i sie nie wiesza. Wina softu.

 

BTW jak macie ustawione wiatraki w 8800? Macie poprostu domyslne ustawienia: tzn. turbina przyspiesza jak GPU przekroczy 80st.? Ja mialem tak do tej pory, ale szkoda karty. W RT ustawilem sobie ze przy 70st. turbina wchodzi na 75% obrotow i jest wzglednie cicho. Normalnie mam ustawione na 60%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW jak macie ustawione wiatraki w 8800? Macie poprostu domyslne ustawienia: tzn. turbina przyspiesza jak GPU przekroczy 80st.? Ja mialem tak do tej pory, ale szkoda karty. W RT ustawilem sobie ze przy 70st. turbina wchodzi na 75% obrotow i jest wzglednie cicho. Normalnie mam ustawione na 60%.

Auto w RT, z tym ze na codzień nie 60% a 43%, okolo 82 C zaczyna sie rozpedzac. Wiekszosc czasu, nawet w 3D siedzi sobie spokojnie na 43% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już w innym temacie, ale wydaje mi się, że tutaj pasuje to bardziej:

 

Mam problem z pewnym serialem i wyświetlaniem w nim kolorów.

A moze spróbuj kliperem otworzyc,u mie serial LOST był wyswietlany w odcieniach fioletu a w kliper wszystko jest ok z kolorkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze spróbuj kliperem otworzyc,u mie serial LOST był wyswietlany w odcieniach fioletu a w kliper wszystko jest ok z kolorkami

Wszystko jest już dobrze w GOM Playerze, ale chciałbym znać przyczynę przesunięcia kolorów w innych odtwarzaczach, korzystających z zewnętrznych kodeków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna grafika firmy GIGABYTE (575;900) druga BFG (600;900) Po podłaczeniu kart za pomoca mostka SLI, odpalilem winxp. Nie wykryło SLI, przyczyna była prosta, trzeba było wgrac bios aby w obu kartach byl taki sam. Wyciagłem bfg , zapisałem bios gigabyte na dyskietce, wrzucilem go do bfg za pomoca komendy nvflash bios.bin 0 -4 -5 -6 . Wrzuciłem druga grafike i windows wystartowal i odrazu wykrył SLI.

Witam,

mam pytanko: czy mozna polaczyc dwie takie same karty w SLI ale z rozna iloscia pamieci?

Np. dwie karty BFG 8800 GTS OC - jedna 320 MB a druga 640 MB.

Czy to zadziala bez wgrywania BIOSu na karty jak kolega powyzej probowal???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie czy jest sens kupowac druga taka sama z 320MB ramu?

Jaki jest faktyczny przyrost mocy, rozumiem ze place drugie tyle

i nie dostaje dwa razy tyle na mocy.

W tej chwili HL2 Episode 2 smiga na maxa w 1680x1050,

co bedzie np. na Crisis'ie ??? Dac cos druga grafa na SLI???

 

Inna sprawa to:

zainstalowalem RT 2.05 i chcialbym podkrecic shader ale u mnie w zakladce power user > Nvidia\overclockig nie ma ShaderClockRatio.

I co teraz???

Edytowane przez Vitto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

 

Jak widać w stopce, mam 8800 GTS z 640MB ze stajni EVGA (wersja podstawowa, nie Overclocked czy też Black Pearl). (Mam też 2 twardziele - 160GB na SATA II 80GB na IDE.)

 

Na początek: zrobiłem czysty install najnowszych sterów - 163.71 na XP. Wyłączyłem Windows Update, stare stery wywaliłem DriverCleanerem, stery nowe postawiłem w trybie awaryjnym. Wszystkie stery do płyty i audio są najnowsze, Winda niedawno stawiana na świeżo (na czystej partycji).

 

No i?

Mam CIĄGLE problemy z grami wykorzystującymi OpenGL oraz Unreal Engine 2.x. Było tak w przypadku sterów dołączonych do grafy, i każdych kolejnych aż do najnowszych.

 

Call of Duty w ogóle nie rusza, oznajmiając że nie potrafi zrenderować się w OpenGL.

 

SW: Republic Commando wywala się po próbie załadowania nowej gry lub sejwa.

 

Homeworld 2 zachowuje się SKANDALICZNIE - mam jakieś 3-4 klatki gdy poruszam kamerą lub zoomuję (dla porównania: ruszałem HW2 na Celeronie 1GHz, 256MB RAM i Radeonie 9600 Pro w rozdziałce 1280x1024 oraz AA, mając jakieś 15-20 klatek!) Teraz boję się odpalić HW1 czy Cataclysma :|

 

Pariah (gra nienajlepsza, wiem :P) daje dziwne artefakty. Przy eksplozji granatu nawet w pewnym oddaleniu od gracza wszystko na kilka sekund przesłania mi dym... To samo dzieje się w niektórych planszach, gdy usiłuję spojrzeć w określonym kierunku. Musiałem przez to zarzucić grę w Pariah, bo nie dało się iść tam, gdzie trzeba :[ Doświadczyłem tam też drastycznych ścin w lokacjach ze sporą ilością modeli należących do terenu lokacji, podobnych do tego co ludzie opisują w przypadku Unreal Tournament na GeForce'ach serii 8800.

 

The Chronicles of Riddick w ogóle nie chciało ruszyć. Problem rozwiązał się, gdy zainstalowałem wypuszczony przez producentów gry fix do OpenGL.

 

W Half-Life 2 Episode One, który wykorzystuje rendering w DirectX, miałem artefakty na starszych sterach, które miały poprawić błędy zgłaszane od LISTOPADA 2006 roku! (chyba 162.80). Dopiero stery 163.71 dały radę.

 

Natomiast w przypadku gier bardziej wymagających od w/wym. tytułów (MoH:Airborne, Warhammer: Mark of Chaos, etc.) nie miałem najmniejszych problemów.

 

Najnowsza beta - 163.75 również niczego nie zmieniła.

 

Czy ktoś wie, jak mi pomóc? Te problemy, z tego co wiem, trapią nie tylko mnie. Po prawdzie hordy ludzi na całym świecie walą w mur po kupieniu czegoś z serii 8800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku sterow w tyl mam podczas na instalacji na 8800GTX taki myk ze instaluje stery i pod koniec instalacji ekran miga a na koncu mam ciemnosc. Kiedys tez migal ale na koncu wyskakiwala ranka zeby dokonczyc instalacje to trzeba kompa uruchomic ponownie. Teraz mam ciemnosc na koncu i musze kompa zresetowac z przycisku. Po resecie jest wszystko ok - zainstalowane nowe stery.

Mam tak w XP, w Viscie 64 jest ok.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...