Skocz do zawartości
Neo_x

Radiowozy policyjne

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jeżdżą starym poldkiem i... zatrzymują rowerzystów, bo nic innego nie dogonią :P

nie byl bym do konca taki pewien ze dogonia :] wiele razy nie dogonili :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byl bym do konca taki pewien ze dogonia :] wiele razy nie dogonili :]

Potwierdzam :P

NA rowerze w centrum uciekniesz, w trasie w pola , a w terenie zabudowanym w las - przynajmniej mi odpuścili jak wjechałęm w mój busz :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :P

NA rowerze w centrum uciekniesz, w trasie w pola , a w terenie zabudowanym w las - przynajmniej mi odpuścili jak wjechałęm w mój busz :mrgreen:

[OT]Ja nie raz zwiewalem... tyle ze w wiekszosci bylo to spowodowane jazda po chodnikach gdzie widomo w warszawie w wielu miejscach jezdzic nie mozna (a na drogach tak szaleja blachsmrodami ze strach na jezdnie wjechac).. przyklad? starowka czy przejezdzanie na rowerze po pasach (dodam od siebie ze zanim wjade na zebre to 15 razy sie obejrze czy wszystkie samochody stoja i czy ktorys nie zamierza zrobic ze mnie nalesnika.. nie wazne ze mam zielone swiatlo... ZAWSZE sprawdzam czy mam droge wolna) ... na pieszo sobie zawsze daruja bo biec za Toba nie beda... radiowoz? zanim zakreca to ja jestem juz 200 metrow dalej... policja na rowerach? phi.. pierwsze lepsze schody i crosowe policyjne rowerki odmawiaja posluszenstwa... o kondycji policjantow/policjantek jezdzacych na tych rowerkach nawet nie wspomne :) Kiedys byl film wlasnie o policjantach scigajacych na rowerach roznych bandziorow w jakims "egzotycznym" kraju... zna moze ktos tytul?:) [/OT]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dawna jezdza takimi. czesto widuje to starsze ciemnogranatowe mondeo na trasie torunskiej i na wylocie w strone lublina. blachy WW177?? o ile dobrze w tej chwili kojarze. ponadto w plonsku maja takie ciemnogranatowe/zielone, grasuja na wylocie w strone gdanska, juz za nowym dworem mazowieckim. jak mowisz o jasnoniebieskim to widac tego wiecej.

 

w nowym dworze mazowieckim maja biala nubire kombi.

 

w radomiu widzialem nawet szare clio :blink: . w kozienicach megane sedan zlota (zwiedzalem jej tylne siedzenie :lol: )

 

takie mondki grasuja tez w okolicach krakowa i na tamtejszej autostradzie.

 

ogolnie, pelno teraz tego jest... na codzien widze... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by nie bylo, ponoc wielu kierowcow szybszymi samochodami uciekalo przed starymi mondeo, stad teraz pelno nowych vectr. swoja droga, jak nagrywaja czyjas jazde i ktos prysnie to co? jak z fotoradarem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po Białymstoku jeszcze z rok temu grasowało kilka mondeo, jedno napewno granatowe, teraz to nie wiem, kolega podazywał mi plik z wypisanymi nieoznakowanymi radiowozami, kolory, tablice, ale teraz nie moge go znaleść :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze te v6 do [gluteus maximus] maja. silnik 2.4, pali jak 2.9 a jezdzi jak 2.0 :-> I za scorpio 2.9 nie ma szans (sprawdzone dawno, zanim jeszcze mialem prawko)

Ciekawe. W mark II Ford montował v6 2.5l, więc te 2.4 to raczej wytwór twojej wyobraźni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po Białymstoku jeszcze z rok temu grasowało kilka mondeo, jedno napewno granatowe, teraz to nie wiem, kolega podazywał mi plik z wypisanymi nieoznakowanymi radiowozami, kolory, tablice, ale teraz nie moge go znaleść :mur:

no dalej grasuja dwa niebieskie mondeo tego typu co pokazany, pozatym maja czarna octavie i fabie, blekitnego vw polo, 2x czarna vectra 3gen. i 1x sliwkowa vectra 3gen.

ostatnio widzialem niebieskich w czarnym mitsubishi 3000gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. W mark II Ford montował v6 2.5l, więc te 2.4 to raczej wytwór twojej wyobraźni.

Powiem, że jechałem, z racji zawodu jako pasażer w pościgu Fordem Mondeo ST 220 wzmocnionym z jego "słabych" 230 KM do lekko ponad 300 ... kopara opadła. Myślicie, że taki Ford Crown Victoria ma te standardowe 160 KM ? To jak oni łapią w USA te ferrari i porsche ?? znaczy każdy kierowca ferry i porsche to doopa ?? Nieznany jest potencjał warsztatu mechaników policji i tyle... :D

 

Wiem jak działa Mondeo w Krośnie... ciemna wiśnia jakby co - przekierowany na drogi Rzeszowa - UWAGA!! Ma 310 KM i mknie około 260 km/h ... fakt buda zaczyna ostro trzeszczeć przy 230 ale gliniarzom to nie przeszkadza bynajmniej ... byłem os...y przy 240 i wiem co piszę ... do tego maja Golfa z motorkiem VR6 również podrasowanym poza tym kilka stilo bynajmniej nie tdi oraz jednego Transportera W8 z kamerą ... i co ?? nie zdarzają się cuda motoryzacji ? Z premedytacją nie podaję numerów tablic, bo kto mieszka tutaj ten wie czego się obawiać :P nie obstawałbym przy słabowitych samochodach policji... maja mocniejsze niż się Nam wydaje i na tym poprzestańmy.

 

EDIT: z tego co z filmu zauważyłem, to gliny zaliczyli jeden pełny - 180* - obrót i ze dwa leciutkie dzwony podczas ścigania ... norma chyba :twisted:

 

EDIT2 : Pomyłka w cytowaniu. sorka :D teraz chyba poprawnie.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. W mark II Ford montował v6 2.5l, więc te 2.4 to raczej wytwór twojej wyobraźni.

To co jezdzilo w Tychach mialo takie V6 jakie bylo w ostatnich scorpio - a tam montowali 2.4.

Zreszta wystarczy ze pojemnosc byla 24xx cm i na upartego mozna wciskac ze jest 2.5, wiec poluzuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC Speaker, chyba masz problemy z czytaniem.

 

Primo- sam miałem mondeo markII 2.5V6 ghia 3 lata temu, więc wiem jak jeździ i co to potrafi.

 

Po drugie- ja pisałem do ^BerZerK^, który twierdził, że Ford montował tam silniki 2.4l. Sprostowałem jego wypowiedź i tyle.

 

Po trzecie- to ^BerZerK^ właśnie powątpiewał w osiągi tych policyjnych mondeo, więc po co ten elaborat pod moim adresem? :huh: Piłeś, nie pisz. :lol:

 

PS. Z tego co pamiętam ^BerZerK^, w dowodzie miałem własnie 25xx cm3, więc nie brnij w to dalej.

 

PPS. PC Speaker, nie ma sprawy ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba powyżej poj. 1999 cm3 daja już w góre zaokrąglenie bo i tak w żadne zniżki nie idzie ... ale nie dam sobie łba uciąć :P

 

draak... to mała pomyłeczka była, ale faktycznie znaczaca... teraz poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było ale z tą policją to nie do końca. Policja choć ma stare poldki to w większej części z nich są specjalnie modyfikowane silniki tak aby miały dużo większą moc i mogły "próbować" doganiać te szybsze samochody a to, że ich auta się rozlatują to już inna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamietacie Poloneza "Bunkra" S2000 czy jakoś tak albo poloneza z v6 3.0 ?? jeszcze takie cudo widziałem kilka lat temu. Na dodatek trzydrzwiowe :D Ponoć wyprodukowano tylko kilkanaście sztuk dla milicji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis frajer jedzie tym motorem... Krotko powiem :// A kierowca radiowozu jedzie bardzo fajnie :)

 

Vectra zbiera sie ladnie, podobnie do mojego RST na filmiku ale i tak daleko jej do motoru....

 

Z moich doswiadczen z ciemniakami do tej pory wynika ze czas widocznosci mojego auta po redukcji biegu jest krotszy niz czas zakladania koguta. Tak bylo za czasow RST, obecnie jezdze spokojnie ;)

 

jakis koles kupil sobie moto i szaleje frajer bo tylko na prostej umial odkrecic..

Dokładnie... nic dodać, nic ująć... Nie wiadomo czy chciał się ścigać, czy uciec :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiem o modyfikacjach poldkowych silników, tedy taktownie zmilczę, ale o prawe jajo gotówem iść w hazardy, że skrzynie biegów mają "szybsze". Pewien znajomy gliniarz mi mówił.

A pamietacie Poloneza "Bunkra" S2000 czy jakoś tak albo poloneza z v6 3.0 ?? jeszcze takie cudo widziałem kilka lat temu. Na dodatek trzydrzwiowe :D Ponoć wyprodukowano tylko kilkanaście sztuk dla milicji :D

Z silnikiem 2.0 produkowali dla "wierchuszki" i na eksport, trzydrzwiowa wersja nazywała się "Coupe" i poza szerszym słupkiem środkowym nie wyróżniała się niczym szczególnym. Poza niewielką liczbą egzemplarzy, rzecz jasna. Tako rzecze książka "Polonez" z lat 80.

Poldolot z V6 3.0? Cóż za miks jogurtowy, mein Gott. Nie podważam istnienia tej konstrukcji, ale powątpiewam w ekonomiczny sens tworzenia czegoś takiego.

 

---linia cięcia---

Toyota Hilux - znakomity sposób na dyskretne wtopienie się w tłum :>

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota Hilux - znakomity sposób na dyskretne wtopienie się w tłum

Patrzac na to co znosila w top gear - inwestycja na lata, moze tego nasi policjanci za szybko nie zepsuja :)

 

Oprocz startopoloneza z silnikiem lancii stratos, czytalem jeszcze w ktoryms z czasopism tuningowych o poldku z V6 ze scorpio.

O, cos takiego:

http://www.tuning.info.pl/artykuly.php?id=531

 

A co do mondeo 2.4 a 2.5 - nie widzialem dowodu, tylko z rozmowy z gliniarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na trasie Toruńskiej w Wawie i po Bielanach jeździ nieoznakowana nowa ciemno szara Honda Accord a na A2 ostatnio zatrzymało mnie nieoznakowane Volvo S60 i z tego co się dowiedziałem to cudo ma silnik 2.6 i po podkręceniu ok. 310KM. W każdym razie mimo że wielkie i ciężkie bydle to zbiera się bardzo ładnie. Najfajniejsze jest to że trafiłem na policjanta który ma fioła na punkcie Calibry a właśnie tym jechałem więc większość rozmowy to była na temat tego samochodu a nie mandatu. :)) Skończyło się na pouczeniu.

Edytowane przez CosmiChild

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...