Skocz do zawartości
Neo_x

Radiowozy policyjne

Rekomendowane odpowiedzi

a ja ostatnio mijalem najbardziej znanego policjanta w moim miescie (Pawel W.) w nowym fokusiku nieoznakowanym, a po za tym 2 mondeo: jedno srebrne a drugie kremowe. wystepowanie: okolice pily, walcza, miroslawca, drawsko pom.

oj dostali troche nowego sprzetu to trza sie popytac bo nie chcialym zarobic pierwszych pkt ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dostali troche nowego sprzetu to trza sie popytac bo nie chcialym zarobic pierwszych pkt ;p

To kup CB :P

U mnie dalej nieoznakowane jakieś [ciach!]iane fordy (focus?) i ople..

Niedawno widziałem transita w pościgu za jakimś japońcem.. :lol:

Fajnie sie ścigali na remontowanej obwodnice po a4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek wieczorkiem jadąc na rowerku wzdłuż Wisełki widziałem zaparkowany nieoznakowany radiowóz - Ford Mondeo fioletowy (nowy). Miał fajne felgi i nigdy bym nie pomyślał, że to policja gdyby nie świecący monitorek, który zwrócił moją uwagę (ciemno było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Elblągu widziałem tajniaków w nowej czarnej vectrze na fajnych aluskach (na oko 16 cali) - nigdy bym nie pomyślał że to policja, gdyby nie zatrzymali młodego chłopaka. Widziałem też w czarnej fabii, jak rozstawiali przenośny fotoradar ;).

Z nowych oznakowanych, to między innymi fiat stilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Pandy juz mają? :/ do tej pory busy, male autka miejscie i wypasione fury traktowalem jako 100% cywil...

Jedyna rada-trzeba sobie sprawić CB ;)

Chyba że już masz ; ]

Niestetny na lotną to już nawet nie wystarcza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Pandy też. U mnie w okolicy mają patent: stoi oznakowana Panda z suszarką. Na tych, którzy postanowili by spróbować swoich sił kilkaset metrów dalej czeka srebrna Laguna z jakimś konkretnym silnikiem.

 

Miesiąc temu wracając z Rzeszowa krajową 9 miałem zonka. Jechałem dość lajtowo - nie przekraczałem 100km/h. Dorwałem tira i już miałem wyprzedzać, gdy zobaczyłem z tyłu czarnego starego Włocha (Alfa lub Lancia sedan). Redukcja na 3, kierunek, ostatnie spojrzenie w lusterko i wtedy się powstrzymałem. Pasażer posiadał czarny strój i żółtą kamizelkę. Wypatrywałem tylko migacza i czapki. Nie było, ale mimo to odpuściłem. Po chwili czarne autko przeleciało obok mnie i szybko zniknęło z widoku. Wie ktoś coś na ten temat? Czy jakaś okoliczna jednostka posiada wóz zbliżony do tego opisu?

 

I jeszcze jedno odnośnie Stilo. Tam nie ma TDI tylko JTD. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Fajne te radiowozy heh :D

Tylko jak się mają te pościgi do limitów policji na paliwo?

 

Czy to jest jakaś oddzielna formacja , która dostaje dodatkowo kasę? :unsure:

 

Te wozy u nas to jeszcze nic ;)

W Niemczech mają 911 , a we włoszech lambo murcielago :rolleyes:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obraźcie sie ale krew mnie zalewa jak każdy mówi kup sobie CB radio jako anty miśka. :mad: Cb radio jest dodatkiem jako anty misiek a nie priorytetem. :)

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miśki to policja,

anty miśka - anty radar

 

niestety wiele osób kupuje sobie cd żeby mieć za free anty radar, a ani nie potrafią się tym posługiwać (chodzi mi o sposób w jaki się wypowiadają) a po drugie to dzięki temu zaczęli jeszcze bardziej świrować i tylko zwalniają przy policji. Ja jak założyłem sobie cb to przez długi okres się nie wypowiadałem tylko słuchałem i jak już się nauczyłem "slangu" to zacząłem korzystać, ale jak słyszę buraków co zapieprzają jakąś stara beta z anteną i nawet nie podziękują za info o miśkach, albo łamią podstawowe zasady komunikacji to naprawdę jakbym mógł to takiego bym ......

 

Więc rada - najpierw posłuchajcie a później korzystajcie ale grzecznie i uprzejmie!

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak słyszę buraków co zapieprzają jakąś stara beta z anteną i nawet nie podziękują za info o miśkach, albo łamią podstawowe zasady komunikacji to naprawdę jakbym mógł to takiego bym ......

Juz dawno przestały mnie ruszać teksty o burakach w BMW i nie odnosze tego do siebie, ale tu moim zdaniem sie mylisz. Jezdze po 10-15k miesiecznie ostatnio i z tego co obserwuje to oddzielną ligą są kierowcy aut firmowych. Seicento zazwyczaj frunie po 130km/h, te lepsze czesto wiecej. Oni zawsze sie gdzies spiesza, nie dziekuja jak im ustapisz drogi, na CB prowadza jedynie nasłuch i o niczym nie informują. To jest plaga..

 

 

Jak nazwać takie zachowanie policyjnego radiowozu? Raczej nie jechali na akcje, bez sygnalu swietlnego i dzwiekowego, bez nadzwyczajnej predkosci..

 

W strone Terespola byl duzy ruch. Nie chcialo im sie czekac, wiec najpierw wjechali na lewy pas i jadac tak ok 300-400m wyprzedzili kilka samochodow, by schowac sie w jakies wolne miejsce. Fakt, droga w strone Wawy byla luźna, ale czy to oznacza, ze mozna w zabudowanym jechac kolo setki, przy podwojnej ciaglej zmieniac pasy jak na ekspresówce... ?

 

Obrazek podglądowy:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fipa, mylisz się :P

Wiesz kto jest najgorszy? Busiści? To jest dopiero plaga,Te ich busy mają troche 'moczu' i wyjedź sobie na odcinek A4 Kakrów-Tarnów, chociaż najgorzej jest na odcinku do mnie Kraków Bochnia. Takie chamstwo jakie oni prezentują i to jak jeżdża to jest karygodne.. np: chcią z przystanku włączyć sie do ruchu, to jeżeli widzą że coś jedzie i to coś wg nich choćby z piskami ale wyhamuje to wpychają się na chama. Kiedyś przez nich o mało nie zdemolowałem samochodu bo wiozłem opony do wymiany do wulkanizacji i miałem rozłozone siedzenia, jak przy..waliły mi w siedzenie myślałem że sie wszystko połamie.

 

Wyprzedzają jak chcą i jak tylko mogą. Dobra rada jest taka, żeby nie siedzieć sprzodu busa bo jak zobaczysz że koleś na zakręcie przy 110 włącza lewy kierunek to co słabsi mogą odpaść.. Najprostsze porównanie-trase Kraków-Bochnia robią w porównywalnym czasie lub krótszym(Ci najlepsi) niż osobówki, a mają przecież przystanki po drodze..

 

CB uzywają w korkach, jeden drugiemu przytamuje ruch(zwłaszcza jak są roboty drogowe i na środku są pachołki) i busem jedziesz lewym pasem pare km nawet..

 

Policja ich nie zatrzymuje, ewidentnie widać że mają układy bo to jak jeżdża i jak zapakowani mówi samo za siebie niestety;/

 

Ale temat o policji.. więc, są niezłe elementy, najbardziej w moich okolicach lubują sięw ukrywaniu po krzakach a przecież żeby kogoś zatrzymać radiowóz musi byc widoczny(głupie wg mnie prawo ale prawo:P). Sąsiad ma żywopłot, stawiają mu flaszke na wstępie zeby na jego mostku sie schować+jakieś bonusy/prowizje od złapanych osób.. W sumie to koło mnie jest odcinek gdzie maluchy przy 100 na zakręcie wpadają do fosy ale mimo wszystko powinni troche kulturalniej sie zachowywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzają jak chcą i jak tylko mogą. Dobra rada jest taka, żeby nie siedzieć sprzodu busa bo jak zobaczysz że koleś na zakręcie przy 110 włącza lewy kierunek to co słabsi mogą odpaść.. Najprostsze porównanie-trase Kraków-Bochnia robią w porównywalnym czasie lub krótszym(Ci najlepsi) niż osobówki, a mają przecież przystanki po drodze..

 

CB uzywają w korkach, jeden drugiemu przytamuje ruch(zwłaszcza jak są roboty drogowe i na środku są pachołki) i busem jedziesz lewym pasem pare km nawet..

O dziwo ja o panach z SK mam całkiem inne zdanie, wystarczy się przełączyć na ich częstotliwość, zawsze miło i szybko można się dowiedzieć o korkach/objazdach itp.

Nigdy mi się nie wepchał tak aby stworzyć jakieś zagrożenie, a trasę Kraków - Brzesko dość często pokonuje.

A to, że wyprzedzają, moim zdaniem bardzo dobrze, lepsze to niż jakiś busiarz zawalidroga. Ja wiem, że to trochę głupio jak cię bus pełen ludzi wyprzedza pod górkę, ale uwierz mi 2,9 to w porównaniu z 1,6 to inna klasa napędu.

 

Ale co do CB to coraz więcej dresiarstwa użytkuje, niestety ciężko się teraz czegokolwiek już dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dziwo ja o panach z SK mam całkiem inne zdanie, wystarczy się przełączyć na ich częstotliwość, zawsze miło i szybko można się dowiedzieć o korkach/objazdach itp.

Nigdy mi się nie wepchał tak aby stworzyć jakieś zagrożenie, a trasę Kraków - Brzesko dość często pokonuje.

A to, że wyprzedzają, moim zdaniem bardzo dobrze, lepsze to niż jakiś busiarz zawalidroga. Ja wiem, że to trochę głupio jak cię bus pełen ludzi wyprzedza pod górkę, ale uwierz mi 2,9 to w porównaniu z 1,6 to inna klasa napędu.

 

Ale co do CB to coraz więcej dresiarstwa użytkuje, niestety ciężko się teraz czegokolwiek już dowiedzieć.

Nie wiem jak na CB oni wygladają, nie mówie że są nieuprzejmi, ale jeżdża ostro, zawalidrogami nie sa, ale troche głupio jechać takim przeładowanym busem na prostej koło brzezia ok 140-150 bo więcej z racji ładunku nie pójdzie.

Ale przyznać trzeba że są dobrymi kierowcami, chociaż ryzykują niemiłosiernie.

Ciekawe czy się 'dogadują' z policją :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fipa, mylisz się :P

Wiesz kto jest najgorszy? Busiści? To jest dopiero plaga,Te ich busy mają troche 'moczu' i wyjedź sobie na odcinek A4 Kakrów-Tarnów, chociaż najgorzej jest na odcinku do mnie Kraków Bochnia. Takie chamstwo jakie oni prezentują i to jak jeżdża to jest karygodne.. np: chcią z przystanku włączyć sie do ruchu, to jeżeli widzą że coś jedzie i to coś wg nich choćby z piskami ale wyhamuje to wpychają się na chama. Kiedyś przez nich o mało nie zdemolowałem samochodu bo wiozłem opony do wymiany do wulkanizacji i miałem rozłozone siedzenia, jak przy..waliły mi w siedzenie myślałem że sie wszystko połamie.

 

Wyprzedzają jak chcą i jak tylko mogą. Dobra rada jest taka, żeby nie siedzieć sprzodu busa bo jak zobaczysz że koleś na zakręcie przy 110 włącza lewy kierunek to co słabsi mogą odpaść.. Najprostsze porównanie-trase Kraków-Bochnia robią w porównywalnym czasie lub krótszym(Ci najlepsi) niż osobówki, a mają przecież przystanki po drodze..

 

CB uzywają w korkach, jeden drugiemu przytamuje ruch(zwłaszcza jak są roboty drogowe i na środku są pachołki) i busem jedziesz lewym pasem pare km nawet..

 

Policja ich nie zatrzymuje, ewidentnie widać że mają układy bo to jak jeżdża i jak zapakowani mówi samo za siebie niestety;/

 

Ale temat o policji.. więc, są niezłe elementy, najbardziej w moich okolicach lubują sięw ukrywaniu po krzakach a przecież żeby kogoś zatrzymać radiowóz musi byc widoczny(głupie wg mnie prawo ale prawo:P). Sąsiad ma żywopłot, stawiają mu flaszke na wstępie zeby na jego mostku sie schować+jakieś bonusy/prowizje od złapanych osób.. W sumie to koło mnie jest odcinek gdzie maluchy przy 100 na zakręcie wpadają do fosy ale mimo wszystko powinni troche kulturalniej sie zachowywać...

 

Nie wiem jak na CB oni wygladają, nie mówie że są nieuprzejmi, ale jeżdża ostro, zawalidrogami nie sa, ale troche głupio jechać takim przeładowanym busem na prostej koło brzezia ok 140-150 bo więcej z racji ładunku nie pójdzie.

Ale przyznać trzeba że są dobrymi kierowcami, chociaż ryzykują niemiłosiernie.

Ciekawe czy się 'dogadują' z policją :?:

Eee lekkie głupoty piszesz. Jak włącza się do ruchu z przystanku to na pewno nie ryzykowałby tak jak piszesz. No przecież w razie gdyby jednak ktos nie wyhamował bo powodów może być masę ( lekka mżawka i już niektózy mają kłopoty z opanowaniem samochodu przy ostrym hamowaniu) to wina spoczywa ewidentnie po stronie busiarza. Nie nie ma dyskusji nie zachowanie bezpieczeństwa przy włączaniu się do ruchu i spowodowanie zagrożenia to ~500zł.

 

Chyba nigdy nie jechałeś busem, 110 na zakręcie przy busie załadowanym choćby w połowie jest nie wykonalne.

A to że jeżdżą dynamicznie i nie wpuszczają to kwestia tego że oni przecież mają rozkład jazdy co do minuty, a większośc z nich to kierowcy na etat więc obowiązuje ich punktualność. nikt nie będzie słuchał wyjasnień czemu spóźnił sie 15 minut....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee lekkie głupoty piszesz. Jak włącza się do ruchu z przystanku to na pewno nie ryzykowałby tak jak piszesz. No przecież w razie gdyby jednak ktos nie wyhamował bo powodów może być masę ( lekka mżawka i już niektózy mają kłopoty z opanowaniem samochodu przy ostrym hamowaniu) to wina spoczywa ewidentnie po stronie busiarza. Nie nie ma dyskusji nie zachowanie bezpieczeństwa przy włączaniu się do ruchu i spowodowanie zagrożenia to ~500zł.

 

Chyba nigdy nie jechałeś busem, 110 na zakręcie przy busie załadowanym choćby w połowie jest nie wykonalne.

A to że jeżdżą dynamicznie i nie wpuszczają to kwestia tego że oni przecież mają rozkład jazdy co do minuty, a większośc z nich to kierowcy na etat więc obowiązuje ich punktualność. nikt nie będzie słuchał wyjasnień czemu spóźnił sie 15 minut....

Chodziło o niewidoczny odcinek na którym sie wyprzedza..

Przepisy mówią o wpuszczaniu z zatoczki busa/autobusu, więc nie iwem po czyjej stronie byłaby wina. Ryzykują i jeżdżą niebezpiecznie, to każdy wie. Oni mają to tak obcykane że wiedzą czy ktoś wyhamuje czy nie, naprawde dobrzy są w te klocki.

Jednym zdaniem- busy jeżdżą niebezpiecznie a bezpiecznie :P Niebiezpiecznie jeżdżą ale wypadków jakoś nie powodują zbytnio.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wpuscic busa ale tylko na terenie zabudowanym. Reszta? Ty masz pierwszenstwo :)

Akurat chodzi o ulice z której busy startują ode mnie na Kraków, jest pare przystanków, no i własnie można nieźle sie nadziać, ale trzeba jeździć baaardzo powoli.

 

Dzisiaj robia pseudo chodnik na mojej ulicy, znaczy zaczynają, i eskorta policji nieziemska, wszyscy wyszli żeby zabezpieczyć to, normalnie więcej policjantów niż pracowników :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, policja ostatnio jeździ coraz ciekawszymi autami.

Ostatnio na E7 między Radomiem, a Warszawą jeździło nowe Volvo S60 i nowa "trójka" (E90) z czego to BMW miało nawet kamerę z tyłu.

 

Raczej już minął czas kiedy wystarczyło zwracać uwagę na samochód z większą ilością anten niż 1 i były to często nubiry czy mondeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne odczucia, ladne niebieskie nowe A8 4,2l - na co im taki samochod ?

...niby 6 kamer na pokladzie ma - nie wiem po co tyle ale juz widzialem ich jak jezdzili po miescie

btw. tak jak juz pisalem z pol roku temu maja jeszcze mistubishi 3000GT czarne

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 miesiące temu w nocy na Powsińskiej pod kładką dla pieszych w kierunku do Sadyby Best Mall stało ciemne Scorpio z rozwalonym przodem przed nim kilka metrów dalej leży szlifierka, a policja podjeżdża czarnym nieoznakowanym pickupem :) Nie przyjrzałem się zbyt dokładnie, ale był to na 99% Nissan Navara (z niebieskim kogutem pod przednią szybą).

 

Ja tam się nie dziwię, że policja kupuje takie fury. Biorąc pod uwagę statystyki wypadków i ofiar śmiertelnych, "łysych", tjunerów i motocyklistów na szlifierkach. Już ktoś z wyżej postawionych zagranicznych eurodeputowanych powiedział, że "Polska ma jak najszybciej rozwiązać problem ogromnej liczby wypadków". Padło też kiedyś słynne: "Fotoradary to wasza przyszłość" :D

 

Najpierw niech wyłapią najgroźniejszy element + pijanych a wszystkim nam będzie jeździło się bezpieczniej i przyjemniej :wink: Oczywiście przydałyby się też nowe i wyremontowane drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale czy bmw e90 nie jest szybkie i nie budzi pewnego respektu na drodze? kurde seria "5" jest nawet tansza od a8! oni maja auto za ponad 200tys zl plus policyjne wyposazenie!

Juz bardziej bym zrozumial porsche...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...