Jump to content
Sign in to follow this  
ChomiK

Czekolada

Recommended Posts

Milka, Wedel, Alpen Gold - to ze zwykłych

Alpen Gold - z orzechami

Nestle Aero i Milka Luflee - z bąbelkami.

Ogólnie to takie średnie są czekolady Barona ale zjeść można, szczególnie że w banku ją za darmo dostaje ;]

Hehe, najlepsza jest czekolada Allegro z Biedronki :D

na lan party z kolegami jak budżet jest okrojony to zawsze ja kupuję :D ale do domu to blee :wink:

Ja wlasnie kupilem na probe Lindt Excellence 70% cacao i musze powiedziec ze pycha :D tylko szkoda ze taka droga...

Errorx: Tzn jestes smakoszm gorzkich czekolad, wiec postanowiłes sprobowac tej? Sam nie przepadam za takimi, ale od czasu do czasu jedna koseczka.. czemu nie ;)

Moja ulubiona czekolada:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po prostu niebo w gębie!

mój pies też był bardzo chętny na czekoladę :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

ja zawszę jak jadę na Słowację to kupuje czekoladę studencką i to jest moja ulubiona czekolada :D

MZ: Smakowo najlepsze czekolady produkuje Lindt.

Najczęściej są niestety droższe od pozostałych ale da się przeżyć.

Lepiej skromniej a smaczniej :).

Oprócz tego bardzo fajnym wynalazkiem jest duża milka z prażonkami (ryż ?) wewnątrz. Tu nie ma problemu małej ilości.

Ogólnie Milka produkuje jak dla mnie nieco zbyt słodkie wyroby ale w tym przypadku trafili w 10.

Rittery sa w miarę ok choć do lindta im nieco brakuje.

Wedla, goplany itp staram się nie dotykać nawet kijem.

To produkty które po wykupieniu przez zachodnie koncerny zostały z premedytacją "popsute".

To ja może najpierw napisze jakich czekolad generalnie nie lubie: białych (za słodkie), bąbelkowych, kawowych.

Najbardziej to chyba lubie zwykłe mleczne, lubie też z orzechami, ale całymi. Bardzo lubię Studencką, wogole to bardzo lubie czekolade, lubie wziac tabliczke i opierdzielić całą. Nie lubie jak czekolada jest ciepła tzn. jak ma temperature pokojową, najbardziej lubie wyjętą z lodowki. Bardzo lubie czekolady z migdałami. Od czasu do czasu lubie zjesc gorzką czekoladę.

Kiedys z kumplem zjedlismy z siedem czekolad pod rząd, ale to było po zielonym...

Kaaban i TeLe, dobre czekolady.

@Kaaban - ja od tego producenta lubie kawowa (jasnobrazowe opakowanie, dwkolorowa) i ciemna z orzechami (boska - lekko gorzka, ale bez przesady, i cale orzechy... :) ).

Costi, jak nie zjem przynajmniej 5 kawałków tej czekolady kawowej po obiedzie to jestem chory :D

@Kaaban - ja od tego producenta lubie kawowa (jasnobrazowe opakowanie, dwkolorowa) i ciemna z orzechami (boska - lekko gorzka, ale bez przesady, i cale orzechy... :) ).

Oooo kawowa roxuje, akurat mój tata kupił tylko mleczną i z orzechami, ale tez się kawową zajadam często ;]

Taką z orzechami właśnie wcinam :D

Na pierwszym miejscu stawiam czekolady Lindt. Była jeszcze jedna dobra, ale nie pamiętam jak się nazywa. Nie za gorzka, jakieś 50% plus palone migdały. Niebo w gębie :D

Najczęściej czekolady lindt-a jednak żebym wziął czekolade do ust to musi mieć z 70% kakao innej nie trawie.

Jak mozna jesc tak czekolade 70% fuj :// raz jadlem 85% fuuuuuuj

Najlepsza czekolada:

-goplana

-kinder czekolada ;d

A z czekolady to cukierki lindor syca

Zjadłbym jakąś czekoladkę, ale 'ni ma piniędzy'.

Lubię produkty od Wedla, Goplany, Wawel. I te niskobudżetowe czekolady z Biedronki, Lidla itp, bo są tanie ;).

Miałem okazję kupić sobie niskobudżetową czekoladę made by Tesco w UK i muszę przyznać, że była bardzo dobra i nie ustępowała tym z Milki, Wedla, Lindt'a czy innych top brands'ów. Tabliczka była o dużej wadze jak na wielkość tabliczki z bakaliami za cenę niespełna powyżej pół funciaka

Znalazłem ostatnio na połce takie coś:

Dołączona grafika

Właśnie kończe tabliczke, całkiem niezła nawet, czuć wyraźna gorycz a i stosunek jakość/cena ma niezły.

Edited by KrisJR