Skocz do zawartości
Xalpha

Zainfekowane Gg!

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomość #1 : www.hsqvyrpzeh.info/daueou.jpg

Wiadomość #2 : www.hsqvyrpzeh.info/uyudbb.jpg

Wiadomość #3 : www.hsqvyrpzeh.info/ewafwc.jpg

 

Przesłane od GG# 6145557.

Naiwniak, myślał że otworze, a dostał prezent świąteczny w postaci dodania do mojej ulubionej listy :lol:

To mój pierwszy raz. :D Używam Tlena.

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez ten syf to Gg ładnie po głowie dostanie od użytkowników, za luki w systemie <_< Ja od ok 8 miesięcy jadę na AQQ i praktycznie mogę zapomnieć o jakichkolwiek śmieciach. Ostatnio jakiś koleś NoName wysłał mi linki

www.zehnders.org/iboyyb.php

http://floridanewhomeindex.com/cbimkhhong.jpg

Block na numer i do widzenia

 

W ciągu 8 miesięcy używania AQQ dostałem coś takiego może ze 3 razy, w tym 2 razy od 1 numeru. Na liście mam aktualnie 117 kontaktów i mam święty spokój.

 

Avast+AQQ+FF i czuję się bezpiecznie ;)

 

baj de łej. Hapi Njuł Jer ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba bedzie z konnekta na tlena przeskoczyc, bo to sie nie miesci w glowie, nawet opera i kaspersky nie pomaga, konnekt zasysa te wirusy jak nie wiem co

co znaczy zasysa wirusy? :>

 

Z tego co wiem to konnekt nie rozsyła tego shitu dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktoś GG jeszcze używa?

Konnekt/Miranda czekają. AQQ jest fajne, ale mimo wszystko trochę mułowate (używałem ponad pół roku, więc naprawdę nie jestem userem, który nie umiał sobie wgrać wtyczki czy stylu i się teraz wyżywa).

niektórzy to zachowują się tak, jakby woleli Malucha od Maybacha księdza rydzyka... przy założeniu, że oba są darmowe oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i gdzie indziej, ale tez jest podatny na tego wirusa, wyglada na to, ze zmiana hasla i ustawienie niezapamietywania hasla do profilu w konnekt/GG to dobry sposob na ochrone przed tym syfem w przyszlosci

 

update:

* Robak działa również na Firefoksie, gdy ten ma włączoną wtyczkę Windows Media Player (a poprzez nią ładowana jest strona przy użyciu silnika IE). Wtyczka jest automatycznie aktywowana przez Firefoksa gdy ten znajdzie odpowiednią bibliotekę w systemie. Aby się przed tym zabezpieczyć w about:config ustawiamy plugin.scan.WindowsMediaPlayer na 12.0;

* Robak łączy się z serwerem GG 217.17.45.143 na dane konta znalezione w skonfigurowanych profilach Gadu-Gadu (innymi słowy - nie mając GG na dysku nie roześlemy linków), dlatego też pozornie może wydawać się że wspiera on komunikatory takie jak Konnekt;

* W kodzie robaka są tagi… emotikon;

* Robak ma coś na kształt auto-update - na pewno generuje zapytanie HTTP którym pobiera siebie samego (nowsza wersje?);

 

o kur wlasnie sobie uswiadomilem, ze mialem na hdd gg zainstalowane bo korzystalem z "Naglos" i ten szmaciarski wirus wyciagnal mi pewnie z katalogu GG haslo, fak wszystko jasne :mur:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i gdzie indziej, ale tez jest podatny na tego wirusa, wyglada na to, ze zmiana hasla i ustawienie niezapamietywania hasla do profilu w konnekt/GG to dobry sposob na ochrone przed tym syfem w przyszlosci

 

update:

* Robak działa również na Firefoksie, gdy ten ma włączoną wtyczkę Windows Media Player (a poprzez nią ładowana jest strona przy użyciu silnika IE). Wtyczka jest automatycznie aktywowana przez Firefoksa gdy ten znajdzie odpowiednią bibliotekę w systemie. Aby się przed tym zabezpieczyć w about:config ustawiamy plugin.scan.WindowsMediaPlayer na 12.0;

* Robak łączy się z serwerem GG 217.17.45.143 na dane konta znalezione w skonfigurowanych profilach Gadu-Gadu (innymi słowy - nie mając GG na dysku nie roześlemy linków), dlatego też pozornie może wydawać się że wspiera on komunikatory takie jak Konnekt;

* W kodzie robaka są tagi… emotikon;

* Robak ma coś na kształt auto-update - na pewno generuje zapytanie HTTP którym pobiera siebie samego (nowsza wersje?);

 

o kur wlasnie sobie uswiadomilem, ze mialem na hdd gg zainstalowane bo korzystalem z "Naglos" i ten szmaciarski wirus wyciagnal mi pewnie z katalogu GG haslo, fak wszystko jasne :mur:

Słońce, co niektórzy umieją czytać to, co jest w linku załączonym przez Azereusa;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk, a kurde parę stron wcześniej jak pytałem czy masz zainstalowane w systemie również GG, to zarzekałeś się, że nie ^^

od razu wydawało mi się oczywiste, że ani Konnekt, ani Miranda nie rozsyłają takich świństw.

p.s. a ja jestem bezpieczny bez żadnego antywirusa :P

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm gdyby nie fakt, że jestem świeżo po formacie to bym obadał jak wygląda sprawa na:

win 98se + nieoficjalny sp 2.1b, Opera 9.1, spybot, sygate firewall.

 

W sumie czytam o tym kłopocie, ale mnie to nie dotknęło (Mam gg 6.1.158).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się nieźle. Pisałem wcześniej nie klikać w linki nie znajome / nie podpisane przez autorów. Każdy kilka i teraz się dziwi, że są jakieś problemy.

 

U mnie na dzień dzisiejszy działa:

Konnekt przez ssl bez zapamiętywania hasła + brak GG na dysku + NOD32 z włączonym AMON i IMON + Ad-Aware + program zarządzający portami i linkami = brak jakiegokolwiek syfu

 

Jednak łatwiej NIE KLIKAĆ w linki jakie podejrzewamy o fake, jedni wiedzą to i śpią spokojnie inni teraz mają problem ;)

 

GG pada z serwerami ostatnio co chwila mają jakiś problem i komunikatory wariują. Takie życie tych największych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk, a kurde parę stron wcześniej jak pytałem czy masz zainstalowane w systemie również GG, to zarzekałeś się, że nie ^^

od razu wydawało mi się oczywiste, że ani Konnekt, ani Miranda nie rozsyłają takich świństw.

p.s. a ja jestem bezpieczny bez żadnego antywirusa :P

ale ja poprostu zapomnialem o nim, lezal na dysku bo korzystalem miesiac temu z Naglos i tyle, nawet tego nie uzywalem i siedzialem tylko na konnekcie

w ogole mialem niezla zagadke, bo sie okazalo ze moja dziewczyna korzystala z laptopa wiec nie moglem zrozumiec dlaczego ja rozsylam linki a ona nie, okazalo sie, ze przycisnela linka w konnekcie, wirus znalazl katalog gg w ktorym byl zalozony tylko moj profil i poszly linki w swiat tylko z mojego numeru LOL

 

Uśmiałem się nieźle. Pisałem wcześniej nie klikać w linki nie znajome / nie podpisane przez autorów. Każdy kilka i teraz się dziwi, że są jakieś problemy.

 

U mnie na dzień dzisiejszy działa:

Konnekt przez ssl bez zapamiętywania hasła + brak GG na dysku + NOD32 z włączonym AMON i IMON + Ad-Aware + program zarządzający portami i linkami = brak jakiegokolwiek syfu

 

Jednak łatwiej NIE KLIKAĆ w linki jakie podejrzewamy o fake, jedni wiedzą to i śpią spokojnie inni teraz mają problem ;)

 

GG pada z serwerami ostatnio co chwila mają jakiś problem i komunikatory wariują. Takie życie tych największych.

romek, w tym przypadku mogles miec nawet avasta, kasperskiego, wlaczona usuluge zimon, simon, tiom i ziom i nic by ci nie pomoglo gdybys mial na hdd tego wirusa jakim jest GG

 

PelzaK - twoje rady mnie czasem dobijaja, a moze w ogole nie wlaczac komputera co?

problem w tym, ze nie tylko ja korzystam z mojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk nie do końca, pamiętaj o tym, że ja codziennie pracuje zazwyczaj na 3 maszynach, dwie w pracy (stacjonarka i lapek) a w domu na kolejnym. W pracy sprzęt posiada GG i mniej zabezpieczeń i jak widzisz nikt się nie skarży, że rozsyła mi spam komputer. Ja nigdy nie otwieram stron niewiadomego pochodzenia bo zawsze są z tym problemy. Nie napisano co to za strona, autor nie pogadał to po co mam to otwierać. Takie moje zboczenie ale przynajmniej ratuje mnie to przed spamem, niechcianymi ludźmi itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK - twoje rady mnie czasem dobijaja, a moze w ogole nie wlaczac komputera co?

problem w tym, ze nie tylko ja korzystam z mojego

słuchaj no kolego kucyku... moja rada jest jak najbardziej słuszna i w 100% rozwiązuje problem... przy tym jest wręcz banalnie prosta a niektórzy przynajmniej wiedzą o tym, że lepiej zapobiegać niż potem leczyć...

 

Czy ja napisałem żeby nie włączać komputera? To już Twoja daleko idąca nadintepretacja - choć niektórym ludziom faktycznie powinni zakazać dostępu do komputera <_<

Gdyby więcej ludzi stosowałą się do moich dobijających rad to zapewniam, że ten topic nie miał by 5 stron... no ale cóż... można pisać i powtarzać żeby nie klikać w nieznane ale nieee...lepiej bez zastanowienia kliknąc i potem truć pupe na forum innym i jęczeć w jaki sposób usunąć syf z komputera.

 

Zastanów się.. skoro zachowujesz się nierozważnie to bierzesz na siebie odpowiedzialność za swoje czyny. Ja nacisnąłem raz takiego linka i miałem potem kuku... Nawet chyba w tym topicu opisałem całe zajście oraz przykłądową drogę jak wytropić i ubić dziada jeśli już daliśmy mu się dostać pod nasze strzechy.

 

No i nie widzę problemu aby nakazać innym użyszkodnikom komputera o NIEKLIKANIE w linki nieautoryzowane przez nadawców... czy to takie trudne i wymagające? Niektórzy z was chyba za bardzo upodabniają się do swoich pupili (komputerów) i wykazują zachowanie znamienne dla bezmyślnej maszyny, która odbiera linka przez gadu i bez zastanowienia klika go...

 

Wedle tego co napisałem zastanów się wać Pan raz jeszcze czy moja rada czasami nie jest jedyna słuszna.... B-)

 

 

W pracy sprzęt posiada GG i mniej zabezpieczeń

mój sprzęt w pracy posiada konnekta i zabezpieczeń więcej niż ten w domu :) Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to chyba bardzo dobre miejsce aby przekonać was do Konnekta. Progs posiada mnóstwo pluginów mniej lub bardziej przydatnych, które można w każdym momencie wlączyć lub wyłączyć oraz dowolnie konfigurować. Naprawdę polecam.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaś polecam mirandę. możliwość konfiguracji jest imho wielka, no i nie zabiera tyle pamięci co gygy.

ale koniec ot, nie miejsce to na wyliczanie którykomunikator lepszy, było już o tym wiele razy :)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...