Skocz do zawartości
pmp

Panoramy LCD 26" / 27"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z forumowiczów ma monitorek NEC 2690WUXi i mógłby skrobrnąć parę zdań?

Byłbym wdzięczny. :)

 

 

No jak Panowie, nikt a nikt nie ma? :sad:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

troche drogi ten NEC 26", 4.5 tys.. raczej wątpie by ktoś go miał w polsce ale może sie myle. Tymbardziej że jest spodziewany duzy spadek cen monitorów 26" , tak samo jak było to z 24" , np taki HP LP2646 kiedyś po 4tyś, teraz za ok 2tyś. Już Acer 26" kosztuje ok 2500zł, więc tymbardziej ludzie będą czekali aż pozostałe 26" też potanieją.

 

a tak naprawde to jest 25.5" czyli tylko 1.4" więcej niż monitory 24.1" które kosztują 2x mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche drogi ten NEC 26", 4.5 tys.. raczej wątpie by ktoś go miał w polsce ale może sie myle. Tymbardziej że jest spodziewany duzy spadek cen monitorów 26" , tak samo jak było to z 24" , np taki HP LP2646 kiedyś po 4tyś, teraz za ok 2tyś. Już Acer 26" kosztuje ok 2500zł, więc tymbardziej ludzie będą czekali aż pozostałe 26" też potanieją.

 

a tak naprawde to jest 25.5" czyli tylko 1.4" więcej niż monitory 24.1" które kosztują 2x mniej.

 

A ten spodziewany spadek cen to oficjalnie gdzieś wiadomo, czy tylko tak się rozniosło pocztą pantoflową?

Co do cen 24" to widać duży spadek, zwłaszcza do przytoczonego HP.

 

Nec jest drogi, ale ma matrycę IPS, która zawsze była droga, ale z drugiej strony jest najlepszą matrycą ze wszystkich obecnych.

 

3 lata temu kupowałem NEC 1970NX na matrycy S-IPS 25 ms. Dałem za niego 2700 zł.

Przeglądałem różne monitory, na matrycach PVA, MVA. Miałem przez kilka dni BENQ 241WZ.

Żaden nie zachwycił mnie na tyle, żebym zamienił swojego starego NEC.

Miałem nadzieję, że ktoś z forumowiczów ma ten model, to mógłbym się trochę o nim dowiedzieć.

 

No trudno, trzeba będzie jakoś poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten NEC 25,5" ma 10 bit LUT jak mnie pamięć nie myli = brak zubożenia palety po korekcji barw w OSD. Będziesz miał przejaskrawione kolory na obrazach z "zakresem" kolorów 72% których obecnie najwięcej bo to model ~92-97% i użytkownik na mva pisał o problemach (braku możliwości) z ustawieniem przestrzeni 72%.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten NEC 25,5" ma 10 bit LUT jak mnie pamięć nie myli = brak zubożenia palety po korekcji barw w OSD. Będziesz miał przejaskrawione kolory na obrazach z "zakresem" kolorów 72% których obecnie najwięcej bo to model ~92-97% i użytkownik na mva pisał o problemach (braku możliwości) z ustawieniem przestrzeni 72%.

 

A mógłbyś podać link do tego wątku na mva?

 

Szkoda że nie ma jakiegoś monitka 22" na IPS, rozmiar w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadna smuga sie nie robi. A na stronie producenta pisze ze to IPS

Aby wiedzieć czy to IPS nie trzeba psuć matrycy paluchami :wink:

 

Czerń na ips pod kątem się złoci i fioleci - nawet przy małych kątach to widać (i łatwo widać w nocy ), reszta barw się praktycznie nie zmienia nawet pod sporymi kątami ... podczas gdy na PVA rozciągają się "cienie", obraz żółcieje i traci kontrast (kąt) a na MVA spada kontrast i srebrzy czerń (kąt) ... o TN pisać chyba nie muszę.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor Acer AL2623W mam od tygodnia - spełnił wszystkie moje oczekiwania co do jakości obrazu. Też jestem ciekawy jaką ma matryce :)

 

Jednak objawy nie wskazują ze to IPS (pod kątem na czarnym tle nic sie nie złoci i fioleci - a bardziej raczej srebrzy). Może więc MVA a dokładniej S-MVA (CMO) ?

 

Poniżej kilka testowych fotek.

 

W monitorze ustawiono:

Jasność: 26

Kontrast: 32

 

Typ to dokładnie: P/N: ET.L810C.002 , Jul 2007, Assembled in Czech Republic

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zdjęcia wykonano aparatem Nikon CoolPix 8800. Ujęcia pod kątem wykonano tak ze parametry ekspozycji ustawiono jak na pierwsze ujecie, spust do polowy i przesuwano aparat w bok pod kąt. Ponieważ matryca CCD w aparacie foto inaczej postrzega jasność niż ludzkie oko więc widoczny spadek jasności widoczny na fotkach pod dużym kątem w rzeczywistości nie jest tak mocno widoczny - ale chciałem zachować naprawdę te same warunki naświetlenia żeby uchwycić to "srebrzenie czerni" ... notabene widoczne bardziej głównie pod katem w pionie niż w poziomie

Edytowane przez KSW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach też chłopaki opisują, że IPS to raczej nie jest, tylko tak jak KSW pisze, S-MVA.

 

Najprawdopodobniej na samym początku ACER dawał matrycki IPS, a potem przeszedł na tańszą MVA. Raczej ciężko kupować monitor, nie wiedząc co jest w środku.

 

Do niedawna astanawiałem się nad tym Acerem 2623, ale już zrezygnowałem.

 

Znalazłem taki teścik na zagranicznym forum:

 

Dołączona grafika

 

 

Jeżeli pod dużym kątem widać napis TEST to jest to MVA,PVA. Na IPS napis jest niewidoczny.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz to juz zgłupiałem kompletnie - właśnie udało mi sie "włamać" do menu serwisowego:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dla porównania menu z innego które było w tym temacie już zapodane

Dołączona grafika

 

i skoro LPL ma oznaczać że jest to SIPS LGPhilips to by znaczyło że jednak matrycą jest:

LPL S-IPS LM260WU1 1920x1200 5ms G2G 1600:1 (DCR) 500 178/178 16.7M, 8bit 92%

 

ale bez efektów "fioletowania czerni" jak by sie można po IPS spodziewać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych forach też chłopaki opisują, że IPS to raczej nie jest, tylko tak jak KSW pisze, S-MVA.

 

Najprawdopodobniej na samym początku ACER dawał matrycki IPS, a potem przeszedł na tańszą MVA. Raczej ciężko kupować monitor, nie wiedząc co jest w środku.

 

Do niedawna astanawiałem się nad tym Acerem 2623, ale już zrezygnowałem.

 

Znalazłem taki teścik na zagranicznym forum:

 

Jeżeli pod dużym kątem widać napis TEST to jest to MVA,PVA. Na IPS napis jest niewidoczny.

Ja to widzę na dobrym S-PVA pod kątem prostym ... oczywiście lekko z boku jeszcze jest wyraźniej na skutek "rozciagania" cieni ... na CRT nie widać nawet na max jasności i kontraście (za bardzo "zbija" zauważyłem).

 

Na dobrym IPS też to będzie widać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś chciał sam sprawdzić u siebie to menu to napisałem małą instrukcje:

 

Procedura wejścia do menu serwisowego dla Acer AL2623W:

1. Power OFF

2. Wciskamy jednocześnie przyciski AUTO + MENU i trzymając je wciskamy Power ON

3. Jak zapali się dioda (pomarańczowo) puszczamy oba przyciski (AUTO + MENU)

4. Monitor nam sie włączy - na razie menu jeszcze nie widzimy

5. Wchodzimy do menu standartowego przez MENU.

6. Coś sie zmieniło ? ;)

7. Tak - menu niby standartowe ale przyklejone do lewej krawędzi oraz z małym dodatkiem.

8. Ten dodatek to literka F w lewym górnym rogu ramki menu.

9. Przyciskami < > przechodzimy na to F aż zmieni kolor na czerwony i wtedy wciskamy MENU

10. :banana: .. poza funkcją czysto informacyjną możemy tu naprawdę namieszać w konfiguracji z kolorami itp.

11. Poruszamy sie za pomocą < >, wciskamy MENU i wchodzimy na dana składową i przez < > możemy ją zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz to juz zgłupiałem kompletnie - właśnie udało mi sie "włamać" do menu serwisowego:

 

Dołączona grafika

 

i skoro LPL ma oznaczać że jest to SIPS LGPhilips to by znaczyło że jednak matrycą jest:

LPL S-IPS LM260WU1 1920x1200 5ms G2G 1600:1 (DCR) 500 178/178 16.7M, 8bit 92%

 

ale bez efektów "fioletowania czerni" jak by sie można po IPS spodziewać :)

No to już sam nie wiem :blink:

 

Możliwe żeby aż tak poprawili matryce IPS że nie ma tego efektu fioletowienia pod kątem?

 

Idzie zwariować :mur:

 

A w ogóle dziwna sprawa. Za 26" IPS Acera trzeba dać z 2500 zł w momencie kiedy 24 SPVA są w tej samej cenie lub nawet wyższej. Aż trudno uwierzyć.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Acer nie ma pivotu i regulacji wiec i cena nizsza

 

 

U mnie panel ten sam:

Dołączona grafika

 

Foto robione niestety telefonem.

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kolejne fakty potwierdzające że matrycą w tym monitorku jest LM260WU1-SLB1

 

1. W dokumentacji serwisowej:

http://www.mk-hellas.gr/hersteller/PDFDoku...26/AL2623Wx.pdf

jest wymieniony jako panel: LCD PANEL 26" LM260WU1-SLB1(A)(LPL)RoHS

 

2. W wyszukiwarce:

http://www.tftcentral.co.uk/panelsearch.htm

po wpisaniu AL2623W mamy wynik: 5ms G2G 26"WS LG.Philips S-IPS (LM260WU1-SLB1)

 

3. Na stronie:

http://axofiber.no-ip.org/inside/monitor.lcd.panels.en.htm

podano:

AL2623W 1920x1200 500 800:1 5 gtg 178/178 LG.Philips 25.5 S-IPS LM260WU1-SLB1

 

edit:

no i prosze .. ktoś sie pokusił i rozebrał monitor:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a tu:

http://www.lcdhunter.co.kr/front/php/b/fil..._TPVCASVer1.pdf

znajduje sie specyfikacja tech LM260WU1-SLB1

Edytowane przez KSW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj przyszedł Acer AL2623W.

 

Menu serwisowe pokazuje dokładnie to samo co ma KSW ( foty zapodam później ).

 

2 sprawy:

 

- syczy jak mały świerszcz :lol:

- gdzie są sterowniki???? ściągnąłem jakieś ze strony acer'a ( na płytach nie było, chyba );

 

Później foty i opis wrażeń :D

 

Jakie macie ustawienia tego monitorka?

 

Nie wiem dlaczego, ale wszystkie filmy HD które przejrzałem są strasznie ziarniste.

Idzie jakoś to wyregulować? ( na NEC'u 1970 NX też było ziarniście, ale o WIELE mniej ).

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle! Tylko teraz trzeba namierzyć jakąś recke bo jakoś tani! Jeśli lepszy od planara to wreszcie w Polsce będzie dostępna idealna 26" dla graczy! W dodatku LG pewnie da na niego 30 daniową gwarę na bad/sub pixele!!! Jeśli dacie mi namiar na jakąś dobrą reckę to sprawie sobie takiego po świętach (zamiast LG 245WP-BN) i dokładnie przetestuje na potrzeby forumowiczów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na pixmanii mają S-IPS (kontrast i kąty), a że w polskich sklepach ździercy i zazwyczaj ceny monitorów 3 razy droższe niż gdziekolwiek indziej na świecie to trudno, pixmaniia będzie miała paru nowych klijentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalną drogą

reply:

Thank you for contacting Acer America. I apologize for the delay in responding to your inquiry. Below I have provided all the information that

I have available for the AL2616. I hope this is helpful.

with these attachements:

http://img214.imageshack.us/img214/8136/pic09894rz1.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/1772/pic28703wx5.jpg

to samo będzie się tyczyło do 2623W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na pixmanii mają S-IPS (kontrast i kąty), a że w polskich sklepach ździercy i zazwyczaj ceny monitorów 3 razy droższe niż gdziekolwiek indziej na świecie to trudno, pixmaniia będzie miała paru nowych klijentów.

cena LGika 26" na pixmanii juz 3500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...