Skocz do zawartości
Hanu

Zarobki, praca

Rekomendowane odpowiedzi

(...)nie widzę problemu z urlopem, od tego ma się pracowników, bądź wspólnika, piszę to na przykładzie ojca który prowadzi biuro i nie ma przeszkód by wyjechał sobie z matką na 2 tyg wakacje, bo ma zaufanych pracowników(...)

Jak takowych "posiada" (raczej zatrudnia) to gratuluję :) Ja słyszałem różne historię i wiem, że o takiego pracownika raczej ciężko :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko, co nie znaczy, że się nie da, ja nie staram się udowodnić, że to wszytko takie piękne i ładne proste i składne, tylko, że przy odrobinie wysiłku można do czegoś dojść na własnym podwórku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takowych "posiada" (raczej zatrudnia) to gratuluję icon_smile3.gif Ja słyszałem różne historię i wiem, że o takiego pracownika raczej ciężko icon_wink3.gif pzdr

Ja bym rzekł że im większa płaca tym łatwiej ich znaleźć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rzekł że im większa płaca tym łatwiej ich znaleźć ;)

Zdziwiłbyś się... przykład z sąsiedniego podwórka: dobrze opłacany pracownik etatowy okantował firmę na min. 200 tys. zł. Sprawa właśnie trafiła do prokuratury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na konkurencję trzeba byc zawsze gotowym, w tym wypadku widocznie uczeń przegonił mistrza, ale nie widzę w tym nic złego jeśli wszystko odbywa się zgodnie z regułami gry, np bez wykorzystywania poufnych informacji handlowych przeciw starej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład z życia: bardzo zaufany, najlepszy pracownik którego szef traktował jak syna, otwiera firmę i przejmuję większość klientów doprowadzając firmę szefa do upadku. Obyło się nawet bez przekrętu :wink: pzdr

Dlatego w umowie o pracę powinna się znaleźć klauzula o zakazie konkurencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pije do chorych podejrzeń w tym kraju gdzie każdy każdego o wszystko podejrzewa montuje podsłuchy i monitoring wart więcej niż miesięczny dochód firmy...

 

btw rosolini to nie było skierowane w Twoją stronę

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Villentretenmerth

Co innego niewielka grupa prawdziwych pasjonatów, dla których studia informatyczne były jedynie elementem mającym podkreślić wykształcenie. Tacy ludzie już na etapie rekrutacji zdecydowanie odróżniają się wiedzą. I tu pensja może być zdecydowanie wyższa, bo zysk z pracy takiego człowieka bardzo szybko osiągnie zadowalający poziom dla obu stron. Jak sam przyznajesz - szukasz sensownych programistów. Ewidentny skutek tego co powyżej oraz wyssania rynku dobrych specjalistów/programistów przez firmy oferujące dobre stawki.

Tacy ludzie @Hanu nie siedzą w PL za marne grosze które im "pozwalają" zarobić polskie filie zagranicznych koncernów.

Tacy ludzie (jak mój brat np.) siedzą teraz w Kuwejcie na kontrakcie. I zarabiają 3x tyle co w PL.

 

ps. w tych firmach na kontraktach pracował mój brat począwszy od 2004 r.

 

- Systems integration, telecom consultant experience for Nokia, work for the customers in: China (JXMCC), Thailand (DTAC), Ethiopia (ETC), Morocco (Maroc Telecom), Kuwait (Watanyia), Iraq (Atheer), P4(Poland), Serbia (Telenor), Saudi (Zain).

 

A to się nazywa "drenaż mózgów".

Edytowane przez Darth Sidious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale nie wierzę. I co nie spał 3 dni pod rząd? Po słowie "gabinet" wnioskuję, że to lekarz, a lekarz to chyba jednak skoncentrowany powinien być na tym co robi?

To nie wierz, wynika z tego, że kompletnie nie masz pojęcia o zawodzie lekarza/chirurga. ;) Jak mógł nie spać 3 dni pod rząd, przecież to niemożliwe z fizycznego punktu widzenia. Sądzisz, że w szpitalu masz 24/7 pacjentów ? Praca po 20:00 wygląda tak, że idziesz do swojego pokoju i tam jesz/spisz/ogladasz TV , cokolwiek a kiedy jest operacja to dzwonią po Ciebie i wtedy idziesz. Ojciec nie jest lekarzem w przychodni, gdzie musi załatwiać przeziębienia, bóle głowy czy zaczerwienienie palca itd., oczywiście zdarzy się, że i to robił jak nie było komu, ;) ale generalnie to same operacje/sekcje zwłok/itp. których nie wykonuje się non-stop. A o koncentrację to Ty się już nie martw, wszystko jest pod ścisłą kontrolą. :)  

 

P.S. Ile razy jest, że w domu śpi a o 3 w nocy telefon, że trzeba do szpitala operować, takie życie. :)

Odrazu uprzedzę, fanów teorii niewyspania czy koncentracji - znam wielu lekarzy i wierzcie mi, to są ludzie, którzy w środku nocy wiedzą co i jak, pozatym, operacje wykonuje się koło 45min albo godziny później, więc to nie jest takie "w pidżamie do skalpela". ;)

 

 

A co do własnej działalności... no to już zależy jak kto woli pracować, mój szwagier ma firmę i chodzi do pracy o której chce, fakt, że pracuje "po godzinach" ale zato w "godzinach" to... śpi :lol: Są różne prace, on generalnie wpada do firmy na 2h w ciągu dnia, reszta to telefony co w sumie zajmuje koło , no powiedzmy, 4-5h dziennie, jak dla mnie bajka.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do własnej działalności... no to już zależy jak kto woli pracować, mój szwagier ma firmę i chodzi do pracy o której chce, fakt, że pracuje "po godzinach" ale zato w "godzinach" to... śpi :lol: Są różne prace, on generalnie wpada do firmy na 2h w ciągu dnia, reszta to telefony co w sumie zajmuje koło , no powiedzmy, 4-5h dziennie, jak dla mnie bajka.

I sugerujesz, że ów szwagier pracował w ten sposób od pierwszego dnia posiadania firmy? Jeśli rzeczywiście gość pojawia się w swojej własnej firmie na 2h, to musiało to zostać okupione b. ciężką pracą na początku, inaczej się po prostu nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I sugerujesz, że ów szwagier pracował w ten sposób od pierwszego dnia posiadania firmy? Jeśli rzeczywiście gość pojawia się w swojej własnej firmie na 2h, to musiało to zostać okupione b. ciężką pracą na początku, inaczej się po prostu nie da.

 

Nic nie mówiłem, że na początku było lekko :) . Tylko fakt, że szwagier ma lat 30, pokazuje, że nie trzeba prowadzić kilkanaście lat firmy, aby dobrze się ustawić. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż napisałem, że wszyscy znajomi prowadzący firmy z mojego najbliższego otoczenia, którzy wyciągają >100k/m prowadzą firmy max 5 lat (wszyscy są poniżej trzydziestki). Inna sprawa, że niektórzy swego czasu lecieli na lekach albo dosłownie spali w samochodzie, bo czasowo nie opłacało im się do domu wracać (real story :P ). Poza tym to jest tak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i póki są perspektywy na zarabianie więcej i więcej to niestety często bywa tak, że takie rzeczy jak zdrowie czy rodzina schodzą na dalszy plan (chociaż tutaj też znam wyjątki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż napisałem, że wszyscy znajomi prowadzący firmy z mojego najbliższego otoczenia, którzy wyciągają >100k/m prowadzą firmy max 5 lat (wszyscy są poniżej trzydziestki). Inna sprawa, że niektórzy swego czasu lecieli na lekach albo dosłownie spali w samochodzie, bo czasowo nie opłacało im się do domu wracać (real story :P ). Poza tym to jest tak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i póki są perspektywy na zarabianie więcej i więcej to niestety często bywa tak, że takie rzeczy jak zdrowie czy rodzina schodzą na dalszy plan (chociaż tutaj też znam wyjątki).

Nie no, suma >100k/m w tym przypadku w ogóle nie wchodzi w grę. To są zarobki pięciocyfrowe z jedynką z przodu. :) "Jaka praca - taka płaca" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pije do chorych podejrzeń w tym kraju gdzie każdy każdego o wszystko podejrzewa montuje podsłuchy i monitoring wart więcej niż miesięczny dochód firmy...

Sorry, klauzula o zakazie konkurencji jest norma na calym swiecie i nie ma to nic wspolnego z chorymi podejrzeniami. To jest zwykle dbanie o wlasny interes, wlasnie po to, zeby uniknac takich akcji jak powyzej oraz wyciekow informacji niejawnych z firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo.

Potrzebuję jakichś ogólnych informacji, dotyczących pracy w agencji ochrony jako Pracownik zabezpieczenia technicznego. Może ktoś pracował, bądź ma jakichś znajomych w tej branży i mógłby mi skrobnąć kilka zdań na temat. Na razie dowiedziałem się tyle, że do obowiązków należeć będą m.in instalacje alarmów, systemów monitoringu i usuwanie ewentualnych usterek. Podoba mi się praca w terenie, śmiganie pancerną skodą i posiadanie szerokich kolegów z pracy (tam w razie czego):mrgreen:

Praca jest w okolicach mojego zawodu (technik informatyk), a i zarobki nie są najgorsze (na pewno więcej niż dostałbym na serwisie)...

Boję się tylko "dyspozycyjności" której wymagają, bo jeżeli będę musiał wstawać o 2 w nocy, tylko po to, by wyłączyć alarm jakiejś lamie to chyba odpadam...;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musisz się liczyć z tym że komuś się ten alarm po imprezie wracając włączy o tej 2, 3 i trzeba niestety wyłączyć, tylko że tym zajmuje się patrol który potwierdza dane użytkownika, a wyłącza się z centrali. Więc pewnie chodzi o dyżury nocne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo.

Potrzebuję jakichś ogólnych informacji, dotyczących pracy w agencji ochrony jako Pracownik zabezpieczenia technicznego. Może ktoś pracował, bądź ma jakichś znajomych w tej branży i mógłby mi skrobnąć kilka zdań na temat. Na razie dowiedziałem się tyle, że do obowiązków należeć będą m.in instalacje alarmów, systemów monitoringu i usuwanie ewentualnych usterek. Podoba mi się praca w terenie, śmiganie pancerną skodą i posiadanie szerokich kolegów z pracy (tam w razie czego):mrgreen:

Praca jest w okolicach mojego zawodu (technik informatyk), a i zarobki nie są najgorsze (na pewno więcej niż dostałbym na serwisie)...

Boję się tylko "dyspozycyjności" której wymagają, bo jeżeli będę musiał wstawać o 2 w nocy, tylko po to, by wyłączyć alarm jakiejś lamie to chyba odpadam...;]

To i tak raj w porownaniu do 3 zmianowego systemu...^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zawczasu okreslic co sie kryje pod terminem "dyspozycyjnosc" zeby nie bylo tak ze nawet piwa z kumplami sioe nie napijesz bo jako dyspozycyjny musisz byc trzezwy.

I jak bedzie oplacana sama dyspozycyjnosc a jak wezwanie podczas takiego dyzuru do usuniecia konkretnej usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co się dowiedziałem, w grę wchodzą nocne dyżury.

Szukam więc dalej, ale teraz jest naprawdę krucho na rynku. Zapotrzebowanie jest tylko na przedstawicieli handlowych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety z tego co się dowiedziałem, w grę wchodzą nocne dyżury.

C'mon, pussy. Nocki są prze, jeśli uda się trafić na dobraną kompanię. Przy odrobinie szczęścia prześpisz całą zmianę i jeszcze ci za to zapłacą :>

 

Chyba że zaraz po owym dyżurze musisz odpękać zwykłe 8 godzin - zło, zło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w systemie 3 zmianowym, i wcale nie jest źle.

Nie wyobrażam sobie pracować w godzinach około 10-18, nie masz czasu ani rano ani wieczorem.

A na trzech zmianach zawsze masz czas, no może poza popołudniówkami :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 zmiany to zło, teraz mam nocki od 22-6, o 7 rano idę spać i śpię do 16-17. Jak wstanę, to chodzę do tyłu, jestem jakiś nieswój po nockach. Jak mam nockę w piątek i przychodzę w sobotę do domu, nie idę spać, bo później nie usnę w sobotę wieczorem. Popołudniówek też nie lubię, cały dzień zmarnowany, ranki bardziej mi odpowiadają. Tak BTW, szukam nowej, lepiej płatnej pracy w IT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...