Skocz do zawartości
SGJ

[artykuł] nLite - poprawiamy okienka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam drukarkę HP 710C, dwie wersje Windows'a XP - jedna wersja bez problemu instaluje sterowniki (swoje) do tej drukarki, druga wersja w ogóle ich nie posiada. Mam podłączone dwa twarde dyski na których są zainstalowane systemy XP, jeden ze sterownikiem drukarki, drugi bez. Czy jest taka możliwość aby za pomocą nLite'a (nie mając sterowników, bo do XP nie ma sterowników pod tą drukarkę) dograć jakieś pliki (które są potrzebne do instalacji tego nieszczęsnego hp)? Jakie miałaby to być pliki? Gdzie je dodać? Może dałoby się skopiować je z systemu, które bez problemu je wykrył?

Edytowane przez ASD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną wersję XP zmodyfikowaną właśnie nLite'm. SP2 jest zintegrowany (zresztą po instalacji systemu instaluje jeszcze AutoPatcher'a w celu "wypełnieniu braków", zainstalowania poprawek itd.). Uruchamia mi się "Kreator znajdowania nowego sprzętu", znajduje sterownik HP DeskJet 710 C, lokalizacja c:\windows\inf\ntpint.inf, wybieram go i pojawia się monit o włożenie dysku z systemem. Płyta w środku, ale nie może znaleźć pliku HPVDJ50.INI (i innych, jak choćby sRGB) i na tym się kończy. Dodawanie drukarki z panelu sterowania też nic nie daje. W innych "wersjach" XP nie ma najmniejszego problemu. Ale... odbiegłem trochę od tematu, bo chciałem się dowiedzieć czy jest właśnie jakaś możliwość dodania tych plików do tej instalki z którą właśnie "walczę" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka uwaga do tych co niebawem zamierzają instalować od nowa system dodając w nlite najnowsze update'y z WU - gdzies w miedzyczasie pojawila sie latka ktora komplikuje dzialanie sterownika Intel Chipset Software Utility dla tych ktorzy maja oparte plyty na nim :P mialem wersje xpka po nlite z maja i teraz z czerwca i na tej nowej wyszedl problem po instalacji (przestaja dzialac porty USB!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla tych, którzy chcą szykować instalke na nowej becie, lepiej niech skorzystają z poprzedniej wersji

 

wczoraj szykowałem windowsa z nowymi poprawkami, utworzyłem obraz, sprawdzam virtualboxem, instalator przekopiował pliki, a potem czarny ekran i zima. Tą samą operację wykonałem na wersji 1.35 i działa.

 

generalnie polecam każdemu najpierw na jakimś wirtualnym pececie sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. tego co mam w katalogu z poprawkami i dat stworzenia plików (ich pobrania) to pomiędzy moimi buildami XPeka doszły te poprawki (tzn. nie było ich w moim majowym buildzie a znalazly sie w tym lipcowym z ktorym mialem juz problemy) - nawet oryginalne sterowniki z płyty Abita które w maju już instalowałem nie działały, bo wpierw myślałem że to ja złe pobrałem ze strony Intela.

WindowsXP-KB933811-x86-PLK.exe

WindowsXP-KB933062-x86-PLK.exe

WindowsXP-KB923689-v2-x86-PLK.exe

WindowsXP-KB939373-x86-PLK.exe

WindowsXP-KB927891-v3-x86-PLK.exe

WindowsXP-KB930916-x86-PLK.exe

WindowsXP-KB935843-x86-PLK.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O zintegrowani instalatora przed KB927891 pamiętałes?

tak, bo po poprzedniej wpadce ;) i zrobieniu od nowa wtedy poprawnie instalki (działała bezproblemowo wtedy i działa ponownie bo musiałem użyć ponownie tego samego ISO do instalki - brak czasu i chęci na zabawę w detektywa) dorzuciłem teraz tylko ściągnięte od tamtego czasu exe-ki, import ustawień w nlite i wio na cd-rw. Edytowane przez M4ciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie miałem problemu z bootowaniem płyty raczej już po instalacji działy się różne "dziwne" rzeczy np. po instalacji irdy i przystawieniu telefonu nie został on zainstalowany bo nie było odpowiednich sterowników (normalnie są w systemie) i inne takie drobiazgi. Jeszcze nie próbowałem z aktualizacjami i dodatkowym oprogramowanie jakoś wolę to sam instalować, jestem bardziej pewien tego co jest zmieniane w systemie.

Co do artykułu to jest on napisany językiem przeciętnego użytkownika i raczej jest on dla średnio zaawansowanych bo początkujący to wołają kolegów żeby im zainstalował Windowsa :-] Good Job

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczalem eksperymenty z nLite'm tnac co popadnie pod windows do SuperPI. koniec koncow instalator zatrzymuje sie na formatowaniu partycji, mam komunikat o braku jakiejstam pamieci i f3 jako zakoncz :|... probowalem juz zmieniac conieco, ale wciaz mam to samo i po prawie 15 nagraniach cdrw po trochy dosc ;). ktos z Was moze ma pomysl czego brakuje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się pozbyć Visty z laptopa (oczywiście bez FDD), a z tego co czytam na forum to chyba najprościej zainstalować XP razem ze sterownikami do SATA przez nlite. Jednak czy dodawanie sterowników SATA, które powinny być instalowane jeszcze przed systemem polega na tym samym co dodawanie innych sterowników. Czy podczas instalacji XP obrobionego przez nlite trzeba naciskać F6 i wybierać jakieś sterowniki czy wszystko samo się robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas instalacji XP obrobionego przez nlite trzeba naciskać F6 i wybierać jakieś sterowniki czy wszystko samo się robi?

Inaczej nie miałoby sensu dodawanie tych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkiich jako nowy user :)

 

mam do was malutka prośbę w rozwiązaniu nastepującego problemu.

chodzi mianowicie o instalkę XPSP2 zrobiooną w nLite 1.4 beta.

 

wszystko jest ok uruchamiam instalatora, fobir format dysku nastepnie kopiuja sie pliki instalacyjne i komputer uruchamioa sie ponownie i tutaj zaczynają sie schody, pojawia sie logo XP nasterpnie niebieski ekran instalatora napis ze komputr uruchamia ponowie instalatora i po czym sie resetuje i wszystko czaczyna sie od poczatku, tzn logo0 niebieski ekran i napis i reset, po paru razach takich resetów wyskakuje komunikat coś o pliku lsass że niby coś w rejestrze uszkodzone.

nieważne czy robie obraz płyty w nero czy pod nlite.

 

dodam iż bawie sie tak już 4 dzien ciągłe formaty i instalki na nowo. 2x udało mi sie zrobic działającą instalkę ale raczej nie spełniała moich wymagań.

 

 

prosze o pomoc co moze powodować wyżej opisany błąd .

 

dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem zapewne chodzi ci o ISo tworzone Nl;ite które nie zawsze działa, no ale pisałem że jak utworzyłem obraz pod nero też instalka nie ruszyła.

 

p[iszecie że nowsze wersje Nlite źle działają, no ale to było rok temu wiec wersja 1.4 chyba powinna być dobra, wypróbuje jeszcze wersje 1.0 czy tam 1.0.1, no ale nie chce rezygnowąc z nowych opcji dodanych do wersji 1.4 (pewnie jesty ich wiecej niz dla wersji 1.0)

zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh nie moge sobie poradzić z Nlitem :(

ani z winspatcherem :(,chciałem wgrać winspatcherem wszystkie poprawki do windowsa itp itd to wgrało wszystko poza IE7.0....a w dodatku windows media player sie rzuca że nieoryginalny system ;/

Zrobiłem integracyjną instalacje z tymi poprawkami to już totalna kicha :mur: po instalacji nie ma ani przeglądarki 7.0 ani WMP ....

 

Wie ktoś dlaczego ???....

 

ehh...jak tak dalej pójdzie to zainwestuje w końcu w oryginalny system;/ bo szlak mnie już trafia z tymi kombinacjami ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...