Skocz do zawartości
spartakus

Pdp Patriot Dual Llk 2x 1gb Ddr2 Epp 800mhz Cl4 / 1000 Mhz Cl5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam porady w kwestii pamięci :)

 

Mam płytę EVGA 650i Ultra i niestety max. napięcie jakie mogę dać pamięciom to 2.1V

Dlatego chciałbym kupić pamięci które są najmniej wymagające pod kątem napięcia

z różnych źródeł mam informacje że Geil'e albo Patriot'y

 

Czy opłaca mi się kupić Patriot 800Mhz LLK CL4 i jak mocno przy napięciu 2.1V je podkręce ?

 

A może zostać przy Patriot signature line 800Mhz CL5 bo przy napięciu 2.1V podkręcą się tak samo jak LLK ?

 

A może GeIL Ultra CL 4 800Mhz ? podobno najładniej się podkręcają na niskim napięciu i są tańsze niż konkurencja

 

Najbardziej zależy mi na Mhz bo mam oczywiście Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam porady w kwestii pamięci :)

 

Mam płytę EVGA 650i Ultra i niestety max. napięcie jakie mogę dać pamięciom to 2.1V

Dlatego chciałbym kupić pamięci które są najmniej wymagające pod kątem napięcia

z różnych źródeł mam informacje że Geil'e albo Patriot'y

 

Czy opłaca mi się kupić Patriot 800Mhz LLK CL4 i jak mocno przy napięciu 2.1V je podkręce ?

 

A może zostać przy Patriot signature line 800Mhz CL5 bo przy napięciu 2.1V podkręcą się tak samo jak LLK ?

 

A może GeIL Ultra CL 4 800Mhz ? podobno najładniej się podkręcają na niskim napięciu i są tańsze niż konkurencja

 

Najbardziej zależy mi na Mhz bo mam oczywiście Intela

Z tego co mi wiadomo na to jedne i drugie do 1000 cl 5 nie pójdą lepiej mushkiny sp+ cl 4

B-)

post-150908-1192096275_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukam porady w kwestii pamięci :)

 

Mam płytę EVGA 650i Ultra i niestety max. napięcie jakie mogę dać pamięciom to 2.1V

Dlatego chciałbym kupić pamięci które są najmniej wymagające pod kątem napięcia

z różnych źródeł mam informacje że Geil'e albo Patriot'y

 

Czy opłaca mi się kupić Patriot 800Mhz LLK CL4 i jak mocno przy napięciu 2.1V je podkręce ?

 

A może zostać przy Patriot signature line 800Mhz CL5 bo przy napięciu 2.1V podkręcą się tak samo jak LLK ?

 

A może GeIL Ultra CL 4 800Mhz ? podobno najładniej się podkręcają na niskim napięciu i są tańsze niż konkurencja

 

Najbardziej zależy mi na Mhz bo mam oczywiście Intela

z niskonapięciowych modułów nie znajdziesz nic lepszego niż kingmax 1066. Przy 2.1V można stabilnie wyciagnać ponad DDR2 1100. Ani ten patriot, ani Geil nie sa w stanie działać przy takich częstoltiwościach i to niezależnie od napięcia (jak sie im uda dobić do DDR2 1000 to już będzie sukces)

 

mam pytanie odnośnie EPP.

w jaki sposób zmusić płytę aby pobrała informcję o ustawieniach z EPP ?

przestawiasz jedną opcję w biosie płyty potrafiącej zczytywać info z EPP i po sprawie.

Konkretnie na modelu P5n-e sli.

nie da się. Dlaczego? Patrz wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czym te memy teraz sa, bo przy probie OC mialem takie same objawy jak przy kingstonach na elpidach, czyli przy 2:3 chodza bez problema na 800cl4 a przy 1:1 juz nie chce platforma wstawac. podobno kiedys siedzial tam promos, czy mozliwe, ze walneli elpide?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czym te memy teraz sa, bo przy probie OC mialem takie same objawy jak przy kingstonach na elpidach, czyli przy 2:3 chodza bez problema na 800cl4 a przy 1:1 juz nie chce platforma wstawac. podobno kiedys siedzial tam promos, czy mozliwe, ze walneli elpide?

promosow to napewno tam nie ma, elpidy albo nyna,przy takich cenach ddr2 to nie ma sie nawet co dziwic :) pakuja tam co popadnie Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem do starszych patriotów LLK 1 GB (tych bez EPP) dwie nowe kostki 1 gigowe.

Te stare śmigały sobie ustawione na 800 cl 4,4,412,4 i 2.1v.

Przezornie ustawiłem napięcie na 2,2 i włożyłem nowe kostki. Niestety nie potrafię całego kompletu zmusić do stabilnej pracy na cl 4. Niby winda wejdzie ale potem błędy usług, blue itp. Na Cl5 wydaje się być ok.

Dziś już nie będę wywlekał kości ale jutro przeprowadzę testy tylko z tymi nowym czy aby przypadkiem nie trafiły się takie które nie potrafią tego co powinny (w razie czego stosunkowo łatwo mogę wymienić na inny egzemplarz ale musi to być uzasadniona wymiana).

Natomiast ciekawi mnie czy może tak się dziać dlatego iż nie są to identyczne kości (1 epp a 2 nie)?

 

EDIT: No i niestety wygląda na to iż nowa parka do wymiany.

Identyczne pamiątki z roboty (tam zresztą same na asusie p5b delux spokojie pracuja na 400 4-4-4-12) wydają się działać ze starymi bezproblemowo na tych samych ustawieniach (tylko napięcie na 2,3V).

Te nowe niestety nie bardzo.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pamięci z tematu. Dla 1000 i 5-5-5-15 potrzebują 2.3V. Czy takie napięcie mogę zostawić do pracy na co dzień? O ile pamiętam (mimo że to jest subiektywne) to pod dotknięciu palcem jakiegoś ciepłego elementu nie oparze się jeżeli temp będzie wynosić około 50C. Moje pamięci są ciepłe ale spokojnie palcem mogę je trzymać. A więc 2.3 może być?

Pozdrawiam

 

P.S.

Miernik temp z sondą zapisuję na listę zakupów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

to jak z tym ramem? bo jak wiadomo na jesien bedzie drogi wiec chce kupic teraz,tylko ze niby patrioty przestaly byc warte swojej ceny? :/

a corsairy taniej o 150zl.co kupic,zwazywszy ze na jesien bede kupowal jakiegos procka 1066mhz chyba ?

sorry i dzieki za pomoc

Jak to sie czasem przewidywania nie potwierdzają :lol:

Ale powracając do patriotów, gdzie sprawedzić która seria jest na D9?

Potrzebuję pamięci, które pójdą po OC 1066 może być nawet cl6 ale lepiej cl5

 

PAMIĘCI 2x1GB DDR2 Corsair 675Mhz 4-4-4-12@ 1065Mhz 5-5-4-12 2T 2.1V- full stable

Czy corsarze tak wszystkie sie kręcą? Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pamięci, które pójdą po OC 1066 może być nawet cl6 ale lepiej cl5

Czy corsarze tak wszystkie sie kręcą?

rev 7.1 z allegro wiekszosc powinna isc na 1066 5-5-5-12 przy 2.1-2.2V.A max przy dobrej płycie to ok 1170Mhz 5-5-5-15 przy 2.4V(tu oczywiscie z pełną stabilnoscia moga byc problemy).A dlaczego sie tak dobrze kreci-bo rev 7.1 robione sa na promosach Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione pamieci LLK EPP na 4-4-4-12 833 i napiecie 2.0 panowie pomozcie z ustawieniem pamieci narazie wszystko odpala na stronie producenta pisze ze maja miec 2,2 mam przestawic czy zostawic tak jak jest PLyta ABIT AB9 Quad GT ?? pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnośnie tych pamięci, wczoraj złożyłem sobie nowego kompa na płycie Asus P5E (x38) oraz kupiłem pamięci PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4. Pamiątki standardowo przy 800 MHz pracowały na 5-5-5-15 ale bez problemu poszły na 4-4-4-12, ale z tego co wiem z opini ludzi posiadających je mogą pracować na 1000 MHz przy timingach 5-5-5-15 ale ja nie wiem jak to ustawić :sad: jestem zielony w tym temacie, pomoże mi ktoś albo proszę o jakiś link do tematu albo artykułu o podkręcaniu pamięci RAM bardzo prosze o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od razu chciałbym przeprosić, jeśli temat jest w nieodpowiednim dziale :P

 

Wczoraj przesiadłem się z mojego ASUSA P5N-E SLI na FOXCONN P35A-S, ponieważ tamta płyta główna w ogóle nie mogła sobie poradzić z obsługą 4x1GB...

Po złożeniu kompa próbowałem zainstalować xp'ka, jednak podczas ładowania plików konfiguracyjnych pojawił się blue screen oh.gif Wyjąłem więc jeden komplet pamięci i zostawiłem, drugi starszy i wszystko poszło OK. Potem wziąłem się za OC procka i 3.0GHz bez problemowo... Postanowiłem więc włożyć drugi komplet pamięci i tutaj pojawił się problem... komp albo się w ogóle nie uruchamia, albo wiesza się podczas wchodzenia do windy oh.gif zmiana napięć na pamięciach nic nie pomaga... Pomyślałem sobie, że to jak nic wina pamięci i zapodałem MemTest i ku mojemu zdziwieniu na każdym z kompletów pamięci RAM (Patriot LLK) wykrywał błędy, oto dowód:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe4cfa4732883f34.html

 

Jak nic, pamięci są chyba do wymiany... Ale dziwi mnie dlaczego na jednym komplecie wszystko śmiga, a na drugim już nie, a na każdym są błędy... Czy to może wina płyty głównej? Proszę o jakąś rade, co mam zrobić, bo już naprawdę mam dość problemów z moim pecetem oh.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z tymi pamiątkami..

Otóż udało mi sie je podkrecic do 1000 MHz CL5 (Timingi : 5-5-5-15). Podniosłem napięcie do 2.4V. Mimo tego Orthos wywala błędy po 2 minutkach..W grach wszystko jest stabilnie.System działa juz jakies 5 dni i nie było żadnego błędu..Zostawic je z tymi taktami? Czy lepiej obnizyc?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pamięci z tematu w zestawie 2x1GB. Osiągają 1000MHz przy 5-5-5-15 na 2.3V. Czy jak dokupię kolejne 2x1, które oddzielnie osiągają podobne wyniki, to czy mogę liczyć na podobne osiągi w komplecie 4x1 przy 2.3V?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pamięci z tematu w zestawie 2x1GB. Osiągają 1000MHz przy 5-5-5-15 na 2.3V. Czy jak dokupię kolejne 2x1, które oddzielnie osiągają podobne wyniki, to czy mogę liczyć na podobne osiągi w komplecie 4x1 przy 2.3V?

Pozdrawiam

Może zależeć od płyty głównej, ale raczej nie osiągniesz tyle, a nawet w zdecydowanej większości przypadków tak jest. Część płyt ma problemy z zasilaniem drugiego kompletu ramów, część płyt ma lepsze sloty lepsze, drugie gorsze dość losowo. Ogólnie nie ma co liczyć na takie samo OC. Ale cuda się zdarzają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, bardzo bardzo odświeże, jednak jest to temat o tych pamięciach o które chce pytać więc po co zakłądac nowy temat...

 

Mam LLK 2x1gb cl4 800mhz, są to kości dziwne ponieważ kupiłem je po taniości bo poprzedniemu właścicielowi nie chciały chodzić na standardowych 800mhz, dopiero przy 780mhz. Nie wiem jaką miał płyte. Sie okazało, że u mnie frykają i nawet sie jakoś kręcą :D (u szwagra tez nie chcą chodzić).

 

Ale do rzeczy. Zauważyłem pod swiatło, że radiatory dolegają do zaledwie połowy chipów, a mimo to parzą przy np. grze. Pomyślałem że to może być powód że nie na wszystkich płytach chcą działać stabilnie. Docisnąć raczej nie idzie.

 

Więc pytanie, czy mogę sobie pozwolić na zdjęcie radiatorów? Wyczytałem, że polecają lepiej je ściągnać jak mają nie dolegać bo tylko kumulują przez to ciepło w środku. Nie mają żadnej zapinki i nie wiem czy w razie czego potem bede mógł z powrotem je założyć. Co o tym myślicie - osoby które siedzą w temacie i robiły juz taki coś. Można zdjąć radiatory? Na dłuższą mete nie bedzie to zabójcze dla nich? Czy wręcz przeciwnie - ulżą?

 

Pozdro ;)

 

PS. Nie mają one wieczystej gwary przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, sorry za odświeżenie tematu, mam nadzieje że to nie problem.

 

Wzialem sie za podkrecanie mojego juz z deka starego sprzętu, żeby ciut jeszcze z niego wycisnąć zanim dorobie sie do nowego :P Anyways, mam takie pytanie: jak to możliwe że te ramy chodzą wam na napięciu niższym niż 2.2V? Na foxconnie p35a od samego początku, tj. od 3 lat, komputer bezustannie się resetuje (bsody) gdy napięcie jest poniżej 2.2V. A takie jest.. natywne.

 

Patriot Memory - Products (tu jest napisane 2.1V, ja mam na ramach napisane 2.2V chyba, ale mniejsza już z tym).

 

Jak więc możliwe że chodzi Wam na niższym to tego nie rozumiem. Swoją drogą, szkoda że nikt mnie o tym nie uprzedził gdy je kupowałem bo to chyba bardzo ogranicza możliwości podkręcenia. Do ilu volt uważacie że moge na nich (bezpiecznie) dojechać?

 

Thx.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że pracują na niższym napięciu to chyba zaleta, no nie? W końcu masz mniej ciepła wydzielanego przez nie...

 

edit: upss... sorki za archeologię pomyliłem zakładki... post do kasacji...

Edytowane przez kisiel96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...