Skocz do zawartości
misico

"balcerowicz Musi Odejść!"

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując do tego bee PRLu, przynajmniej za Gierka zrobili więcej dróg niż teraz autostrad w rok.

Aż się popłakałem. Fakt zrobili, ale <3,5t. Casem się zastanawiam czy nie wolał bym jeździć traktem cesarskim, niż Gierkową plasteliną.

Niestety w Polsce zakorzeniony jest komunizm w pelnej krasie jeszcze. Minie sporo czasu zanim sie tego gowna pozbedziemy.

Prędzej przyjdzie zlodowacenie.

zagłosować na Korwina-Mikke

W nim byś zbawiciela upatrywał?, to zapomnij o określaniu się jako "next generation".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do honoris causa Leppera: porównaj światowy ranking uczelni które go dawały. I sprawdź za co każdy z panów tytuł dostał - potem zacznij pisać.

 

A do tego co pisałeś wcześniej - to tylko nic nie przekazujące słowa ociekające jadem. Nadal czekam na argumenty konkretne.

Tak, jasne... jadem mówisz :lol:

Nie znam go, ale oceniam jego pracę według moich kategorii.

Nie widzisz przykładów, albo może nie chcesz ich widzieć?

 

- Złoto po zaniżonych cenach i to ogromne ilości.

- Banki wyprzedane.

- Jego wspaniałe reformy doprowadziły wiele ludzi do śmierci

 

Ogólne, jak ogólne, ale wartość tych zmian to miliardy złotych.

 

Aż się popłakałem. Fakt zrobili, ale <3,5t. Casem się zastanawiam czy nie wolał bym jeździć traktem cesarskim, niż Gierkową plasteliną.

Prędzej przyjdzie zlodowacenie.

 

W nim byś zbawiciela upatrywał?, to zapomnij o określaniu się jako "next generation".

Dla ciebie nikt nie jest widzę dobry, zostań przy tym co jest teraz, to może przyjdzie to twoje 'zlodowacenie' szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne... jadem mówisz :lol:

Nie znam go, ale oceniam jego pracę według moich kategorii.

Nie widzisz przykładów, albo może nie chcesz ich widzieć?

 

- Złoto po zaniżonych cenach i to ogromne ilości.

- Banki wyprzedane.

- Jego wspaniałe reformy doprowadziły wiele ludzi do śmierci

Fajne argumenty a moze czymś je podeprzesz ?? jakiś link?? przynajmniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepper też dostał honoris causa i co?

Pisałem zdecydowanie wcześniej, zamiast pisać nie na temat i straszyć punktami lub nawet banem, po prostu poczytaj, podałem wiele argumentów.

... Tja podałeś bardzo wiele przekonywujących argumentów, takich jak ten, że Balcerowicz jest Żydem i robi wszystko pod Żydów, ( :lol: Już to zdanie świadczy o tym, jaki jesteś ograniczony. ) albo, że o niczym nie świadczy to, że Balcerowicz zdobył wiele nagród i tytułów doktora honoris causa, Bo lepper też ma takie tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jasne... jadem mówisz :lol:

Nie znam go, ale oceniam jego pracę według moich kategorii.

Nie widzisz przykładów, albo może nie chcesz ich widzieć?

 

- Złoto po zaniżonych cenach i to ogromne ilości.

- Banki wyprzedane.

- Jego wspaniałe reformy doprowadziły wiele ludzi do śmierci

 

Dobrze, a może jeszcze jakieś dowody?

Co? On tym złotem handlował? Sam banki sprzedawał!? Czy może opiniował razem z radą sprzedaż banków? Bo to dwie różne rzeczy!

Kogo doprowadziły do śmierci? Chyba jedynie tych, którzy uparli się, żeby nie pracować.

 

Na razie widzę argumenty przytaczane z brukowca (bez żadnych podanych źródeł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tamtych czasach nie było Onetu, a Wikipedia nie zawiera informacji o negatywnej twórczości Balcerowicza :)

Sądzę, że to informacja powszechnie znana, bowiem w ówczesnym czasie było o tym głośno.

 

Co do banków to chyba nie muszę nic mówić, nie trzeba tego potwierdzać. Wszyscy chyba oglądamy wiadomości, nikt przecież nie kłamie jak coś sprzedaje.

 

Co do śmierci ludzi to chyba jest to oczywiste, byłem wtedy mały, ale każdy ci powie, że wiele ludzi pobrało kredyty i miało problemy potem.

 

... Tja podałeś bardzo wiele przekonywujących argumentów, takich jak ten, że Balcerowicz jest Żydem i robi wszystko pod Żydów, ( :lol: Już to zdanie świadczy o tym, jaki jesteś ograniczony. ) albo, że o niczym nie świadczy to, że Balcerowicz zdobył wiele nagród i tytułów doktora honoris causa, Bo lepper też ma takie tytuły.

Znasz powiedzenie "Nasze kamienice, wasze ulice"? Szczególnie na początku XX wieku było to widoczne w Polsce, teraz to wraca, nawet w moim mieście już sobie roszczą prawa do "swojego". Niech jeszcze nasi Niemców wpuszczą, w końcu to my mordowaliśmy podczas II wojny światowej :)

 

Dla mnie Balcerowicz jest sprzedawczykiem, lizał tyłek Zachodowi, dlatego dostaje nagrody od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwiło, dlaczego kurs EURO nie był odpowiednio przez NBP zabezpieczony, bo słyszałem wypowiedzi ekonomistów w tv i twierdzili, że najlepszy kurs EURO do PLN (taki, żeby nie faworyzował ani importu ani exportu) to 4,15-4,20...wiem, że waluty są uwolnione, ale mając takie zapasy w NBP możnaby coś w tym kierunku zrobić, a wiemy, że export popycha gospodarkę, a tu EURO 3,76 było...bo chyba nie zrobili tego, żeby rolnikom mniej wypłacić (w PLN) dopłat do ziemi (im niższy kurs, tym mniej PLN wpuszczonych do obiegu, a na skalę całego kraju są to miliardy!!!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a może jeszcze jakieś dowody?

Co? On tym złotem handlował? Sam banki sprzedawał!? Czy może opiniował razem z radą sprzedaż banków? Bo to dwie różne rzeczy!

Kogo doprowadziły do śmierci? Chyba jedynie tych, którzy uparli się, żeby nie pracować.

 

Na razie widzę argumenty przytaczane z brukowca (bez żadnych podanych źródeł).

Wiesz jakie zasoby w złocie ma NBP? Jeśli nie to zapraszam do liceum, bo wcześniej nie ma nauki o przedsiębiorczości. Kto ty zarządza? Może prezydent, jeśli NBP jest niezależne?

NBP - BANK CENTRALNY, bank główny, kontroluje takie sprawy jak sprzedaż udziałów w bankach i daje opinię, czy jest korzyść dla niego.

 

Pracować? Czyli rozumiem, że same lumpy się powiesiły, a wspaniali ludzie zostali?

Po zmianie ustrojowej było dzikie prawo przy zakładaniu firm, masa luk prawnych i ogromne zadłużenie państwa, ale to temat na inny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz powiedzenie "Nasze kamienice, wasze ulice"? Szczególnie na początku XX wieku było to widoczne w Polsce, teraz to wraca, nawet w moim mieście już sobie roszczą prawa do "swojego". Niech jeszcze nasi Niemców wpuszczą, w końcu to my mordowaliśmy podczas II wojny światowej :)

To jest problem...obserwuję to w niemieckiej tv...ale to inny temat!

 

Dla mnie Balcerowicz jest sprzedawczykiem, lizał tyłek Zachodowi, dlatego dostaje nagrody od nich.

Fakt! Manus manum lavat (ręka rękę myje)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tamtych czasach nie było Onetu, a Wikipedia nie zawiera informacji o negatywnej twórczości Balcerowicza :)

Sądzę, że to informacja powszechnie znana, bowiem w ówczesnym czasie było o tym głośno.

W kregach LPR-u chyba tylko

 

Co do banków to chyba nie muszę nic mówić, nie trzeba tego potwierdzać. Wszyscy chyba oglądamy wiadomości, nikt przecież nie kłamie jak coś sprzedaje.

Co do banków to polska reforma jest jedną z lepszych na świecie i tylko ludzie "przymocherowieni" jak ty mogą myśleć inaczej, zresztą Bank Staropolski najlepiej obrazuje w jakiś sposób działały by te polskie banki

 

Co do śmierci ludzi to chyba jest to oczywiste, byłem wtedy mały, ale każdy ci powie, że wiele ludzi pobrało kredyty i miało problemy potem.

Znasz powiedzenie "Nasze kamienice, wasze ulice"? Szczególnie na początku XX wieku było to widoczne w Polsce, teraz to wraca, nawet w moim mieście już sobie roszczą prawa do "swojego". Niech jeszcze nasi Niemców wpuszczą, w końcu to my mordowaliśmy podczas II wojny światowej :)

Tak ciągle to samo, wszyscy wiedzą, powszechnie wiadomo, każdy ci powie, lol to są te twoje argumenty, twierdzisz że jestem komunista a dezawuujesz podstawowe przekształcenia wolnorynkowe. Co do ludzi którzy pobrali kredyty ich strata od tego człowiek ma mózg żeby go używać

Aha no i germanofobia, chmmm śmierdzi mi tu Wszechpolakiem

Dla mnie Balcerowicz jest sprzedawczykiem, lizał tyłek Zachodowi, dlatego dostaje nagrody od nich.

No widzisz twój Gierek lizał tyłki w obie strony a ngrody nie dostał :lol2: Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepper też dostał honoris causa i co?

Honoris Causa mozna dostac za osiągniecia naukowe albo spoleczne. Lepper dostał za spoleczne (pomijam kwestie prestizu uczelni) i trzeba przyznac, ze akurat w tym przypadku mu sie nalezalo. Poza tym jeden tytuł a 16 to jednak jest pewna roznica.

 

MOzesz powtórzyć ten w którym udawadniasz ze Balcerowicz jest Żydem?

A nawet jak by był, to co z tego? Nie bardzo widzę zwiazek.

 

Niestety w tamtych czasach nie było Onetu, a Wikipedia nie zawiera informacji o negatywnej twórczości Balcerowicza :)

Wikipedia jest encyklopedia tworzoną przez uzytkownikow i zapewniam Cie, ze gdyby faktycznie Balcerowicz był winny temu co mu zarzucasz, to stosowne informacje by sie tam znalazły.

 

Dobra EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kregach LPR-u chyba tylko

Co do banków to polska reforma jest jedną z lepszych na świecie i tylko ludzie "przymocherowieni" jak ty mogą myśleć inaczej, zresztą Bank Staropolski najlepiej obrazuje w jakiś sposób działały by te polskie banki

Tak ciągle to samo, wszyscy wiedzą, powszechnie wiadomo, każdy ci powie, lol to są te twoje argumenty, twierdzisz że jestem komunista a dezawuujesz podstawowe przekształcenia wolnorynkowe. Co do ludzi którzy pobrali kredyty ich strata ot tego człowiek ma mózg żeby go używać

Aha no i germanofobia, chmmm śmierdzi mi tu Wszechpolakiem

 

No widzisz twój Gierek lizał tyłki w obie strony a ngrody nie dostał :lol2:

Esiu, kochany jesteś, takiego pieszczotliwego nieuka od dawna nie widziałem, serio :lol:

 

Wiesz, że piszę się "moher", więc jak mogę być "przymocherowany", nie dość, że błąd gramatyczny to jeszcze totalna nieprawda. Nie jestem na pewno za LPR, jestem za Korwinem-Mikke, jego poglądy podobają mi się.

 

Kto powiedział, że jesteś komunistą? Nie przypominam sobie kolego, nie obalam też zasad wolnorynkowych, a jedynie koryguje ich działanie, że są równe dla wszystkich, a tak w praktyce nie jest.

 

Jasne, bo ty jesteś analityk giełdowy i wiesz co jutro będzie?

 

Jak mogę być germanofobem, jak jestem w połowie Niemcem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, a obecnie nie ma możliwości postawienia Kiszczaka pod sąd? Nawet jak to mówisz "życiowa ofermo" nie wiesz kto organizował okrągły stół - ksiądz esbek. Widzę, że Esiu jest naczelnym komuszkiem IV RP i wszystko co było jest OK i tak mamy żyć, bo mogło być gorzej :lol:

 

Esiu, kochany jesteś, takiego pieszczotliwego nieuka od dawna nie widziałem, serio :lol:

 

Wiesz, że piszę się "moher", więc jak mogę być "przymocherowany", nie dość, że błąd gramatyczny to jeszcze totalna nieprawda. Nie jestem na pewno za LPR, jestem za Korwinem-Mikke, jego poglądy podobają mi się.

Kto powiedział, że jesteś komunistą? Nie przypominam sobie kolego, nie obalam też zasad wolnorynkowych, a jedynie koryguje ich działanie, że są równe dla wszystkich, a tak w praktyce nie jest.

 

Jasne, bo ty jesteś analityk giełdowy i wiesz co jutro będzie?

 

Jak mogę być germanofobem, jak jestem w połowie Niemcem :razz:

1. Jesteś taki głupi sam siebie czy ktoś ci za to płaci ??

2. Do mojego postu wkradł sie bład przyznam, le żadnego błedu gramatycznego nie połeniłem dając to celowo w cudzysłów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka veiss- jesteś monetarystą czy keynesistą? Jeśli wygooglujesz (:lol:) sobie już odpowiedź, to podyskutujemy, zacznę zbijać twoje argumenty jeden po drugim. Aktualnie, tracimy czas czytając twoje smęty rodem z "Najwyższego czasu", szkoda zasobów forum na to.

 

@ SKRYTOBOJCA, żartujesz sobie? To euro jest teraz "nisko", a PLN jest właśnie "mocny".

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ten caly bajzel zloty idzie w dol :s Niedobrze:/

Kiedys byl nawet po 4.7zl a teraz jest ch...o nisko.

Mi akurat pasi gdy zloty jest slaby, kazdemu sie nie dogodzi :>

 

A moze mialby byc na poziomie 1zl - 1$ ?

 

 

A poza tym niezla dyskusja sie rozwinela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka veiss- jesteś monetarystą czy keynesistą? Jeśli wygooglujesz (:lol:) sobie już odpowiedź, to podyskutujemy, zacznę zbijać twoje argumenty jeden po drugim. Aktualnie, tracimy czas czytając twoje smęty rodem z "Najwyższego czasu", szkoda zasobów forum na to.

To dlaczego mu wszyscy odpisują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jesteś taki głupi sam siebie czy ktoś ci za to płaci ??

2. Do mojego postu wkradł sie bład przyznam, le żadnego błedu gramatycznego nie połeniłem dając to celowo w cudzysłów

Wiesz... Korwin-Mikke powiedział ostatnio, że "demokracja socjalistyczna" to nie to samo co "demokracja", dlatego "komuszek IV RP" to nie to samo co "komuszek PRL", ale jesteś za głupi, żeby o tym wiedzieć.

 

Tak, widzę, że kolega nie używa polskich znaków diakrytycznych i często gubi litery, szczególnie przy słowie "ale".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byl nawet po 4.7zl a teraz jest ch...o nisko.

Mi akurat pasi gdy zloty jest slaby, kazdemu sie nie dogodzi :>

 

A moze mialby byc na poziomie 1zl - 1$ ?

A poza tym niezla dyskusja sie rozwinela :)

1 zł = 1 $? Wszystko możliwe, bo PLN jest głównie oparte o EURO a nie o dolara (w mniejszym stopniu), a tendencja pokazuje, że dolar traci na wartości do EURO (było już 1 EURO = 1,34 $, a teraz z powrotem na światowych rynkach 1,30) a dodatkowo Iran chce swoje depozyty dolarowe zamienić na EURO! Gdyby uczyniły ten krok jeszcze inne państwa Azji, to dolar poleciałby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka veiss- jesteś monetarystą czy keynesistą? Jeśli wygooglujesz (:lol:) sobie już odpowiedź, to podyskutujemy, zacznę zbijać twoje argumenty jeden po drugim. Aktualnie, tracimy czas czytając twoje smęty rodem z "Najwyższego czasu", szkoda zasobów forum na to.

 

@ SKRYTOBOJCA, żartujesz sobie? To euro jest teraz "nisko", a PLN jest właśnie "mocny".

Nie muszę googlować, wiem co to jest, nie tylko ty byłeś w szkole. Twój kochany Balcerek jest z tych pierwszych, wiedziałeś choć o tym?

Jeśli jest masz zbijać to zbijaj, ale większość takich jałowych dyskusji z ludźmi kończy się tym, że chłopak pisze, iż nie ma sensu dyskusja, bo nie ma argumentów, a potem się oburza i pisze do moderatora o procenty lub bana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ misico, bo po długim dniu w pracy warto się z czegoś/kogoś pośmiać, a dzieciak zaczytujący się Najwyższym Czasem i piszący o znakach diaKRYTYCZNYCH służy za formę relaksu ;)

 

veiss- jak tam google/wikipedia/onet? Wciąż nie znasz swoich poglądów makroekonomicznych?

 

PS. "Mój kochany balcerek"? Opanuj się, bo jeszcze nie zdołałem wyrazić swojej opinii o nim, a ty już z góry znasz odpowiedź. Jesteś zbyt sfrustrowany, by prowadzić dialog?

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 zł = 1 $? Wszystko możliwe, bo PLN jest głównie oparte o EURO a nie o dolara (w mniejszym stopniu), a tendencja pokazuje, że dolar traci na wartości do EURO (było już 1 EURO = 1,34 $, a teraz z powrotem na światowych rynkach 1,30) a dodatkowo Iran chce swoje depozyty dolarowe zamienić na EURO! Gdyby uczyniły ten krok jeszcze inne państwa Azji, to dolar poleciałby...

Zgadzam się z tym poniekąd, Polska jest uzależniona głównie od Niemiec, jako przodownika europejskiej gospodarki.

 

Co do informacji o Iranie to nie słyszałem, w sumie im się nie dziwię, u nich ten 'dżihad' ma większy potencjał niż zdrowe myślenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... Korwin-Mikke powiedział ostatnio, że "demokracja socjalistyczna" to nie to samo co "demokracja", dlatego "komuszek IV RP" to nie to samo co "komuszek PRL", ale jesteś za głupi, żeby o tym wiedzieć.

 

Tak, widzę, że kolega nie używa polskich znaków diakrytycznych i często gubi litery, szczególnie przy słowie "ale".

To że coś KM napisze (biorać dodatkowo pod uwagę liczbe jego zwolenników i jego wpływ na scene polityczną) to nie znaczy że to coś obowiązuje w powszechnym tego słowa znaczeniu Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ misico, bo po długim dniu w pracy warto się z czegoś/kogoś pośmiać, a dzieciak zaczytujący się Najwyższym Czasem i piszący o znakach diaKRYTYCZNYCH służy za formę relaksu ;)

Jeśli bawią Cię znaki diaKRYTYCZNE, to spójrz uważnie na temat tego wątku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ misico, bo po długim dniu w pracy warto się z czegoś/kogoś pośmiać, a dzieciak zaczytujący się Najwyższym Czasem i piszący o znakach diaKRYTYCZNYCH służy za formę relaksu ;)

 

veiss- jak tam google/wikipedia/onet? Wciąż nie znasz swoich poglądów makroekonomicznych?

 

PS. "Mój kochany balcerek"? Opanuj się, bo jeszcze nie zdołałem wyrazić swojej opinii o nim, a ty już z góry znasz odpowiedź. Jesteś zbyt sfrustrowany, by prowadzić dialog?

Jesteśmy w Polsce, więc powinniśmy używać znaków diakrytycznych, chyba, że jesteś po zawodówce i sprawia ci to jakiś problem, więc wybaczam.

 

Dlatego kolego wielkomiejsko-buraczany, nie muszę być z Krakowa, czy Katowic, żeby wiedzieć o swoich poglądach odnośnie gospodarki, chyba, że u was uczą "lepiej" to również gratuluję. Co do mojej wiedzy o o monetaryźmie i keynesiśmie to opisałem ci je wyżej, chyba, że po pracy tracisz również panowanie nad wzrokiem to polecam wizytę u okulisty, w Krakowie na pewno ich znajdziesz :)

 

To że coś KM napisze (biorać dodatkowo pod uwagę liczbe jego zwolenników i jego wpływ na scene polityczną) to nie znaczy że to coś obowiązuje w powszechnym tego słowa znaczeniu

Oczywiście, dlatego wybrałem akurat jego, bo uważam go za konkretną osobę, chyba, że wolisz Leppera, bo on ma zwolenników i wpływ na scenę polityczną, ale brak tego czegoś... ah, tak! Autorytetu i rozległej wiedzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, dlatego wybrałem akurat jego, bo uważam go za konkretną osobę, chyba, że wolisz Leppera, bo on ma zwolenników i wpływ na scenę polityczną, ale brak tego czegoś... ah, tak! Autorytetu i rozległej wiedzy :)

Konkretna?? w niektórych kwestiach ma racje, ale dla mnie to schizofrenik który wszędzie widzi teorie spiskowe, zupełnie tak jak ty

Aha kwestie obyczajowe i analiza otaczającej rzeczywistości to niewiele was różnią od MoHerów tak więc moje uwagi były trafne

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...