Skocz do zawartości
Gość Pacific

Coś Nie Tak Z Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, nie działa mi funkcja 'Wyświetl nową zawartość'; pokazuje brak wyników;

 

Opera 10.53, cookies czyszczone, logowanie ponowne było;

 

Sprawdziłem, na pewno działa na wszystkich skórkach.

Zwrócę tylko uwagę, że "wyświetl nową zawartość" pokazuje tylko nowe posty od ostatniej wizyty co jest celowym zabiegiem i nie działało poprawnie przed updatem. W celu obejrzenia wszystkich nowości z ostatnich 24 godzin należy korzystać z opcji Przegląd codzienny

Rzeczywiście te tłumaczenia opcji są mocno niefortunne i mogą mylić - jakieś propozycje na bardziej intuicyjne nazewnictwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd codzienny też nie działa prawidłowo, co opisałem kilka postów wcześniej, poza tym nie pokazuje wszystkich najnowszych postów, poprawcie to bo normalnie teraz to 10x więcej czasu trzeba na przejrzenie wszystkich działów ...

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Brak nowej zawartości.

2. forum.purepc.pl Driver Error

There appears to be an error with the database.

 

If you are seeing this page, it means there was a problem communicating with our database. Sometimes this error is temporary and will go away when you refresh the page. Sometimes the error will need to be fixed by an administrator before the site will become accessible again.

 

You can try to refresh the page by clicking here.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie sprawy, nie wiem czy przez przeglądarkę czy może przez bug na forum ale w oknie edycji forum buttony "zapisz zmiany" "użyj pełnego edytora" lub Anuluj pojawiają się mi dopiero po otwarciu okienka z emotoikonami... (skin light) ciastka wyczyszczone itd.

druga sprawa to taka, że jeżeli w poście jest ankieta to za każdym razem gdy ktoś odda głoś topic się odświeża tzn jak by pojawiły się w nim nowe odpowiedzi, ta sama sytuacja się pojawia jak ktoś wy edytuje posata.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z nowymi postami problem był po stronie nie poprawnie działającego sphinxa który brał tylko stan na 4 rano każdego dnia. Najprawdopodobniej będzie już dobrze, feedback mile widziany.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy najedziemy kursorem mychy na button to on znika - zabieg celowy czy coś nie działa? Wcześniej o ile pamiętam button robił się niebieski. Ponawiam pytanie o kolor informacji o edytowanym poście na deflection - tzn czy zostanie na szarym tle?

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden babol udało mi się znaleźć - odsyłacze do stron tematu zmieniają rozmiar po najechaniu na nie kursorem.

Dołączona grafika

 

To jeszcze, mało że przyciski robią się malutkie to jeszcze wariują kiedy kursor jest na krawędzi, miga mały/duży.

Ale dobrze że nowa zaw. działa, bez tego jak bez ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te opcje znajdowały się w ustawieniach (główne ustawienia -> Wyszukiwanie). W tej chwili wyświetlanie jest "jako forum" i jako przykład wystarczy "nowa zawartość". Wyświetlanie "jako lista" pokazywało tylko temat (+ mniejsza ścieżka z działami) oraz informacje o ostatniej wypowiedzi, bez zbędnych dla mnie informacji o autorze tematu czy liczbie wypowiedzi.

 

Różnice pokaże na screenach:

Wyświetlanie jako lista (to czego nie ma)

Dołączona grafika

 

Wyświetlanie jako forum (tak jest)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyświetl nową zawartość" ciągle jakby nie do końca dobrze.

Niby działa, ale po odznaczeniu wszystkich jako przeczytane potem widzę, że pojawiają się już nowe posty, ale w nowej zawartości jeszcze pusto, jakby działało z opóźnieniem albo nie na bieżąco. Nieco później się uaktualnia. Wcześniej tak nie było.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyświetl nową zawartość" ciągle jakby nie do końca dobrze.

Niby działa, ale po odznaczeniu wszystkich jako przeczytane potem widzę, że pojawiają się już nowe posty, ale w nowej zawartości jeszcze pusto, jakby działało z opóźnieniem albo nie na bieżąco. Nieco później się uaktualnia. Wcześniej tak nie było.

 

Też tak było. Wyszukiwarka "zauważa" nowe posty o pełnej godzinie i 30 minut po każdej pełnej godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją było tak, że nazwy tematów zawierające nowe posty ( lub jeszcze przeze mnie nie przeczytane ) były pogrubione. Teraz wszystkie są takie same ( bez pogrubienia ) i tylko jest strzałeczka przy temacie. Czy to można ustawić gdzieś w profilu ( szukałem, nie znalazłem ) czy to udogodnienie sobie wyparowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją było tak, że nazwy tematów zawierające nowe posty ( lub jeszcze przeze mnie nie przeczytane ) były pogrubione. Teraz wszystkie są takie same ( bez pogrubienia ) i tylko jest strzałeczka przy temacie. Czy to można ustawić gdzieś w profilu ( szukałem, nie znalazłem ) czy to udogodnienie sobie wyparowało?

 

Jaka skórka?

 

A Śmietnik na stałe będzie niedostępny dla ZU?

 

Nigdy nie był i nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak było. Wyszukiwarka "zauważa" nowe posty o pełnej godzinie i 30 minut po każdej pełnej godzinie.

 

Często używałem "pokaż nową zawartość" i następnie "oznacz wszystkie jako przeczytane" wielokrotnie w przeciągu pół godziny i nowe pozycje zawsze pojawiały się na bieżąco bez opóźnienia.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często używałem "pokaż nową zawartość" i następnie "oznacz wszystkie jako przeczytane" wielokrotnie w przeciągu pół godziny i nowe pozycje zawsze pojawiały się na bieżąco bez opóźnienia.

 

Dobrze gada.

Wyszukiwarka "zauważa" nowe posty o pełnej godzinie i 30 minut po każdej pełnej godzinie.

 

Niedobrze gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często używałem "pokaż nową zawartość" i następnie "oznacz wszystkie jako przeczytane" wielokrotnie w przeciągu pół godziny i nowe pozycje zawsze pojawiały się na bieżąco bez opóźnienia.

 

Możliwe, że w takim razie w 3.0 nie korzystało z indeksów. Skonsultuje to z producentem.

W każdym razie zrobiłem mały test i nie ma przeciwwskazań do zmiany indeksowania z co 30 minut na 10 minut co też uczyniłem. Jeśli nie będzie problemów czas ten zostanie obniżony do 5 minut.

 

Problemów nie było. Teraz nowe posty są indeksowane co 5 minut i po tym czasie są dostępne we wszystkich mechanizmach wyszukujących.

Edytowane przez marco
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...