Skocz do zawartości
romek

Artykuł: Test 8 Zestawów Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny arcik :)

 

Wszystko co jest to OKi :)

 

Szkoda tylko że zabrakło testów o/c na CL 3 i wyników w programach po o/c pozatym przydało by się info jakie alpha timining mają pamięci, i czy ich ewnetualna zmiana pozwala na wyższe o/c choć rozumiem że w przypadku takiej ilości pamięci nie było czasu na bawienie sie "alphami".

 

@ryba: A tak poza testem pamięci sprawdzałeś czy AM2 nie ma problemów z 4x512/4x1024 :?: Można w takim przypadku śmigąc sobie nadal powyżej 1000 MHz :> :?:

 

btw. Dlaczego tylko z GoodRam został ściągnięt radiator a z reszty nie :?:

4 kosci pamieci lataly tak samo, jak najslabszy komplet z tej 4. Takze nie widzialem zadnych problemow. Wszystkie timingi procz podstawowych nie byly zmieniane -> Auto. Z goodramow sciagalem radiatory bo nie musialem sie nikogo o zdanie pytac, OCZ'ty i Patrioty nie byly moje i "wlasciciel" nie pozwolil na taki zabieg, chyba juz wiesz o co chodzi.

 

Soker -> a czy ja cos smiesznego powiedzialem? Obowiazuje takie cos czasem jak tajemnica handlowa i NDA.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soker -> a czy ja cos smiesznego powiedzialem? Obowiazuje takie cos czasem jak tajemnica handlowa i NDA.

Spoko, rozumiem ale mi nie do końca o to toto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dwie inne osoby w tym tamacie potwierdzily ze ma byc inaczej

Sam Wilk Elektronik nie wie czy bedzie mial mozliwosc wykorzystywania D9.

 

Potwierdza to np ponizsza, wymijajaca, cytowana przez Romka odpowiedz.

Dostałem odpowiedź, że to zależy bo na rynku są kości różnego rodzaju, można dostać na Micronach a może się zdarzyć, że będą to inne kości

Pozatym na kosci Microna jest popyt, drozeja jak i ogolnie pamieci DDR2. Wiele marek nie stosuje juz D9 w swoich produktach poniewaz nie jest to dla nich oplacalne (np. Supertalent).

 

http://www.purchasing.com/article/CA6406366.html?ref=nbcs

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby redakcja nie miała co robić :lol2: to fajnie by było porównanie timingów w przypadku DDR2.

 

tj np coś w tym stylu:

 

Ustawiamy pamięci na DDR 1000 MHz 5-5-5-15; testujemy wydajność.

Następnie timingi 4-4-4-12 i sprawdzamy ile MHz musi mieć pamięć na "4" aby dorównać "5"

I to samo z CL 3 :) - takiego testu jeszcze nie widziałęm w innych serwisach, co najwyżej był 533 CL vs 667 CL 4 vs 800 CL itp :P

 

No dobra troche za dużo chce :-P

 

Ja wiem czy za dużo, dosc wnikliwy tescik :) nie jest zły, a takie porównaie jest dosc że tak powiem uświadamiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby redakcja nie miała co robić :lol2: to fajnie by było porównanie timingów w przypadku DDR2.

 

tj np coś w tym stylu:

 

Ustawiamy pamięci na DDR 1000 MHz 5-5-5-15; testujemy wydajność.

Następnie timingi 4-4-4-12 i sprawdzamy ile MHz musi mieć pamięć na "4" aby dorównać "5"

I to samo z CL 3 :) - takiego testu jeszcze nie widziałęm w innych serwisach, co najwyżej był 533 CL vs 667 CL 4 vs 800 CL itp :P

 

No dobra troche za dużo chce :-P

Ja wiem czy za dużo, dosc wnikliwy tescik :) nie jest zły, a takie porównaie jest dosc że tak powiem uświadamiające.

dopisze to do listy waszych zyczen na arta, ale panowie nie wczesniej jak w maju ;).... matura :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:banana: omg

:wink:

 

Z goodramow sciagalem radiatory bo nie musialem sie nikogo o zdanie pytac,....

A wlasciciel tych GoodRamow wiedzial ze beda one przetestowane? czy raczej nie do konca poinformowany jest? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z tym artykułem, przynajmniej z częścią o pamięci i nie mogę nie skomentować tego iż niedorzeczne byłoby ładować do co bądź relatywnie tanich pamięci jakimi są GoodRam'y Pro kości Microna które drożeją od jakiegoś czasu a jak widać dzięki naszemu "kochanemy" Bill'owi i jego nowej "mega produkcji" będą drożeć dalej. Dodam zarazem iż nie miałem z nimi nigdy styczności jednak kilka osób z którymi rozmawiałem "sparzyły" się na nich. No i najbadziej oczywisty wniosek, że w GoodRam'ach byłby te same chipy co w kościach za ok 300$, a w USA kości drożeją. Może powstać pytanie że sa różne rodzaje D9GMH jak w GD Pro z testu jednak, nie spotkałem nigdzie na szerszą skale informacji o tym że GMH mają złe O/C więc ze wzgledu finansowego Micron nie powinien obniżać ceny tych chipów co by pozwoliło producentowi GoodRam'ów na zakup i ładowanie do swojego najwyższego modelu PRO kości GMH.

Edytowane przez bazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do goodramów - na pewno kości nie są w 1000% o takich samych możliwościach co innych producentów - założę się, że Goodram kupił jedną partię po bardzo atrakcyjnej cenie... A druga kwestia którą powtarzam - wszystkiemu jest również winne SPD.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiamy pamięci na DDR 1000 MHz 5-5-5-15; testujemy wydajność.

Następnie timingi 4-4-4-12 i sprawdzamy ile MHz musi mieć pamięć na "4" aby dorównać "5"

I to samo z CL 3 :) - takiego testu jeszcze nie widziałęm w innych serwisach, co najwyżej był 533 CL vs 667 CL 4 vs 800 CL itp :P

Mógłbym się tym zająć teraz, tylko potrzeba mi kompletu pamięci pracującego przy danych częstotliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artykul sponsorowal dystrybutor pamieci ocz...

przepraszam czy ja o czyms nie wiem?

 

pewnie dlatego, ze braly w nim pamieci tylko od jednego dystrybutora (+prywatny goodram), ale bardzo wątpie, zeby oprocz dania pamieci do testu był "wplyw" na wyniki ze strony xtrememem.

a co to za firma xtrememem? :D

 

Romka wyslalem po wiecej pamieci, to dostalem odpowiedz typu: Ocz i Patriot to za wysoka konkurencja dla nas. Dlatego testowalem to co dostalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za firma xtrememem? :D

inaczej sie pisze, czy jak, bo nie rozumiem? chodzi mi o dystrybutora patriota igeila (i teraz ocza(?) ) na polske....

 

zreszta zalezy jak rozumiec "sponsorowanie",bo ja to widze jako zaplacenie za to aby pamieci dobrze wypadly, ale moze chodzilo o przekazanie do testu..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artykul sponsorowal dystrybutor pamieci ocz...

a oczkow to sie nie ma?

Ke? Jakby to powiedział Para.

 

Jaki test sponsorowany? Z choinki się urwałeś czy przewróciłeś się na lodzie i nieźle trzepnąłeś w głowę? Nigdy nie było testu sponsorowanego na portalu a jeśli takowy będzie to będzie to oznaczone wielkimi literami. Boshe skąd Ci ludzie biorą takie domysły. Inne firmy zrezygnowały z testu z powodu innego zastosowania ich pamięci. Jakbyś pracował w tym biznesie to byś wiedział, że firmy zakazują OC więc nie mogłyby wystąpić w tym porównaniu nie biorąc pod uwagę OC. Kilku producentów/dystrybutorów porozmawiało ze mną i niestety albo nie mieli w tym momencie kości "specjalnych" do tych testów albo nie wyrazili chęci brania udziału w tego typu testach. Dwóch producentów nie ma w Polsce a ich dystrybutorzy mają wybujałą wyobraźnię płacenia sobie za testy ich pamięci lub napisania tylko dobrych rzeczy albo w ogóle nie pozwolą na zamieszczenie artykułu. Nie bawimy się w szantaże więc Extrememem i nasze pamięci wystąpiły w nich, pojawią się też testy wydajności pamięci Crosair ale to za jakiś czas bo jadą do jednego redaktora z Ameryki by przeprowadzić test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ten test i nie wiedzialem ze te OCZ SO sa tkaie dobre na taka cene. Mozna juz je przeciez pochytac po 440zł :). A wyszly tak samo a czasem minimalnie lepiej niz GD PRO na D9 no chyba ze SO tez sa na D9. Mam dylemat czy do kompa nie wybrac wlasnie tych OCZ SO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą dobry artykuł może i dobry ale mam jak dla pamięci OCZ, gdzie inne firmy np.GEIL DDR II ULTRA 2X1 GB 800 MHZ 4 , G.SKILL Zeus 2x512MB DDR2 1000 4, CORSAIR CM2X1024-6400C4 ,Buffalo Firestix 2x1GB 1080MHz 4,BUFFALO FIRESTIX 2x1GB 800 !!! zwłaszcza te ostanie chciałbym zobaczyć w akcji, może nastepny art. będzie uwzględniał więcej pamiątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą dobry artykuł może i dobry ale mam jak dla pamięci OCZ, gdzie inne firmy np.GEIL DDR II ULTRA 2X1 GB 800 MHZ 4 , G.SKILL Zeus 2x512MB DDR2 1000 4, CORSAIR CM2X1024-6400C4 ,Buffalo Firestix 2x1GB 1080MHz 4,BUFFALO FIRESTIX 2x1GB 800 !!! zwłaszcza te ostanie chciałbym zobaczyć w akcji, może nastepny art. będzie uwzględniał więcej pamiątek.

Z tego co wiem to ani GSKILL ani Buffalo nie ma w PL przedstawiciela, wiec ciezko zalatwic memy na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą dobry artykuł może i dobry ale mam jak dla pamięci OCZ, gdzie inne firmy np.GEIL DDR II ULTRA 2X1 GB 800 MHZ 4 , G.SKILL Zeus 2x512MB DDR2 1000 4, CORSAIR CM2X1024-6400C4 ,Buffalo Firestix 2x1GB 1080MHz 4,BUFFALO FIRESTIX 2x1GB 800 !!! zwłaszcza te ostanie chciałbym zobaczyć w akcji, może nastepny art. będzie uwzględniał więcej pamiątek.

czesciowa odpowiedzial na to pytanie ent, a wczesniej Romek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent:

nawiązaliśmy kontakt z dystrybutorem europejskim G.Skilla więc niebawem nie będzie z tym problemu. Będziemy mogli przekazać kilka kompletów na testy, np: 2GBHZ, 2GBHK, 2GBPK, 2GBNQ jak również wersje 2x512 - kwestia 2-3 tygodni. Ponadto G.Skill zobowiązał się przekazać jakieś jeszcze inne memki na testy - co dokładnie nie wiem. Prawdopodobnie będą również memki od Mushkin-a - ale to bardziej odległa przyszłość

Edytowane przez loloferrari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ent:

nawiązaliśmy kontakt z dystrybutorem europejskim G.Skilla więc niebawem nie będzie z tym problemu. Będziemy mogli przekazać kilka kompletów na testy, np: 2GBHZ, 2GBHK, 2GBPK, 2GBNQ jak również wersje 2x512 - kwestia 2-3 tygodni. Ponadto G.Skill zobowiązał się przekazać jakieś jeszcze inne memki na testy - co dokładnie nie wiem. Prawdopodobnie będą również memki od Mushkin-a - ale to bardziej odległa przyszłość

A jaka kompanie reprezentujesz? :D, jakby cenki na Gskilla byly przyzwoite to bylaby to dobra inwesytcja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...