Skocz do zawartości
B4ko

Motorola F3

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa komórka Motoroli otrzymała ekran wykonany przy wykorzystaniu technologii e-papieru. 9-milimetrowej grubości słuchawka oparta na platformie SCPL zadebiutowała w Indiach, jednak firma chce wprowadzać ją i na inne rynki już w nadchodzących tygodniach. F3 to tani model standardu GSM, choć firma zapowiada też jeszcze na ten rok wersję CDMA Model otrzyma nazwę F3c.

 

Ekran F3 nazywany jest przez Motorolę CVD, od ClearVision Display. To element oparty o technologię firmy E Ink. Ekran nie jest kolorowy (co nie zdarza się dzisiaj już zbyt często), oferuje prosty interfejs użytkownika, wysoki kontrast oraz duże kąty widzenia, a wyświetlane treści mogą być nieulotne (mogą pozostać na ekranie nawet jeśli odłączy się od niego zasilanie). Ekran jest także znacznie mniej energochłonny od typowych dla komórek wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Dodatkową zaletą nowego ekranu Motoroli jest fakt, że wykonano go z plastiku, który może w razie np. upadku okazać się wytrzymalszy od typowych wyświetlaczy.

 

Zdaniem firmy komórka może kosztować na rynku amerykańskim nawet poniżej 50 dolarów.

miał ktoś, z was stycznośc z tym telefonem?, bo jak dla mnie jest on idealny ;], chciałbym sobie go sprawić, tylko, interesuje mnie opinia uzytkownikow, lub innych ludzi, co sądzą na temat tego telefonu.

post-117223-1171301160_thumb.jpgpost-117223-1171301184_thumb.jpgpost-117223-1171301212_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, muszę przyznać, że jest to całkiem dobry telefon, mimo niewielkiej ilości funkcji spełnia swoje zadanie, zwłaszcza jeśli ktoś niekoniecznie naparza całymi dniami w węża. Wygląd zewnętrzny jest dość kontrowersyjny, raczej dla kobiet, ale skoro Ci się podoba...

Co do zastrzeżeń: bateria trzyma dość krótko, ma on też skłonność do gubienia się pod zwałami papierów na biurku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie cos normalnego :)

Tez bylbym zainteresowany takim telefonem, prostota powala. Ile musialo uplynac czasu zanim pojawil sie pierwszy tego typu telefon (energooszczednosc / mala ilosc funkcji). Moze to zapoczatkuje nowa ere telefonow nowego segmentu, nie tylko 10megapix, 2 kamerki , odtwarzacz filmow, centrum rozrywki dla dresiarza :]

Chociaz fakt ze wyglad F3 jest dosc "dziewczęcy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, że wreszcie jakaś Motorola będzie trzymać dłużej niż dwa dni i da się obsługiwać bez przekleństw i czytania instrukcji. Sukces, generale :>

Czyżby nowa tendencja - telefon do dzwonienia, aparat do zdjęć, mp3-grajek do muzyki? No no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas

Z motorolami nie jest tak zle jak Ci sie wydaje :) W kazdym razie moja v3xx ma intuicyjne menu.Oczywiscie,sa opcje umieszczone - w stosunku do aparatow innych producentow z ktorymi mialem stycznosc - w dziwnych miejscach ale zapewniem ze da sie z tym zyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas zgadzam się z @Hammerheadem od kilkunastu dni używam L6, bateria przy średnim użytkowaniu trzyma mi 5 dni a do instrukcji zajrzałem tylko jak chciałem zdjąć obudowę :) nie jest z nimi tak źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcieli zrobić telefon prosty w obsłudze i bez przebajrzania, to niewiem czemu akurat padło na taki kształt. Moim zdaniem jest to bardzo nieporęczne. Zdarzya mi się użyć L6, a na codzień jako dodatkowy telefon mam jeszcze cieńszego Samsunga Z370 i go po prostu przeklinam jak mam napisać sms'a.

Cieszy natomiast, że sięgneli po rozum do głowy i postanowili zrobić coś w dobrej cenie. Ciężko wnioskować na podstawie L6, że jest to przyzwoicie wykonany telefon, ale oby przynajmniej nie wyszło to Motoroli jak w przypadku Nokii gdzie efektem takiego zabiegu są jakieś śmieszne 1600 czy 2600, które całe trzeszczą a wyświetlacz jest kompletną porażką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo spodobal mi się ten telefon :) chyba pora pozbyć klocka v3i...

jest bardzo prosty i w ogóle..

 

btw. wytlumaczy mi ktos ten zapis na ekranie po odlaczeniu zasilania ?bo nie czaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest telefon, do smsów. Wyświetlacz wyświetla liczby i litery tak jak kalkulator. Z dłuższym opisem kontaktów, będzie problem, a co dopiero z smsami :cry:

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosc ciekawa alternatywa. wreszcie ktos pomyslal i zrobil TELEFON do dzwonienia i smsow. mi nie sa potrzebne 4 aparaty, 3 kamery, 10gb pamieci, 20x zooma cyfrowego i ladowania co 12h. cena mocno zachecajaca, bo kosztuje tyle co slaby telefon w promocji. mam tylko nadzieje, ze dali MENU a nie menu motoroli, bo to co bylo w t722i to powodowalo u mnie wzrost cisnienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

wydaje mi sie ze to kolejny udany telefon motoroli, juz niedługo pewnie pojawią sie do niego jakies modowane softy, które bedą chodzic o niebo lepiej niz oryginał.

Sam sie przekonałem o tym na mojej motce SVLR L7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny telefon ma go ktos niech napisze jak sie sprawuje? Chyba zaczynam na niego kase zbierac , takie telefonu mi potrzeba bez [ciach!]l mp3 aparatow jak chce sluchac muzyki to kupuje mp3 jak chce robic zdjecia to kupuje aparat , moj S45i juz dogorywa czas na zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w media markt i przy okazji "pomacałem" f3,

na żywo wygląda zdecydowanie lepiej niz na zdjęciach i ma fajne pudełko w kształcie tuby ;)

Tel dobrze leży w dłoni, jest lekki, ale do jego obsługi trzeba się będzie przyzwyczajać, klawisze są zupełnie płaskie, a wręcz wydaja się być wklęsłe, ponieważ pasek wykonany z twardej gumy który je od siebie oddziela jest o 0,5-1mm wyżej niż klawiatura

Mankamentem są trochę małe klawisze umieszczone zaraz pod wyświetlaczem

 

Dołączona grafika

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegos malego fona, podobnie jak u innych znudzily mi sie wybajerowane cegly.

Tylko, czy on aby nie jest w swojej prostocie przesadzony...

 

Komenty ze strony http://www.mgsm.pl/katalog/motorola/motofonef3/

 

Grafika jak w kalkulatorze z lat 80-ych. Ten super sprzęt ma tylko książkę telefoniczną i SMSy. Dźwięk jak w ruskich grach typu "łapanie jajeczek". ZAAAŁAAAMKAAA !!!...

 

Ten telefon nie ma własnej pamięci na sms, wszystkie sms są zapisywane na karcie sim, więc pojemność jest ograniczona do 30 standardowo...

 

Według informacji, które znalazłem na różnych forach o tym telefonie - czas czuwania wynosi ok. 7 dni. Obiecane 14-16 dni to bujda na resorach. Gdy dochodzą rozmowy nawet te 7 dni nie mozna uzyskać. Ale czego się spodziewać po baterii 750mAh - taka pojemność podaje oficjalna strona motoroli dla modelu motofone F3...

Jesli z ta pamiecia to prawda to odpada na starcie, bo mam 3 cyfrowa liczbe kontaktow. No i 'grafika jak w kalkulatorze'. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy telefon tego typu, miejmy nadzieje, ze nastepne beda bardziej dopracowane, funkcjonalne.

Na tej aukcji mozna zobaczyc jak ten wyswietlacz wyglada naprawde: Klik!

Edytowane przez Piter6576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie szkoda gadac.

Nawet jakbym nie potrzebowal terminarzy, kalkulatorw, konwerterow i innych nawet najpodstawowszych rzeczy w komorce to nie moglbym go uzywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja go kupiłem właśnie... 29 euro, tańszego na rynku nie znajdziesz.

Dzwoni sie z niego idealnie, słychać głośno i wyraźnie.

Wyświetlacz z zasady działania przypomina ten z kalkulatora. Symbole widać że umieszczone są na stałe, zapalają sie tylko w odpowiednim czasie.

Plusem jest to że widać wszystko w mocnym słońcu, przy dużych kątach.

Pisanie smsów jest nieco utrudnione, ale można sie przyzwyczajić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na a od 85zł

 

no dobra wzbogacę internet,, tak się sklada że kupiłem taki tel jakiś czas temu dla babci

 

fotosy:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

fajny telefon ale - dla świadomych purystów,, największa wada - wyświetlacz ma zbyt mało znaków,, owszem są duże i pewnie można się nauczyć krótko nazywać kontakty ale po przełożeniu sima jest jw., to by było fajne rozwiązanie gdyby jednak miał trochę więcej tej swojej niby-rozdzielczości ;)

zalety są znane wszystkim,, nie wiem jakie testy wytrzymałościowe on przechodził ale na pewno upadł kilka razy,, wygląda na wytrzymały bardzo ponad średniość ;) pytanie do babci - q:"rzucałaś nim?" a: "oj spadł mi spadł mi.."

bateria - zależnie od rozmów, b nie rozmawia godzinami - tydzień trzyma

 

fajny telefon,, można nim kopać w piaskownicy, można go zakopać na tydzień wrócić po niego i będzie działał

 

jakość rozmów jest okej troche sucho-metalicznie ale ogólnie sporo lepiej niż mój kończący jutro żywot uchwycony na zdjęciu padłocegłofonozłomonerwotester

dzwoni głośno, dzwonki ma takie sobie,, ma chyba i takie zwykłe ring-ring (chyba..)

 

no to wzbogaciłem internet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...