Skocz do zawartości
PeWe

Z5500 + X-fi

Rekomendowane odpowiedzi

Kabelek przyszedł (w sobotę wysłany, w poniedziałek o 11 u mnie :lol2: ) Podłaczone jackiem do dźwiękówki a chinchem do panelu od zetków. Wybrany input na coax, w karcie w audio console spdif jest nieaktywne (mogę tylko wybrać na dole 96khz), bit matched mam podswietlone, lecz na dole mam napisane invalid signal, w ustawieniach entertainment mam wybrane na rec spdif in. W zetkach pokazuje no digital data. Co robic? :/

 

PS. Zerkam na recenzję x-fi na frazie... U mnie w zakładkach entertainment nie ma zakładki Dolby Digital FX i DTS, zamiast tego jest tylko mixer a obok tego digital I/O. Moze tego wina?

 

Edit2. Już widzę, że to nie mój problem tylko. Przeczytałem na zagranicznych forum, że w Gamer'ach jest problem z wybraniem FlexiJacka. Robię update sterów, zobaczymy czy to coś pomoże...

Edytowane przez PeWe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiem jak gra większość tzw. DIY i kilka takowych słuchałem, na pewno są lepsze od sprzętu za pareset zł za marketu i większości zestawów komputerowych ale porównywanie ich do prawdziwego markowego sprzętu renomowanych producentów to głupota i nie na miejscu takowe porównanie.

Dokladnie nie ma co porownywac zestaw DIY na podzespolach tesli ( czyli srednio) wart 500zl wart byl 4,5k (nie pamietam firmy) ktora uzyla tych samych PRZETWORNIKOW:) roznica 4000zl i BRAK NAKLEJKI firmowej:)

Imho to dopiero glupota:) myslisz ze zestawy za kilka tysiecy to na czym sa robione? na bambusie:D? na zwychklych glosnikach dostepnych u producenta, (no moze czasem sa to edycje specjalne nie do dostania) za 1000zl podzespoly (glosniki plus elementy oklablowania i przetwornica) jakies 150 wykonczenie ( dechy fornir kleje itd) sam zlozysz i zaoszczedzisz kilka tysiecy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam gamera. Widzę, że bardzo wiele osób na świecie ma ten sam problem co ja. A wygląda on tak

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać, nie ma zupełnie możliwości zmiany czegokolwiek, gdyż nic nie jest możliwe.

Kompletnie nie mam pojęcia jak zrobić, aby można było to zmieniać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamer jest tą samą kartą co music. Obecnie musiców już nie sprzedają więc kupiłem gamera. Ot cała filozofia. Konstrukcyjnie są identyczne. Jedynie nie mają pozłacanych końcówek i są o połowe mniejsze... BTW, z tego co czytam, ten problem występuje we wszystkich wersjach kart. Dno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda

 

gamer i audio to okrojona wersja MUSIC czyli chlam, a dowodem tego jest np. ze ci nie dziala spdif, ale to nie jeden problem <_<

 

...music jest do kupienia na allegro bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ten cały gamer to nie tylko ucięta płytka i brak pozłacanych końcówek pewnie oszczędzili na materiale wiecej i zmiany są głebsze typowy zabieg tej monopolistycznej manufaORT: ORT: ORT: ktury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeWe teraz sobie przypomnialem...

 

nie wykrywa ci spdif bo masz jakis lipne stery, zainstaluj jakiegos UPDATE do sterow! na bank ci pomoze...

 

P.S

 

jak bedziesz korzystal z COAX to nie wyciszaj AUXILITY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery miałem płytkowe (update 3) oraz najnowsze z neta (up4). Na każdych jest to samo. Z tego co czytam to występuje to we wszystkich kartach (fatality, elite pro i music), zarówno na xp jak i viscie. Szczerze mówiąc cholera wie co z tym. Reinstall windy nie pomógł :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zainstaluj jakis inny UPDATE, albo sam UPDATE bez sterow z plytki, albo przepnij karte na innny slot

 

ja mam na swojej extreme music update 3 i mi wszystko smiga

 

 

P.S

 

SPDIF powinno wykryc ci na byle jakich sterach tylko ze co wlaczenie kompa musisz przelaczac w karcie z SPDIF na MIC i odwtonie i powinno zaskoczyc COAX tyle ze to co kazdy reset trzeba robic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim mam Logi z5500 i SB audigy se mam pytanie do posiadaczy x-fi czy jak rozkrecacie glosniki na max bez boost i przy max basie to sub "pierdzi'???Ja rozkrecalem je na east clubbers-sextasy to przy 4/5 sub pierdzial czytalem ze spokojnie mozna je na max krecic a tu klops sub wysiada.Pomocy

Edytowane przez D4ni3lAz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko do polowy pierwszej skali dochodze bo potem to juz mi leb zaczyna urywac, ale krecac do 3,4 skali sub i satelity spokojnie wydalaja na drum'n'bassie :D

 

skale BOOST sobie odpusc bo to jest tylko dla mp3 ktore sa cicho nagrane

 

jesli chcesz juz sluchac na maxa to scisz glosnosc na 75% w karcie muzycznej bo ona raczej nie wydala w wiekszosci i robi zniekszatalcenia dzwieku

 

 

sprobuj sub oddalic od sciany albo wyjac z pod biurka bo zapewne masz go w tym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko do polowy pierwszej skali dochodze bo potem to juz mi leb zaczyna urywac, ale krecac do 3,4 skali sub i satelity spokojnie wydalaja na drum'n'bassie :D

 

skale BOOST sobie odpusc bo to jest tylko dla mp3 ktore sa cicho nagrane

 

jesli chcesz juz sluchac na maxa to scisz glosnosc na 75% w karcie muzycznej bo ona raczej nie wydala w wiekszosci i robi zniekszatalcenia dzwieku

sprobuj sub oddalic od sciany albo wyjac z pod biurka bo zapewne masz go w tym miejscu

Tylko gorsze karty nie wydalają na max głośności - na Audigy 0090 nie ma takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne komputerowe glosniki nie wydola jesli sie ma w tej juz bardziej pozadnej karcie muzycznej na 100% glosnosc

 

norma to 75% dla komputerowek, wiem jak mialem wierze podlaczona to to samo bylo

jak puszczalem cdroma bezposrednio na wierzy to glosnosc odpowiadala 75% glosnosci karty muzycznej puszczonego tego samego cdroma w kompie i na live 5.1 i na x-fi

 

wiec nie powinno sie dawac na 100% mocy w karcie muzycznej, bo wtedy jest glosniej niz byc powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne komputerowe glosniki nie wydola jesli sie ma w tej juz bardziej pozadnej karcie muzycznej na 100% glosnosc

 

norma to 75% dla komputerowek, wiem jak mialem wierze podlaczona to to samo bylo

jak puszczalem cdroma bezposrednio na wierzy to glosnosc odpowiadala 75% glosnosci karty muzycznej puszczonego tego samego cdroma w kompie i na live 5.1 i na x-fi

 

wiec nie powinno sie dawac na 100% mocy w karcie muzycznej, bo wtedy jest glosniej niz byc powinno

W takim razie na audigy 1 jest inaczej bo max głośność na analogu odpowiada tej przy połączeniu cyfrowym. :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dwoch zintegrowanych kartach w roznych plytach glownych tez musialem miec 100% mocy zeby odpowiadala prawdziwej glosnosci

Hmmm a to dziwne bo zwykle te układy na płytach grają właśnie głośniej ale przy 100% są czasem zniekształcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko do polowy pierwszej skali dochodze bo potem to juz mi leb zaczyna urywac, ale krecac do 3,4 skali sub i satelity spokojnie wydalaja na drum'n'bassie :D

 

skale BOOST sobie odpusc bo to jest tylko dla mp3 ktore sa cicho nagrane

 

jesli chcesz juz sluchac na maxa to scisz glosnosc na 75% w karcie muzycznej bo ona raczej nie wydala w wiekszosci i robi zniekszatalcenia dzwieku

sprobuj sub oddalic od sciany albo wyjac z pod biurka bo zapewne masz go w tym miejscu

Sub stoi kolo sciany ale nie w rogu jak stal kolo kompa to ten sie wlaczyc nie chcial ale w sumie mu sie nie dziwie.Moj kolega ma creativy t7700 i po zakupie nowej plyty glownej slyszalem bardzo duza roznice w jakosci dzwieku i w glosnosci na ktora mozna rozkrecac glosniki.Zobacze jak zakupie X-fi Fatal1ty lub elite pro co sie bedzie dzialo.Ale nawet na tym co one teraz wyciagaja mozna ogluchnac:)Mam je miesiac i nie zaluje wydanych pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do was pytanie. Czy na SB Live 7.1 głośność tez musi być ustawiona na 75%?? Ja mam póki co ProGamery ale znów padły tym razem spaliły się satelity:/ myślę je oddać i żądać zwrotu gotówki od MM gdyż to już drugi komplet. Mam w zamiarze kupić Zetki. Tylko moje zastanowienie jest takie po przeczytaniu tych postów czy to możliwe że karta dźwiękowa jest za głośna do tych głośników i one poprostu nie wytrzymały jak waliłem opór na nich i na karcie było 100% i uległy spaleniu?? (odrazu widać że audiofilem nie jestem :P ) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB Live 24 ma dość wysokie napięcie na wyjściu, rzędu 2V RMS. Ale to nie powinno być przyczyną spalenia się głośników. W najgorszym razie za duże napięcie może przesterować układ regulacji głośności. To by się objawiło charczeniem głośników nawet przy cichym odtwarzaniu.

 

Pewnie po prostu za głośno słuchasz. Jeżeli wierzyć danym Creative, to na 3-calowy głośniczek idzie 36W RMS. To nie może działać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie czy jak rozkrecacie swoje logi gdy nic nie gra to czyy u was tez szumia??Czy moze to wina sound touch'a karty dzwiekowej lub wzmacniacza szumy da sie slyszec juz przy 5 prostokacikach w skali glosnosci.Pomuzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SB Live 24 ma dość wysokie napięcie na wyjściu, rzędu 2V RMS. Ale to nie powinno być przyczyną spalenia się głośników. W najgorszym razie za duże napięcie może przesterować układ regulacji głośności. To by się objawiło charczeniem głośników nawet przy cichym odtwarzaniu.

 

Pewnie po prostu za głośno słuchasz. Jeżeli wierzyć danym Creative, to na 3-calowy głośniczek idzie 36W RMS. To nie może działać :-)

 

No domyślam się że taki mały głośniczek nie może wytrzymać takiego obciążenia. Lubie słuchać głośno ale już tego zestawu mam dosyć gdyż na wysokich poziomach głośności on poprostu nie gra tylko wydaje różne inne dźwięki, sub nie nadarza i cholernie dudni twardym basem:/ niemam wymagań co do jakości dźwięku bo miałem model T3000 i jakoś się żyło te oczywiście są o niebo lepsze od tamtych ale są bardzo awaryjne w moich rękach. Co do karty dźwiękowej to jak najlepiej ustawić poziom głośności żeby to było bezpieczne i dla zestawu i dla odsłuchu. Czy to 75% mogłoby starczyć czy można szaleć i walić 100% wydajności??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No domyślam się że taki mały głośniczek nie może wytrzymać takiego obciążenia. Lubie słuchać głośno ale już tego zestawu mam dosyć gdyż na wysokich poziomach głośności on poprostu nie gra tylko wydaje różne inne dźwięki, sub nie nadarza i cholernie dudni twardym basem:/ niemam wymagań co do jakości dźwięku bo miałem model T3000 i jakoś się żyło te oczywiście są o niebo lepsze od tamtych ale są bardzo awaryjne w moich rękach. Co do karty dźwiękowej to jak najlepiej ustawić poziom głośności żeby to było bezpieczne i dla zestawu i dla odsłuchu. Czy to 75% mogłoby starczyć czy można szaleć i walić 100% wydajności??

To zależy od karty - niektóre dają np. przy 50% takie napięcie co inne przy 100% - bezpiecznie jest na połączeniu cyfrowym ale tu z kolei mamy w PCM 2 kanały a dopiero w stratnym AC3 i DTS 6 kan. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello again B-)

Wkońcu udało mi się zaopatrzyć w odpowiedni kabelek. Do karty X-fi Gamer jest to OPTIC a nie COAX. Mądry polak po szkodzie - do rzeczy.

Udało się uzyskać wspaniały znaczek dts w logach ;) Niestety tylko w jednym programie...

Zainstalowane mam następujące stery: CCCP Combine Pack + DJCB pack. W ów sterach mam jakiś dekoder AC3.

Po odpaleniu filma z dźwiękiem 5.1 ac3 w media playerze (tym windowsowym), odpala się dźwięk 5.1. Odpala się również dekoder AC3 (obok zegarka), widok taki

Dołączona grafika

 

Ale jako, że nie lubię WMP a wolę classica to odpalam filmy w classicu, niestety w tym przypadku nie działa mi built in ac3, a jako źródło dźwięku podaje mi iż jest to stereo 2.1 - mimo, że film jest ewidentnie w 5.1.

 

Dołączona grafika

 

Gdy odpalam film w VLC to jest jeszcze inaczej, gdyż wówczas nie włącza się ac3 ten obok zegarka... w ustawieniach vlc zmieniam na SPDIF i dźwięk zaczyna haczyć...

CO JEST GRANE? Jakieś pomysły jak to zwalczyć?

 

Drugą sprawą jest ustawienie x-fi do gier. Korzystam przykładowo z trybu game mode. Odpalam sobie stalkera...no i dźwięk 5.1 jest taki, jakby go wogóle nie było! W logitekach mam direct, w x-fi mam 3dcmss na surround > stereo surround.

Z kolei w richard burns rally przy identycznych ustawieniach glos silnika mam w tylnych glosnikach a w przednich jedynie cichy swist sprezarki. Dziwne to ustrojstwo.

THX 4 any help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć głośniki logitech z-5500 do karty x-fi music kablem COAX?Mam chyba odpowiedni kabel(z jednej strony rca podłączony do panela a z drugiej mini jack podłączony do karty).Probowałem podłączyć do każdego z czterech złącz w karcie ale panel nie wyczytuje sygnału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...