Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

nie sadze raczej pasta sie wysuszyla ... tez mialem freezy musialem wymienic paste na cpu,gpu, nb i jest ok :]

Jakby się wysuszyła to tempy by poszły w gorę, a są dobre.

 

Przestawiłem mnożnik na x8 w bios, napięcie dla mem zostawiłem na 2.115, 1500 HT(375x8, na 3100MHz na x12 nie wstaje), 4:5 (469), x12 napięcie dla CPU (na x11 pc wstałal do windy, ale był zwis, w myszce się podświetlenie nie świeciło o_O). Chyba ten proc to padaka, a wczesniej chodził na x12 V dla cpu, mnoznik 9x333 i wszystko hulało. Pastę już zmieniłem, nic nie wyschło.

 

A na wcześniejszych ustawieniach przeszedłem całego Crysisa i całe mnóstwo gier bez bsoda...

 

EDIT

 

Dojechałem już do 1.45V dla CPU przy 3GHz (9x333) bo nie mam już pomysłów. Na 2.6GHz nie było bsodów na 1.4V, niedawno sprawdzaełem.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie zdublowac posta. Moze tutaj predzej uzyskam odpowiedz.

 

"Ponawiam pytanie dotyczace komunikatu (przy FSB (QDR)> 1533 w moim przypadku):

Warning : Current CPU clock setting beyond system capability !!!!

Press F1 to run SETUP

Press F2 to load default and continue

 

Moze ktos znalazl juz rozwiazanie tego problemu.

Testowane biosy 28, 36, 37 (aktualnie).

Pozdrawiam"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmravel, Twoje Patrioty śmigają na 400MHz CL4, przy 3,6GHz moje mega Goodramy nie chcą odpalić na CL5 (chociaż może jeszcze popróbuję @ 400MHz), wynik slaby, bo z 500MHz CL6.

@Mane: BOX :D

@Rikki: nie zrobi, prawdopodobnie za mocno się grzeje lub brakuje mu voltów (1,6V - obstawiam to pierwsze)

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mi się nudziło wieczorem więc wygrzebałem z szafy swojego E2160 i sprawdziłem ile uda mi się go pocisnąć.

Chłodzenie BOX, napięcie z biosu 1,6V ale moja płyta ma sporego vdropa (wiem bo jakiś czas temu mierzyłem napięcie miernikiem) więc w rzeczywistości napięcie jest troche niższe.

Oto wyniki:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

System nie jest zoptymalizowany więc wyniki nie są rewelacyjne.

Jak ktoś jest zainteresowany kupnem mojego E2160 to pisać na PM. Chętnie go odsprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spylon

 

Czy zmieniałeś może bios ostatnio?

 

W tym temacie były juz opisane podobne historie.

Prawdopodobnie na różnych biosach płyta podaje inne napięcia niezależnie od tego, że masz identyczne ustawione cały czas. Musiałbyś sprawdzić miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon

 

Podnoszenie napiecia, nawet do 1.5 V nic nie daje. Komunikat wyswietla sie nadal. Dodam ze na mnozniku 9x i FSB jak w sygnaturce, przy 1.37V, zegarze 3.24Ghz komp chodzi stabilnie i komunikat sie nie wyswietla. Dopiero po przekroczeniu 1533 FSB (QDR), nawet na obnizonym mnozniku do 7x, wywala ten komunikat i bios automatycznie wskakuje na defaultowe FSB czyli 200 (800 QDR).

 

Nic, pozostaje mi czekac az ktos rozwikla te zagadke. Dodam, ze nie tylko u mnie wystepuje ten komunikat, na innych forach rowniez spotkalem sie z takimi przypadlosciami Foxa P35A-S.

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez fastpinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spylon, moze moglbys na szybko sprawdzic to u siebie ? Bo widze jedziesz na "niskim" FSB, zapodalbys dla mnie 8x400 albo 7x400, albo nawet 7x385 ? Mysle ze to nie jest FSB wall, chyba plyta glowna nie jest az tak "inteligentna" zeby wykrywac walla i wyswietlac komunikat, przy wallu pewnie komp by sie nie uruchomil albo zawieszal etc. Na jakims forum widzialem tez ze ktos mial ten sam problem z prockiem E8400 przy FSB 383Mhz (QDR 1533), a nie wierze zeby ten procek mial walla przy tak niskim FSB.

Uzbrajam sie w cierpliwosc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie wstaje, zaaplikowałem mu 1.45V. Poprostu oboje mamy słabe sztuki, podejrzewam, że na 1.5V wstanie.

 

fastpinio

Wyświeta się ten komunikat. Jak sądze, to przez to, że za mało V dostał cpu. BTW dlaczego nie ustawisz 1333 (na mnożniku 9) i z 1.3V, będziesz mieć 3GHz? Jak na 1.28V robi ci 2.86....

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie czy boxowe chłodzenie z e2160 będzie pasować do e6550 ? jak nie to jakie chłodzenie najtańszym kosztem polecacie ?

 

duża różnica wydajności jest w porównaniu e2160@ 2,7ghz a e6550@2,7ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

wlasnie wrocilem z wakacji i zabralem sie za montaz zestawu na pdc. Przyszla sztuka e2140 majaca osiagac ca. 3.15GHz na 1.39V (na ga p31-ds3l). Po dlugich bojach z 2.8GHz ktore swego czasu nie bylo osiagalne na tej platformie(!!!) doszedlem do wniosku ze kontrola obrotow coolera musi zostac wylaczona(na jakiej podstawie?), zeby cos poszlo dalej. I owszem - osiagnalem te 3150, ale za cene temperatur. Moja sztuka nie jest zadna rewelka, po prosto dowoltowana cos tam ciagnie w gore. Powiedzcie, czy 75 st.C w orthosie po 1h pracy to normalna temperatura z coolerkiem na full(temp rdzenia nr 1 i 2, a nie procesora)? Aha, najwazniejsze - organoleptycznie cooler jest leeko cieply. To moj poczciwy a64 bardziej sie grzal. Co to za czary? Na dluzsza mete zostawic tak go? Cooler to AC alpine7. Dokrecony chyba jest bo siedzi mocno w koszyku. Czy cos przeoczylem? Moze ten typ tak ma na tym coolerze? A moze 75 st. na orthosie miescie sie w granicy tolerancji? Coz to za paranoja z ta kontrola obrotow? Prosze o pomoc.

 

 

Edit: Rowniez tyl obudowy(w sensie scianka do ktorej montuje sie mobo) jest jedynie letni. Moze faktycznie cos z coolerem? A moze programy w ten sposob przeklamuja?

Edytowane przez Low-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

wlasnie wrocilem z wakacji i zabralem sie za montaz zestawu na pdc. Przyszla sztuka e2140 majaca osiagac ca. 3.15GHz na 1.39V (na ga p31-ds3l). Po dlugich bojach z 2.8GHz ktore swego czasu nie bylo osiagalne na tej platformie(!!!) doszedlem do wniosku ze kontrola obrotow coolera musi zostac wylaczona(na jakiej podstawie?), zeby cos poszlo dalej. I owszem - osiagnalem te 3150, ale za cene temperatur. Moja sztuka nie jest zadna rewelka, po prosto dowoltowana cos tam ciagnie w gore. Powiedzcie, czy 75 st.C w orthosie po 1h pracy to normalna temperatura z coolerkiem na full(temp rdzenia nr 1 i 2, a nie procesora)? Aha, najwazniejsze - organoleptycznie cooler jest leeko cieply. To moj poczciwy a64 bardziej sie grzal. Co to za czary? Na dluzsza mete zostawic tak go? Cooler to AC alpine7. Dokrecony chyba jest bo siedzi mocno w koszyku. Czy cos przeoczylem? Moze ten typ tak ma na tym coolerze? A moze 75 st. na orthosie miescie sie w granicy tolerancji? Coz to za paranoja z ta kontrola obrotow? Prosze o pomoc.

 

 

Edit: Rowniez tyl obudowy(w sensie scianka do ktorej montuje sie mobo) jest jedynie letni. Moze faktycznie cos z coolerem? A moze programy w ten sposob przeklamuja?

jak byś chociaż trochę wysiłku włożył w poszukanie znalazłbyś wszystko. Te procesory podobno maja walnięte czujniki temp; ponadto słaba jakość pasty między rdzeniem a IHS skutecznie podnosi temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mój E2160 sprzedany :) w sumie proc ok, za te pieniądze bardzo dobra wydajność, jednakże jak macie wolne 2 stówki to opchnijcie dual core`a i wskakujcie na E7200. szczerze polecam. radek dostał skrzydeł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 23latek

mój E2160 ładnie idzie - jak narazie 3.4, ale to nie jego koniec bo ogranicza mnie już chłodzenie za słabe te co mam teraz dlatego po kupnie albo Pentagrama HP-90 Alpaya albo HP-100 Lite będę szedł wyżej z nim B-) .

 

Dołączona grafika

 

teraz [do czasu zakupu lepszego chłodzenia] na codzien 3mam go na 3.3GHz przy 1.475v

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

na dziś moje max oc - FSB=387 [3.48Ghz], przy 388 bluescreen, brakuje mi 20mhz do 3.5GHz :mur: :mur:

moze po zmianie chłodzenia damy radę, bo wydaje mi sie ze to juz chłodzenie nie wyrabia.

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=405759

napięcie z biosu to 1.6v a wdłg cpu-z to 1.55v

Edytowane przez 23latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...