Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

No i to jest wkurzające. Rozumiem blokować filmy ale gry? :/

i tym sobie strzelili gola do wlasnej bramki, bo jest to jeden z głównych powodów (obok braku gier) dla których PS3 obecnie się w ogole nie interesuje. Moj monitor nie obsluguje hdcp ;f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony wkrótce przestanie dokładać do PS3

 

Produkcja PlayStation 3 ma przestać być deficytowa już w marcu 2008 roku. Obecnie konsola jest drogim sprzętem – nie tylko dla klientów, ale również dla Sony. Do każdej sprzedanej PS3 w wersji 60 GB japoński koncern musi dopłacać blisko 250 dolarów.

 

Nobuyuki Oneda z Sony tłumaczy, że największe znaczenie będzie miało obniżenie ceny głównych chipów, znajdujących się w konsoli – układu Cell oraz procesora graficznego RSX. Nastąpi to już niebawem – Sony cały czas pracuje nad przeniesieniem procesora głównego PS3 w 65 nm wymiar technologiczny. Powinno to przynieść ze sobą redukcję kosztów, a przy okazji, również zmniejszenie wydzielania ciepła przez konsolę. Podobny los czeka w niedalekiej przyszłości chip RSX.

 

Wygląda więc na to, że moment, w którym Sony przestanie dokładać do każdej sprzedanej konsoli zbliża się nieuchronnie. Do tego obniżka kosztów produkcji może zachęcić koncern do śmielszych cięć cen, a na tym skorzystają również klienci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę sprzedać Ci nówkę (ze 4 razy w napędzie PS3) bo kupiłem w MM a tydzień później ściągnąłem z PSStore i już z płytówki nie korzystam. Za 40 pójdzie. ;)

Jak wygląda ze ściąganiem z PSS gier z poprzednich PS (ceny i sposób płatności)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parodia czyli : "kolejny" naruszony przez Sony (IBM i Toshibe też chyba)

http://www.engadget.com/2007/07/31/sony-su...t-on-ps3-sales/

 

Tak w ogóle to wszystko jest mega śmieszne. Na świecie jest 6.5 miliarda ludzi i za przeproszeniem jeśli jedna osoba lub jakaś grupka wymyśli coś to powiedzmy jakiś inny ktoś z drugiej strony globu nie może wpaść na ten sam lub podobny sposób? Dobrze, że każdy może "używać" koła.

 

ehhh....

 

Jeszcze jakby samej patentowej sprawy było mało to chcą zniszczyć wszystkie PS3 xD OMG ROTFL Buhehe... Zaprzęgną do tego policje? Czy będą liczyć na to, że każdy użytkownik zniszczy swoją konsole w imię "większego dobra".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry tak filmy nie , naucz sie szukac nÓbie

właśnie, że nie nÓbie :D

 

A moderator on the official Midway forums has confirmed that Stranglehold will not be region free for the PS3. This is understandable for the collector's edition, as it also includes a copy of the film Hardboiled on the disc. There are licensing issues that are far more strict and complicated when it comes to movies, rather than games. Which is why Blu-Ray discs aren't region free either.

 

However, the standard edition, which does not include Hardboiled on the disc, will also be region locked. There is no explanation for this as of yet. This whole issue does bring up an interesting point for discussion, though. With the capacity of Blu-Ray discs allowing for extra content. Would you rather sacrifice the region free nature of games for more movie pack-ins? We expect to hear a resounding "no" from the European gaming community.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda ze ściąganiem z PSS gier z poprzednich PS (ceny i sposób płatności)?

Sprawa ze ściąganiem wygląda dość dobrze. ;) Przygotuj kartę kredytową (wypukłą - nie debetówkę). Jutro powinienem wrzucić FAQ. Tam to opisałem. Ceny wahają się w granicach kilku euro.

 

Pytanie. Czy jeżeli kupie PS3 w Chinach to czy gry i film na blu-ray kupione, dajmy na to w MM w Polsce będą działały?

Jak na razie i gry i filmy będą działać. Póki co nie wprowadzono zabezpieczeń dla BD. Pewnie kiedyś to zrobią. Na razie nic o tym nie mówią. Jeśli chodzi o gry to sprawa wygląda tak. Różne rejony świata mają ograniczenia np: mała ilość kwi, brak scen erotycznych itp. I takie ograniczenia narzuci konsola. Kraje azjatyckie mają chyba ograniczoną brutalność ale mogę się mylić bo dokładnie nie pamiętam. ;)

 

PS. Demko GRAW2 Single na PSS UK. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o Wirecard wspomniałem wyżej. Tak. Kupowałem Tekkena:DR. ;)

A jak wpłacałeś pieniądze ?? Chcę zrobić to przelewem, ale nie wiem jak skonstruować go by pieniądze dotarły (nr konta, adres banku, jaki tytuł itp). Jeśli wiesz jak, to byłbym wdzięczny za instrukcję :)

 

ps wyślij mi zaproszenie do listy na ps3 :) mój nick taki jak tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety robiłem to przez kartę kredytową. Przelewu bank nie chciał zrobić bo stwierdził, że nie ma banku pod takim IBANem. Przelew robiłem przez z BPH. Na dniach sprawdzę z KB czy przelew poleci ale może być ciężko. A karta kredytowa ma taką zaletę, że kasę masz w 15sekund i od razu możesz robić zakupy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Witaka.

 

W najbliższym czasie kupuje PlayStation 3. Ponieważ nie stać mnie jeszcze na jakiś dobry telewizor LCD minimum 30'' chciałem podłączyć konsole do mojego 19'' Samsunga. Odpowiedni kabel HDMI/DVI już znalazłem. Mam jednak pytanie. W jaki sposób podłączyć głośniki do konsoli? Dodam że nie mam LCDika z głośnikami.

 

Za odpowiedzi z góry dziękuje i przepraszam jeśli się temat powtórzył :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie kupuje PlayStation 3. Ponieważ nie stać mnie jeszcze na jakiś dobry telewizor LCD minimum 30'' chciałem podłączyć konsole do mojego 19'' Samsunga. Odpowiedni kabel HDMI/DVI już znalazłem.

z tego co wyszukałem na forum to masz Samsunga 940BF tak? on nie obsługuje HDCP, więc nie pograsz sobie na nim ~~ Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

z tego co wyszukałem na forum to masz Samsunga 940BF tak? on nie obsługuje HDCP, więc nie pograsz sobie na nim ~~

Ty, no nie załamuj mnie :mur: Czym jest ten HDCP? To znaczy że wogóle nie puści obrazu na monitor czy jak?

 

PS. Tak, mam Samsunga 940BF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[RONIN]>>>

3. P. Czy telewizor HD musi obsługiwać HDCP? Do czego jest potrzebne?

 

O. HDCP to mechanizm służący do kontroli przesyłania cyfrowych obrazów i dźwięków wysokiej rozdzielczości. Gdy TV nie obsługuje szyfrowania HDCP to obraz w ogóle nie zostanie wyświetlony. Obsługa HDCP jest niezbędna dla połączenia HDMI. Poprzez komponent gry będą miały właściwą rozdzielczość lecz filmy zostaną przeskalowane do 576p.

8. P. Cz mogę podłączyć PS3 pod monitor komputerowy?

 

O. I tak i nie. Nie ma możliwości uruchomienia PS3 na monitorach CRT przy wykorzystaniu adaptera HDMI/DVI-DSub. Monitor musi posiadać DVI-D czyli wejście cyfrowe. Takie wejścia można spotkać w monitorach LCD. Wymogiem dla takich monitorów jest obsługa HDCP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Fajnie. Też to czytałem, baa! nawet mam wydrukowane bo mam w życiu zasadę że zanim wydał 2500 PLNów na konsole muszę wszystko wiedzieć.

 

Co w takim razie radzicie mi zrobić? Chcę mieć tę konsole (kto by nie chciał) ale mam tylko dwa rozwiązania. Albo ten nieszczęsny Samsung albo (narazie) zwykły telewizor 21'' który stoi w pokoju gościnnym. Chyba na nim mogę "jakoś" odpalić tę konsole :/

 

PS. Mam w kompie kartę TV Winfasta. Da radę jakoś to wykorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie radzicie mi zrobić?

1. podłączysz do tego 21" TV przez composite/s-video/scart

2. podłączysz do Winfasta w kompie przez composite/s-video

najlepsze co uda ci się uzyskać to 576p kablem RGB jeśli twój TV obsługuje skanowanie progresywne

 

Chcę mieć tę konsole (kto by nie chciał)...

np. ja ;)

 

ale mam tylko dwa rozwiązania. Albo ten nieszczęsny Samsung

nie da rady

 

albo (narazie) zwykły telewizor 21'' który stoi w pokoju gościnnym.

TV lub tuner - co wybierzesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

np. ja ;)

(...)

No nie gadaj :P. Ja bym chciał mieć co akurat nie ma NIC wspólnego z chęcią wydania nań takiej kasy :D.

 

(...)

Z czego się orientuje to pamięć systemowa nie jest współdzielona B-) i nie może być wykorzystywana przez układ graficzny, możesz rozwinąć swoją teorie

Może się mylę ale mi się wydawało że jest odwrotnie. Tzn. że CELL jeżeli chce może bezpośrednio odnieść się do pamięci graficznej ale chyba nie odwrotnie (że RSX. mógłby się "posilić" pamięcią systemową, gdyby tak było mielibyśmy w zasadzie do czynienia z pamięcią współdzieloną niemal jak w XO ;) ).

 

EDIT:

Ciekawe info ;).

 

Nasi szpiedzy z krainy deszczowców donoszą nam niezwykle ciekawe wiadomości. Podobno grupa skrupulatnie wybranych przez Sony developerów dostała ostatnio tajemniczą przesyłkę, która zawierała nowy model pada SixAxis. Czym ta nowa wersja ma sie różnić od starej? Otóż zapewne pamiętacie narzekania se wszystkich stron na brak wibracji w kontrolerze(Hideo szczególnie nad tym ubolewał). Sony tłumaczyło to wtedy zakłócaniem pracy czujników ruchu, przez wibratory(tak naprawdę chodzio o prawa autorskie do technologii). Widać udało im się rozwiązać wszystkie techniczno-prawne problemy, ponieważ nowy pad ma właśnie znów mieć opcję wibracji(oraz nowe, poprawione sensory ruchu). Jego premiera ma nastąpić albo między 23 a 26 sierpnia(czyli na Lipsk Games Convention), albo między 20 a 23 września(czyli na Tokyo Games Show). Czyżby Kojima dostał to o czym marzył?

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...