Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim

 

Właśnie dostałem na mikołaja Playstation 3 (80 Gb). Z niektórych postów czytam ze playstation nie ma Divixa. Ja akurat dostałem z divixem. Wszystko działa mi super. Mam tylko jeden mały problem. Moze Ktos mi pomoże. Mam telewizor sony bravia z wejsciem HDMI. Po podłączeniu kabla HDMI wyskskuje komunikat czy chce przełączyc na jakosc HDMI po zatwierdzeniu x jest czarny obraz na TV i dalej jestem bezradny nie wiem co mam zrobić by było wszystko ok. w menu Telewizora po wyszukaniu urządzen HDMI wyskskuje komunikat nie znaleziono zadnego sprzętu. proszę dokonac zmiany w urządzeniu bądz sprawdzic połaczenie. jesli ktos wie o co chodzi proszę bardzo o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Fajne forum :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz od początku.

 

Po podłączeniu kabla HDMI pokazuje mi się komunikat:

 

An available HDMI device was detected.

Do you want output video and audio using HDMI?

 

Yes > NO

 

Zaznaczm Yes i mam czarny ekran i dalej nie wiem jak juz kombinować.

 

Telewizor ma zaledwie pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

ciekawostka z CNN

 

CNN: PS3 umiera na półkach sklepowych

 

Dołączona grafika PS3 umiera? Co to za banialuki. Tekst oparty o taką, z pozoru idiotyczną, tezę ukazał się w CNN. Jako punkt wyjścia podano, że w listopadzie w tym roku sprzedało się zaledwie 378,000 konsol Sony, co stanowi spadek w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej o prawie 90,000. Podano również trzy główne przyczyny tego stanu rzeczy: zbyt wysoką cenę, Blu-ray, który prawie nikogo nie obchodzi oraz zbyt małą ilość ekskluzywnych tytułów. Możemy mówić, że to USA gdzie "zawsze" wygrywał Xbox, możemy mówić, że to jakiś nieznający się pismak chciał zabłysnąć, ale... Przyjrzyjmy się konsoli Nintendo i spróbujmy określić co jest źródłem jej sukcesu. Oczywiście medialny szum, który dalej powoduje, że jedna Goździkowa do drugiej idzie i opowiada o fajnej zabawce. Jeśli media (nie bylejakie media) jakiś temat opracowują tak jak CNN PS3, to chcąc nie chcąc, z biznesowego punktu widzenia działają raczej na niekorzyść producenta. "Konsola umiera? No to przecież nie będę jej kupował" pomyśli przeciętny John. Póki co Sony jeszcze problemu nie ma. Gorzej, jeśli taki tekst stanie się kamyczkiem, za którym potoczy się lawina podobnych i stanie się samosprawdzającą się przepowiednią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz od początku.

 

Po podłączeniu kabla HDMI pokazuje mi się komunikat:

 

An available HDMI device was detected.

Do you want output video and audio using HDMI?

 

Yes > NO

 

Zaznaczm Yes i mam czarny ekran i dalej nie wiem jak juz kombinować.

 

Telewizor ma zaledwie pół roku.

Skoro widzisz na ekranie taki komunikat, to oznacza, że masz dobry "kanał" ustawiony w telewizorze oraz że urządzenia się widzą bez problemów. Jesteś pewien, że dajesz "yes"? W momencie jak się pomylisz konsola puszcza sygnał przez wyjście analogowe, którego nie jest w stanie sprawdzić (czy jakieś urządzenie go odbiera - taka specyfikacja).

Napisz proszę, jakie rozdzielczości obsługuje telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry mojego TV...

 

Wyświetlacz:

 

Display Format: 576i , 480p ,576p ,1080i , 720p

Czas reakcji: 8 ms

Typ ekranu: LCD

Rozdzielczość: 1366 x 768

Form Factor: Obraz panoramiczny

Format obrazu: 16:9

 

Wczoraj troszkę kombinowałem ale jestem cały czas w tym samym punkcie. A i jestem pewny w 100% że biorę Yes!

Mam nadzieję Panie Xnon że wiesz o co chodzi... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: a gdzie jest ten dash konsoli?? moze bardziej ze szczegółami?? Ja jestem początkujący ale kumjący:) pozdro

"Dash" (albo "Dashboard") to po prostu cały system konsoli (przynajmniej tak się to nazywa w przypadku Xbox'a 360, w PS3 powinniśmy mówić o XMB czyli "Cross Media Bar"... czy jakoś tak). Innymi słowy chodzi o to jaką masz ustawioną rozdzielczość w opcjach konsoli (szczegółowego namiaru Ci nie podam bo nie mam PS3 :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dash" (albo "Dashboard") to po prostu cały system konsoli (przynajmniej tak się to nazywa w przypadku Xbox'a 360, w PS3 powinniśmy mówić o XMB czyli "Cross Media Bar"... czy jakoś tak). Innymi słowy chodzi o to jaką masz ustawioną rozdzielczość w opcjach konsoli (szczegółowego namiaru Ci nie podam bo nie mam PS3 :P).

 

hhmmm łatwo mówić, przestudjowałem chyba wszystkie ustawienia i nic z rozdzielczoscią mi sie nie trafiło, mam nawet stronę www (http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/index.html) z ustawieniami tłumoaczonymi na jezyk polski ale i to mi nie pomogło... pomału zaczynam sie tym juz podłamywać bo dostałm konsole Tv mam a nie mogę posmakować jakości cyfrowej :sad: szukam po róznych forach, lecz na tym forum jest najwiecej fachowców, każdy cos doradzi i to doceniam, ale czekam na jakiś konkret może Ktos wkoncu miał taki problem jak ja i wie co zrobić. Pozdrawiam

Edytowane przez Ceezi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://manuals.playstation.net/document/pl...ideooutput.html - sorry, ale prosciej sie juz chyba tego nie da wyjasnic ;) Postepuj krok po ktroku zgodnie z ta instrukcja (przypominam, ze interesuja Cie dane i ustawienia dla wersji PAL). Ustaw wg. tej instrukcji rozdzielczosc 720p i zobacz, czy bedzie dzialac. Mozliwe, ze konsola chce ustawic 1080p i TV w tym momencie glupieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak konsola będzie w standby (czerwona dioda) to wciśnij power na konsoli i trzymaj przez 5 sekund. Usłyszysz charakterystyczne pikanie. Wtedy system resetuje ustawienia obrazu. Pomocne, gdy ktoś wcześniej używał konsoli (np w sklepie). Jeśli to nie pomoże, to zmień port HDMI i również zresetuj ustawienia. Jak to nie pomoże to bez wymiany kabla się nie obejdzie. :) Innej opcji nie ma. ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he:) wszystko przetestowałem i to samo czarny ekran... może kolega kojak ct ma rację. Wymienię kabel. Telewizor mam zakupiony w Irlandii tak samo jak i konsole a kabel jest od Polsatu HD firmy Prolnik. Więc może to jakieś polskie siano jest. Na weekendzie poszukam jakiegos lepeszego kabla HDMI i wtedy jeszcze raz wszystko przetestuje. Tak czy siak dzięki za pomoc wszystkim.

 

Mała recenzja.

A co do samej konsoli dostałem 2 gry gratis (Lost i F1Championship Edition) no i dokupiłem PES 2009. Odrazu piszę że ceny gier mnie przerażają bo za samego PES 2009 musiałem zapłacić 59 Euro. Po podłączeniu wszystkiego pierwsze wrażenie na 4+ mam nadzieję że w jakosci cyfrowe jest troszkę lepiej. Konsola chodzi cichutko. Zaletą napewno jest bezprzewodowy joypad co mi się bardzo spodobało. No to tyle jak narazie. Będę testował dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he:) wszystko przetestowałem i to samo czarny ekran... może kolega kojak ct ma rację. Wymienię kabel. Telewizor mam zakupiony w Irlandii tak samo jak i konsole a kabel jest od Polsatu HD firmy Prolnik. Więc może to jakieś polskie siano jest. Na weekendzie poszukam jakiegos lepeszego kabla HDMI i wtedy jeszcze raz wszystko przetestuje. Tak czy siak dzięki za pomoc wszystkim.

Jakiej dlugosci masz ten kabel? Jezeli standardowe 1-2 metry, to nie ma co sie napinac na jakis drogi kabel - HDMI jest polaczeniem cyfrowym i jakosc kabla w zasadzie nie ma znaczenia przy takich dlugosciach. Jeszcze nie widzialem padla, ktore mialoby takie tlumienie, ze na dwoch metrach traciloby sygnal. BYleby nie byl wadliwy, to wszystko bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem o przypadku kolegi, który kupił konsolę w media expercie razem z kablem za 60-70zl i telewizorem samsung FullHD i nie działała rozdzielczość 1080p. Wziąłem swój kabel za 20zł i gitara gra! :) Więc z tymi kablami jest różnie. :)

 

Ps. Kiedyś czytałem, że PS3 nie chce chodzić na kablach bez pozłacanych końcówek. :) Ja mam pozłacany z filtrami ferrytowymi za 20zł i gitara gra. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Kiedyś czytałem, że PS3 nie chce chodzić na kablach bez pozłacanych końcówek. :) Ja mam pozłacany z filtrami ferrytowymi za 20zł i gitara gra. :)

 

 

To by było głupie. Dementuję to, moje PS3 chodzi na srebrnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego kabla Panie Costi to ma on 2 metry no i jak niektórzy piszą ma złote końcówki. Dodam że podczasz ustawień jak coś kombinuje i wybieram np HDMI - to mam czarny obraz ale słyszę klikanie jak ruszam strzałkami na joysticku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że chodzi na srebrnych ale bywały przypadki, że nie chodziły. Poza tym zasugerowałem tylko rozwiązanie. Nic więcej. :) Nie sądzę, że polsat daje kable za 100zł do dekodera za 1zł! :] Zresztą widać po jakości dekoderów! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od nie dawna na forum :sad: więc nie wiem czy ta kwestia została już poruszona.

 

Jak wygląda opcja odtwarzania filmów Blu Ray na konsoli i czy ktoś z was próbował podłączyć konsolę pod projektor??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki

 

P.S.

 

Dla wyjaśnienia rozważam zakup konsoli, więc chciałem się upwenić.

A jak Sądzisz PS 3 może mi posłużyć jako odtwarzacz B-R do kina domowego czy lepiej zainwestować w jakiś sprzęt służący do "projekcji" w takim formacie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...