Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

On ma projektor, który wspiera 3D.

 

@kojak

Na 1.3 powinieneś osiągnąć 3d. 1.4 daje tylko to, że nie musi być zmniejszana rozdziałka (mowa oczywiście o FullHD). Albo jeszcze inaczej: 1.3 może wyświetlić 1080i w 3d, a 1.4 1080p w 3d. Tak przynajmniej zapewniało Sony z playerami BD, nie wiem czy na 100% taka sama sytuacja jest z PS3.

 

A tak przy okazji 3D to musze powiedzieć, że na razie jestem raczej zawiedziony. Niższe rozdzielczości, widoczne rwanie, ciemny obraz i wyprane kolory to chyba nie to czego wszyscy oczekiwali. Śmiesznie, bo w przypadku projektorów (nie wiem czy wszystkich, ale Optoma tak ma), że jasność w przypadku trybu 3d leci na morde - plus minus jakieś 4 razy. Masakra. IMO 3d to nadal pieśń przyszłości, bo w obecnej postaci ma jeszcze zbyt dużo wad wieku dziecięcego. FullHD@3D bez okularów - jak to się pojawi to będzie można migrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak ,ze tylko Bravie 3d moga wyswietlic 3d z PS3 ?

 

 

Bo widzialem gdzies w necie , ze kabel 1.3 nie ma przepustowosci by puscic dwa strumienie potrzebne do 3D w zwiazku z czym Sony poradzilo sobie tak , ze puszcza jeden strumien+informacje sterujaca tym jak odbiornik sobie interpoluje brakujacy fragment.

 

Tylko , ze jak rozumiem odbiornik musi wiedziec jak to robic.

 

Nie pamietam szczegolow ale 3d w ps3 jest proteza. Jak dla mnie caly ten szal to po prostu proba wcisniecia klientom kolejnego telewizora w technologii LCD by za nastepne 3 lata sprzedawac mu OLEDa.

 

PS. Komputerowe monitory 120Hz podobno tez nie dzialaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko Bravie tak maja miec, ale jesli to prawda, to Sony przycielo w przyslowiowego człona. 1.3 moze puscic 3d, ale wlasnie z obnizona rozdziałką. Zreszta jestem tego samego zdania, na 3d jest za wczesnie.

 

edit.

 

Tak jak mówiłem - niższa rozdziałka.

 

"Aby radzić sobie z obrazem 3D konieczne będzie korzystanie ze standardu HDMI 1.4 – tak brzmiały pierwsze zapowiedzi. Okazuje się jednak, że nie do końca pokrywały się one z rzeczywistością. Wszystko wskazuje na to, że do oglądania trójwymiarowego obraz w zupełności wystarczy HDMI 1.3. Niestety, jest pewien haczyk.

 

Jak zwykle, musi być jakieś “ale”. W tym wypadku chodzi o dwie sprawy. Po pierwsze, nadal konieczny będzie telewizor obsługujący technologię 3D, a więc taki z wejściem HDMI 1.4. Jeśli macie odtwarzacz Blu-ray ze standardem HDMI 1.3, to zadziała wam 3D, ale w duży niższej rozdzielczości.

 

Jeśli nadajemy w 1080p, to będzie to tylko 1080i. W przypadku kablówki uda się wyciągnąć tylko 540i, czyli tyle, ile mają filmy DVD. Najlepszym sposobem jest kupienie nowego odtwarzacza z wyjściem 1.4. Jeśli nie chcecie tego robić, to musicie wybierać – wysokie rozdzielczości albo trójwymiar."

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie, że na taką czy siaką technologię jest za wcześnie. 

 

Gdzieś musi być początek, z każdą technologią tak jest. W przypadku plazm czy LCD tez mówiono, że za wcześnie. Za wcześnie może być na kupno tej technologi, ale nie na wprowadzanie jej przez producentów. Dlatego, że każda nowa technologia przechodzi pewną ścieżkę. Myślicie, że gdyby z technologią np. LCD wstrzymano się kilka lat to by coś zmieniło? Że od razu dostalibyśmy produkt dopracowany i na wyższym poziomie? Nie, byłoby to samo tylko opóźnione o te kilka lat. Tak samo będzie z 3D, teraz wchodzi ta technologia, dostępna dla nielicznych i niedopracowana, ale z biegiem czasu koszty zmaleją i jakość się poprawi, ale pierwszy krok trzeba zrobić. No i przede wszystkim, nikt nie zmusza do kupna.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś mówiłem i popieram przedmówcę. Niech wychodzą nowości. To rynek zweryfikuje co się przyjmie a co nie. Nikt przecież nikogo pod murem nie stawia. Chcesz to używasz, nie chcesz to nie. :)

 

Wracając do 3D w PS3 to pierwsze słyszę, że działa tylko z Braviami. Wszędzie w reklamówkach czy opisach zawarte są wymagania: telewizor wspierający technologię 3D, okulary 3D oraz konsola Sony PS3 z softem wyższym od 2.x więc nie wiem skąd takie brudne myśli? :)

 

Jeśli chodzi o to doczepienie 3D do PS3 to na razie się nie wypowiem bo nie miałem okazji testować ale czytając opinie ludzi, którzy mięli okazję widzieć KZ3 3D lub Motorstorm Apocalipse śmiem twierdzić, że będzie to kolejny ficzer pogłębiający nasze doznania i o to w tym wszystkim chodzi. :)

 

@maSTHa212

W projektorach uruchomienie 3D będzie się wiązało z utratą jasności i kontrastu. Lustra zamykają się 2x częściej więc część światła zostaje zmarnowana. Do tego dochodzą ciemniejsze okulary i pozamiatane. Ale i to z czasem się rozwiąże stosując mocniejsze lampy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to doczepienie 3D do PS3 to na razie się nie wypowiem bo nie miałem okazji testować ale czytając opinie ludzi, którzy mięli okazję widzieć KZ3 3D lub Motorstorm Apocalipse śmiem twierdzić, że będzie to kolejny ficzer pogłębiający nasze doznania i o to w tym wszystkim chodzi. :)

 

@maSTHa212

W projektorach uruchomienie 3D będzie się wiązało z utratą jasności i kontrastu. Lustra zamykają się 2x częściej więc część światła zostaje zmarnowana. Do tego dochodzą ciemniejsze okulary i pozamiatane. Ale i to z czasem się rozwiąże stosując mocniejsze lampy. ;)

 

Hmm majac do wyboru o polowe nizsza rozdzielczosc, blade kolory, zabki na krawedziach i przyciemniony obraz chyba wole jednak zostac przy 2D i poczekac do momentu az bedzie to wygladalo jak nalezy. Po prostu uwazam, że produkty powinny wyjsc bardziej dopracowane już na poczatku, a nie startujemy od czegos co srednio spelnia swoje zalozenia i potem dochodzimy do akceptowalnego poziomu.

 

Poza tym o ile w przypadku TV nie ma tego problemu o tyle w przypadku projektorów jest to istotny minus. Masz powierzchnie białe, które mają gain 1.0-1.2. Przy wyświetlaniu 2D wszystko jest ok. Natomiast przełączasz się w tryb 3D i spadek jasności (+okulary) powodują, że wspomniany gain jest zdecydowanie za mały. I dlatego powierzchnie do projekcji 3D mają bardzo wysoki współczynnik odbicia oscylujący w okolicy >3.0 (tyle praktycznie co materiały do tylniej projekcji). Tylko znowu: taka powierzchnia nie nadaje się praktycznie do oglądania 2D, bo obraz zmienia się w białą plamę. Wyjście to oczywiście ekran z dwoma powierzchniami. W tym momencie Biformaty zaczynają się od kwoty 5-6k PLN za szerokość 250cm więc sam widzisz, że jeszcze sporo musi się zmienić, żeby było to rozwiązanie nadające się dla szerszego grona odbiorców.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie wiem czy zauważyłeś, ale to własnie TV jest więcej w domach niż projektorów (domyslam się, że dużo dużo więcej). Chesz zatrzymać wejście technologii 3D bo na projektorach nie wygląda to tak jak trzeba?

Edytowane przez thuGG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytasz ze zrozumieniem? Nie napisalem, ze chce powstrzymac tylko oczekuje, ze jak maja cos wypuscic to cos co ceciach!e sie odpowiednim poziomem jakosci, a nie cos co wiadomo, ze dziala kulawo i ze bedzie do zmiany. Poza tym odnioslem sie do projektorow, bo jest to dla mnie osobiscie rownie wazny i istotny element wyposazenia salonu jak i TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale sam przed chwilą napisałeś, że problem 3D w przypadku projektorów stoi po stronie posiadanego sprzętu. Oczekujesz, że przyjdzie Sony i wymieni ci projektor razem z ekranem? Zresztą TV też trzeba mieć kompatybilne z 3D.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tak sobie tylko marudzimy , ze na chwile obecna to bez sensu jest inwestowac w cos takiego.

 

Wyjdzie PS4 zdolne pocisnac gry 1080p w 60 fpsach (czyli 3d w 30 fps) , telewizory beda kosztowac 2-3k to sie bedzie warto w to bawic. Na razie jak nigdy przedtem zgadzam sie z nintendo , ktore wprowadza swoje nieco kulawe 3d w strefie cenowej o rzad czy dwa nizszej. Jeszcze jakby sie chociaz dalo w to grac na monitorze 120 Hz, ktory jednoczesnie jest kompatybilny z rozwiazaniem nvidii to byloby do przelkniecia.

 

 

Ale patrzcie jaki smakolyk znalazlem:

 

PlayStation Plus; Check Out What It’s All About – PlayStation.Blog.Europe

 

komentarz do postu 274 - potwierdza nam , ze Sony wprowadza cyfrowa dystrybucje duzych gier tylnymi drzwiami.

 

 

Im wiecej czytam o tym abonamencie tym mniej atrakcyjny sie wydaje:

 

195 zeta - za co wypozyczasz 12 gier z PSN, 24 minisy i 12 classicow na dokladke wybranych przez Sony, cisza jaka zapada po pytaniach co jesli masz juz gre z danego miesiaca sugeruje , ze wielkie nic, cala ta radosc wyparowuje po 12 miesiacach chyba , do momentu ponownego oplacenia abonamentu.

Slynne 1h super triale gier - 2 w miesiacu wybrane przez Sony, slynne zachowanie savow/trofeow tylko jesli kupisz go cyfrowo (heh ciekawe czy gry beda po 240 zeta patrzac jak wygladalo w PSP go!).

Znizki - na razie nie wiadomo jakie

avatary i pociach!lki - tez nie wiadomo jakie i zapewne tez wybierane przez Sony, tu podobno czesc ma zostawac na zawsze.

autodownload patchy - siermiezny bo ustawiasz godzine kiedy konsola sie wybudza i zaciaga patche - jakos steam potrafi zrobic tak bys nie wiedzial nawet ze sciaga patche w tle i to za free ;)

cloud storage savow - nieobecny, moze kiedys bedzie

cross game chat - j.w.

Amerykanie za 50$ dostaja Quore wliczony w cene, Europejczycy za 50 euro wielkie nic.

 

Czyli tak naprawde placisz za wypozyczalnie, ktora przesyla ci niekoniecznie to co chciales.

 

Hmm analizujac na goraco to wszystko sprowadzi sie do tych znizek- jesli bedzie sie dalo z nich wyciagnac 100-150 pln oszczednosci rocznie to wtedy ma to ekonomiczny sens.

 

PS. W europie dostaniemy darmowe LBP jak kupimy na rok przed sierpniem, zwykle nie GOTY. Takie jak kupilem miesiac po premierze za 70 zeta, a teraz pewnie chodzi po 30-40 na allegroDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej walczę z 3D. :)

 

Pożyczyłem kabel od znajomego ale PS3 nadal nie wykrywa urządzenia kompatybilnego z 3D. Poszukałem na forach i ludzie mięli problemy z rozpoznaniem mojego projektora przez sterowniki 3D nvidii. Okazało się, że jednak kabel musi być solidny. Kable pod HDMI 1.4 dały radę. Możliwe, że i u mnie jest podobnie. Dla pewności napiszę do Acera o co kaman?

 

Nawiązując na chwilkę do Waszej dyskusji to powiem, że jeśli uda mi się odpalić 3D i będzie za ciemno to albo dokupię drugi ekran pod 3D o wysokim Gainie albo przybliżę projektor co automatycznie podniesie jasność. Wiadomo kosztem wielkości ale 60cali też mnie na początek zadowoli ;). Z czasem i do tego projektory przystosują ale jak ze wszystkim potrzeba trochę czasu. ;)

 

Przed chwilą odpalałem 120Hz przez PC i założyłem okularki Dolby3D i powiem Wam, że jest identyko jak w kinie Kinoplex. Tam w 3D obraz również na początku wydawał mi się za ciemny. Ale ludzkie oko szybko się przyzwyczaja i tak jest i u mnie. :-) Ogólnie tragedii nie ma. ;-) Słabo wygląda biały ekran np word ale filmy czy gry wyglądają w miarę ok. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kablem 1.4 to nie do końca rozumiem czemu to mialoby dzialac, a na kablu 1.3 nie? Przeciez kabel to jedno, a wyjscia i wejscia to drugie. Nic po kablu, skoro porty sa z nizsza wersja. Bardziej wydaje mi sie, ze sprzet moze byc bardziej wyczulony na gorszej jakosci kable (mowa oczywiscie o tych bardzo dlugich 10-15m).

 

@thuGG

 

Nie oczekuje, ze ktos mi przyjdzie i wymieni tylko, ze juz na starcie otrzymam dopracowany sprzęt, a nie taki ktory dopiero zaczna dopracowywac w miedzyczasie sprzedajac niedorobione produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kable pod HDMI 1.4 muszą być solidniejsze a te co sprzedają pod 1.3 to albo działają z taką ilością danych albo nie. ;) Ja sprawdzałem na kablu 10m i 1.5m i na nich mi nie wykrywa. Czekam jeszcze na odpowiedź ACERa by mieć 100% pewność. Mam jakieś demko only 3D i ono wywala komunikat o możliwych błędach i w jednym punkcie pisze, że odbiornik 3D może nie mieć HDMI 1.4! A niby skąd konsola może to wiedzieć skoro PS3 (FAT) ma 1.3c? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thuGG

 

Nie oczekuje, ze ktos mi przyjdzie i wymieni tylko, ze juz na starcie otrzymam dopracowany sprzęt, a nie taki ktory dopiero zaczna dopracowywac w miedzyczasie sprzedajac niedorobione produkty.

 

Czyli oczekujesz, że producent twojego projektora miał pomyśleć o 3D zanim jeszcze w ogóle zaczęło się mówić o tej technologii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam trailery i pokazy z Playstation Move, i tak myślę, myślę... chcę sobie zaprzeczyć, ale nie mogę - przecież to już było! Nintendo Wii w HD? Czy tylko tyle oferuje w tym momencie nam Sony? Microsoft może nie dopracował jeszcze tego Kinecta, ale wygląda mi to na bardziej przyszłościowy sprzęt, aniżeli różdżki. A stwierdzam to ze smutkiem, bo planuję/planowałem/będę planował zakup PS Move, jednak póki co nie czuję się przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mnie naleciało na PS3 (a dokładnie na KZ3 no ale jedno równa się drugiemu). I mam pytanie. Jak to jest z tymi CECHami?

Z tego co wyczytałem obecny model 250gb ma CECH-2004B. Ostatnio Japończyki coś tam zaczęli mówić o CECH-2100B, która ma być lżejsza i ma mieć GPU w 45nm. Według Was opłaca się czekać? Czy brać ten 2004B i se gitary nie zawracać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś fanatykiem oszczędzania ekstremalnego to pewnie można by poczekać, w innym wypadku nie widzę specjalnego sensu :)

 

@FoX 13

 

Idealne połączenie wg mnie to Kinect + Move, natomiast dla normalnego gracza to IMO Move jest bardziej atrakcyjny. Nie wiem co przyszłościowego widać w tym skakaniu czy tańczeniu przed tv, to już było. Plusem Move jest to że nadal mogą zaoferować rozrywkę nie tylko dla casuala ale i dla bardziej zaawansowanego gracza, i tu Sony miało rację w reklamach - bo ma przyciski. Kinect jak widać po konferencji ma do zaoferowania gry mocno casualowe i popierdółki, jak widać nawet MS nie wymyślił przez ten rok od E3 2009 nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo będzie z 3D, teraz wchodzi ta technologia, dostępna dla nielicznych i niedopracowana, ale z biegiem czasu koszty zmaleją i jakość się poprawi, ale pierwszy krok trzeba zrobić. No i przede wszystkim, nikt nie zmusza do kupna.

 

Filmy 3D były odtwarzane w kinach już 90 lat temu i od tego momentu cały czas ktoś próbuję bezskutecznie to dopracować. Skoro przez tyle czasu się nie udało, to jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać. Dla mnie ta technologia na razie mogłaby nie istnieć - zbyt słaba jakość, brak jakiejkolwiek kompatybilności, przymus używania okularów i widoczne niedociągnięcia. Full HD bez okularów z 60FPS za przyziemną cenę i możemy pomyśleć. ;)

 

Ale ja nie o tym ;) . Prawdopodobnie jutro stanę się posiadaczem PS3. GOW3 jest dostępny, a GT5 już w preorderze - tylko te dwa tytuły mnie interesują, nic więcej nie jest mi do szczęścia potrzebne ;)

 

1. Można ściągać update'y, demówki etc na kompie, po czym przenosić je na ps3?

2. Jaka jest obecnie najlepsza kierownica pod wzgledem cena/jakość? Driving Force GT jest ok? Są jakieś ze sprzęgłem oprócz G25/G27?

 

edit

No i stało się, Grubas 60GB z gwarancją na dwa lata (!) jest mój :D Fuck yeah :D

 

Dołączona grafika

Szaraczek, czarnulka i chlebaczek :lol: PSX kupiony jako nówka w lutym 1996 o ile dobrze pamietam ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male OT:

 

2010 - 90 = 1920. Nie pokreciles dat aby, bo w 1920 roku to dzwiek i kolor byl nieosiagalny, a co dopiero obraz 3D...

Fakt, pokręciłem, pomyliłem się o całe dwa lata. Z obrazem 3D eksperymentowano już pod koniec XIX wieku:

The stereoscopic era of motion pictures began in the late 1890s when British film pioneer William Friese-Greene filed a patent for a 3-D movie process. In his patent, two films were projected side by side on screen. The viewer looked through a stereoscope to converge the two images. Because of the obtrusive mechanics behind this method, theatrical use was not practical. Frederick Eugene Ives patented his stereo camera rig in 1900. The camera had two lenses coupled together 1 3/4 inches apart

Pierwszy film zaprezentowany szerszej publiczności w 1922:

 

The Power of Love (1922) - Trivia

World's first 3-D feature film.

 

The only film released in the two-camera, two-projector Fairhall-Elder stereoscopic (3-D) process developed by Harry K. Fairhall and Robert F. Elder. The premiere was 27 September 1922 at the Ambassador Hotel Theater in Los Angeles.

Nowoczesna technologia, naprawde mam beke z ludzi podniecajacych sie Avatarem 3D jako filmem przełomowym :lol: Ciekawe kto opatentuje po raz drugi koło ;) ?

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz panowie trafil mi sie problem, otoz zauwazylem wczoraj brak dzwieku z ps3 na tv po kablu hdmi. Na ogol uzywam kina domowego spietego z konsola poprzez optyka, a wieczorami/noca uzywam sluchawek podpietych pod tv. No i wczoraj magicznie zniknal. Ustawienia dzwieku w ps3 sprawdzane/konsola resetowana do ustawien fabrycznych/ kabel hdmi sprawdzony 3 razy/ sluchawki sprawne / porty hdmi sprawne.

 

Ciekawa sprawa wyszla na jaw gdy chcialem zmusic konsole do wysylania dzwieku poprzez hdmi (normalnie bylo optyk + multi audio out). Wogole konsola nie chce przyjac mego tv (Philips 42" 8404H/12) i wyskakuje z komunikatem "this hdmi device cannot be used for audio output" wiec juz calkowicie zbaranialem, ustawienie dzwieku manualnie po hdmi tez nic nie daje.

 

Ktos ma jeszcze jakies pomysly o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jazdy mam tylko ze spliterem HDMI i odlaczenie od pradu zawsze pomaga. Teraz mi przyszło do glowy jedno: TV moze nie lykac dzwieku przestrzennego po HDMI. U kumpla na plazmie Panasa byl taki zonk: po HDMI podlaczonym bezposrednio do TV mozna bylo puscic obraz, ale dzwieku juz nie chcial przepuscic (oczywiscie mowa o DD/DTS). Moze brak obslugi tych formatow w twoim odbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...