Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

.:Solid_Snake:. -> i wakacje przeleca i co? kupa:]

1,5 miecha wakacji jeszcze bede miał... a potem tez sie znajdzie czas, bo ciezko to na sesji bedzie dopiero ;) Narazie mam w co grac :P

 

BTW: podobno w niemieckim saturnie są promocje ze xO z PGR jest za 299euro. I to wcale nie zwiazane z tą obniżką o 50$. Tak jak u nas chodziło po 1399zł tak Niemcy mieli za 299Euro... jednak Polska to jest najbardziej zamożny kraj w Europie, nie ma co ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was wymieniał może wentylatorki w X-ie?? ja mam zamiar wymienić na takie coś Talismoon Whisper Fan. ogólnie ze specyfikacji wynika że ma lepsze parametry niż zamontowany oryginał. na allegro stoi po 59zł więc cena nie jest jeszcze taka duża a możliwe że przedłuży trochę żywotność konsolki

 

DC Power: 12V (at 5v)- Original Fan: 12V (at 5v)

Current: 160mA - Original Fan: 250mA

Speed: 4100RPM - Original Fan: 4600RPM

Air flow: 46CFM - Original Fan: 29CFM

Loudness: 38d(B)a - Original Fan: 41d(B)a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co cichsze? Przecież napęd i tak nadrobi ;)

 

Boziu, Dead Rising to jest masakra ;) Myślałem że to bezstresowe siekanie zombich, a tu z jednej strony goni czas, z drugiej i trzeciej zombie :) i jeszcze trzeba pilnować ludzi :) AI jest tragiczne, czasem trzeba im "przyłożyć'" żeby raczyli się ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazde dodatkowe chlodzenie w xboxie to pic na wode

konsole padaja nie dlatego ze sie przegrzewaja do maks temp to jeszcze dalego. a mocniej chlodzac konsole to i tak niewyeliminujesz korozji lutow

 

pozdro 4@ll

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bizarre Creations - Nośnik DVD jest za mało pojemny

 

Czyżby Sony, projektując PLAYSTATION3 miało jednak rację co do umieszczenia w niej napędu Blu-ray? Jak się bowiem okazuje, Microsoft nie decydując się na montaż w Xbox 360 napędu HD-DVD, co najmniej kilku firmom produkującym nań gry podciął skrzydła. Wiemy, że Blue Dragon z powodu sporej ilości przerywnikowych scenek FMV zajmuje trzy płyty DVD. Słyszeliśmy również narzekania Rockstar, o tym, jak to ciężko upchnąć całe Libery City na 9GB danych. Teraz do tych głosów niezadowolenia dołącza kolejny. Jeden z pracowników Bizarre Creations podzielił się z czytelnikami firmowego forum informacją, że zbyt mała pojemność płyty DVD nie pozwala na umieszczenie w grze Project Gotham Racing 4 różnych pór dnia, w czasie których mogą odbywać się wyścigi. Wymagałoby to po prostu namalowania dodatkowych tekstur, a są to przecież kolejne megabajty danych. Co prawda kolorystyka torów będzie zmieniała się w trakcie zmagań w czasie rzeczywistym, ale zawdzięczać to będziemy silnikowi gry, który zajmie się również odpowiednimi zmianami w oświetleniu.

 

Informacja ta jest o tyle ciekawa, że według wszelkich obliczeń, jesteśmy dopiero na półmetku żywotności nowego Xboxa. Tymczasem coraz częściej dochodzą nas słuchy o niezadowolonych developerach. Jeżeli tendencja będzie wzrostowa, może wróżyć to, że już wkrótce coraz więcej tytułów zajmie więcej niż jedną płytę. Niby to żaden problem, aby raz na kilka godzin gry podmienić nośnik, ale przecież konkurencja raczej nie będzie wymagać od nas aż takiego zaangażowania. Z drugiej strony, spośród wszystkich wydanych do tej pory gier na konsolę Microsoftu, tylko kilka procent z nich zbliżyło się do bariery 9GB.

xboxonline.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bizarre Creations - Nośnik DVD jest za mało pojemny

 

xboxonline.pl

no wlasnie czemu MS nie chce umiescic napedu HD DVD w najnowszej wersji xboxa 360 ELITE ?

dziwne poczynanie ;/ Napewno wielu uzytkownikow ucieszylby taki fakt :) Wiadome ze do osiagniecia lepszej grafiki i dzwieku potrzebne sa dodatkowe gigabajty .... Tylko czekac az gry beda ukazywac sie na plytach z napisem " Only HD DVD". Z drugiej strony jednak moze obnizka cen zewnetrznego napedu HD DVD przez MS jest celowym zamierzeniem? Moze juz wiedza ze gry beda wydawac na plytch HD DVD i dlatego "po cichu" obnizaja ceny zewnetrznego napedu ?

EDIT: no i piractwo by sie zmniejszylo ;) hehe

Edytowane przez adbok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy wyszedł xbox 360 wiedziałem, że napęd DVD w nim zamontowany to jakaś pomyłka.

 

Jeżeli teraz problemem robi się mały nośnik, to pomyślcie co będzie za kilka lat.... Przecież konsola jest dopiero 1.5 roku na rynku!!!! Czemu DVD ma jej podcinać skrzydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to mi to lotto czy po przejsciu polowy gry bede musial wsadzic 2ga plytke... a przechodzenia na hd-dvd by bylo imho glupim posunieciem ze strony ms - to jawne robienie w ch**a milionow ludzi, ktorzy kupujac konsolke nie byli informowani o potrzebie upgradu po jakims czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nie przeszkadza żonglerka płytami, ale jak sobie wyobrażasz wyścigi na 2 płytach czy gry takie jak GTA 4 lub bijatyki ?

no bijatyk sobie nie wyobrazam ;) ale takie gta spokojnie mozna podzielic na 2 obszary - po przejsciu jednego ten sie zamyka, a otwiera kolejny, na innym terenie ;) im za to placa grube miliony wiec moga troche pokombinowac ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci gier powinni wydawać 1DVD na sp 1DVD na mp. to by rozwiązało problem w niektórych grach.

 

 

w ogóle to dyskusja na ten temat jest bezcelowa to nie nasz problem :] tylko producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też nie przeszkadza żonglerka płytami, ale jak sobie wyobrażasz wyścigi na 2 płytach czy gry takie jak GTA 4 lub bijatyki ?

tak samo jak mortal kombat na amidze :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producenci gier powinni wydawać 1DVD na sp 1DVD na mp. to by rozwiązało problem w niektórych grach.

w ogóle to dyskusja na ten temat jest bezcelowa to nie nasz problem :] tylko producenta.

Tylko ze gros miejsca zajmuja tekstury i modele, a te musialyby sie powtorzyc na obu plytach. W niektorych grach takie rozwiazanie mialoby sens, w innych niekoniecznie.

 

Wsadzenia HD-DVD jako standardowego nosnika gier sobie nie wyobrazam - 10mln posiadaczy obecnych wersji rozniosloby M$ na strzepy, ew. firma stracilaby grube miliony na nieodplatnej wymianie napedow w konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle, że wsadzanie tylko DVD do X360 było i jest dużym problemem bo :

a) aby zapewnić odpowiednią szybkość transferu danych płyta w napędzie DVD musi się kręcić szybko a co za tym idzie napęd ten jest bardzo głośny

b) jak się teraz okazuję gdy twórcy chcą zrobić naprawdę rozbudowaną grę to nie starcza im miejsca na płycie DVD. W przypadku niektórych gier można ten problem rozwiązać przez rozbicie zawartości na parę płyt. Jednak w przypadku gry takiej jak PGR4 rozbijanie danych nie ma najmniejszego sensu ponieważ nie byłaby to "zmiana płyt" co jakiś czas tylko "żonglerka płytami"

c) fakt, że napęd kręci się z szybką prędkością powoduje, że podczas gry na konsole trzeba uważać jak na jajko aby przypadkiem jej mocniej nie dotknąć. Może napęd HD-DVD zaoszczędziłby microsoftowi problemów z konsolami rysującymi płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eXelium:

 

ad c) co ma predkosc napedu do rysowania plyt? jak by czytnik byl poprawnie skonstruowany to nie ma prawa porysowac plytki przy zadnej predkosci, pecetowe dvd tez wyciagaja 16 czy tam wiecej i jakos nie ma z tym problemow

 

 

ja osobiscie ciesze sie ze konsola ma tylko dvd, bo jakos nie chce mi sie wiezyc ze te 8,5Gb to za malo jak sie chce to sie da

bledem moze byc to ze nie kazdy model kosoli ma dysk ktory mogl sprawnie zalatwic sprawe

skompresowany material na plycie jest raz (przy pierwszym dluzszym loadingu) dekompresowany i juz sprawa plytki mogla by byc zalatwiona

btw na filmach tez mozna duzo zaoszczedzic bo material w hd duzo zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnei to jakis bullshit z tym PGR4. Mass Efect wsadzili na jedno DVD9, a do PGR4 nie dali rade wsadzic innych por dnia? Z tego wynika ze sie nie popisali i tyle. IMO jeszcze nam przyjdzie poczekac na gry ktore POWAZNIE beda miec problem zeby upchnac na 1 krazek DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje, że to polityka Sony, siać postrach "no zobaczycie xboxiarze za rok jak bedziecie zmieniać płytki"

A ja mówie, że za rok zobaczymy jak bedzie, ale zanim ten rok nastąpi to mój portfel nie wytrzyma tylu tytułów.

Po co w ogóle takie gadanie, co będzie za jakiś czas, jak wyjdą ekstra wypasione gry... liczy się to, co jest TERAZ i co będzie w najbliższym czasie, a chyba nikt nie powie, że białe konsolki będą stały bezczynnie ;)

mastha masz racje, przyjdzie poczekać, a MS i tak wyjdzie z tego na pewno dobrze, normalka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnei to jakis bullshit z tym PGR4. Mass Efect wsadzili na jedno DVD9, a do PGR4 nie dali rade wsadzic innych por dnia? Z tego wynika ze sie nie popisali i tyle. IMO jeszcze nam przyjdzie poczekac na gry ktore POWAZNIE beda miec problem zeby upchnac na 1 krazek DVD.

Mnie to tez dziwi - na co im az tyle nowych tekstur? Wystarczy zmienic niebo i to zasadniczo tyle, cala reszte mozna IMHO spokojnie shaderami zalatwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa cos troche przegieli goscie od PGR4 z ta opinia, w grach gdzie wszytsko jest realtime potrzebna jest coraz wieksza moc obliczeniowa a owszem a miejsce na dane odpowiednio mniejsze (oczywiscie bez przesady) o czywiscie nie od dzisiaj wiadomo ze najwiecej miejsca zajmuja przerywniki i wstawki filmowe, oraz mnogosc sciezek dzwiekowych (np 10 wersji jezykowych gry na jednym wydaniu)

a i czesto filmy w kilku jezykach. a jesli nawet bedzie trzeba jakas plytke przelozyc, to w sumie nic z tego, narazie niemam jeszcze zadnej gry wiekszej niz 1 plyta, a pierwsza jaka bede mial to bedzie blue dragon

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze pierwszym krokiem bedzie obciecie ilosci wersji jezykowych na plycie. Zostawia np. tylko angielska i lokalna. Podniesie to troche koszty produkcji, bo plyty do kazdego kraju bedzie trzeba przygotowywac oddzielnie, ale to wydaje mi sie najprostszym rozwiazaniem oszczednosci miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czuje, że to polityka Sony, siać postrach "no zobaczycie xboxiarze za rok jak bedziecie zmieniać płytki"

(...)

No tak, Sony miało wpływ na wypowiedź Panów ze studia robiącego grę na X360 :blink: . NC.

 

W sumie mnie też dziwi jak taki PGR4 ma problemy zmieścić sie na płytce DVD kiedy to inne gry nie mają z tym (jeszcze) większych problemów.

 

IMO MS powinien jednak rozważyć czy nie dodać np. do Falcona napędu HD-DVD, tak na zapas. Z czasem zewnętrzny napęd by potaniał i większość osób mogłaby się na niego skusić (do dzisiejszych Premiumów/Corów/Elitów) i dzięki modyfikacjom w oprogramowaniu dodać możliwość odpalania przezeń gier z takiego formatu. Pewnie technologia potanieje w przyszłości a dzisiaj jeszcze dramatu nie ma z pojemnością. Z drugiej strony jednak, w grach przygodowych bądź po prostu liniowych w pewnym sensie zmiana płytki raz na kilka godzin to nie jest jakaś tragedia ale wiadomo że w takich "ścigałkach" to nie przejdzie no bo jak? Co innego że skoro dzisiaj dzięki bezprzewodowym padom odrywamy się "fizycznie" od konsoli a tu "bach" trzeba zmienić płytkę i mimo wszystko zwlec nasze 4 litery z bardzo wygodnej sofy (czy innego mebelku) by dojść do konsoli i zmienić płytkę...

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zmiana w nowej wersji xa na hd-dvd miala by wiecej minusow niz plusow:]

 

a histori wiadomo ze raczej zawsze takie "dodatki" (np: cd do megadriva lub cd do n64) nie maly jakiego wiekszego sukcesu a raczej zawsze marne zycie pare gierek i znikome zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bizarre Creations - Nośnik DVD jest za mało pojemny

 

xboxonline.pl

Odpowiedź panów z Bizarre Creations na małą pojemność DVD i fajna fota :D

http://www.bizarrecreations.com/article.php?article_id=5257

 

Co do samego napędu DVD i jego stosunkowo małej pojemności to zobaczymy jak "problem" M$ się rozwinie i co pokażą nowe tytuły. Z mojego punktu widzenia M$ dobrze zrobił nie umieszczając HD-DVD w x0

 

Future Games Will Require the HDD

While many were surprised by the fact that MS was planning drop the Core from it's SKU line-up, it finally helped XF make sense of something we stumbled upon late last week. Recent rumors regarding games being "dumbed down" abound, coupled with word from our contacts last week that the the Core was being discontinued had lead us to believe MS was about to make a big change to the way 360 games are made.

 

As many people will remember, the original XBOX was capable of some very large games that contained great AI and graphics for the time. To put it simply, this was possible because the data on the DVD was able to be compressed quite heavily, because it was then streamed off the disc and uncompressed to the HDD that every original XBOX had. This allowed for shorter (less frequent) load times and also allow for much more data to be placed on the DVD.

 

XF has learned that MS has plans for the 360 to do the very same thing. Games requiring the HDD will initially have a "HDD required" logo clearly viewable on the front of the case, as well being listed as requiring the HDD on the back info panel of the case.

 

No word yet on the first game to that will start this trend of requiring the HDD. But we have some ideas. XF will elaborate on this story as soon as we have more. While it would be fun to "speculate" at possible games that will require the HDD, we'll stick to what we already know.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...