Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Xbox 360 secrets: After Falcon comes Jasper with 65nm GPU

 

 

Jasper is the code name for the next motherboard for the Xbox 360. It will becoming next August, in time for next year's holiday season. Jasper is going to have a 65-nanometer graphics chip from ATI Technologies, as well as smaller memory chips. That isn't much information, but it's enough to tell us about their cost-reduction plan. If you ask me, it's a bit of a slow pace.

 

I don't know why it will take Microsoft essentially three years to cost reduce the size of the graphics chip through a manufacturing shrink. It doesn't seem like they're in a hurry to launch a redesigned Xbox 360 graphics chip, considering that Intel introduced its first 65-nm chips a long time ago. ATI uses TSMC to make its chips out of Taiwan, and TSMC hasn't been the fastest at moving to 65-nm manufacturing. I understand these tasks are difficult and they take a lot of engineering resources. Microsoft has had to divert a lot of engineers to debugging problems with Xbox 360 reliability. Even so, you would think that they would have moved faster, since the move to 65-nm graphics chip will likely be one of the best things they can do to improve the reliability.

 

Here's something that Xbox 360 buyers will want to know. Both Falcon and its predecessor Zephyr (used in the Xbox 360 Elite) have different thermal solutions than the original Xbox 360. You've seen the heat sinks in the cut-out photos posted elsewhere. The Microsoft engineers believe those heat sinks will be sufficient as a solution for keeping Xbox 360s from overheating. From their point of view, you don't have to wait until Jasper to get a reliable machine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

mam takie pytanie, jak jest z konsolami x 360 kupionymi w USA, przypuśćmy, że mam możliwość zakupu takiej konsoli, nówka w usa kosztuje w wer. elite 1200zł a premium hdmi nie cały 1000... wiec jak by nie patrzyć się opłaca kupić. Ale są 2 problemy jeden to taki ze tam jest system NTSC a drugi to zasilenie 110V ? da się to jakoś ominąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka

mam takie pytanie, jak jest z konsolami x 360 kupionymi w USA, przypuśćmy, że mam możliwość zakupu takiej konsoli, nówka w usa kosztuje w wer. elite 1200zł a premium hdmi nie cały 1000... wiec jak by nie patrzyć się opłaca kupić. Ale są 2 problemy jeden to taki ze tam jest system NTSC a drugi to zasilenie 110V ? da się to jakoś ominąć ?

Jeśli chodzi o NTSC to musisz mieć gierki, które są zgodne z tym systemem lub z NTSC/PAL, Region Free. W PL o takie gierki ciężko więc będziesz musiał dobrze szukać lub sprowadzać gry z zagranicy B-) Pomocny może być również iextreme, ale to inna para kaloszy :wink: Z czego się jeszcze orientuje to musisz mieć jeszcze TV zgodny z systemem NTSC.(jak sie mylę to mnie poprawcie)

 

Drugi problem jest mniej problematyczny, gdyż musisz nabyć przetwornice, która przetworzy napięcie do pożądanej wartości. np http://allegro.pl/item252961570__przetworn...ep_robson_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis kompletnie stracilem panowanie nad ty co robie. Spozniłem sie do banku. Potem pojechalem do idiotów kupic konsole z pgr4 (pomyslalem, ze moze zaplace kartą), która będzie w pormocji dopiero jutro , po czym wziałem i kupiłem doa4 - gre w którą nie zagram z powodu braku ww. sprzętu :mur: :mur:. o to co sie dzieje jak człowiek sie napali na coś, nie ogarnie wczesniej tematu i ma pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft Working on a PlayStation Home-Like Service?

 

Daniel Schiappa, general manager of strategy for Microsoft's Entertainment and Devices division, the unit responsible for Xbox and Zune, told attendees at a virtual worlds conference in Austin that "by next year, you'll probably know more about why I'm up here."

 

Austin360.com reports that later Schiappa hinted in an interview that Microsoft is considering launching some sort of virtual world offering that would span across its gaming, PC and mobile device offerings.

Schiappa said that most likely, any foray by Microsoft into the world of avatars or social networking would begin with PCs, then move across Xbox and finally into its mobile phone business.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie prognozy a propos obniżenia ceny Xboxa 360?? (aktualnie jest jeszcze trochę zbyt drogo).

 

W ostatnim czasie pojawiła sie informacja, że Microsoft wraz z m.in. Intelem pracuje nad portem UDP (Universal Display Port), który posiada identyczne możliwości, jak HDMI, lecz będzie standardem darmowym. Radbym gdyby ktoś zechaciał przybliżyć ten temat. (obecnie na nowym Xbopxie można grać spokojnie pod zwykłym telewizorem crt, czy tak?; a jak ewentualnie wyglądać będzie sprawa z tym nowym standardem?).

 

Początkoweo zamierzałem kupić PS3, ale obecnie zastanawiam się z lekka właśnie nad Xboxem360 (min. dlatego, że nie uśmiecha się mi kupno nowego LCD, zwłaszcza w przeddzień tv3d :wink: ).

Zatem ultrastereotypowe pytanie - jakie gry na nowego Xa uważacie za najlepsze (nie chodzi mi o tytuły dobre czy bardzo dobre ALE WYBITNE I GENIALNE, jak np. Gears of War :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PGR? Bioshock? Mass Efect? (to dopiero bedzie, ale i tak jestem spokojny o ten tytul), Halo3? (co kto lubi, ale ilosc preorderow mowi za siebie), Alan Wake? troche tego jest i bedzie.

 

edit.

A poza tym to zapomnij zarowno o UDP jak i o 3dTV czy jak to sie ma tam nazywac. Zanim to bedzie do kupienia za normalne pieniadze to wyjdzie nastepca X-a albo i lepiej. OLED dopiero co raczkuje (w tych wiekszych rozmiarach, nie kilkanascie cali) a w kolejce jeszcze czeka LaserTV i inne tego typu bzdety wiec martwienie sie o to co bedzie za kilka lat CONAJMNIEJ to lekka paranoja nie sadzisz?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, w tej chwili nie ma zadnej alternatywy dla LCD/plazmy i szybko nie bedzie. A przynajmniej nie na tyle szybko (mowie tu nie o premierze technologii, ale o pojawieniu sie na polkach produktow w zasiegu portfela normalnego Kowalskiego ;) ), zeby byl sens wstrzymywac sie z zakupami i czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie na nowym Xbopxie można grać spokojnie pod zwykłym telewizorem crt, czy tak?

tak, choć na HDTV lepiej będzie wyglądać

 

jakie gry na nowego Xa uważacie za najlepsze (nie chodzi mi o tytuły dobre czy bardzo dobre ALE WYBITNE I GENIALNE, jak np. Gears of War :wink: ).

- Gears of War

- Halo 3

- Bioshock

- Oblivion ;)

- Forza 2

- PGR 4

- Skate

- Dead Rising

 

Nadchodzące:

- Mass Effect

- Alan Wake

- GTA4

- Army of Two

- Ninja Gaiden 2

- Assasin's Creed

- CoD4

- VF5

- Residen Evil 5

- Soul Calibur 4

- The Chronicles of Riddick: Assault On Dark Athena

- Timeshift

- Too Human

 

i pewnie jeszcze jakieś, których nie pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie prognozy a propos obniżenia ceny Xboxa 360?? (aktualnie jest jeszcze trochę zbyt drogo).

No ludzie ja nie rozumiem. 1399 z grą (nowością a nie jakims kotletem 5x odgrzanym) to wciąż drogo? No bez jaj naprawdę. Za 500 zł byscie chcieli kupić konsolę?

 

 

elo elo

 

jaki jest napewd w tym bundle z pgr4?

 

kupilbym, ale nie wiem czy dam rade hacka zrobic ;) jak ktos wie, to prosze o info bo chyba jutro/po jutrze sie wybiore. Najwyzej pgr za 150 puszcze na allegro ;]

Jakby co to jestem pierwszy do kupna za 150 zł PGR4 od Ciebie. Pamiętaj o mnie i daj znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie ja nie rozumiem. 1399 z grą (nowością a nie jakims kotletem 5x odgrzanym) to wciąż drogo? No bez jaj naprawdę. Za 500 zł byscie chcieli kupić konsolę?

oczywiście

nie zapominaj, że x360 już jest 2 lata na rynku, a cena wciąż praktycznie ta sama

 

pierwszy iks w UK kosztował £300 (jakieś 1600zł wg dzisiejszego kursu), a po 2 latach już £140 (ok. 750zł)

PS2 podobnie - £300 (1600zł) na starcie, a po 2 latach już £170 (915zł)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo elo

 

jaki jest napewd w tym bundle z pgr4?

 

kupilbym, ale nie wiem czy dam rade hacka zrobic ;) jak ktos wie, to prosze o info bo chyba jutro/po jutrze sie wybiore. Najwyzej pgr za 150 puszcze na allegro ;]

 

Dokładnie o to samo chciałem zapytać co kolega wyżej ;)

Jutro wybieram się do Poznania i zobaczymy czy zostało coś z nowych X'ów jeszcze.

według ponizszego obrazka, mam napęd benq.

Dołączona grafika

 

Nie sadzicie ze 1300 za premium to naprawde dobra i niska cena? Macie tez wersje Arcade, ktora jest najtansza konsola na rynku. Cena jest zblizona do wii a oferuje duzo wiecej zwlaszcza w wyborze i dostepnosci gier.

Poprawie jesli pozwolisz :) za 1400zł macie premium z HDMI i pgr4!!! zobaczcie na allegro ile kosztuje sama konsola z hdmi. Sprawdzałem 2 dni temu i było to 1350zł. Dodajac 49zł za PGR4 PL. No prosze was... Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oł shit ;F

 

benq :(

 

to musze im podziekować za tą promocje ;f

 

chyba ze lukk ktory nie przerabia konsoli chcialby miec za 'drobna' oplata hdmi i 3 lata gwary i pgr'a xD

czemu? gdzie masz taniej?? czy ten napęd jest najglosniejszy, ze przez to odpada kupno konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...