Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Lubie takie wiadomosci :D Z tych obecnie dostepnych to nie ma moze jakiegos killera, w ktorego nie gralem a chcialbym zagrac, ale jak faktycznie wrzuca jakies 3 nowe to chyba trzeba bedzie wyczyscic dysk z demek. Do tego nowy dash, 12 system sellerow. Pieknie, pieknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś z was któryś z tych kabelków?

http://www.allegro.pl/46696_hdmi_dvi.html?...&view=gtext

obecnie mam połączone przez dsuba, wiadomo że przed dvi leci cyfrowo lepszej jakości obraz. będzie jakaś różnica?

Tak się składa że ja mam teraz na sprzedaż kabel, dokładnie taki (tyle że 2 metrowy): klik.. Kupiłem od Vidi'ego kabel VGA BigBena (chodzi cacy) bo nie dałem rady podłączyć dźwięku z rozebranego kabla Component (fakt że nieoryginalnego ale kształt tej blaszki w środku, o którą się rozchodzi, jest identyczny). Najpewniej dlatego że ten właśnie kabel HDMI-DVI ma bardzo grubą (i długą) wtyczkę HDMI, nie zmieścisz ich na raz z tym kablem (potrzebny jest jakiś z węższą obudową wtyczki, ja na to nie zwróciłem uwagi przy kupnie i tak wyszło). Szkoda, bo kabelek daje bardzo dobry obraz. Na pytanie jakie są różnice to mogę Ci powiedzieć na przykładzie mojego monitora. Primo: inne kolory (to da się wyregulować ustawieniami monitora), secundo: HDMI daje ostrzejszy obraz ale ten po VGA jest niewiele gorszy (jednak pewne rozmycie da się zauważyć). Ale... no właśnie, przez te kilka dni gdy miałem konsolę podpiętą po DVI to komp przeszedł na VGA (wcześniej był po DVI) i jakoś w natywnej rozdzielczości nie mogłem na ostrość narzekać. W zasadzie to poza nieco innymi odcieniami kolorów (tak na kompie też to widać) ostrość była porównywalna z tą po DVI. Podejrzewam więc (ale mogę się mylić) że jeżeli tylko w XO da się ustawić natywne rozdzielczości monitorów panoramicznych (mój 1680x1050 a gram teraz na 1360x768) to ostrość będzie porównywalna z HDMI/DVI. Porównywalna ale nadal nie taka sama, nadal HDMI ma przewagę, pytanie czy będziemy w stanie ją dostrzec i czy ewentualna różnica będzie warta "zachodu".

 

IMO jeśli już widziałeś jak to wygląda po VGA to po HDMI nie oczekuj skoku o kilka klas wyżej w jakości, pewna różnica in plus będzie, obraz stanie się nieco wyraźniejszy (ale to z kolei troszkę uwypukli aliasing, niewiele ale zawsze).

 

Ale zrobisz jak zechcesz, w każdym bądź razie poluj na kabel z cieńszą obudową wtyczki HDMI niż ta w tym kablu który masz w linku. Mniejsze ryzyko że kable się nie zmieszczą.

 

BTW: Wprawdzie dałem może nie najlepszą laurkę mojemu kablowi ale ogólnie do obrazu nie mam zastrzeżeń, jeśli ktoś chciałby go zastosować do jakichś innych zastosowań niż konsola X360 to polecam, mogę swój sprzedać jakby ktoś był zainteresowany ;). Kabelek oczywiście działa w obie strony, sygnał może wchodzić tak po stronie HDMI jak i DVI.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyczerpującą odp.

chcę podłaczyć przez dvi ze względu że mam kompa i Xa podłączonego pod jeden monitor. jak chce oglądać TV to musze kable przełączać (w kompie [podpis] mam wyjście tylko dsuba)

 

chcę kupić taki. wtyczka wygląda na mniejszą.

ewentualnie użyję tego sposobu:

http://forum.xboxonline.pl/viewtopic.php?t...asc&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi o to, przez ile lat jeszcze gry będą wychodziłiy, nowe dashe itd.

Dashe? Konsole dla dasha kupujesz?? To faktycznie sie chyba nie oplaca <_<

 

Nowy X wyjdzie IMO nie wczesniej niz 2011, jesli przed tym rokiem to bede bardzo zdziwiony. X360 jest obecnie pewnie w połowie swojego zywota, druga (lepsza) polowa jeszcze przed nim. A za takie pieniadze za jakie obecnie mozna go kupic to ja bym sie raczej nie zastanawial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź... A jak to jest z Arcade 65nm, opłaca się go kupić, czy starego Premium (90nm)

Opłaca się kupić nowego Premium 60GB. Ostatnio chyba w Saturnie była promocja - 850zł. Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak teraz kupować to IMO tylko z dyskiem. Wcześniej o tym nie myślałem, bo uważałem, że HDD przyda się tylko do demek. Ale dzieki HDD możesz zagrać w gry ze starego Xbox'a. Do tego jest (albo będzie dopiero ?) możliwość instalacji gier na HDD.Co wydłuży żywotność napędu. Bierz premium z 60 GB HDD. Arcade w niektorych sklepach nadal stoi za 750 zł. Różnica w cenie imo nieduża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Powoli brakuje mi miejsca na 20GB HDD. Co się stanie z moimi savami i kupionym grami Arcade jeśli będę chciał zamienić go na 120GB?

 

Drugie: po czym poznać, że gra jest dla regionu US? Widziałem sporo starszych tytułów po 20USD a znajomy właśnie wraca stamtąd.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy jak kupie dodatkowe mapy do Call of Duty 4 to czy bede je miał dostepne na koncie USA i Europejskim ?

Nie. W sumie to trochę źle sformuowałeś pytanie :) Jeżeli ściągniesz z konta USA to mapy będą działały na każdym profilu na TEJ konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat. U mnie jest zawsze coś takiego - konsola i modernizacja komputera (z 2, 3, czy 4 - do pewnego stopnia). Czuję, iż ta, co będzie niedługo (HD4850 + zasilacz) będzie ostatnią przed kupnem konsoli. Jestem od długiego czasu "związany" z konsolami od Sony (zacząłem od PSX, a teraz PS2 + PSP) i wtedy wychodziłoby na kupno PS3 (konsolę bym kupował na gwiazdkę w tym roku), lecz Xbox jest po prostu tańszy...

 

PS3 ma Blu-Ray, więc nie musiałbym dokupywać napędu do komputera do oglądania filmów, lecz do późniejszych gier na PC i tak bym pewnie musiał go dokupić.

 

Xbox360 jest tańszy, a na gwiazdkę ma być obniżka Premiuma (podobno o jakieś 40 funtów), a taka wersja mnie interesuje.

 

Do tego zależy mi na support 16:10 (1680x1050) - najlepiej przez komponent, ew. VGA (nie mam HDMI w swoim monitorze). To podobno ma być w nowym jesiennym dashboard.

 

Co radzicie zrobić w mojej sytuacji ? Może po tej modernizacji komputera poczekać na następną generację konsol ?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien dylemat. U mnie jest zawsze coś takiego - konsola i modernizacja komputera (z 2, 3, czy 4 - do pewnego stopnia). Czuję, iż ta, co będzie niedługo (HD4850 + zasilacz) będzie ostatnią przed kupnem konsoli. Jestem od długiego czasu "związany" z konsolami od Sony (zacząłem od PSX, a teraz PS2 + PSP) i wtedy wychodziłoby na kupno PS3 (konsolę bym kupował na gwiazdkę w tym roku), lecz Xbox jest po prostu tańszy...

 

PS3 ma Blu-Ray, więc nie musiałbym dokupywać napędu do komputera do oglądania filmów, lecz do późniejszych gier na PC i tak bym pewnie musiał go dokupić.

 

Xbox360 jest tańszy, a na gwiazdkę ma być obniżka Premiuma (podobno o jakieś 40 funtów), a taka wersja mnie interesuje.

 

Do tego zależy mi na support 16:10 (1680x1050) - najlepiej przez komponent, ew. VGA (nie mam HDMI w swoim monitorze). To podobno ma być w nowym jesiennym dashboard.

 

Co radzicie zrobić w mojej sytuacji ? Może po tej modernizacji komputera poczekać na następną generację konsol ?

Ja w twojej sytuacji pomyslalbym przed modernizacja czy w ogole jest ona potrzebna. Jest tutaj pare osob, na ten przyklad draak, ktore od zawsze ladowaly hajs w upgrady kompa i po tych wszystkich latach jak kupily konsole to stwierdzaja, ze to byla generalnie strata pieniedzy. Bierz X albo PS3 (ze wskazaniem na to pierwsze ;) ) i bez czekania na kolejna generacje (bo bys sobie poczekal jakies 3 lata jeszcze). Obecnie X wchodzi w druga polowe swojej egzystencji a ceny bardzo zachecaja. A BluRay? Naped do kompa masz za jakies 300 z groszami, 4 razy mniej niz PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Mastaha - ładowanie kasy w PC nie ma sensu. Ja też to przerabiałam do draak ale od kiedy kupiłem X'a to do pieca siadam tylko jak muszę jakiś film zmontować lub odpalić Football Managera ;)

Bierz X360 tylko z dyskiem 60 lub 120 bo jak złapiesz bakcyla bo będzie siedział godzinami i ściągał dema. Grywalność niektórych jest niesamowita.

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...