Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj wróciłem do mojej konsoli po 5 miesiącach. Zakupiłem głośniki Logitech Z-5500. Podłączam, odpalam mp3 i grają mi tylko 2 przednie głośniki. Center i surroundy nie. Da się jakoś wymusić żeby grały? Konsolka połączona z dekoderek Logitecha optykiem, z tyłu na dekoderze przełączka na 6ch direct, w ustawieniach konsoli w opcji dźwięku jest wybrana opcja dolby digital 5.1. Na panelku kontrolnym od Logitecha mam input: optical, effect: digital. Odpaliłem grę i grają wszystkie. Jest jakiś sposób wymuszenia, aby wszystkie odtwarzały muzykę? Wiem, że nie są one nagrane w 5.1.

 

OT: Subwoofer miażdży. ;]

Nie da sie, u mnie mam to samo tylko ze lacze z ampli HDMI - wszedzie surround, ale muza wali w stereo, konsola musialaby aplikowac jakis ProLogic czy inny syf i rozdzielac stereo na 5.1. Mi to tam nie przeszkadza, dziwi tylko, ze amplituner nie chce mi tego rozlozyc swoimi opcjami. Domyslam sie, ze to przez to ze sygnal jest cyfrowy. Gdyby podlaczyc analogiem do stereo to pewnie daloby sie wyciagnac surround. Oczywiscie sztucznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Przeglądarka stron w 360? ponizej domysly z neta ;)

 

polygamia

 

Pisałem już dziś o filmiku prezentującym nowy Interfejs Główny 360 w ruchu. LazyGamer po jego obejrzeniu wysnuł dość daleko idącą teorię, że po aktualizacji systemu Xbox 360 wreszcie otrzyma przeglądarkę internetową. Wystarczyło słówko “Browse”, by wizja Internet Explorera w konsoli pojawiła się na plotkarskich językach internautów. Moim zdaniem chodzi jedynie o przeglądanie (czy też bardziej dosłowne - wertowanie) zawartości Rynku i tym podobnych rzeczy w nowym Interfejsie, a nie o implementację przeglądarki WWW. Szczerze mówiąc i tak jest mi ona zupełnie zbędna.

A co Wy o tym sądzicie? Czy obecność w konsoli przeglądarki to ważny plus sprzętu, czy raczej nieistotna bzdurka, która ładnie wygląda na liście funkcjonalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie, u mnie mam to samo tylko ze lacze z ampli HDMI - wszedzie surround, ale muza wali w stereo, konsola musialaby aplikowac jakis ProLogic czy inny syf i rozdzielac stereo na 5.1. Mi to tam nie przeszkadza, dziwi tylko, ze amplituner nie chce mi tego rozlozyc swoimi opcjami. Domyslam sie, ze to przez to ze sygnal jest cyfrowy. Gdyby podlaczyc analogiem do stereo to pewnie daloby sie wyciagnac surround. Oczywiscie sztucznie.

Powaznie nie da sie zapodac zadnego DSP? Jestem swiecie pzrekonany, ze w Onkyo, ktory posiadamy, jest taka mozliwosc - sprawdze przy najblizszej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaznie nie da sie zapodac zadnego DSP? Jestem swiecie pzrekonany, ze w Onkyo, ktory posiadamy, jest taka mozliwosc - sprawdze przy najblizszej okazji.

DSP jest, bo radio mam na Studio Mix ustawione, ale z konsolka nijak nie chce to dzialac, po prostu nic sie nie da zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądarka stron w 360? ponizej domysly z neta ;)

 

polygamia

(...)

Pewnie nie będzie przeglądarki i tak... a szkoda. IMO to spory brak XO, nawet Wii ma przeglądarkę internetową, żal. I nie wydaje mi się żeby to był zbędny bajer, czasem potrzebuję coś szybko sprawdzić w necie gdy jestem przy konsoli, ale nie mogę, bo nie mam takiej możliwości w dash'u więc muszę specjalnie, dla jednej rzeczy włączać kompa... Niektórzy udostępniają łącze internetowe przez PC więc komp im ciągle chodzi ale u mnie XO podłączam do rutera, to komputer nie musi działać (bo i po co?). Dodatkowo w erze HD przeglądanie stron nie byłoby problemem (wysoka rozdziałka), jedynie przydałaby się klawiatura ale te zdaje się działają już teraz w dash'u więc nie widzę problemów.

 

Narka.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo w erze HD przeglądanie stron nie byłoby problemem (wysoka rozdziałka), jedynie przydałaby się klawiatura ale te zdaje się działają już teraz w dash'u więc nie widzę problemów.

 

Narka.

To dlaczego nie dodać edytora tekstowego, przeciez czasem musze cos zapisac. Albo kalkulatora bo musze policzyc ile kosztuje nowa gra po przeliczeniu z USD. To moze i jakis komunikator internetowy, czemu nie, tyle ludzi w koncu siedzi przy konsoli. I tak dalej. Pytanie tylko: czym wtedy konsola bedzie sie roznic od normalnego komputera? IMO wszystkie dodatki tego typu to tylko na sile dodawane uslugi, ktore w gruncie rzeczy, nie sa tak naprawde potrzebne. PSP ma przegladarke i uzywalem jej moze ze dwa razy, na sile, bo "experience" z przegladania jaki udaje sie osiagnac na konsoli jest po prostu na mizernym poziomie. Wole wstac, odpalic laptopa (ktory zawsze jest na StandBy, system po 3 sekundach) i otworze strone duzo szybciej niz zabierze samo wpisanie adresu przy pomocy kontrolera. No ale co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego nie dodać edytora tekstowego, przeciez czasem musze cos zapisac. Albo kalkulatora bo musze policzyc ile kosztuje nowa gra po przeliczeniu z USD. To moze i jakis komunikator internetowy, czemu nie, tyle ludzi w koncu siedzi przy konsoli. I tak dalej. Pytanie tylko: czym wtedy konsola bedzie sie roznic od normalnego komputera? IMO wszystkie dodatki tego typu to tylko na sile dodawane uslugi, ktore w gruncie rzeczy, nie sa tak naprawde potrzebne. PSP ma przegladarke i uzywalem jej moze ze dwa razy, na sile, bo "experience" z przegladania jaki udaje sie osiagnac na konsoli jest po prostu na mizernym poziomie. Wole wstac, odpalic laptopa (ktory zawsze jest na StandBy, system po 3 sekundach) i otworze strone duzo szybciej niz zabierze samo wpisanie adresu przy pomocy kontrolera. No ale co kto woli.

Nie chcesz, nie używaj :P. Mnie by się przydała. I nie porównuj przeglądania stron na małym ekranie PSP do np. telewizora 40" FullHD ;). Ja nie wymagam od konsoli funkcjonalności PC bo ona nie jest do tego, prawda. Ale w dzisiejszych czasach pewne rzeczy wydają mi się elementarne, tym bardziej na konsoli która łączy się do internetu (za który płacę) do usługi za którą MS pobiera kasę (za granie). To że 20 lat tamu konsole pozwalały tylko na granie nie znaczy że dzisiaj ma być tak samo. W takim razie po co w konsoli odtwarzacz filmów DVD/BD? Po co możliwość słuchania MP3, odtwarzania plików video? Wreszcie po co komu komunikator w konsoli skoro jest komp i GG? Ja się nie chcę cofać w rozwoju, to nie era NES'a ;).

Zgodzę się jednak że nie wszystkie dodatki są każdemu potrzebne. Np. filmów DVD nie oglądam na XO, muzyki też na nim nie słucham. Z komunikatora też jeszcze nie korzystałem ale to, że ja czy Ty czegoś nie wykorzystujemy nie znaczy, że inni też tego nie wykorzystują. IMO przeglądarka powinna być i zdania nie zmienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz, nie używaj :P. Mnie by się przydała. I nie porównuj przeglądania stron na małym ekranie PSP do np. telewizora 40" FullHD ;). Ja nie wymagam od konsoli funkcjonalności PC bo ona nie jest do tego, prawda. Ale w dzisiejszych czasach pewne rzeczy wydają mi się elementarne, tym bardziej na konsoli która łączy się do internetu (za który płacę) do usługi za którą MS pobiera kasę (za granie). To że 20 lat tamu konsole pozwalały tylko na granie nie znaczy że dzisiaj ma być tak samo. W takim razie po co w konsoli odtwarzacz filmów DVD/BD? Po co możliwość słuchania MP3, odtwarzania plików video? Wreszcie po co komu komunikator w konsoli skoro jest komp i GG? Ja się nie chcę cofać w rozwoju, to nie era NES'a ;).

Zgodzę się jednak że nie wszystkie dodatki są każdemu potrzebne. Np. filmów DVD nie oglądam na XO, muzyki też na nim nie słucham. Z komunikatora też jeszcze nie korzystałem ale to, że ja czy Ty czegoś nie wykorzystujemy nie znaczy, że inni też tego nie wykorzystują. IMO przeglądarka powinna być i zdania nie zmienię.

Co do filmow to chyba jest to dosc logiczne, ze skoro nosnikiem gier sa plyty DVD czy BD to konsola automatycznie bedzie je odtwarzac. Co do reszty funkcji to ja tak samo ich nie uzywam z prostej przyczyny: inne sprzety robia to lepiej. Konsola jest do gier i juz. Wszystkie te rzeczy o ktorych wspomniales mozna uzyskac na malym, cichym i tanim media center, ktory 100 razy lepiej bedzie sie do tego nadawac niz konsola i pad. Tu nie chodzi o cofanie sie do ery NESa, tylko o wciskanie funkcji, ktore potem uzywa pare % osob i mowienie ze to rewolucja i najbardziej niezbedna dla nas opcja. A co do PSP to nie chodzi mi o sam ekran tylko o to jak sie obsluguje strony, jak dziala nawigacja, wpisywanie adresow itd czyli podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmow to chyba jest to dosc logiczne, ze skoro nosnikiem gier sa plyty DVD czy BD to konsola automatycznie bedzie je odtwarzac. Co do reszty funkcji to ja tak samo ich nie uzywam z prostej przyczyny: inne sprzety robia to lepiej. Konsola jest do gier i juz. Wszystkie te rzeczy o ktorych wspomniales mozna uzyskac na malym, cichym i tanim media center, ktory 100 razy lepiej bedzie sie do tego nadawac niz konsola i pad. Tu nie chodzi o cofanie sie do ery NESa, tylko o wciskanie funkcji, ktore potem uzywa pare % osob i mowienie ze to rewolucja i najbardziej niezbedna dla nas opcja. A co do PSP to nie chodzi mi o sam ekran tylko o to jak sie obsluguje strony, jak dziala nawigacja, wpisywanie adresow itd czyli podstawy.

Nie wiem jak tam teraz Wii stoi bo się tak nie interesuję ale chyba nadal nie można na niej oglądać filmów DVD a ma taki napęd ;). Te funkcje to nie są rewolucje choć dla konsol to coś "nowego". Podałeś przykład Media Center, mnie się wydaje że konsole powoli będą szły w tym kierunku, czy to dobrze czy źle, nie mnie oceniać. Mnie się rozchodzi o jedną funkcje (przeglądarka internetowa), która jest IMO tak samo naturalną funkcją konsoli w obecnej erze jak właśnie oglądanie filmów DVD. Sam napisałeś, że to oczywiste że konsola odtwarza filmy DVD bo przyjmuje taki nośnik. W takim razie skoro mogę grać przez internet to czemu nie mogę przeglądać jego zasobów? To jest wydaje mi się naturalna funkcja ;). Ale skończmy z tym, pewnie i tak przeglądarki nie będzie z nowym dash'em. Jak będzie to się ucieszę, jak nie to trudno, "Show must go on" ;).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te funkcje to nie są rewolucje choć dla konsol to coś "nowego".

Ogladanie filmow DVD na konsoli to cos nowego? Cholercia, to PS2 byloi sprzetem wyprzedzajacym swoja epoke o wiele lat... ;)

 

A ze Wii nie moze? Coz, to, ze Nintendo postanowilo przyoszczedzic dolara na sztuce i sprzedawac to jako feature, to juz nie moj problem. Osobiscie uwazam to za wade tej konsoli, choc i tak do DVD mam lepszy sprzet.

 

Uwazam jednak, ze sa ficzery przydatne i nieprzydatne. Filmy i muzyka naleza IMHO do tych przydatnych, przegladarka internetowa - w zadnym wypadku. Ciarki mnie przechodza na mysl o klepaniu adresu na padzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladanie filmow DVD na konsoli to cos nowego? Cholercia, to PS2 byloi sprzetem wyprzedzajacym swoja epoke o wiele lat... ;)

(...)

Chodziło mi o stały rozwój, dodawanie nowych funkcji które są nowe dla konsol ale nie są nowe same w sobie. I nie mówię tu tylko o XO ale o powolnej ewolucji konsol w to co teraz mamy na rynku. Jak wyszło PS2 to DLA KONSOL oglądanie filmów DVD było czymś czego wcześniej W KONSOLACH nie było. Teraz jasne ;)?

(...)

Uwazam jednak, ze sa ficzery przydatne i nieprzydatne. Filmy i muzyka naleza IMHO do tych przydatnych, przegladarka internetowa - w zadnym wypadku. Ciarki mnie przechodza na mysl o klepaniu adresu na padzie ;)

A dla mnie jest zupełnie odwrotnie (filmy i muza na konsoli mnie nie ruszają, ot tak) ;).

Co do klepania adresów. Przecież już za pierwszym razem podałem rozwiązanie; klawiatura którą już teraz można używać w dash'u. A nawet jeśli musiałbyś klepać adresy na padzie to zauważ że zazwyczaj odwiedzasz kilka/naście/dziesiąt stron. Jak raz podasz adres to go sobie dodajesz do "Ulubionych" i masz go pod ręką. Przecież nawet na PC nie wklepuje się w kółko tego samego adresu tylko wspomaga się "ułatwiaczami" ;).

 

Mam wrażenie że myślicie, że ja chcę z XO zrobić nie konsolę, tylko urządzenie służące do przeglądania stron internetowych z opcją grania w gry :lol2:. To miałby być po prostu funkcjonalny dodatek do którego sięga się od czasu do czasu a nie używa z premedytacja przez 5h pod rząd (wtedy to już się odpala PC). Ale żeby np. odczytać pocztę albo szybko coś zobaczyć w necie (np. najświeższe "niusy" z jakiegoś portalu).

 

Zresztą co ja się będę produkował... <_< :P.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież niech wrzucają przeglądarki, kalkulatory, edytory, notepady i nie wiadomo co! Jeśli prędkość dasha na tym nie ucierpi to nikt nic nie straci. Kto chce, ten używa... A nigdy nie wiadomo, kiedy padnie laptop i gdzie wtedy sprawdzić coś w necie? (telefon i psp też padnie ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie problem z połączeniem XBL ?

raz wywaliło mnie jak grałem w fifę. po 10 minutach udało się ponownie nawiązać połączenie, teraz znowu nie mogę

teście połączenia staje na XBOXLIVBE nieudany. wszystko wcześniej przechodzi normalnie. abonament mam wykupiony na rok. zawsze działało normalnie.

może ten problem ma związek z tą przerwą gdzie wprowadzali jakieś zmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bana nie mogłem dostać bo nie mam przerobionego i fifa oryginalna. raz załapie, raz nie więc to nie ban :/

nie mogę zalogować się w ogóle, jedynie mój tag i GS widać.

brak komunikatora itp

 

konsola ustawiona na full hd

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również nie działa!1

Bo wczoraj konsolka sypnęła e-74 i tym sposobem dołączyłem do naszej licznej grupki RoDowiczów :lol:

Czeka mnie udany start w lidze forzy -_-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

jako ze w tym temacie czesto odnosilismy sie do wojny formatow HD DVD i B-R , to jako ciekawostkie zapodaje ponizszy cytat

 

HD DVD żyje i ma się dobrze

HD DVD to jeden z najlepiej sprzedających sie formatów w Stanach Zjednoczonych. Niskie ceny sprzętu i filmów przyciągają potencjalnych konsumentów.

 

Wraz ze zwycięstwem Blu-ray przewidywano szybki zgon konkurencyjnego formatu Toshiby, czyli HD DVD. Los jednak bywa kapryśny. Kryzys ekonomiczny w Stanach Zjednoczonych skłonił Amerykanów do poświęcenia większej uwagi sklepowym wyprzedażom. Te z kolei drastycznie obniżyły ceny filmów i odtwarzaczy formatu "bez przyszłości". Efekt? Miażdżące zwycięstwo HD DVD. Trudno się dziwić. Nowy odtwarzacz HD DVD kosztuje obecnie 60 dolarów, czyli mniej od tradycyjnego DVD. Płyty z kolei można kupić za mniej niż 10 dolarów.

 

Ryan Kugler, prezes firmy Distribution Video & Audio, dzięki HD DVD dorobił się fortuny – skupował niedrogo "porzucone" HD DVD, sprzedał już ich milion. Do świąt spodziewa się trzykrotnego wzrostu sprzedaży.

nie wszystko da sie przewidziec w przyrodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję mi się, że odpisywałem Ci już na to pytanie :P

15 październik 2007

 

 

down

Dokładnie, mam deloreana po przeróbkach! xD

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg, pytałem parę stron wcześniej, ale zdaję mi się, że nie dostałem odpowiedzi. Cóż, już dostałem :)

 

 

 

 

Panowie i Panie, demko PES 2009 na rynku, 1,18gb !!

 

 

No i bardzo mi przykro ale demko ssie w porównaniu z nową odsłoną Fify. Na plus można zaliczyć tylko ten PESowy feeling, którego tyle lat byłem fanem - dzięki krzyżakowi mam wrażenie, że zawodnik jest całkowicie pod moją kontrolą. Przy grze na analogu (Fifa) mam wrażenie że zawodnicy robią co chcą, cóż, będzie trzeba się przyzwyczaić :)

Edytowane przez pasztecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę trochę ponarzekać na serwis. Wczoraj wróciła do mnie konsola, wysyłałem z powodu problemów z odczytem. Samsunga wymienili na liteona. Zaznaczyli na karcie wymianę płyty, byłem pewien, że wstawią opusa. Niestety mam najstarszą wersję mobo z poprawionym chłodzeniem GPU :blink: . Wstawili też wentylatory DELTA, które są dużo głośniejsze od tych co miałem wcześniej. Pomijając już dziwnie zamontowany napęd i rysy na feceplate... i weź tu się człowieku nie #$%^&

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co wymieniali wiatraki i płytę główną skoro problem leżał w napędzie. Pomimo tego że panel mozna sobie spokojnie samemu wymienić na inny to pisałbym reklamację albo skargę do serwisu/microsoftu. Nie mają prawa oddać Ci konsoli w gorszym stanie niż wysłana. Może Oni Ci inną konsolę zupełnie dali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma znajomych w UK? :D W marketach Sainsbury's od dzisiaj do 12 października jest promocja na iksy i wii.

- X360 Arcade - £99.97 (ok. 430zł)

- X360 Pro 60GB - £139.97 (ok. 600zł)

- Wii - £149.97 (ok. 650zł)

Źródło: http://www.mcvuk.com/news/31934/Sainsburys...60-to-under-100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po co wymieniali wiatraki i płytę główną skoro problem leżał w napędzie. Pomimo tego że panel mozna sobie spokojnie samemu wymienić na inny to pisałbym reklamację albo skargę do serwisu/microsoftu. Nie mają prawa oddać Ci konsoli w gorszym stanie niż wysłana. Może Oni Ci inną konsolę zupełnie dali?

Wymiana napędu = wymiana płyty głównej (i na odwrót) - tak właśnie od jakiegoś czasu wygląda procedura serwisowa u małomiękkich.

Innej konsoli nie dali, bo obudowa została ta sama ;]

 

Dziś w media arcade za 550zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...