Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wie ktoś jak to jest z płytami Asus P5Q Pro czy ten radiator bez problemu do nich wchodzi?Żadnych problemów?

Mam Thermalright Ultra 120 eXtrime na P5Q Pro i zero problemów z zamontowaniem. Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W poniedziałek zamówiłem sobie Thermalrighta Ultra 120A. Dziś przyszła do mnie paczuszka więc odrazu zabrałem się za montaż. Montaż chłodzenia z backplatem jest dziecinnie prosty, ale przejdźmy do rzeczy.

A więc chodzi o temperatury. Na stockowym napięciu w idlu mam 43* w stresie dochodzi tylko do 53*, ale przy napięciu 1.3550V w biosie, temperatura w stresie dochodzi już do 72*, a heatpipki są całkowicie zimne!

 

Docisk jest dobry, włożyłem jeszcze pod ten krzyżyk, kawałek gąbki i trudniej wkręcało się śruby. Podstawka wydaje mi się że jest prosta, pasta ładnie się odbija na stopce...

 

Patrzcie na to http://i42.tinypic.com/zx7i29.jpg

 

Coś mi się wydaje że mam czujniki uwalone, bo przy takiej temperaturze komp powinien się już wyłączyć...

Edytowane przez Leny25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to może być niedobre. Lepiej idź do jakiegoś metalowego czy też marketu z artykułami metalowymi i kup sobie kawałek metalu o grubości 2mm w kształcie kółka z dziurką w środku i to podłóż pod mocowanie TRUE. Ewentualnie podkładkę na śrubę pod sprężynę i wtedy przykręć. A TRUE jest ciepły jak go dotykasz w trybie pasywnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shooter - to chyba jasne, że wiem o tym...

 

stolara - znalazłem w piwnicy takie coś, i wystukałem leciutko dziure, założyłem i tempy jakie pokazują czujniki takie same. Za to jak mierze temperature miernikiem, to pod napięciem 1.41V w stresie pokazuje mi 30 stopni po 10 minutach, i rzeczywiście, radiator jest troszkę cieplejszy (czujki pokazują w tym momencie 78 stopni, gdyby tyle miał to nie mógłbym go dotknąć), sam już nie wiem co o tym myśleć...

Edytowane przez Leny25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniszczył mnie ten TRUE Black :D Temperatury w idlu E8400 stock ok 40/43, podkręcony do 3.6GHz 1,4V i tempy 41/45 :P. Co ciekawe w stresie ok 30 minut tempy to 57/59 (podkręcony). Niby wszystko jest ok, tylko, że na poprzednim coolerze (ARCTIC COOLING FREEZER 7 PRO) temperatury były aż o 5 stopni wyższe... Podstawka jest niby równa, więc nie wiem co może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz wentyl, TRUE jest przystosowany do szybkoobrotowych wentyli. Im mocniejszy wentyl tym lepiej. Trzeba sprawdzać czy jest równa czapa cepa i podstawa TRUE. Dobrze jest też poprawić docisk, przy pomocy metod opisanych w tym temacie. Oczywiście nie do przesady.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię się dziś z tym cały dzień. Sprawdziłem podstawkę TRUE tak jak to jest opisane żyletką i jest ok. Dodawałem więcej pasty, ale to nic nie daje. Próbowałem dociskać ręką i to nawet mocno, ale temperatury bez zmian (trzymałem ok 2 minuty, stres). Dawałem kawałek podkładki pomiędzy i poprawiło tempy o około 2 stopnie. Teraz szukam czegoś do tych sprężyn.. Zapomniałem sprawdzić jeszcze procesor czy jest równy, ale nawet jak nie jest to już nic nie poradzę.

 

A co do wentyli to ten przy TRUE ma 1200obr, a pozostałe sześć w obudowie reguluję automatycznie i nawet na max (chyba 1900obr) nic się temperatury nie zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepływ powietrza: 19,6 CFM/33,32 m3/h

Za mało do takiego chłodzenia.

Głupoty gadasz jakieś. Mam Fandera FX 120 na eXtimie puszczonego na 660 obrotów i daje sobie doskonale rade z prockiem na 3.6ghz na napięciu ~1.3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakup Scythe S-FLEX 1200 powinien rozwiązać mój problem? Najwyżej pójdzie na bok obudowy :P Chociaż jak dotykam tego chłodzenia to wydaje się całkiem zimne (heatpipes trochę ciepłe).

 

@up a jakie masz temperatury idle/stres?

 

@down ZALMAN ZM-STG1

Edytowane przez BlackBomb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...