Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można reklamowac ultre (120a) jesli trafi do mnie z krzywą podstawką?

Na allegro gosc od angeli sprzedaje 120a + Acutake za 89zł. I ultimy90 z papstami za 79zł. Martwi mnie troche to że facet zawsze sprzedawał jakieś gorsze towary. Np budy chiefteca z uszkodzoną powłoką lakierniczą za grosze. Moze te TR też są jakies wybrakowane..

A własnie ultimy też trafiają sie z krzywą podstawą?

Może lepszy bedzie karakorum?

 

Edit: Wysłałem zapytanie.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można reklamowac ultre (120a) jesli trafi do mnie z krzywą podstawką?

Na allegro gosc od angeli sprzedaje 120a + Acutake za 89zł. I ultimy90 z papstami za 79zł. Martwi mnie troche to że facet zawsze sprzedawał jakieś gorsze towary. Np budy chiefteca z uszkodzoną powłoką lakierniczą za grosze. Moze te TR też są jakies wybrakowane..

A własnie ultimy też trafiają sie z krzywą podstawą?

Może lepszy bedzie karakorum?

zapytaj mailowo czy z podstawa wszytsko ok

z 2-giej strony przeciez w aukcjach jak ta przykładowo wspomniana przez ciebie obudowa, sprzedawca wyraznie pisal co jest na rzeczy

ps- masz prawo do 10 dni od daty otrzymaniu towaru odeslac go w nienaruszonym stanie bez podawania przyczyny

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.silentpcreview.com/article759-page1.html

The mounting hardware included is limited to LGA775 and socket AM2. There are two different sets of spring loaded bolts; one set each for 775 and AM2. Such spring loaded bolts, in our opinion, are the very best way ot ensuring secure, consistent installation of heavy heatsinks for DIYers. If you have an oddball AM2 motherboard without the standard retention bracket, you will need to obtain Thermalright's AM2 Bolt-Thru-Kit. Installation on older AMD sockets 754, 939, and 940 require the Socket 939 Bolt-Thru-Kit. Use with socket 478 may be possible with the P4-478 Heatsink Retention Kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź w sprawie aukcji.

Była mała partia z krzywą podstawą. Więc chyba już nie powinno być.

Ale jeśli trafi się taka sztuka. To istnieje możliwość wymiany :)

W najblizszym czasie sobie zamowie. Czekam tylko na info w sprawie wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przydałby mi sie jakis dobry wentyl. Tylko ten Ultra 120A jest troszke za ciezki. Szukam czegos do 500g, no MAX 600g. Widzialem ze Scythe Mine Rev. B jest niezly i Zalman 9500CU. Aha i cena do 120/130zł. Znajdzie sie cos poza proponowanymi przeze mnie ? Fajnie jakby był tez bezproblemowy montaż i brak problemow z dociskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary: 132 x 63,5 x 160,5 mm (dł. x szer. x wys.) [tylko radiator]

Mam pytanie co do wysokości U120: To jest podany wymiar od początku podstawki do końca ostatniego fina czy jak ? i na ile mm wystają końcówki Heatpipe-ów na górze ? Bo nie wiem czy mi się to zmieści w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła do mnie dzisiaj pzesyłka (120A i acutake). Gdy otworzyłem karton (oczywiscie po tym jak kurier już odjechał) zaliczyłem zgon.

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ale okazało się ze to tylko "zabezpieczenie" zeby chlodzenie nie walało się z konta w kont. ;)

Podstawka prosta. Jestem w trakcie wygrzewania pasty (as5). Obecnie 64*C na 3200 i 1,48v.

W sumie się zastanawiam czy troche aby nie za dużo?

W pomieszczeniu mam 26-29 stopni.

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta podstawka ? Docisk dobry ? Nie trzeba nic kombinowac z podkładkami , tzn radiator nie rusza sie na procu ?

Podstawka minimalnie wypukła, uzylem podkladek dolaczonych do acutake, pasowaly idealnie - radiator ani drgnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przydałby mi sie jakis dobry wentyl. Tylko ten Ultra 120A jest troszke za ciezki. Szukam czegos do 500g, no MAX 600g. Widzialem ze Scythe Mine Rev. B jest niezly i Zalman 9500CU. Aha i cena do 120/130zł. Znajdzie sie cos poza proponowanymi przeze mnie ? Fajnie jakby był tez bezproblemowy montaż i brak problemow z dociskiem.

 

No fakt Xigmatek nawet niezly. A teraz natknalem sie na nowe swiatelko w tunelu bo wydaje mi sie ze w koncu znalazlem to czego szukalem :) Glownie znalazlem latwy montaż bez wyciagania mobo (jedynie na poczatku zeby koszyk zamontowac albo nawet wtedy nie trzeba). No i moim oczom ukazał sie Karakorum P7015 za 70-80zł. Opierajac sie na testach Labowych http://pclab.pl/art33314-6.html oraz egieldy ale poprzednika czyli HP100 AlCu Lite ktory mial zaledwie 3C wiecej od Noctua NH-U12F http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3838-73 to wydajnosciowo powinien jej dorownac. Co o nim myslisz Labovsky ?

 

EDIT.

Poza tym wg. tego testu http://www.pimpmycomp.net/index.php?id=art40 Karakorum jest wydajnosci Mugena więc wg egieldy Mugen ma dosc duuuza wydajnosc. Powinien byc porownywalnie wydajny ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Symbian

Karakorum to swietne chlodzenie, rewelacyjny stosunek wydajnosc/cena. Dlaczego go nie kupilem? Z roznych recenzji mozna wyczytac , ze fajne tempy okupuje wysokim halasem ( wiatrak tam smiga ok 2500obr/min!). Wiem cos o tym bo przesiadlem sie z pentagrama, co prawda innego modelu ale problem z halasem byl spory... Pewnie mozesz kombinowac z wymiana wiatrakow na krecace sie wolniej / cichsze / kontrolerem obrotow, lecz ( i tu znowu testy ) wtedy wydajnosc potrafi mocno spasc niestety. Jak dla mnie wybor padl na thermala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem obecnie szczesliwym posiadaczem Infinity, podstawka wypolerowana na lustro, wydajnosc bardzo mi odpowiada. Ale niestety tak juz mam, ze lubie w kompie czesto cos zmieniac i w oko mi wpadl ten Thermalright http://www.allegro.pl/item412666509_therma...gwarancja_.html , cena fajna tylko jak z wydajnoscia w porownaniu do Infinity ? Odrazu mowie, ze interesuje mnie wentyl puszczony na minimum, na Infinity jest wlasnie Acutake na 5V i wydajnosc jest bardzo, ale to bardzo dobra, E2160 @ 3,2Ghz 1,4375V max w Orhosie widzialem 62C. Jak na tak niskich obrotach wypada Thermalright podany w linku ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem obecnie szczesliwym posiadaczem Infinity.....

Operajac sie o ten test mozna zalozyc ze obydwa coolerki prezentuja bardzo podobna wydajnosc... moze z lekkim wskazaniem na thermala? W kazdym razie na pewno nie wartym wymiany chlodzenia imo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...