Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w sumie identyczne jak ja mam (w pokoju mam chyba cieplej). Tylko na innym forum jakiś użytkownik pokazywał mi temperatury 33 stopni na boxie. No nic, poszukam jeszcze czegoś na te sprężyny dam coś metalowego jako podkładkę i ostatecznie wymienię wentyl. W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie identyczne jak ja mam (w pokoju mam chyba cieplej). Tylko na innym forum jakiś użytkownik pokazywał mi temperatury 33 stopni na boxie. No nic, poszukam jeszcze czegoś na te sprężyny dam coś metalowego jako podkładkę i ostatecznie wymienię wentyl. W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc.

Wiesz gdzie moze sobie wsadzic 33°C na Boxie? Miedzy bajki albo w albumik ja i moj underclocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie takie, jaki wentylator zapewnia bardzo dobre tempy na tym chłodzeniu? Za pare dni będę zamawiać wersję extreme i muszę jakis 120 mm kupić do niego by móc pastwić się nad Phenom II 940 :D Czytałem, że bardzo wydajna i nawet nie za głośna jest NOCTUA NF-P12 (1300 obr.min), myślicie że to dobry wybór?

 

Podobno ta NOCTUA NF-P12 jest tak wydajna jak standardowe 1600 obr/min i dlatego jest tak droga - 85 zł. Nie chcę mieć odkurzacza w budzie ale z drugiej strony zależy mi na wydajności, w końcu cooler ma potenciał :D

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym rozni sie od siebie TRUE od TRUE rev A i od TRUE black?

 

TRUE rev a jest kompatybilny z AM a black jest czarny, czy sa jeszcze jakies inne ulepszenia?

Raczej nie ma różnic w budowie coolera, bynajmniej się ich nie dopatrzyłem. Różnią się chyba zapinkami.

 

 

Witam która wersja THERMALRIGHT'a jest lepsza THERMALRIGHT Ultra-120 Extreme czy Thermalright TRUE Black 120 prosił bym o szybką rade?

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o wydajność to zobacz sobie testy wydajnościowe, i zdecyduj czy warto dopłacać (różnica jest ale nie pamiętam jak duża). Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam która wersja THERMALRIGHT'a jest lepsza THERMALRIGHT Ultra-120 Extreme czy Thermalright TRUE Black 120 prosił bym o szybką rade?

Pozdrawiam

Z tego co ja wiem, to specyfikacje tych produktów nie są utajnione [ ;

 

 

Update:

 

Mam pytanie odnośnie 2 wentylatorów 120mm na ultrze, czy coś to daje? Bo właśnie zamawiam parę wentylatorów do obudowy i zastanawiam się nad drugą 120'stką do mojej ultry.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie 2 wentylatorów 120mm na ultrze, czy coś to daje?

Przyłączam się do pytanie bo ostatnio kupiłem Thermalright Ultra 120 extreme rev.A AM2/775/1366 i mam na nim jeden Wentylator Scythe Slip Stream 120mm 1900 rpm.

I czy by spadły temperatury jak bym zamontował drugi taki wentylator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli oba beda w tym samym polozeniu (jeden wciaga, drugi wyciaga) to roznica wyniesie 1-3..4stopnie max. W przypadku gdyby oba wwiewaly...coz, tego jeszcze nie testowalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, będę musiał spróbować i zobaczymy jaki efekt to przyniesie u mnie. A co do dwóch wentylatorów wwiewających, to nie było by to w sumie głupie, oczywiście przy odpowiedniej budowie, ukształtowaniu finów radiatora... : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam pierwszą wersję TR 120 Ultra Extreme z czasow jak nie było jeszcze slychac o s 1366 to czy będzie pasowal bo chce sie przesiasc z 775 na 1366?

Za ok. 30 pln możesz kupić cały kit z backplate'em pod 1366, np. tutaj : ) i tyle.

 

 

 

piaf ; ) :

 

refleks stolara, refleks! ; D haha : ) pewnie dłużej odnośnika szukałeś ; P

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić zapinki do wentylatora do Ultry 120 Extreme?

Bo chciałem zamontować drugi wentylator.

A w Cooling nie ma

Dziwne bo ja widze

Towar dostępny, wysyłamy w ciągu 8 godzin roboczych

http://www.cooling.pl/thermalright-fan-cli...odukt,3954.html

 

Tylko psie krwie juz nie napisaly ze pasuje do HR-01 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie, jakie śmigło a raczej dwa postawić na tytułowym chłodziwie ?

 

Wymagania:

- w miarę wydajne

- nie drogie tak do 30zł za szt.

- hałas nie ma żadnego znaczenia

- jak by się dało łatwe w czyszczeniu (zdejmowane śmigło)

 

Podziękował ;)

 

PS. Myślałem o : http://www.angela.pl/p3403,akasa-120mm-sil...k-ak-191sm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no te wentyle mają prawie taki sam przepływ powietrza, weź S-Flex 1900 i będziesz miał lekki zapas, możesz go podpiąć pod regulator albo sterować jakimś speedfanem.

Albo może nowe Fanderki, zapowiadają się dość zacnie. W Coolingu już mają w ofercie, tylko jeszcze niedostępne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym mówicie brać S-Flex w zasadzie na upartego może być jedno śmigło, konkretnie to:

 

Scythe 120mm S-Flex SFF21G 1900rpm

http://www.angela.pl/p5121,scythe-120mm-s-...1g-1900rpm.html

 

Brzydkie jak cholera ale to akurat bez znaczenia byle by dobrze wiał ;)

 

W razie czego z czystego lenistwa zawsze mogę jeszcze wziąć takie coś:

http://www.cooling.pl/thermalright-ultra-1...ukt,551281.html

 

Tylko ten Cooling.pl ma straszne ceny (czytaj: drogo) ale jak na razie tylko tu jest dostępna ta wersja.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry cooler więc bez sensu go wymieniać, dobry wentylek wystarczy, do wyboru masz S-Flex, Gentle Typhoon albo nowy Fander, Noiseblockery są też niezłe, ale Scythe są trwalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytań:

Czy pasta dołączona do zestawu jest coś warta o taka?Pierwszy raz zakładałem pastę i nie wyglądała mi ona na dobrą rzadka jakaś taka...nałożyłem zgrabnie cienka warstwe.... zamówiłem już Ic Diamond Carat 7 ale jeszcze mi nie doszła i chciałem trochę potrenować nakładanie rozumiecie sami.

Jak mocno należy dokręcić śrubki ze sprężynkami mocujące radiator do płyty, do momentu gdy czuje że jest ściśnięte nic na siłę:)?nie jestem pewny czy dobrze skręciłem!

Komu wierzyć co do stopni cpu?everestowi czy realtemp?w everescie zawsze są większe...dam przykłąd w stanie spoczynku na stepująco:

RealTemp cpu0 24C cpu1 29C

Everest cpu0 29C cpu1 34C

 

PS.

CPU-Z pokazuje mi napięcie na cpu 1,280V a tym czasem w biosie mam ustawione 1,325V które dane są prawdziwe?

Pozdrawiam

Edytowane przez d4r3kdmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby wkręcasz do oporu, one się w pewnym momencie zatrzymają i dalej się już nie da. Co do temperatur to zależy od proca, zobacz czego inni używają do pomiaru. Pasta nie jest taka zła, należy pamiętać żeby nie przesadzić z ilością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że coś jest nie tak moje temp:

CPU-Z E2180 2700ghz 1,280V bios 1,325

Pasta dołączona do zestawu

Wentylator do wywiewu to Arctic Cooling taki jakby na amortyzatorach:) modelu nie widzę teraz zasłania mi TR ...

 

Idle włączony wywiew na maksa

Core Temp 28C 32C

Idle włączony wywiew na min

Core Temp 31C 35C

 

 

Stress włączony wywiew na maksa

Core Temp 51C-51C

Stress włączony wywiew na min

Core Temp 57C 57C

 

chłodzenie jest w pasywie bez wentylatora umieszczony jest tylko wentylator zaraz za nim który pełni role wywiewu. Coś czuje że jutro będzie szlif i lepszy docisk :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry cooler więc bez sensu go wymieniać, dobry wentylek wystarczy, do wyboru masz S-Flex, Gentle Typhoon albo nowy Fander, Noiseblockery są też niezłe, ale Scythe są trwalsze.

Nic nie chcę wymieniać bo nić jeszcze nie kupiłem, spokojnie wypłata dopiero 10-tego ;)

 

EDIT:

 

No więc kupiłem już chłodziwo (tytułowy cooler) oraz polecanego S-Flex w wersji 1900rpm, brzydki on jak cholera ale ważne aby się dobrze kręcił ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...