Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niko123

Różnica jest, ale jakaś dziwna - af w różnych miejscach sceny naprzemiennie pracuje lepiej na ati lub nvidii. Co do ognia - amd moglo najzwyczajniej w świecie lekko przesadzić z efektem przedstawiającym falowanie gorącego powietrza nad, ew. przy źródle gorąca :)

 

Ja widze że na ati boczne cegłówki komikna obok ognia są straszcze rozmyte ( lewa strona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW nic poza domysłami i spekulacjami, ktoś przetłumaczył (nie wiadomo czy dobrze) z jakiejś francuskiej strony i już wie że są błędy w ROP.

 

Ostatnia strona też jest niezła szcególnie punkt widzenia kombatanta który

 

Enter the Radeon HD2900XT. Read: XT. It goes up against the 8800GTS 640MB version. When you compare it with that card, it is a better card. No question about that, most reviews I've seen (and trust me, I've been working with journalists all over Europe so in the past weeks I've seen MANY) agree to that, some even place its performance near the GTX in some games. So it is a better card, and in many situations, it will cost less.

Więc jemu jakoś wychodzi, że karta jest lepsza od GTS 640 i porowynwalna do GTX w wielu sytucajach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka duża, że aż jej nie widać :)

 

Sulaco to nie siej zamętu i paniki i podaj te info, bo nie wiem gdzie są te b3d

Heh jesli Ty nie widzisz różnicy to co?? Musiałby być kwadratowy ogień na r600 albo w ogóle musiałoby go nie byc zebyś te óżnicę zauwazył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW nic poza domysłami i spekulacjami, ktoś przetłumaczył (nie wiadomo czy dobrze) z jakiejś francuskiej strony i już wie że są błędy w ROP.

no nie oczekuj, ze w dniu premiery amd napisze, ze tak wlasnie jest. wlasnie dzieki takiemu "niuchaniu" i szukanie gdzie lezy problem - bo problem jest, wychodza na jaw rozne "smieci". cierpliwosci, jezeli cos faktycznie jest to na dniach wyplynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widać rożnicy na tym obrazku, zarzuć no jakiś porządniejszy, to wtedy pogadamy.

A przełącza ci się w lewym górnym rogu napis ATI/NVIDIA?

Bo u mnie to nie działało z jakiegoś powodu na Operze (chociaż wcześniej takie wynalazki mi chodziły) i dopiero na IE mogłem sobie porównać.

Rożnica, moim zdaniem, jest "przykra" dla ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest, i przygladac sie dlugo nie trzeba. to drzewo za oknem tez uwidacznia slabsza jakosc ati.

 

ktos pisal wczesniej ze 8800 na poaczatku tez byly do [gluteus maximus], dopiero stery to poprawily. jest w tym sporo racji, ale ja widze jedna duza roznice miedzy g80 a r600. karta zielonych dzialala "slabo" ogolnie, zarowno z fsaa jak i bez... a tutaj bez fsaa spisuje sie conajmniej znakomicie, za to po wlaczeniu aa wydajnosc spada drastycznie. jakos blizej idzie mi to porownac do fx'ow ktore w dx8 dzialaly swietnie (tak jak ati bez fsaa), a w dx9 tracily ostro na wydajnosci, a gdy zaczely miec lepsze wyniki, to smoki z przerazenia zaczely uciekac z benchmarkow ;) (nigdy bym nie pomyslal, ze napisze cos takiego heh).

 

mimo wszystko jakos ta karta mi sie podoba, wydaje mi sie, ze jest lepsza niz gts, a jednak nie zamienilbym teraz swojej karcioszki na nowego radka. za duzo znakow zapytania stoi przy r600 na ta chwile, za duzo niestabilnosci w niej tez widze :D. przekladane premiery i wycofanie xtx'a tez daja troche do zrozumienia, ze cos nie poszlo im tak jak chcieli, a raczej nie mogli sobie pozwolic na nastepne przelozenie premiery bo przeciez to by bylo juz przegiecie :F

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie http://www.peats.ie mozna juz kupic GeCube Ati HD2900XT - 512MB GDDR3 za 389 euro.Cena jest ok(mniej wiecej 1480zl),zwazywszy ze na polce w sklepie stoi 8800gts 320mb w cenie 309(niedawno 329euro).Moze bym sie pylnal do nich i kupil ale czekam na K10 bo komp mam powoli za slaby,jeszcze w dodatku proca spalilem przez glupote wiec stracilem na mocy i to niezle:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przełącza się też musiałem IE włączyć. Po jednym obrazku nic nie wywniskujesz, bo jakoś to dla w wiekszości posiadaczom GTS-a jakość obrazka jest tragiczna przy ATI. Dla mnie praktycznie różnicy nie ma.

 

-mess- przeczytaj cały wątek były podane stery gdzie z AA i AF HD2900XT dorównuje GTX-owi. Potem ktoś wrzucił tego screena, niby straaaaszna jakość ATI, dobre sobie.

 

Prawda jest taka, jak już wspomniano, każdy widzi to co chce widzieć. Ja tam dalej stoje przed wyborem GE a HD2600XT.

 

 

http://www.clubic.com/article-73608-9-amd-...directx-10.html

 

http://www.tt-hardware.com/modules.php?nam...e&sid=10427

 

POST Nr. 2109 http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=225910&st=2100

 

 

Pierwsze lepsze testy, w prawie wszystkich różnica z AAx 4 i Afx16 w konfrrontacji GTS 640 a HD2900XT jest na poziomje do 10 FPS na niekorzyść ATI i to na spapranych sterach.

 

Ludzie zanim napiszecie coś popatrzcie w neta na testy.

 

Dodatkowo po 23 maja mają wyjść kolejne stery, więc zapene kolejne bugi zniwelują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, na niekorzyść ATI. Moim zdaniem obraz trci na szcegółowości np na NV bardzo dobrze widac nawet sloje na deskach, a na ATI deski sa ich pozbawione. Tak samo z ogniem.

Dla mnie troche kicha, chociaz podczas grania to raczej nie mialoby jakiegos duzego znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie amd robilo to demo tylko techland ;) a co do roznic, dla mnie ewidentnie widac, ze na ati jest wieksze rozmycie - deski, kamienie. a to paskudne rozmycie wewnatrz kominka to wlasnie "stary" tryb aniso, o ktorym wspominalem. no, ale tak jak pisalem - kazdy widzi co chce ;)

Sądzę że to porównanie nam nic nie daje - bez AA i AF nie ma co porównywać bo różnice są za bardzo maskowane przez zniekształcenia. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

im szybciej tym lepiej :) kazdy z checia poczyta . i oby tym razem test byl czytelny i przejzysty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niko123

 

Na moje oko to Ciebie wcale nie martwi pradozernosc nowego Radka

kazda nowa grafa zjada coraz wiecej pradu , jak ktos mysli o rozbudowie

to zmiane psu tez powinien kiedys wziac pod uwage .

Masz zamiar kupic 2900xt to i zasilke mozesz zmienic ,bedzie jak znalazl na najblizsze 2 lata ;)

 

 

Mam pytanko dp Fachowcow ,

czy poprzez HDMI uzyskam lepszy obraz niz porzez VGA D-Sub

na LCD TV 37'' np Sony Bravia KDL37V2500U

Cholera mnie bierze ze w tego typu TV nie montuja wesjc DVI :/

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy tak będzie po przejściu na 65 nm

A kiedy myślisz, AMD wykona taki krok?

Pierwsze AMD musi trochę zarobić na HD 2900XT i jego pochodnych... nie byłoby sensu według mnie wypuszczać nowego produktu nieco bardziej dopracowanego jak stary będzie zalegał na magazynach... chyba że sprzeda się jak świeże bułeczki :) lub jest go odpowiednio mniej, a AMD ma w planach produkcję tego samego tylko "jakby" nowej rewizji w mniejszym procesie... ale to czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im szybciej tym lepiej :) kazdy z checia poczyta . i oby tym razem test byl czytelny i przejzysty .

Spik kłikly co jest nieczytelne a się poprawi :) - bo my po prostuy nie wiemy co nie pasi :)

 

napisz tylko czy nadal jest kupa, czy nie ;)

DJ wraca @ home - także trzeba poczekać. Ja niestety projektu R600 wspierać nie mogę - szkołę sobie ktoś wymyślił w Maju/Czerwcu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy poprzez HDMI uzyskam lepszy obraz niz porzez VGA D-Sub

na LCD TV 37'' np Sony Bravia KDL37V2500U

Cholera mnie bierze ze w tego typu TV nie montuja wesjc DVI :/

D-SUB - Analogowe

HDMI - Cyfrowe

HDMI = DVI (pierwsza wersja HDMI ;))

 

Oznacza to, że już teraz masz HDMI z tą różnicą, że w HDMI dodatkowo idzie dźwięk. A obraz zdecydowanie lepszy. Mam porównanie bo TV całkowicie zastąpił mi monitor. Na początku podpiąłem VGA ale nie szło ustawić 1920x1080p więc kupiłem DVI-HDMI. Obraz wyraźniejszy, lepszy kontrast, kolory. Nie ma co porównywać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dp Fachowcow ,

czy poprzez HDMI uzyskam lepszy obraz niz porzez VGA D-Sub

na LCD TV 37'' np Sony Bravia KDL37V2500U

Cholera mnie bierze ze w tego typu TV nie montuja wesjc DVI :/

ja mam Samsunga LCD 37" przez DVI-D-Sub , jak masz w karcie graficznej HDMI to obraz napewno bedzie lepszy, ale jeśli w karcie graficznej masz tylko DVI i chcesz zastosować HDMI- DVI to nie ma co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zobaczcie porównanie jakości obrazu na nowym demie Lost planet http://www.legitreviews.com/article/505/2/

Na to nie da sie patrzeć...efekt jak zatrzymanie w czasie Bullet time:)...z tym ze tam to był zamierzony efekt.

 

Pomijam juz kilkukrotnie mniejsza ilość klatek/s

 

No wiec teraz czeka ATI ciezka praca nad napisaniem poprawnych sterowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zobaczcie porównanie jakości obrazu na nowym demie Lost planet

tia. sczegolnie "fajnie" wygladaja te arty jak przy przkreconym hardware. i to maja byc te super stery pod vista, o ktorych przed premiera sie tyle trabilo? nadzieja tylko, ze faktycznie wezma sie do roboty i oby nie zepchneli jej na userow tak jak zrobili to z open sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrazenie ze r6xx (a wiec i przyszly r650) to przerost formy nad trescia, bardzo nowoczesny uklad ale przekombinowany i zbyt nowoczesny niczym Mercedes SL Brabus SV12 S Biturbo Roadster (730 KM). Duza moc, zbyt duza i slabszy na torze od nieco bardziej archaicznego Porsche 911 Turbo (gf8800) ktory pomimo znacznie mniejszej mocy przekazuje ja w sposob wlasciwy (cala) na asflat i trzyma sie jej lepiej niz nie jeden gokart :lol2:

I jak to powiedzial Jeremy , moc to nie wszystko B-) A r600 napewno nie jest Bugatti Veyronem :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...