Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś z was zna i używa program Ghost do bakapu mam pytanie.

 

 

Posiadam 2 kompy jeden na chipsecie nvidia4x 2 obecny na intel P35

w 1 przypadku są zamontowane stare dyski barakuda 9 w 2 raid na barakuda 11 różnica w wydajności znaczna jak chodzi o cpu. 1 przypadek amd xp64@2500mhz 2 komp CO2 3000mhz.

1 komp Robie bakap z dysku na raid zapis wychodzi około 2000mega na minute.

2 komp 900mega.

Nic z tego nie czaje może ktoś wie czym jest to spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy występowanie podwójnego startu jest uzależnione od wersji biosu płyty głównej? Posiadam płytę DS3R rev. 1.0 z zainstalowanym biosem F4 i ostatnio trochę podkręciłem procka e4400@10x266MHz. Pamięci pozostawiłem na 800Mhz, zarówno w czasie nominalnego taktowania jak i podczas podkręcania. Podwójny start występuje zawsze - zarówno przy pełnym odłączeniu zasilania od płyty jak przy wyłączeniu komputera ale pozostawieniu zasilania. Czy zastosowanie nowszej wersji biosu np F10, F11 zlikwiduje ten problem? Może nie tak ustawiam (lub nie ustawiam jakiś innych parametrów w biosie). Dodam że podwójny start występuje zarówno przy wyłączonych jak i włączonych funkcjach EIST i C1E. Przeglądałem forum i zauważyłem, że niektórzy Szanowni Forumowicze mimo podkręconego sprzętu nie mają tego podwójnego startu. Czy po prostu jestem skazany na taką przypadłość P35? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwójny start po odłączeniu zasilania jest zawsze taka przypadłość chipsetu Intel Berlake. Natomiast double boot przy nie odłączonym zasilaniu zależy od: wersji biosu , ustawień oc pamięci i ilości obsadzonych banków pamięci i szyny fsb, taktów proca , ustawień v na płycie, zauważyłem że nawet od tego ile czasu jest komp wyłaczony. Jednym słowem zależy od wielu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale gdy procesor jest niepodkręcony, czyli pracuje nominalnie przy ustawieniach 10x200MHz, żaden podwójny start sie nie zdarza - nawet przy pełnym odłączeniu zasilania, a takie stosuję zawsze, gdy komputer jest nieużywany. Napięcie proca to default (bez kręcenia i z kręceniem 10x266), pamięci 2 x1GB 800 cl 4 4 4 4 12 - napięcie +0.2V, więc nie są to jakieś wyjątkowe ustawienia. Wątpliwości moje wzbudza ten podwójny start, z uwagi na dyski twarde, bo chyba nie jest dobrze, gdy dwa razy dostają napięcie, chyba że za pierwszym razem one nie startują. Jak to faktycznie jest? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy działa ten mod na EP35-DS3, ale jeśli masz identycznie rozłożone elementy na płycie to możesz spróbować.

 

Mogę Ci powiedzieć, że u mnie ten mod zrobiony ołówkiem likwiduje vdropa tylko na stock ustawieniach. Przy podkręconym i obciążonym procku i tak vdrop jest, tylko trochę mniejszy. Nie próbowałem łączyć pinów lakierem bo nie mam czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale gdy procesor jest niepodkręcony, czyli pracuje nominalnie przy ustawieniach 10x200MHz, żaden podwójny start sie nie zdarza - nawet przy pełnym odłączeniu zasilania, a takie stosuję zawsze, gdy komputer jest nieużywany. Napięcie proca to default (bez kręcenia i z kręceniem 10x266), pamięci 2 x1GB 800 cl 4 4 4 4 12 - napięcie +0.2V, więc nie są to jakieś wyjątkowe ustawienia. Wątpliwości moje wzbudza ten podwójny start, z uwagi na dyski twarde, bo chyba nie jest dobrze, gdy dwa razy dostają napięcie, chyba że za pierwszym razem one nie startują. Jak to faktycznie jest? Pozdrawiam

Według mnie też nie jest dobrze gdy dyski się uruchamiają 2 razy (Smart dysków raportuje jako 2x uruchomienie). Na Asusie mam doubleboot zawsze (4 bańki ramu obsadzone). Na Gigabyte jest różnie na ustawieniach zbliżonych do default tez nie mam double boota. Możesz wypróbować bios F6. Myślę że problem tkwi w ustawieniach ramu. Może bios F6 lub F8 (niby ma poprawiać kompatybilność DDR2) będzie bardziej dopracowany pod Twoje pamięci. ja bym spróbował najpierw F6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.

Czy ktoś ingerował w zaawansowane timingi pamięci ??

Trochę mnie denerwują niektóre wartości, szczególnie jedna (coś koło 50), a nie wiem, czy jest sens to ruszać.

 

2.

Intrygująca jest też opcja "loadline calibration". Przy włączonej napięcie procka jest bliższe temu ustawionemu w biosie, ale i tak jest niższe niż zadane. Obecnie w biosie mam ustawione 1,193 a CPU-Z wskazuje 1,184.

W sieci znalazłem, że włączona funkcja może powodować gorsze o/c. To trochę dziwne, biorąc pod uwagę, że podbija napięcia.

Może ktoś znalazł jakiś kompetentny opis tego ??

 

3.

Jak macie ustawioną opcję "robust graphics booster" ??

 

4.

Jak macie ustawioną opcję "performance enhance" i co to coś robi ??

 

Po zabawie z biosem doszedłem do wniosku, że przyjemnym ustawieniem "na codzień" jest w C.I.A.2 "full thrust". W razie potrzeby automatycznie podbija fsb z 333 do 408 MHz. To jak na razie wystarcza a i procek mniej się grzeje niż na stałe wyższe fsb.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że problemy z dual bootami są, ale to co mnie się teraz dzieje, to jest przegięcie. E7200 @ 3.2GHZ 1.05V real (testowane całą noc w Orthosie - zero błędów), 1GB Kingmax 1066Mhz @ 1080Mhz 5 5 5 18 (cała nocka memtestem), a komputer potrafi dwa razy nie wstać a za trzecim wstaje, ale ustawienia defaultowe :( Jakieś rady?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia użytkownika w Komputroniku:

"Co do innych dziwnych przypadłości płyty Gigabyte wszystkie testy należy robic na nieparzystaych wartosciach FSB - od wartosci 450Mhz. Na parzystych sie wiesza a na nie parzystych krecimy dalej w góre.:)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale puszczałem 3dmarki, całą nocka w Orthosie na CPU Stress, potem jeszcze nocka memtesta, wszystko bez błędów, więc co miałoby być niestabilne? To chyba dziwne, że skoro obciążające programy nie wysypują się, to płyta nie powinna mieć problemów z zabootowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale puszczałem 3dmarki, całą nocka w Orthosie na CPU Stress, potem jeszcze nocka memtesta, wszystko bez błędów, więc co miałoby być niestabilne? To chyba dziwne, że skoro obciążające programy nie wysypują się, to płyta nie powinna mieć problemów z zabootowaniem...

Powiedział bym że pamięci już mają problem z wstawaniem na tym napięciu co im dajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że za wysokie czy za niskie? 2V daje według rad producenta. (tak jak gwarantowanie mają chodzić). Mnie już brakuje pomysłów. Chyba, że ktoś da mi jakieś pomysły jeszcze na testowanie stabilności, ale imo wszystko jest 100% stabilne...

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że za wysokie czy za niskie? 2V daje według rad producenta. (tak jak gwarantowanie mają chodzić). Mnie już brakuje pomysłów. Chyba, że ktoś da mi jakieś pomysły jeszcze na testowanie stabilności, ale imo wszystko jest 100% stabilne...

Daj raz większe v na ramy żeby wykluczyć czy nie ma problemów z ich botowaniem. Jeśli zabotuje na wiekszym v to znaczy że Ci się ram starzeje (czytaj zużywa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne by to było, bo mam go od piątku :D Dodam, że nawet na stronie Gigabyte są wyszczególnione te Kingmaxy, że są zgodne z płytą, no ale możliwe, że coś rzeczywiście nie pasuje płycie. Może BIOS - ze względu na procesor jestem zmuszony wgrać najnowszy (ten beta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie z Kingstonem na FATBODY- niby orthos i memtest czysty, ale włączenie kompa rano-dual boot i reset ustawień... ze stanu uśpienia też nie chciał wychodzić(resety w kółko). Inny ram- elpidy i wszystko hula .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne jazdy z Kingami na NF4 Am2, tzn. pierwsze 6 msc nowego kompa resety biosu po wyłączeniu. Teraz nie wsataje tylko po hibernacji, resety na szczęście mineły.

 

Mam pytanie, jak się sprawuje dźwiekówka na głośnikach 5.1, daje rade, czy raczej brzęczy niż gra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wie może któryś z Was Szanowni forumowicze, taką rzecz. Mam zrobiony obraz partycji przy pomocy tego programiku dołączonego do płyty i wszystko fajnie. Problem w tym, że chciałbym ten obraz wrzucić na inny dysk i tu się pytanie pojawia: Czy się da? "Gugle" nie pomagają albo ja sformułować pytania nie potrafię.

Pomóżcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...