Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

majac juz fandery, to szczerze bym sie zastanowil, czy kupowac cos innego. Inna sprawa jak sie kupuje od poczatku wentyle. No chyba ze fandery sa juz zuzyte to tak, bo w innym wypadku bym sie ich nie pozbywal. Poza tym piszesz ze chcesz podpiac wentyle bezposrednio do plyty. Przy fanderach masz ten plus ze maja regulacje obrotow i kiedy maja byc ciche to sa, kiedy maja byc wydajne to sie je podkreca.

Ale to jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grona cichych wentylatorów 120 mm dorzucam XenCore Carboon. Głośność na poziomie Noctua NF-P12. W porównaniu z innymi cichymi wentylatorami jest raczej tani - 29 zł. Więcej informacji na Mod-Planet :wink:

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpiąc w Twój test Puma, nie czułbym się zbyt pewnie myśląc o zakupie takiego XenCore'a ze względu na dziwną rozbieżność w ocenie głośności pracy wszystkich trzech modeli. Obawiam się, że nie zależy ona od modelu, ale od sztuki... i cena niejako mnie w tym myśleniu utwierdza.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam pytanie bo po zakupie Freezera i dwóch akasa amber 92 na wyciąg i zasysanie najgłośniejszym wentylatorem jest ten w zasilaczu Chiefteca GPS-500AB-A i mam pytanie czy S-flex SFF21 E (wybrałem bo podobne parametry jak stock) jest dobrym wyborem?Bo z tego co czytałem to wentylatory na ciernych do pracy na leżąco się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do koleszków znawców szukam cichych i wydajnych wentylków na chłodnicę do WC. Dobrze by było gdyby pracowały zarówno pionowo jak i poziomo. Cena do 50zl za 1 wentyl. Zastanawiam się nad starym dobrym Fanderem, S-Flex - Kama-Flex, Xtermal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Mam podobny dylemat. Szukam cichego wentylatora na TR Hr-01. Minimum 1200 rpm maks. 1600 rpm. Priorytet cisza.

 

Musi być podpinany pod 3 pina , dobrze by było jakby miał osobny kabelek do monitoringu obrotów.

 

Wentyl będzie pod regulatorem obrotów.

 

Wybrałem takie: cena absolutny maks 40 zł

 

1. Acutake 120mm Pro ( najtańsza opcja w odwodzie jeśli nic nie doradzicie :razz:  )

 

2. Scythe Slip Stream 120mm 1600rpm (nie wiem czy sie w to pchać bo coś czuję że może być

 głośny ale i wydajny )

 

3. Noiseblocker Black Silent XL2 120mm - rev.3 1500 rpm ( w sumie ciekawy ale nie wiem jak z ciszą, boję się głośności przezroczystych wentyli )

 

4. Scythe Kama Flex 120mm 1500 rpm ( jakbym znalazł do 40 zł to bym chyba ten łyknął )

 

Czasami przydało by się żeby też dobrze dmuchnął pod Orthosem.

 

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Przymierzam się do zrobienia quietboxa na dysk, ale acutake w zasilaczu zaczyna dokuczać - narazie jest zagłuszony przez dysk ale przy wyłączonym dysku już strasznie szumi (zużył się niestety :( ) Jaki wentylator będzie najlepszy? Scythe s-flex (chyba tak się zwał) czy jakiś inny? Tak do 50zł to jeszcze moge zapłacić, ale na noctue mnie nie stać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba w koncu wezme i wymienie fandera na arctica pwm do zasilacza, 350 obrotow minimum. Wialo bedzie symbolicznie, ale z fizyka sie nie wygra i przy tylu obrotach to podobno jest bezkonkurencyjnie ciche. A zapewnia minimum ruchu powietrza odrozniajac zasilke od pasywa.

Myslalem tez na 80tka na wyciag (teraz jest pusta dziura), ale chyba sobie podaruje. Najcichszy wentylator to taki ktorego nie ma ;)

 

Z czasem tez czlowiek zaczyna inaczej patrzec na temperatury, tzn jakas bezsensowna chec dazenia do obnizania temperatur przy ustalonych taktach 24/7, do niczego w praktyce nie prowadzi. Dysk moze byc zamkniety w quietboxie i piec sie w 60 stopniach przez lata. Masz wiecej na dysku niz na procesorze? - a jednak to dziala, porownujac w jakich warunkach pracuja np dyski w stacjach roboczych skladanych przez takie firmy jak Dell, to tam nie ma czesto zadnego chlodzenia i dyski sa jeszcze cieplejsze i wszystko dziala czesto dluzej niz ten sam sprzet sluzacy w komputerach domowych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe S-Flex 1000 skręcony na 700 w zasilaczu, na cpu ASUS skręcony na 600 i z tyłu też ASUS skręcony na 600. Co daje bezgłośny zestaw. Komp niby shit ale gram tylko w CS 1.6 więc mi starcza.

 

S-Flex 1200 pomyłka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe S-Flex 1000 skręcony na 700 w zasilaczu, na cpu ASUS skręcony na 600 i z tyłu też ASUS skręcony na 600. Co daje bezgłośny zestaw. Komp niby shit ale gram tylko w CS 1.6 więc mi starcza.

 

S-Flex 1200 pomyłka ;]

a to ciekawa teoria. Poza tym jeszcze nie widzialem S-Flex'a 1000 obr./min. natomiast napewno sa 800, 1200 i 1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawa teoria. Poza tym jeszcze nie widzialem S-Flex'a 1000 obr./min. natomiast napewno sa 800, 1200 i 1600.

Jaka teoria? :unsure:

 

Nie ma 1000. Dlatego dodałem że pomyłka i jest to 1200 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam parę pytań bo jestem zielony w tym temacie :P Jest mi potrzebne parę wentylatorów. Po przeczytaniu wielu tutejszych postów nadal do końca nie potrafię się zdecydować :( A więc:

 

1. Jaki polecacie wentylator do zasilacza Chieftec 560W (seryjny ma parametry mi znane to 12V i 0.30A), myślałem nad Noctua NF-P12? Ale może jest coś bardziej wydajnego i przy okazji tańszego i czy w ogóle taka Nocuta będzie się dobrze spisywać jako wentylator w zasilaczu.

 

2. Chce zakupić jakieś 2 dobre 12cm wentylatory na przód (moje dają mi już za bardzo po bębenkach :P) Chcę by miały zielone podświetlenie i dość dobra regulacje obrotów (na noc wolniej a w dzień przy jakiś grach trochę szybciej jak będzie potrzeba) i w miarę wydajne i ciche i tu właśnie mam problem. Czytałem serie postów i wnioskuje ze lepsze są wentylatory bez podświetleń ale jednak na przód zależy mi na tym patencie i chciałbym wiedzieć co sądzicie o wentylatorze marki Revoltec Green 120mm ? jest nie drogi ale czy wydajność/hałas są dobre? Myślałem też o Xthermal BTF 120 PRO i tu mam pytanie. Da się zamontować do niego diody led?? Gdzieś słyszałem ze tak. :P

 

3. Trzecie pytanie dotyczy wentylatora na tył, też 120mm. Tu się zastanawiam nad wieloma wentylatorami jak Fender, Noctua wersja P12 i S12, Nanoxia (jest ona w ogóle warta ceny? Za niedługo jadę do Niemiec i miałbym tam okazję kopić taniej), NOISEBLOCKER. Który jest wart swojej ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prześledziłem temat dość dokładnie i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na pytanie które chę zadać. Wiem, że wątek dotyczy wentylatorów 120 mm, ale nie znalazłem na forum wątku o wentylach 140mm. Poszukuję wentylatorów 140mm, mogących pracować w poziomie i z ewentualną możliwością montażu na kołkach silikonowych. Chciałem poprawić obieg powietrza w obudowie, a seryjne wentyle Coolermastera nie są ani zbyt wydajne ani ciche. Priorytetem w wyborze 140 jest dla mnie cisza przy akceptowalnej wydajności. Odpada Zaward, którego słyszałem w działaniu, ale nawet skręcony jest dość głośny. Dobrym wyborem byłyby dla mnie wentyle Scythe które są montowane w coolerach Zipang i Shuriken ale nigdzie nie widziałem ich pojedynczo w sprzedaży bez radiatorów. Może ktoś ma jakiś pomysł na dobry cooler w tym rozmiarze. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli idzie o 140mm to EVERGREEN - mam w zasilaczu .. przy 5v ma niecale 3000rpm (absolutnie nieslyszalny!!)

przy 12v ma troche ponad 500rpm = Z odleglosci 20-30 cm Nieslyszalny

 

Imho - doskonaly ten cooler POlecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Strongmen. W sumie też oglądałem ten wentyl ale odrzuciłem go ze względu na łożysko, które chyba nie wytrzyma długo przy pracy poziomej. Mam jeszcze pytanko, czy jest możliwość zainstalowania tego wiatraka na kołkach gumowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niekoniecznie zawsze można zamontować kołki (lub jest to bardzo utrudnione).

 

W tym przypadku można łatwo: http://zenfist.pl/foto.php?products_id=359&fID=03

W tym już gorzej: http://www.madshrimps.be/articles/Coolerma...-jmke-19013.jpg. (ja mam 4 identyczne wentyle CM i zwykłe kołki nie pasują) chyba że są jakieś inne kołki których nie widziałem: . Na zdjęciu widać dokładnie, że miejsce gdzie się wkręca śrubki jest zabudowane na całej długości. I standardowe kołki (takie jak Noiseblocker dodaje do wentyli) nie pasują. Wydaje mi się, że ten Evergreen jest podobnie zabudowany, ale jest przezroczysty i na zdjęciach nie widać detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie smiga w poziomej juz praktycznie rok

 

i powiem REWELACJA ... niechce za duzo na ten temat pisac .. ale dla mnie wentylatro jest DOSKONALY

porownywalem z FANDEREM 12cm (bialym)

 

i Evergreen byl Bardziej cichy przy podobnych RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej, nie sądzę żeby taki evergreen 300 czy 500rpm odpowiednio chłodził zasilacz który w standardzie ma wentyl o 1400RPM (albo i więcej)... Ale może jest inaczej, nie wiem :) Osobiście do zasiłki skłaniałbym się ku Evercool Red Scorpion. Ma te 1200rpm, które przecież można zwolnić.

 

Ale do budy te 500rpm w EverGreen powinno wystarczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze jaki zasilacz i jak sie grzeje. Ale 500 rpm to według mnie minimum. 400 rpm to już "ZŁO" :blurp:

 

... oczywiście 500 rpm idle :icon_exclaim:

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę, że jest propozycja montażu takiego Evergrrena w zasiłce. W sumie dobry pomysł, jeżeli tylko wydajność jest na odpowiednim poziomie. Ja wentyla w zasilaczu nie będę wymieniał. Jest 120 mm i dość cichy (Tagan U15), a w mojej obudowie CM Cosmos zasilacz montowany jest na dole, więc jest dodatkowo odizolowany i nie hałasuje. Poszperałem trochę w necie i w chwili obecnej chyba się już ostatecznie zdecydowałem na 2 sztuki Evergreen. Znalazłem takie oto kołki: http://www.pc-cooler.com.pl/?action=showprod&id=872, które rozwiązują problem zabudowanych wentyli.

 

W sumie poza tematem to zastanawia mnie jedna rzecz. W chwili obecnej jest już na rynku mnóstwo obudów, które są przystosowane do wentyli 140 mm a liczba takich "wiatraczków" na rynku jest bardzo mała, nawet pomimo tego, że firmy takie jak Sythe, Silverstone, Cooltek, i inne które produkują zasilacze lub radiatory oferują je w swoich produktach (zasiłki z wentylami 140 mm lub collery Scythe Zipang, Shuriken czy Orochi). Chyba jakaś zmowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...