Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję 2 wentyli na Pentagram Karakorum oraz Accelero S1 rev. 2. Niestety nie mam do wydania zbyt dużo kasy, maks. to 50 zł, a najlepiej by było gdybym wydał na nie ok. 40 zł. Czy te będą odpowiednie:

SilentiumPC Zephyr 120PWM - max 14,6 dBA

Acutake FAN 120 PRO

 

Chciałbym, żeby było jak najciszej.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez arni92-14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję 2 wentyli na Pentagram Karakorum oraz Accelero S1 rev. 2. Niestety nie mam do wydania zbyt dużo kasy, maks. to 50 zł, a najlepiej by było gdybym wydał na nie ok. 40 zł. Czy te będą odpowiednie:

SilentiumPC Zephyr 120PWM - max 14,6 dBA

Acutake FAN 120 PRO

Scythe Slip Stream

Chciałbym, żeby było jak najciszej.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Jezeli wystarczy ci, to bierz SlipStream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pdliczeniu kosztów niestety nie wystarczy .. więc co będzie lepsze: Acutake czy Zephyr?

Dołóż trochę $ i kup jednego slip streama na S1. Acutake w pozycji poziomej po jakimś czasie zacznie terkotać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady jakie wiatraki zamontowac aby bylo cicho i to nawet bardzo cicho.

 

Obecna moja buda to CM 534 nie jest jakas super no ale i tak w niedlugiej przyszlosci planuje ja zmienic na Anteca P182 to dobrze by bylo jakbyscie mogli doradzic tez cos pod katem tamtej budy.

 

Prosilbym o doradzenie jakie wiatraki zamontowac na

- przod [dol], narazie tu mam jakiegos niebieskiego Revolteca ktory za cichy nie jes

- gora [tyl], tu mam to co bylo z buda, jest cichy ale moglby byc cihszy ;p

- cpu [tu mam scythe infinity], nie wiem czy dawac tu 1 czy 2 fany

- gpu [thermalright hr-03 gt], tu jest s-flex 1600 puszczony w okolicach 800-900

Ponawiam.

 

I co na fanswapa do corsaira? S-Flex?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tutaj ktos bedzie wiedzial

 

 

poszukuje wentylatorow (najlepiej czarnych) 120/140mm wazne! 20mm grubosci, ktokolwiek widzial? ktokolwiek wie?

 

edit:

 

byly kiedys revolteca... ale juz bardzo dawno ich nie ma

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tutaj ktos bedzie wiedzial

 

 

poszukuje wentylatorow (najlepiej czarnych) 120/140mm wazne! 20mm grubosci, ktokolwiek widzial? ktokolwiek wie?

 

edit:

 

byly kiedys revolteca... ale juz bardzo dawno ich nie ma

http://www.jab-tech.com/YATE-LOON-120x120x...ed-pr-3825.html

http://www.jab-tech.com/YATE-LOON-120x120x...ed-pr-3826.html

 

Wszystkie wersje yate-loonów poza suszarkami 1900obr/min 2200obr/min są na łożyskach ślizgowych. Kupowałem ten 1300obr/min na początku roku i skręcony na 700obr jest nawet chichy, przy oczywiście miernym wydatku. Sklep wygląda dziwnie, ale nic innego wtedy nie mogłem znaleźć.

Oprócz tego 120x120x20 robi jeszcze bi-sonic ( http://www.itsvet.com/proizvod/bi-sonic-sp..._cooler/233/210 ) i http://www.ustoyofan.com ,ale imho dostanie ich gdzieś w normalnych ilościach....

Edytowane przez ChamRyszak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku SlipStreama szanse na wystąpienie podobnego zjawiska są zbliżone.

W takim razie nie pojmuję, czemu ludzie (w dziale "co kupić") polecają ten wentylator do fan swapa :blink: Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie pojmuję, czemu ludzie (w dziale "co kupić") polecają ten wentylator do fan swapa :blink:

Pewnie wiekszośc z nich nie stała nawet koło tego wentylatora :-| nie mówiąc o choćby zagłębienie sie w specyfikację.

 

http://www.scythe-usa.com/product/acc/026/...5sl_detail.html

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie pojmuję, czemu ludzie (w dziale "co kupić") polecają ten wentylator do fan swapa :blink:

Dlatego, że ma bardzo wydajny wirnik i może kręcić się stosunkowo wolniej od popularnego 7 łopatkowego wirnika (jak w Acutake czy S-Flex), żeby uzyskać podobny przepływ powietrza. Widocznie też polecający nie uważają kwestii łożyska za istotną... z czym się z nimi nie zgadzam swoją drogą :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Po poszukuje 2 wentylatorów, na początku - tył obudowy, potem do nawiewu chłodnicy, do 40zł/szt. Bardzo by mi zależało na zamontowanych ledach , ewentualnie jak ktoś na forum robi 'mody' led + wiatrak to mógłby kupić :).

 

Co byście polecali?

 

Ps. Nie za głośne, ciche a tym samym najwydajniejsze jak się da :)

Edytowane przez Lyon106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już na tym forum o buczeniu Slipstreama podczas pracy w poziomie. Dopiero około 700 rpm nie buczy, a szczerze mówiąc na mój zasilacz to wystarczy. Jest on polecany ponieważ to najlepszy chyba wybór cena/jakość/głośność. W tej cenie nie ma chyba wentyla który by bardzo dobrze się zachowywał przy pracy w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Szukam wentylatorów 120mm do obudowy. Nie chce za wiele $ wydać. Więc zainteresowałem się:

Acutake , zephyr , AC , a może cooler AAB , który do złudzenia przypomina acutake ;) Które wentylatory kupić do obudowy i czy opłaca się dopłacić do SLIP STREAM-a na radiator TR ultra 120-a??

pzdr.

Edytowane przez Dartivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze Szukam wentylatorów 120mm do obudowy. Nie chce za wiele $ wydać. Więc zainteresowałem się:

Acutake , zephyr , AC , a może cooler AAB , który do złudzenia przypomina acutake ;) Które wentylatory kupić do obudowy i czy opłaca się dopłacić do SLIP STREAM-a na radiator TR ultra 120-a??

pzdr.

Podłacze sie pod pytanie ktory z nich jest wart kupienia ?? a moze Fander 120 ?? Pozdrawiam

Edytowane przez B M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie teraz wentylatorki sa na topie jesli chodzi o cisze/wydajnosc? (glownie cisze!)

 

Z tego co sam doswiadczylem:

 

-Akasa Amber odpada bo slychac ja nawet przy 5V...

-Thermal Take to w ogole dno... glosne jak niewiadomo co...

 

Jest cos naprawde cichego?

 

Pozdrawiam,

FlashT

 

PS. To nie jest pytanie z serii "co kupic?" a raczej z serii "co tam teraz slychac u chinczykow?" :)

Jesli masz do wydania ok. 50zl to najciekawszym wyborem beda Scythe S-FLEX (model 800 RPM jesli ma byc bezglosny, 1200 RPM jesli ma byc bardzo cichy przy obnizonym napieciu lub model 1600 RPM i 1900 RPM jesli komus zalezy na duzej wydajnosci). Wszystkie rodzaje znalazlem tutaj:

http://www.patmedia.pl/sklep/catalog/advan...keywords=s-flex

Wiatraki te sa naprawde dobrej jakosci, bardzo trwale i solidne (i chyba jako jedyne ze stawki produkowane sa w kraju producenta, czyli Japonii a nie jak wszystkie inne w Chinach czy Tajwanie). Jest to jedyny rodzaj wiatrakow, ktore maja lozyska firmy SONY.

Wsrod tanszych wentylatorow uwage warto zwrocic na Silentium PC Zephyr 120, Zephyr 120 PWM i Zephyr 120 LED - wszystkie kosztuja ponizej w granicach 14-18zl a sa naprawde bardzo ciche (jakosc tez niezla - bo podobne robione w fabrykach Arctic Cooling, z tymi samymi lozyskami):

http://www.patmedia.pl/sklep/catalog/advan...ords=zephyr+120

Fandery niestety od dluzszego czasu sa juz wszedzie niedostepne. W ogole nie wiadomo kiedy i czy w ogole znow sie pojawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM no to spróbuje te Silentium PC Zephyr 120 PWM no i zobaczymy co są warte , a mam jeszcze 1 pytanie ponieważ mam obudowę CoolerMaster 331 Elite i tam na boku jest miejsce siatkowate z którego wychodzi tunel do procka a pod nim jest prostokąt o wymiarach szer. 12cm wys 9 cm i czy dałoby sie wstawić tam jakiś coolerek żeby wiał na grafikę ?? bo ta siatka jest na wprost grafiki może jakaś przejściówka ??na 92?Tak to wygląda -> zaznaczone na czerwono

 

Dołączona grafika

 

oraz czy na przod obudowy do wwiewania kupic Silentium PC Zephyr 120 PWM bo z tylu 12 ( to z obudowa co bylo ) wywiewa no i na bok coś by się sprzydalo ??

 

Moze trochę nie jasno to napisałem ale po prostu chodzi mi o to żeby 1 wwiewał z przodu 1 wiał na grafikę a 1 wywiewał z tylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dokladnie o to ci chodzi:

http://www.patmedia.pl/sklep/catalog/advan...rds=fan+adapter

ale sa to przejsciowki z 60 na 80mm, z 80 na 120mm i z 92 na 120mm, wiec jesli udaloby Ci sie to przykrecic do tej kratki w obudowie to pozniej do tego adaptera mozna zamontowac Zephyra 120...

Co do cyrkulacji powietrza to w sumie czesto stosuje sie kombinacje 3 wiatrakow: jeden z przodu wciagajacy chlodne powietrze, drugi z tylu wyrzucajacy gorace powietrze i trzeci z boku nadmuchowy (na grafike lub procesor)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie oto mi chodziło , i warto jest coś takiego zrobić ?? i dobrym rozwiązaniem będzie 1 na przodzie wwiewający na dole ten z przejściówki wiejący na grafikę i 1 (narazie seryjny) u gory pod zasilaczem wywiewający ??

 

 

EDIT: i jeszcze co sadzicie o czyms takim http://allegro.pl/item477271870_revoltec_p...ra_120x120.html warto jest to montowac??

Edytowane przez B M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...