Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam sobie o SlipStreamie i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że trafiłem na uwaloną sztukę. Mam 2 takie wentyle 1200rpm pod regulatorem, kręcą się ok 600rpm i ten pracujący w poziomie (na procku) jest niesłyszalny, o drugiej sztuce, która pracuje w pionie na tyle obudowy nie da się tego powiedzieć. Acutake, które siedzą na accelero (też przyciszone w okolice 600rpm) są sporo cichsze od tego slipa, fakt że Slip na 800 wieje mocniej, niż acutake na 1000/1100rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: i jeszcze co sadzicie o czyms takim http://allegro.pl/item477271870_revoltec_p...ra_120x120.html warto jest to montowac??

Skuteczniejsze są zwykłe, silikonowe "kołeczki" do mocowania wentyli np:

http://allegro.pl/item477271931_xthermal_s...tlumiacych.html

 

ALE

Nie wszystkie wentylatory na to da się bez przeróbek zamocować. Zephyra 140 musiałem lekko piłką potraktować ......

Ktoś wspominał o Zephyrze 120 PWM - od mniej więcej 600 obr słychać łożysko. Zresztą tak samo jest w 140 tyle, że od ok. 550 obr.

ALE o ile przy 140 nie ma za dużego wybory, to 120-tek jest od groma. Są lepsze, wolałbym już Acutake, CM, Zalmana (na ślizgowym).

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie o SlipStreamie i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że trafiłem na uwaloną sztukę. Mam 2 takie wentyle 1200rpm pod regulatorem, kręcą się ok 600rpm i ten pracujący w poziomie (na procku) jest niesłyszalny, o drugiej sztuce, która pracuje w pionie na tyle obudowy nie da się tego powiedzieć. Acutake, które siedzą na accelero (też przyciszone w okolice 600rpm) są sporo cichsze od tego slipa, fakt że Slip na 800 wieje mocniej, niż acutake na 1000/1100rpm.

Dlatego wlasnie SlipStream nie nadaja sie do pracy w pionie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMMM no to spróbuje te Silentium PC Zephyr 120 PWM no i zobaczymy co są warte , a mam jeszcze 1 pytanie ponieważ mam obudowę CoolerMaster 331 Elite i tam na boku jest miejsce siatkowate z którego wychodzi tunel do procka a pod nim jest prostokąt o wymiarach szer. 12cm wys 9 cm i czy dałoby sie wstawić tam jakiś coolerek żeby wiał na grafikę ?? bo ta siatka jest na wprost grafiki może jakaś przejściówka ??na 92?Tak to wygląda -> zaznaczone na czerwono

 

Dołączona grafika

 

oraz czy na przod obudowy do wwiewania kupic Silentium PC Zephyr 120 PWM bo z tylu 12 ( to z obudowa co bylo ) wywiewa no i na bok coś by się sprzydalo ??

 

Moze trochę nie jasno to napisałem ale po prostu chodzi mi o to żeby 1 wwiewał z przodu 1 wiał na grafikę a 1 wywiewał z tylu :)

też mam obudowe z seri elite i na kratce zamontowałem acutaka na opaski zaciskowe jest tanio i dobrze. Nie wiem czy jak zamontujesz przejsciowke to czy wentylek nie bedzie zawadzal o grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz koniecznie pwm to może Scythe Kama PWM Fan 120 mm. CM i zalman chyba nie mają pwm. Może Arctic Cooling AF12025 PWM.

Albo ryzykuj Zephyra. Ja w każdym razie już nie kupię wentyla tej marki.

 

Dokladnie nie wiem oco chodzi z tym PWM wiec nie wiem jest mi to bez roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuebk -> dzieki :) Czyli lepiej wentyle z PWM czy nie ?? No i czy ten Acutake moze byc ??

http://allegro.pl/item474554566_acutake_fa...0_5_dba_fv.html

 

BOBRAS moglbys zrobic jakies foto tego jak masz to zamontowane i ew wyslac mi na PW ?

Nie spotkalem sie z mobo majaca wiecej niz 1 takie gniazko wiec nie ma sensu pakowac samych PWM fanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie o SlipStreamie i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że trafiłem na uwaloną sztukę. Mam 2 takie wentyle 1200rpm pod regulatorem, kręcą się ok 600rpm i ten pracujący w poziomie (na procku) jest niesłyszalny, o drugiej sztuce, która pracuje w pionie na tyle obudowy nie da się tego powiedzieć. Acutake, które siedzą na accelero (też przyciszone w okolice 600rpm) są sporo cichsze od tego slipa, fakt że Slip na 800 wieje mocniej, niż acutake na 1000/1100rpm.

Dlatego wlasnie SlipStream nie nadaja sie do pracy w pionie.

Już bez mieszania :) Wystarczająco dużo zrobiło się bałaganu z tą pracą w poziomie :rolleyes:

Jeśli wentylator na łożysku ślizgowym nadaje się do czegoś to właśnie tylko do pracy w pionie. Potencjalnie szybsze zużycie może wystąpić tylko przy pracy w pozycji poziomej. Jeśli u kolegi M-Power wentylator pracujący pionowo hałasuje to niewiele mu już pomoże. Być może ustawienie go w innej pozycji na jakiś czas sytuację poprawi, ale to nie będzie długi czas. Jeśli natomiast wentylator pracuje cicho w poziomie to należy się cieszyć... ale i nie oczekiwać, że będzie tak pracował zbyt długo. Oczywiście bywa różnie, więc nie ma co się tego kurczowo trzymać. Można jednak mówić o takich prawidłowościach.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky dzięki za odpowiedź, :)

Pisząc poprzedniego posta miałem na celu tylko i wyłącznie opisać co dzieje się z konkretynym egzemplarzem wentylatora. Wiem że czeka mnie zakup 4/5 S-flexów, tylko tutaj pojawia się dymelat czy warto... 2 sztuki powędrują na accelero, 1 na procesor zmieniając SlipStreama, oraz do zasilacza. Jeszcze pozostaje problem, co dać na górę Anteca? Fabrycznie jest tam zamontowana 140mm, przerobiłem molexa na 3pin, regulator ustawiłem na low i wpiąłem go do regulatora 5,25, i tam także na minimum obr. (zwiększam napięcie tylko na start, gdyż ma zbyt mało papu by ruszyć.). Na chwilę obecną to wystarcza, pytanie jak długo ten antec może pracować w poziomie. Możecie polecić coś z 140? Strasznie mało tego na rynku, Za 26zł mogę mieć Acutake 140, ale on też jest na łożysku ślizgowym.

 

 

Jeśli natomiast wentylator pracuje cicho w poziomie to należy się cieszyć... ale i nie oczekiwać, że będzie tak pracował zbyt długo.

Jestem tego świadomy i doświadczyłem tego zjawiska we własnym PC'cie, chodzi o wentylator w zasilaczu Corsair. Użytkowany niecały rok, a buczał strasznie. Przejściowo zamontowałem tam Acutake puszczonego na 600/700obr, zasilacz mam na dole obudowy więc wystarcza. Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK panowie pomozcie juz na koniec zebym nie przeciagal tematu ;] ktore 2 wentyle kupic do obudowy mam do wyboru do pracy w pionie

1.ACUTAKE FAN 120 PRO

2.Silentium PC Zephyr 120

3..Fander 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK panowie pomozcie juz na koniec zebym nie przeciagal tematu ;] ktore 2 wentyle kupic do obudowy mam do wyboru do pracy w pionie

1.ACUTAKE FAN 120 PRO

2.Silentium PC Zephyr 120

3..Fander 120

gdzie w kraku sa fandery do kupienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co warto kupić do wentylacji obu...ekmh...szafki z kompem? :] Troszkę to opiszę, ma to zrobić przewiew przez całą szerokość mobo (od strony wejść/wyjść, owiewając po drodze grafikę i cpu). Na razie genialnie wręcz spisuje się ten terkoczący wentyl huntkeya (7V montaż pionowy) ale ostatnio znalazłem czas na granie i już mnie uszy bolą. Co dałoby podobny przepływ przy 5-7V? Najchętniej włożyłbym tam coś najcichszego bo wentylacja sprawdza się świetnie i bez tego wentylatora. Tj komp może chodzić cały czas przy 1 fanderze na CPU skręconym na min. i 1 Fanderze przywiązanym do 8800. A mam zamiar jeszcze zrobić kanały dla powietrza od tego huntkeya tak aby owiewały grafę i cpu i nic poza tym, z nadzieją że będzie bardzo ładnie wtedy chodzić wszystko na jednym Fanie w iddle.

 

Cena, cóż...do 40zł się coś znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem, że moje pytanie dotyczyło 90% postów i odpowiedzi które już się znalazły. Ale mimo wszystko nie pasują mi one skoro pytam. A konkretniej sprawa jest prosta.

 

Co wieje mocniej od czarnego Fandera 120 i jest tak samo ciche (cichsze też może być ;) ). Ale najważniejszy warunek. Nie kosztuje 70zł jak Noctua, ale mniej, powiedzmy do 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem, że moje pytanie dotyczyło 90% postów i odpowiedzi które już się znalazły. Ale mimo wszystko nie pasują mi one skoro pytam. A konkretniej sprawa jest prosta.

 

Co wieje mocniej od czarnego Fandera 120 i jest tak samo ciche (cichsze też może być ;) ). Ale najważniejszy warunek. Nie kosztuje 70zł jak Noctua, ale mniej, powiedzmy do 50zł.

moze S-Flex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość delavego

Ja mam CHIEFTECA 120x12-x25mm i jest naprawde swietny cichy nawet na pelnych obrotach slysze wiatrak z karty graficznej a jego nie, polecam nie jest drogi bo 19zl za sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CHIEFTECA 120x12-x25mm i jest naprawde swietny cichy nawet na pelnych obrotach slysze wiatrak z karty graficznej a jego nie, polecam nie jest drogi bo 19zl za sztuke

to jezeli ten chief na pełnych jest dla Ciebie cichy to ciekawe jak "ciche" masz chłodzenie grafy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Kupiłem .ACUTAKE FAN 120 PRO i .Silentium PC Zephyr 120

 

Acutake sprzodu obudowy wwiewa powietrze na boku wwiewa Fander 120 a wyciaga to wszystko z tyłu Zephyr

 

Narazie jest cicho , zobaczymy jak bedzie pozniej no i jak z wydajnoscia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...