Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czegoś nie rozumiem. Coś jakby grafa się nie włączała przy FSB większej niż 301 (tyle teraz mam i chodzi wszystko OK). Jak dam 310 to nie włącza się wiatrak na karcie. Tak jakby PCI freq. było za wysokie i jakieś zabezpieczenia nie pozwalają włączyć karty. Ale przecież jest 100Mhz (raz dałem 105 wedle Twojej sugestii), wiec nie powinno mieć to miejsce.

 

Jak na razie poczekam na nowy BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

 

Rysiek:

"Co oni chrzanią, że double start jest na wszystkich chipsetach P35. Przecież na IP35 Pro udało im się tego pozbyć."

 

No właśnie! WTF!? Przecież podobno w Pro tego nie ma (podwójny restart!) więc może mi ktoś powiedzieć o co biega? Jakiś koleś z Abita wcześniej odpisał (post 673), że podójny restart jest związany z wszystkimi chipsetami P35 :/

"1. About the double booting up issue, it is the limitation of the chipset, P35. "

 

Czy można jakoś obejść ten dwukrotny boot?

 

Poza tym na tej płytce wszystko git. (jeszcze nie testowałem OC na mojej sztuce... ale niedługo sie za to zabiorę)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdze to za pare dni bo właśnie zaraz będe zamawiał pro.

Ale w testach które czytałem pisali że tylko IP35E ma podwójny start a reszta już nie więc na pewno to nie wina chipsetu! Tymbardziej wszystkie płyty by to miały nie tylko Abita!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdze to za pare dni bo właśnie zaraz będe zamawiał pro.

Ale w testach które czytałem pisali że tylko IP35E ma podwójny start a reszta już nie więc na pewno to nie wina chipsetu! Tymbardziej wszystkie płyty by to miały nie tylko Abita!

i maja... p5k ip35-e i neo2 fr wszystkie mialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem i nic chodzi mi o takie menu pojawiajace sie zamiast standardowego z wykrywaniem dyskow, zielonym kolorem jest moj hdd i seledynowym cos jeszcze ;p

 

To co sie tam wyświetla - to to, co masz aktualnie podpięte do kontrolera ATA. Jak masz dysk to nazwa dysku - jak cd-rw to nazwa napędu, jak jedno i drugie to oba :).

 

 

 

Co do podwójnego startu - to troche mnie to niepokoi . Ktoś już wcześniej pisał, że nie jest to szkodliwe dla dysków twardych bo głowice nie zaczynają odczytów z talerzy gdy jest power-off ale na moim Maxtorku (ATA)w odczycie ze SMART pojawiły się zapisy w polu Reallocated Sector Count i fitness dysku spadło do 77% - znaczy się pada. Nie jest chyba z tym dobrze.

 

Dysk SATA działa na razie ok - ale jest nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wcześniej pisał, że nie jest to szkodliwe dla dysków twardych bo głowice nie zaczynają odczytów z talerzy gdy jest power-off ale na moim Maxtorku (ATA)w odczycie ze SMART pojawiły się zapisy w polu Reallocated Sector Count i fitness dysku spadło do 77% - znaczy się pada. Nie jest chyba z tym dobrze.

 

Dysk SATA działa na razie ok - ale jest nowy.

 

WTF! Tzn ze te starty mogą rzeczywiście uszkodzić mi HDD? Czy ktoś moze to potwierdzić? Macie jakieś linki czy cos, bo w tej chwili sie zdołowałem. Jesli to prawda, to &*%#$% :(

Czy nowe wersje biosu mogą to zmienić?

 

pozdrawiam

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF! Tzn ze te starty mogą rzeczywiście uszkodzić mi HDD? Czy ktoś moze to potwierdzić? Macie jakieś linki czy cos, bo w tej chwili sie zdołowałem. Jesli to prawda, to &*%#$% :(

Czy nowe wersje biosu mogą to zmienić?

 

pozdrawiam

Nie ma co panikowac. Gdybys mial plyte bez podwojnego restartu, ale w ciagu dnia raz zrestartowal wyszloby na to samo. Ile razy w ciagu dnia wlaczasz kompa, raz, dwa? Nie ma strachu. Gdyby to naprawde szkodzilo zaden producent nie moglby sobie pozwolic na cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daamian - sama instalacja windowsa + stery i programy to około 10 restartów w kilka godzin.

 

 

Edit:

 

 

Pamięci OCZ platinum 800MHz 2x1gb chodzą dobrze na tej płycie- testowane na def 1.8V .

Edytowane przez URSUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie Abit IP35 I Abit IP35-E

 

1. Czy warto dopłacać to 120zł do 'lepszej' wersji ?

2. Czy występują jakiekolwiek problemy ze startem pc związane np z niewykrywaniem pamięci jak było w AB9 quadgt ?

3. Jakie są temperatury PWM ? Tak duże jak w AB9 ? po oc miałem blisko 100*C

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem i nic chodzi mi o takie menu pojawiajace sie zamiast standardowego z wykrywaniem dyskow, zielonym kolorem jest moj hdd i seledynowym cos jeszcze ;p

Zeby to wylaczyc wchodzisz w Advanced BIOS Features i tam masz Full Screen LOGO Show i albo disabled (wył) albo enabled (wł)

 

A mi znowu sie wiesza przy wykrywaniu pamięci (przypominam, moj slawny problem z modemem ADSL podpietym pod USB) WKURZA MNIE TO !!!

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daamian - sama instalacja windowsa + stery i programy to około 10 restartów w kilka godzin.

 

No tu to przesada mała, bo ponieważ bo:

 

-podwójny boot natępuje tylko przy włączeniu kompa kiedy ten jest całkowicie wyłączony. Jeśli następuje restart wymuszony przez Windę w instalce, czy jakikolwiek inny RESTART wykonany przez polecenie Windy wówczas NIE MA PODWÓJNEGO BOOTOWANIA!!!

Tego już bym nie zniósł :]

Powtarzam więc - podwójny boot występuje tylko przy PIERWSZYM WŁĄCZENIU KOMPA- NIE PRZY RESTARCIE :)

 

 

OFFTOP:

a co do ilości restartów i godzin spędzonych przy reinstalacji windozy:

powiem jedno: NERO 7 (i zawarty w nim BACK IT UP)!

u mnie winda z WSZYSTKIM co tylko mi potrzebne (instalacja tego normalnie zajmowala mi kilka godzin) teraz ładuje się w ciągu 12 min. Tyle trwa bowiem przywrócenie obrazu dysku C: z kopi stworzonej brzez nero... Ale sorr za offtop :)

 

w testach które czytałem pisali że tylko IP35E ma podwójny start a reszta już nie więc na pewno to nie wina chipsetu! Tymbardziej wszystkie płyty by to miały nie tylko Abita!

Ale czy nowy bios coś pomoże? No bo już całkowicie nie rozumiem skąd się bierze wobec tego ten zonk z 2xrestart :(

i po cholere takie coś zrobili?

czy winowajcą jest ICH9 zamiast ICH9R, ktorego majpo pozostale 2 z rodziny IP35????

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nowy bios coś pomoże? No bo już całkowicie nie rozumiem skąd się bierze wobec tego ten zonk z 2xrestart :(

i po cholere takie coś zrobili?

czy winowajcą jest ICH9 zamiast ICH9R, ktorego majpo pozostale 2 z rodziny IP35????

Czy Wy czytac potraficie??... przeca MSiNeo2Fr tez ma podwojny start i P5k, IP35 tez... nie wiem jak niektorzy moga go nie miec...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy czytac potraficie??... przeca MSiNeo2Fr tez ma podwojny start i P5k, IP35 tez... nie wiem jak niektorzy moga go nie miec...

ależ oczywiście ze umiem czytać i dawno już w tym wątki tego sie dowiedzialem, ale nie pytalem CZY W INNYCH MOBO TEZ SA DWA BOOTY, TYLKO CZY JEST NADZIEJA NA LIKWIDACJĘ TEGO W MOJEJ IP35-E przy pomocy NOWEGO BIOSu?

bo chyba nie jest to charakterystyka działania, która jest plusem...

:/ :mur:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to plusem dla płyty i działania systemu opartego na takim rozwiązaniu. Nie jest to przyjemne tylko dla uzytkownika, bo trzeba się naczekać na pojawienie się obrazu no i przyzwyczajeni jesteśmy, że jak dwa restart to coś nieteges.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ oczywiście ze umiem czytać i dawno już w tym wątki tego sie dowiedzialem, ale nie pytalem CZY W INNYCH MOBO TEZ SA DWA BOOTY, TYLKO CZY JEST NADZIEJA NA LIKWIDACJĘ TEGO W MOJEJ IP35-E przy pomocy NOWEGO BIOSu?

bo chyba nie jest to charakterystyka działania, która jest plusem...

:/ :mur:

odpisali z Abita ze tego nie zmienia... bo to charakterystyka chipsetu (jak to toman napisal wyzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest to plusem dla płyty i działania systemu opartego na takim rozwiązaniu. Nie jest to przyjemne tylko dla uzytkownika, bo trzeba się naczekać na pojawienie się obrazu no i przyzwyczajeni jesteśmy, że jak dwa restart to coś nieteges.

Cóż wobec tego - kaplica.

 

Zaprawdę powiadam Wam jednak - potępiony przeze mnie będzie już na wieki ICH9 :]

Szkoda, że nie dokształciłem się przed zakupem dostatecznie i nie wziąłem mobaska z ICH9R.

Oczywiście ostatecznie nie jest to dla mnie tak straszliwą bolączką, jednak nie jest to z pewnością zaleta tego układu.

 

Ogólnie w moim przypadku to największy i zarazem jedyny zonk, jaki sprawiła mi ta płyta. Poza tym wszystko na niej działa pięknie:)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie prolemy... mi tam to nie przeszkadza... jeszcze gdyby podczas resetowania kompa to sie działo to możeb y przeszkadzało ale to tylko przy wlaczaniu ;P

 

Co do tego menu o ktorym pisalem to prze reboocie sproiboje zrobic zdjecie pokazujace o co mi chodzi :)

 

Mam takie pytanie, zaeby ustawic CL4 zmienci tylko 4 "najwazniejsze" timingi czy te pomneijsze tez, bo plyta zaniza timingi do CL 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nerevar

U mnie po resecie też mam duble-restart.

 

@horac

Namieszaj ostro w biosie to też będziesz miał więcej niż jeden restart, taki urok tego chipsetu i tyle.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czegoś nie rozumiem. Coś jakby grafa się nie włączała przy FSB większej niż 301 (tyle teraz mam i chodzi wszystko OK). Jak dam 310 to nie włącza się wiatrak na karcie. Tak jakby PCI freq. było za wysokie i jakieś zabezpieczenia nie pozwalają włączyć karty. Ale przecież jest 100Mhz (raz dałem 105 wedle Twojej sugestii), wiec nie powinno mieć to miejsce.

 

Jak na razie poczekam na nowy BIOS.

 

Hmm dziś zacząłem zabawy w O/C ze swoją płytą i stwierdziłem podobny "cud".

 

Dałem na wesoło od razu FSB400 x 8 (3.2 GHz) , procesor na defaultowym napięciu 1.35V . Pamięci 1:1 na 5-5-5-15 i napięcie 2.3 V . PCI 100MHz . Powyłączałem wszystkie inne [ciach!]luty oprócz thermal control - i zonk !

 

Płyta cały czas dostaje restartu przy czym wentyl na grafie wyje jak szalony. Pomogło tylko odszukanie z diabelskim sprytem schowanej pod kartą graficzną zworki Clear CMOS i reset biosu. Stabilnie póki co na razie wstało mi na 8x375=3.0 GHz bez podnoszenia napięcia na procku. Dalej pobawię się kiedy indziej bo męczy mnie te "zworkowanie".

 

W mojej poprzedniej płycie Asrock DUAL SATA II na s939 jak się nie odpalił bios z powodu przetaktowania przez kilka sekund to za następnym razem ładowały się poprzednie ustawienia - kochałem tamtą płytę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ogólnie stwarza troche problemów. Z racji ze nie gram ostatnio w nic wymagającego, chciałem wrócic do defaultowych ustawien proca i pamieci, wchodze do biosu, zmieniam, zapisuje, i komp nie startuje z defaultowych ustawien, dopiero clear cmos pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...