Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodniczka jest bardzo gruba, więc dobrze aby zrobić też testy z 6cioma wentylatorami na innovateku i termochillu

Przy takim grubasie 6 dmuchawek ma swoje uzasadnienie :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodniczka jest bardzo gruba, więc dobrze aby zrobić też testy z 6cioma wentylatorami na innovateku i termochillu

Przy takim grubasie 6 dmuchawek ma swoje uzasadnienie :)

I takie testy sa przeprowadzane :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodniczka jest bardzo gruba, więc dobrze aby zrobić też testy z 6cioma wentylatorami na innovateku i termochillu

Przy takim grubasie 6 dmuchawek ma swoje uzasadnienie :)

6 wentylatorow 120 na samej chlodnicy tylko to juz sie powoli robi bardziej AC niz WC :rolleyes: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 wentylatorow 120 na samej chlodnicy tylko to juz sie powoli robi bardziej AC niz WC :rolleyes: :wink:

Mozna tez tak na to spojrzec - ale pomysl jaka wydajnosc jest WC przy 6 wiatrakach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, cena nie mała ;) jeśli będę zmieniał chłodnicę to albo Black Ice 3x120 albo będę się powtarzał (jak większość osób z tego forum :P ) i Black Water'a wybiorę :)

prawie 500 pln za chłodnicę to jak na mój budżet za dużo :mur:

 

Malik załatw już wreszcie tych pacjentów wiertarką i dawaj testy :lol: :lol:

Edytowane przez adzio_tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

495 PLN

Dżizas .... jakoś nie widze sensu kupowania czegoś takiego. Na pewno różnica w wydajności popularnych u nas chłodniczek nie odbiega od tego "cacka" na tyle żeby od raz płacić 2x wiecej.

Wyrzucanie pięniedzy na takie "gluteus maximus" jest imho lekką przesadą, bez względu na to czy kogoś stać na to czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zobaczymy jakie będą różnice w temp, chociaż przyznam sie że jak dla mnie różnica w temp musiałaby wynosić ~10*C :P aby tyle dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas .... jakoś nie widze sensu kupowania czegoś takiego. Na pewno różnica w wydajności popularnych u nas chłodniczek nie odbiega od tego "cacka" na tyle żeby od raz płacić 2x wiecej.

Wyrzucanie pięniedzy na takie "gluteus maximus" jest imho lekką przesadą, bez względu na to czy kogoś stać na to czy też nie.

Ja tam uwazam ze jakktos ma kase na drogie WC (w zasadzie to iszemy w odpowiednim temacie ;) ) to tak chlodniczkaowinna sie w nim znalezc, z tym ze ja wolalbym cos cienszego, bo przez takiego bydlaka to trzeba niezle wiac zeby pokazal pazurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas .... jakoś nie widze sensu kupowania czegoś takiego. Na pewno różnica w wydajności popularnych u nas chłodniczek nie odbiega od tego "cacka" na tyle żeby od raz płacić 2x wiecej.

Wyrzucanie pięniedzy na takie "gluteus maximus" jest imho lekką przesadą, bez względu na to czy kogoś stać na to czy też nie.

eee ;-) ,znając Malika ciągotki [:rolleyes:] do OC to ta chłodniczka jak znalazł ,nie trzeba lecieć po kurtkę i szalik żeby zapuścić jakiegos testa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uwazam ze jakktos ma kase na drogie WC (w zasadzie to iszemy w odpowiednim temacie ;) ) to tak chlodniczkaowinna sie w nim znalezc, z tym ze ja wolalbym cos cienszego, bo przez takiego bydlaka to trzeba niezle wiac zeby pokazal pazurki

nie trzeba, wręcz przeciwnie:

At 600rpm:

 

* Thermochill PA120.3 - 7k

* Watercool HTSF - 8k

* Watercool HTSF3-x - 8.4k

* Cooltek Maxistream / Swiftech MCR - 8.4k

* Black Ice GT - 9.2k

* Black Ice Extreme - 11k

* Alphacool NexXxos Pro - 11.2k

* Black Ice GT X-Flow - 12.1k

* Black Ice Extreme X-Flow - 12.3k

* Alphacool NexXxos Extreme - 14k

"k" różnica temperatury pomiędzy chłodziwem, a powietrzem

wentylatory: YateLoon 120mm fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak sie ma ta chlodnica do Black Water GIANT? Bo w przyszlosci jesli bede zmienial chlodnice, to wlasnie o tym Coolteku myslalem. Czekam na testy Jarogniewa.

Pozdrawiam

zdaje się, że to miał być test na pmc a Jarogniew już tam raczej nie pisze.

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym przedstawic wyniki porownania dwoch chlodnic:

 

- Innovatek Stealth 360

 

- ThermoChill PA 120.3

 

 

 

Pomiary temperatury byly wykonywane nastepujacymi programami:

 

- Core Temp

- Everest

 

Odczyt temperatury wody:

 

- Czujnik temp. wody Innovatek podlaczony do panelu CoolDrvie6

 

Temperatura w pokoju podczas testow: 21.2

 

Ustawienia platformy:

 

CPU: 3.4 Ghz przy napieciu nominalnym

 

GPU: domyslne taktowania

 

 

Czas na testy wydajnosciowe. Czy duze znaczy lepsze ? Przekonajmy sie - wyniki mowia wszystko:

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podziekowania dla:

Przemka Wrony - za udostepnienie chlodnicy ThermoChill do testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh spodziewałem sie fajerwerków :D

tak jak myślałem... 250 zł więcej za kilka stopni mniej... dziękuję, postoję ;)

 

hmm wygląda to na idle, bo chyba c2d w stresie z wentylami na 12v nie będzie miało <30 stopni :lol:

btw będzie test w stresie?

Edytowane przez adzio_tuning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malik temperatury są w IDLE ?

Tak, tempy sa w idle. Po wlaniu plyny komp szedl 1h zeby temperatura sie ustabilizowala.

 

Ciekawostka moze byc jeszcze jeden fakt. Wymusilem na ukladzie temperature wody 40 stopni. Po czy wlaczylem wszystkie szesc wentyli na maksymalna ilosc obrotow i liczylem w ile sekund temperatura obnizy sie do temperatury 26 ( ktora wczesniej byla ustalona jak najnizsza ).

 

Innovatek zrobil to w 28 sekund, Thermochill w 25 sekund - moim zdaniem roznica nieduza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdybym miał wywalić około pięciu setek na chłodnicę, to mając do wyboru BW Giant / Colossus a ThermoChill PA 120.3 wybrałbym tą drugą. Za sam wygląd :oops:

 

Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach.

Jezeli chlodnice maja ten sam poziom wydajnosci to wtedy mozna wybierac, patrzac na wyglad :)

 

UPDATE:

 

Jako ze dzisiaj mialem troche czasu, postanowilem jakos umiescic drugi dysk w budzie. Wpadlem na taki pomysl:

 

Dołączona grafika

 

Mam tendencyjne pytanie czy ta srebrna nalepke - mozna usunac ? :)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...