Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

Ten pomysł chyba najlepiej się sprawdzi, 05_03_1992, ma racje nie wiem czy u siebie tego nie zrobie.

 

Malik czekamy na fotki.

sam planowałem zrobić taki trick przy okazji mojego najbliższego rev. wc B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam temat, pomysły podpatruję, do swojego wceta, tylko cos mi się zdaje ze nigdy do mnie części, które zamówiłem nie dotrą, konkretnie blok na grafe.

Oczywiście chciałbym by wyglądało tak ekstra jak malika, jednak szans nie mam, prawdopodobnie będzie kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

= zakup mocne diody czerwone, ulokuj pod MoBo i będzie to czego oczekujesz ;]

przy okazji taniej :)

pozdr

U mnie pod mobo są białe i pomarańczowe (ciągle eksperymentuję) i taka poświata wygląda bardzo fajnie. Jeżeli masz w tacce pod płytą zbędne otwory, to możesz spiłować gwinty i LED 3 mm wejdzie bez problemu.

 

Przeglądam temat, pomysły podpatruję, do swojego wceta, tylko cos mi się zdaje ze nigdy do mnie części, które zamówiłem nie dotrą, konkretnie blok na grafe.

Oczywiście chciałbym by wyglądało tak ekstra jak malika, jednak szans nie mam, prawdopodobnie będzie kiszka.

Nie jest źle, podpis masz już taki sam... Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się podoba z tym pomarańczowym neonkiem, nie jest oczojebne ale widoczne ;)

fakt że mogło by troche mocniej świecić...

Najgorsze jest to ze go widac pod katem tak jak zrobilem zdjecie. Natomiast patrzac na wprost - nic nie widac. Jest za slaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze go widac pod katem tak jak zrobilem zdjecie. Natomiast patrzac na wprost - nic nie widac. Jest za slaby.

Może dlatego, że masz wyklejoną tackę - gdyby neon odbijał się od gołej blachy pod mobo efekt mógłby być o wiele lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms- ctrl+c, ctrl+v i podpisik w 10sec gotowy, right?

A co powiesz jesli siedzial i wklepywal, a takie kolorki byly po prostu dla niego inspiracja ? Nie slyszalem by ktos mial patenty na kolorki/formatowanie w sigu. Jako programiste(amator/przyszly zawodowy) denerwuje mnie strasznie sprawa patentow w calym IT. Juz nawet dwuklik chcieli opatentowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kontynuj tego o/t i nie rób burdelu Malikowi tutaj. Sig wormsa jest _identyczny_ i przeglądając forum na palmtopie (bez logowania się, ergo= bez avatarów) praktycznie nie da się odróżnić ich postów.

 

Oprócz "kolorków" identyczny jest układ siga, angielskie nazewnictwo komponentów itp. I nie wyskakuj tu z patentami w świecie IT, nie bądź :lol:.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kontynuj tego o/t i nie rób burdelu Malikowi tutaj. Sig wormsa jest _identyczny_ i przeglądając forum na palmtopie (bez logowania się, ergo= bez avatarów) praktycznie nie da się odróżnić ich postów.

 

Oprócz "kolorków" identyczny jest układ siga, angielskie nazewnictwo komponentów itp. I nie wyskakuj tu z patentami w świecie IT, nie bądź :lol:.

Wlasnie - nie robic mi tu OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem pomiedzy jedna plomba a wybielaniem znajdzie sie nawet czas na jakas mila konwersacje na parkingu , prawda Lukaszu ? ;)

 

PS. zeby nie bylo totalnie OT to powtorze to co juz Ci wielokrotnie @ gg pisalem - kibel dla mnie pierwsza klasa i jak na razie nie widzialem godnego konkurenta pod wzgledem dopasowania elementow i kolorow ;) Nawet ramy masz pod kolor :lol: Jednym slowem (zdaniem) -> opad szczeki za kazdym razem gdy na ten kibelek spogladam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem pomiedzy jedna plomba a wybielaniem znajdzie sie nawet czas na jakas mila konwersacje na parkingu , prawda Lukaszu ? ;)

 

PS. zeby nie bylo totalnie OT to powtorze to co juz Ci wielokrotnie @ gg pisalem - kibel dla mnie pierwsza klasa i jak na razie nie widzialem godnego konkurenta pod wzgledem dopasowania elementow i kolorow ;) Nawet ramy masz pod kolor :lol: Jednym slowem (zdaniem) -> opad szczeki za kazdym razem gdy na ten kibelek spogladam ;]

Szkoda ze nie ma wiecej czasu na jakies piwko w pubie :) Ale spot na parkingu tez spoczko :)

 

Chce zaznaczyc ze nie byl to spot tylko na temat PC, lecz rowniez na temat czterech kolek :)

 

Widze ze same Lukasze ;)

A jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malik

 

:blink: Most impressive Panie doktorze.

 

Chcialem tylko powiedziec ze Twoj WuCet zainspirowal mnie i zdopingowal wreszcie do zlozenia swojego pierwszego WC, moze klocki nie beda az takie fajne jak Twoje ale postaram sie :D

 

BTW Fajnie ze nie jestem jedynym konowalem na tym forum :wink: Moze udostepnia nam kiedys jaks rubryke w Gazecie Lekarskiej??? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a ja mam mamę pielęgniarkę :lol2:

a wc... można by stawić jako reprezentujące nasze forum :) zresztą nie będę się powtarzał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego potoku zachwytow juz dawno nie widzialem na forum... :]

Oczywiscie czesc racji w tym jest, tzn kibel niezly, estetycznie poskladany na fajnych klockach. Ale zeby prowadzil do takiego uniesienia tylu osob? :)

Imo gdyby posiadac klocki ktore ma Malik (buda, maty, bloki, wszystkie akcesoria), to trzebaby sie postarac zeby to wyszlo jakos brzydko - jednym slowem co tam mozna spier&^$? Nie ma tutaj w zasadzie zadnej twardej modyfikacji, wszystko ogranicza sie do "zamontowania" kupionego elementu. Chyba ze podoba sie nam dobor samych elementow, to tez mozna uznac za pewna trudnosc i oznake gustu.

Skupiajac sie na wadach:

- kiepskie zdjecia (ostatnie foty, szczegolnie te glowne z dnia, i te z nocy tez, praktycznie wszystkie poruszone; normalnie jak ktos poda tutaj takie zdjecia to zaraz jest zwymyslany za fatalna jakosc fotek, ze nie umie robic zdjec itp - Malik ma chyba jakas taryfe ulgową ) :]

- dla mnie osobiscie brak wiekszych modyfikacji, poprostu poskladanie gotowego zestawu (oczywiscie to subiektywne, wiele osob tak robi)

 

Podsumowujac - no offence Malik :), wct jest ogolnie dobrze dobrany, tez zauwazam starannie pomyslana kolorystyke, konponenty, ujecie srodka budy robi niezle wrazenie. Tylko ze od ciaglych zachwytow nad "fajnymi sprezynkami" robilo mi sie juz niedobrze :], zawsze jest cos co mozna zrobic lepiej (np foty).

A jezeli juz ktos chce konkurs na drogiego wc'ta to np w galerii XS, bez problemu znajdzie sie configa ktory miazdzy ten jakosciowo i cenowo i pod wzgledem zdjec. Do idealu jeszcze brakuje imo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jezeli juz ktos chce konkurs na drogiego wc'ta to np w galerii XS, bez problemu znajdzie sie configa ktory miazdzy ten jakosciowo i cenowo i pod wzgledem zdjec. Do idealu jeszcze brakuje imo :P

OT: Możesz dać kilka przykładowych linków? Z ciekawością zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego potoku zachwytow juz dawno nie widzialem na forum... :]

Oczywiscie czesc racji w tym jest, tzn kibel niezly, estetycznie poskladany na fajnych klockach. Ale zeby prowadzil do takiego uniesienia tylu osob? :)

Imo gdyby posiadac klocki ktore ma Malik (buda, maty, bloki, wszystkie akcesoria), to trzebaby sie postarac zeby to wyszlo jakos brzydko - jednym slowem co tam mozna spier&^$? Nie ma tutaj w zasadzie zadnej twardej modyfikacji, wszystko ogranicza sie do "zamontowania" kupionego elementu. Chyba ze podoba sie nam dobor samych elementow, to tez mozna uznac za pewna trudnosc i oznake gustu.

Skupiajac sie na wadach:

- kiepskie zdjecia (ostatnie foty, szczegolnie te glowne z dnia, i te z nocy tez, praktycznie wszystkie poruszone; normalnie jak ktos poda tutaj takie zdjecia to zaraz jest zwymyslany za fatalna jakosc fotek, ze nie umie robic zdjec itp - Malik ma chyba jakas taryfe ulgową ) :]

- dla mnie osobiscie brak wiekszych modyfikacji, poprostu poskladanie gotowego zestawu (oczywiscie to subiektywne, wiele osob tak robi)

 

Podsumowujac - no offence Malik :), wct jest ogolnie dobrze dobrany, tez zauwazam starannie pomyslana kolorystyke, konponenty, ujecie srodka budy robi niezle wrazenie. Tylko ze od ciaglych zachwytow nad "fajnymi sprezynkami" robilo mi sie juz niedobrze :], zawsze jest cos co mozna zrobic lepiej (np foty).

A jezeli juz ktos chce konkurs na drogiego wc'ta to np w galerii XS, bez problemu znajdzie sie configa ktory miazdzy ten jakosciowo i cenowo i pod wzgledem zdjec. Do idealu jeszcze brakuje imo :P

Aerial bardzo sie ciesze za krytyke. Mowie oczywiscie w pozytywnym znaczeniu. Kazdy ma swoje zdanie na w/w temat. Ale zapominasz o jednym. Ja osobiscie nie afiszowalem sie z tym projektem ze bedzie hiper, super niesamowity. Rowniez nie wspominalem ze bede siedzial w garazu i przez noc rzezbil w budzie. Wiec w pewnym sensie Twoje zarzuty nie maja podstaw. Rozumie ze kupienie gotowych klockow nie jest moze tak ambitne jak zrobienie wszystkiego samemu.

 

Ale nie powiesz mi ze kupienie ich i wsadzenie do budy w pewnym ladzie - jest banalne. Duzo jest przykladow spieprzenia takiej roboty. Mi sie to udalo i ciesze sie. Najwazniejsze jest dla mnie to, ze siedzac przy komputerze sprawia mi przyjemnosc patrzenie na niego. Dodatkowa satysfakcja sa opinie ludzi, z ktorymi mam przyjemnosc "przebywac" na tym forum. A jak wiesz opinia spoleczenstwa jest wazna ;)

 

Chcialbym wspomniec rowniez o zdjecia, fakt troche je zepsulem. Nie mialem statywu, robilem je na szybko. Ale umowmy sie - to nie wystawa zdjec tylko projektu. Wszystko widac na nich, co ma byc widoczne. Mimo to postaram sie robic w przyszlosci lepsze zdjecia.

 

Reasumujac temat - kazdy ma swoje zdanie - nalezy to uszanowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....dyfikacji, wszystko ogranicza sie do "zamontowania" kupionego elementu. Chyba ze podoba sie nam dobor samych elementow, to tez mozna uznac za pewna trudnosc i oznake gustu.

Skupiajac sie na wadach:

- kiepskie zdje...

Bez urazy, ale w twoim poście wyczuwam lekka zazdrość... :-| Edytowane przez Ranken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale w twoim poście wyczuwam lekka zazdrość... :-|

Zastanow sie zanim znowu wyciagniesz taki wniosek.

Spodziewalem sie ze to moze zostac zle odebrane. Poprostu chcialem rzucic troche inne swiatlo na cala ta przesiaknieta zachwytami dyskusje - tyle. Zapewniam ze nie kierowala mna zazdrosc... :) Idac tym tokiem rozumowania kazda krytyka bylaby przejawem zazdrosci. Nie podoba sie - nie krytykuj, bo jesli tak => zadroscisz!.. n/c

 

@AndyN - jezeli naprawde ci zalezy to przejrze galerie XS i specjalnie wybiore troche zdjec.. (teraz nie mam czasu/zapchany transfer lacza), ale naprawde widzialem tam duzo bardzo dobrych jakosciowo configow. Moze slowo ze miazdza jest troche przesadzone (sa tez takie, ale to juz by trzeba dokladniej poszukac). Zreszta w czesci to kwestia gustu, chodzi mi glownie o jakosc wykonania, stopien wlozonej pracy i pokazanie tego. Zawsze komus moze sie nie spodobac jakies malowanie wnetrza budy czy cos innego i juz zakwalifikuje to za cos gorszego/brzydszego, mimo ze pod wzgledem jakosci, detali itd poziom jest wysoki.

 

I jeszcze raz podkresle - moj post nie zrodzil sie z zazdrosci :lol: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie zanim znowu wyciagniesz taki wniosek.

Spodziewalem sie ze to moze zostac zle odebrane. Poprostu chcialem rzucic troche inne swiatlo na cala ta przesiaknieta zachwytami dyskusje - tyle. Zapewniam ze nie kierowala mna zazdrosc... :) Idac tym tokiem rozumowania kazda krytyka bylaby przejawem zazdrosci. Nie podoba sie - nie krytykuj, bo jesli tak => zadroscisz!.. n/c

 

@AndyN - jezeli naprawde ci zalezy to przejrze galerie XS i specjalnie wybiore troche zdjec.. (teraz nie mam czasu/zapchany transfer lacza), ale naprawde widzialem tam duzo bardzo dobrych jakosciowo configow. Moze slowo ze miazdza jest troche przesadzone (sa tez takie, ale to juz by trzeba dokladniej poszukac). Zreszta w czesci to kwestia gustu, chodzi mi glownie o jakosc wykonania, stopien wlozonej pracy i pokazanie tego. Zawsze komus moze sie nie spodobac jakies malowanie wnetrza budy czy cos innego i juz zakwalifikuje to za cos gorszego/brzydszego, mimo ze pod wzgledem jakosci, detali itd poziom jest wysoki.

 

I jeszcze raz podkresle - moj post nie zrodzil sie z zazdrosci :lol: ...

Jak wczesniej powiedzialem kazdy ma swoje zdanie. Uwazam jednak ze blednie oceniasz sprzet. Nie mozna porownywac go w kategorii lepszy, gorszy od innych ( tu przytoczyles projekty z XS ), poniewaz jest to pojecie wzgledne.

 

Dla kogos pompka wrzucona do basenu, czy kaloryfer moze byc ladniejszy od prawdziwego zestawu WC ( dedykowanego dokladnie pod WC dla kompa ). I oczywiscie nie ma w tym nic zlego.

 

Dlatego moim zdaniem - NIE mozemy oceniac kogos pracy na zasadzie: bo tamten ma ladniejsze. Tylko indywidualnie. Patrzac na walory estetyczne i funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto dyskusje i oceny ukladow rozjezdzaja sie na naszym forum na 2 fronty: tani/drogi i homemade/nie-homemade. Zazwyczaj oba fronty prowadza do klotni i oba moim zdaniem nie sa dobrym podejsciem do oceny czyjejs pracy.

 

Staram sie zawsze patrzec na prezentowany uklad na podstawie wlasnych gustow i tyle. Nie moge napisac na temat Malikowego ukladu, ze nie jest fajny, bo jest na drogich elementach i praca nad jego zlozeniem ograniczyla sie do polaczenia wszystkiego wezykiem. Byc moze i tak bylo, ale to nie oznacza, ze uklad nie jest wart uwagi czy cos.

 

Moze byc uklad zrobiony full homemade i bedzie po prostu brzydki :)

 

Nie jest to uwaga do zadnego z uzytkownikow. To tylko taka luzna wypowiedz o tym co czesto zauwazam.

 

A zeby nie bylo OT: Malik, nie podobaja mi sie te sprezynki na wezach :P ;)

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie zanim znowu wyciagniesz taki wniosek.

Spodziewalem sie ze to moze zostac zle odebrane. Poprostu chcialem rzucic troche inne swiatlo na cala ta przesiaknieta zachwytami dyskusje - tyle. Zapewniam ze nie kierowala mna zazdrosc... :) Idac tym tokiem rozumowania kazda krytyka bylaby przejawem zazdrosci. Nie podoba sie - nie krytykuj, bo jesli tak => zadroscisz!.. n/c

Nie o to mi chodzi, bo każdy ma prawo do swojej oceny, ale napisałeś swoja "krytyke" w takim stylu ze wygląda to tak, że po co wydawać tyle kasy na WC np. na takiego G-Flow'a....skoro można kupić tańszy blok (slabyszy o kilka *C).... Malik kupił drogie klocki i ladnie to poskładał do kupy..... Jeżeli Cie uraziłem to sorki, ale to że ma sie kase na tak drogi sprzęt to nie mozna za to kogos krtykowac i zapewniam Cie ze nie jest latwo zrobic to tak estetycznie jak zrobil to autor tematu.

 

PS. Tez jestem bardzo ciekaw tych fenomenalnych układów z XS.... :D POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wczesniej powiedzialem kazdy ma swoje zdanie. Uwazam jednak ze blednie oceniasz sprzet. Nie mozna porownywac go w kategorii lepszy, gorszy od innych ( tu przytoczyles projekty z XS ), poniewaz jest to pojecie wzgledne.

 

Dla kogos pompka wrzucona do basenu, czy kaloryfer moze byc ladniejszy od prawdziwego zestawu WC ( dedykowanego dokladnie pod WC dla kompa ). I oczywiscie nie ma w tym nic zlego.

 

Dlatego moim zdaniem - NIE mozemy oceniac kogos pracy na zasadzie: bo tamten ma ladniejsze. Tylko indywidualnie. Patrzac na walory estetyczne i funkcjonalne.

W tych projektach z XS, mialem na mysli ze moznaby je porownac dlatego, ze rowniez sa zlozone na drogich klockach, w wiekszosci gotowych (chociaz imo zmiataja te w ktorych wszystkie bloczki sa robione przez wlasciciela na cnc). Taki uklad bylby najodpowiedniejszy do porownania do Twojego i juz w tym porownaniu moznaby oceniac efekt koncowy. Bo znacznie trudniej o czyms roztrzygnac jezeli wlasnie scieraja sie takie 2 wersje tansze wc ze spora iloscia modyfikacji vs drogie gotowe. Jak popatrzysz na wc'ty np na forum to niewiele znajdziesz zestawow klockow o takiej wartosci. A dla kolegow zza oceanu to zaden problem :)

 

A w kwesti co jest "ladniejsze" mialem na mysli sytuacje - gdy zalozmy wrzucilbym tutaj kilka zdjec jakichs ciekawszych ukladow z XS'a to i tak wiekszosc wcale nie uznalaby je za lepsze ze wzgledu na jakis subiektywny elementw wzornicta / malowanie. Oczywiscie ciagle mowie o podobnym typie ukladu (tzn brak modyfikacji wlasnych, poporstu gotowe drogie czesci, estetycznie zamocowane w budzie). Jezeli ktos pisze mi potem "podaj ktore np uklady sa twoim zdaniem lepsze" to juz z gory wiadomo, ze przegladal ta galerie, widzial te uklady i jest nastawiony tak, ze zaprzeczy ze sa lepsze z jakiegos tam podowu (albo ze sa minimalnie lepsze) itd. :]

Lepiej sobie dac moze spokoj z takimi porownaniami, bo nie ma jednoznacznych kryteriow jakie moglby o tym decydowac.

Poprostu wyrazam swoje zdanie: nigdzie tez nie napisalem ze zestaw mi sie NIE PODOBA, napisalem ze nie jest pozbawiony wad, i napisalem ze uderzyla mnie niegasnaca juz od wielu tygodni fala zachwytow, moim zdaniem troche przesadzonych - tyle. Sam Malik sie o nie nie prosil, poprostu zamiescil zdjecia (rowniez nie napisalem ze mam do niego o cos pretensje) :wink:

 

@Ranken - nigdzie nie zarzucilem tego ze uklad jest drogi/niepotrzebnie wydana kasa. Postaraj sie budowac swoje argumenty popierajac sie przynajmniej szczatkowymi faktami. Nie mam zadnego probemu w tym ze ktos np sklada wc za 2000zl czy tam ile - jego wybor, nie boli mnie to. Mozna wydac ta sama kase, ale inaczej rozlozyc wydatki, mozna kupic drogie klocki + wlozyc od siebie troche inwencji i dodatkowo przebudowac troche obudowe itp itd.

A jezeli chodzi o PS - tak jak napisalem wyzej. Taka wypowiedzia wyraznie prowokujesz/szukasz konfliktu - to niepotrzebne.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, uwazam ze ta dyskusje mozna zakonczyc. Kazdy ma swoje zdanie i bedzie sie go trzymal. Co nalezy uszanowac. Ale ogolnie schodzimy z tego co jest w tym wlasnie temacie najwazniejsze - prezentacji i oceny mojego kibelka.

 

Jak cos to mozna otworzyc inny temat o tej problematyce :)

 

PS.

Moge ujawnic delikatnie ze kolejny mod bedzie juz "reczna robotka" - nie gotowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm..

No sie tutaj prawdziwe arykuly zaczely robic ;/

Niektoorzy maja duzo wolnego czasu i moga swoje inwencje budowac w garazu u taty, a INNI pracuja caly dzien zeby pod koniec miesiaca moc sobie pozwolic na kupno gotowych elementow i swoj jakze ograniczony wolny czas przeznacza na zlozenie tego do kupy..

 

Moge ujawnic delikatnie ze kolejny mod bedzie juz "reczna robotka" - nie gotowa icon_razz.gif

Juz sie ciesze......... :P

Nawet nie wiecie jaka frajda jest dla dentysty wkoncu chwycic za PRAWDZIWA WIERTARKE :D

Edytowane przez WiCiO_MeDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...