Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Taki tam sobie profesorek.

 

 

Widać problemy z hełmofonem. Gorrrąąco pod przyłbicą.

 

Trafione przypadkowo 4 sztuki. Na wstępie wyglądają podobnie. Dopiero dziś miałem czas troszkę pomęczyć.

Nie wiem nic więcej niż jest na skrinie.

Uprzedzam pytanie - właścicieli miały jeszcze zanim wyszły z pudełka :-P

Nie marudź :D

6 hours i 60C, to nie jest powód do narzekania a jeśli te 1,3 złotego to w miarę realne no to :wink:

Niestety rozrzut w szt. jest ogromny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos rade jak oskórować cepa??? zastanawiam sie nad szlifem czapy albo jej sciągnieciem

 

Ja zeszlifowalem wszystko co sie dalo- post 415 w tym temacie, do wykonania tego natchnal mnie ten gosc: http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=433&pgno=1

lecz polecam moje grubosci papierow oraz przy szlifowaniu CPU nalezy dawac symboliczne ilosci wody. Sluze pomoca na PW.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam sobie profesorek.

 

Dołączona grafika

 

Widać problemy z hełmofonem. Gorrrąąco pod przyłbicą.

 

Trafione przypadkowo 4 sztuki. Na wstępie wyglądają podobnie. Dopiero dziś miałem czas troszkę pomęczyć.

Nie wiem nic więcej niż jest na skrinie.

Uprzedzam pytanie - właścicieli miały jeszcze zanim wyszły z pudełka :-P

Wszystkie 4 tak dobrze ida?? Niezle... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temp w stresie Prime95 na 4 rdzenie ok 71 stopni max jest dopuszczalna?

 

Mam ustawione 8x400=3200 na 1,47v na BigTyphonie. W idle ok 39 stopni.

 

Na 3000 mam ok 60 stopni przy 1,38v w biosie.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer - fajna sztuka, ale goraca faktycznie jesli to na 1.3V

 

ps. jaka mobo kupiles ?

Gengi - blachy nie sciagaj, mega szlif i tempy moga spasc do 10C w load.

a nie iwesz jakiej grubosci jest ihs??? wiadomo im ciensza warstwa tym lepiej

poki co mam temp gorze :| ale to dlatego ze za malo clp nalozylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie iwesz jakiej grubosci jest ihs??? wiadomo im ciensza warstwa tym lepiej

poki co mam temp gorze :| ale to dlatego ze za malo clp nalozylem...

 

Gratuluje- ladny szlif zapewne. CLP...jak pisalem- jakos sie zawiodlem na nim. Gdy wiecej aplikowalem to znow jakby tworzyla sie warstwa- jakby twardego lutu (lutownica ;-]). CLP sprawdza sie napewno na idealnie plaskie dwie powierzchnie i wtedy nalezy minimalna ilosc aplikowac. A co z podstawa coolera, moze krzywa i jest tak jak u mnie tylko, ze odwrotnie ( u mnie procek byl krzywy a Ultra zeszlifowana). :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie iwesz jakiej grubosci jest ihs??? wiadomo im ciensza warstwa tym lepiej

poki co mam temp gorze :| ale to dlatego ze za malo clp nalozylem...

Musialbym poszukac IHS'a gdzies w gratach, aby sprawdzic dokladnie.

 

Na oko hmmm malo :wink:

 

Moze nie rowno szlif zrobiles ? Robiles to na szybie, czy innej idealnie rownej powierzchni ? Ewentualnie tak jak napisal poprzednik CPU jest dobry, ale chlodzenie ma krzywy spod i nie dolega dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszperane na XS

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1190837843

 

Szlif nie zawsze jest skuteczny. Jeśli IHS krzywo przylega od strony wewnętrznej do rdzenia to jest niewiele wart. Chyba że mamy mega pecha - blacha krzywa i od środka i z góry.

 

DEVILEK - na razie jadę na P5K Premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszperane na XS

http://www.xtremesystems.org/forums/attach...mp;d=1190837843

 

Szlif nie zawsze jest skuteczny. Jeśli IHS krzywo przylega od strony wewnętrznej do rdzenia to jest niewiele wart. Chyba że mamy mega pecha - blacha krzywa i od środka i z góry.

 

DEVILEK - na razie jadę na P5K Premium

Heheh widzialem to ;) Sie koles napracowal przy szlifie :lol2:

 

Tak troche OT w kierunku Lancera jesli mozna.

 

Testowales siakies E6X50 na XBX ? Walcze z tym od dluzszego czasu, ale srednio skutecznie, dzisiaj dopiero pierwsze koty poszly za ploty, czyli dzialajace spokojnie 400FSB.

 

Problem byl taki, ze w biosie FSB sie zmienialo i bylo widoczne taktowanie CPU, ale w windowsie ciagle 333 x 9 <_<

 

OT OFF

 

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź będzie krótka - nie ;)

Ostatnio mało raczej przerabiam bo troszkę inne rzeczy mi czas kumulują. Zresztą PR Intela na Polskę obecnie leży na łopatkach i G0 w wydaniu E6x50 jakoś nie specjalnie dał radę do mnie dojechać (poza tym że jakoś bardzo mnie nie interesował).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób czape na lusterko (pastą polerską) po tym zabiegu idzie wręcz symboliczna ilość CLP .U siebie po paru dniach mam problemy z oderwaniem D-Teka od proca.Najbardziej widoczny spadek temp jest w stresie.Ważne żeby czpa była idealnie płaska.Po zdjęciu bloka odrazu widać gdzie idealnie proc przylegał.Dopiero po 4-rech szlifach udało mi sie zlikwidować nierówności :mur: ale było warto :rolleyes:

Po każdym zdjęciu bloka trzeba niestety dokładnie czyścic czape i spód D-teka (taka wada) ale połączenie jest rewelacyjne i jest pewność że nie ma mostka termicznego :)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie juz bylo równo ;] szlifowalem na płaskim i pozniej sprawdzalem czy są nierownosci - wykonująć jeden czy 2 ruchy w jednej plaszczyznie - i jesli slady (ryski) byly na calej powierzchni czapy no to nierownosci nie ma:) no i tak też bylo;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLĘSKA!!! :sad:

 

Zainspirowany waszymi wynikami z Q6600 postanowilem go troszkę schlodzić (80 stopni przy 3200 na scythe infinity) i spróbować wyżej gdyż 80 to chyba za duzo na niego. W tym celu nabyłem ponoć najlepszy sprzet do tego, czyli Coollaboratory Liquid Pro. Podczas smarowania niestety troche powerdrowalo na boki (proca, nakladalem zdala od MOBO), ale nic do srodka nie wpadlo. Przetarlem, paste rozprowadzilem, zainstalowalem w socket i założylem infinity. Tu bajka sie kończy bo po wciśnieciu POWER widzę tylko kręcoce się wentylatory i startujące HDD (brak piknięcia) i to wszystko. Brak sygnału na LCD. Sprawdzalem grafikę - jest dobra (kumpel przyszedl ze swoja i tez lipa). Sprawdzilem nóżki socketa (wszystko ok - zreszta nie bylo mowy o ich uszkodzeniu). Proca 2 razy juz wyjmowalem, czyscilem zmienialem radiatory i pasty - efekt taki sam. Niestety nie wiem czy to procek czy moze plyta??

Nie mam gdzie sprawdzic proca czy dziala i czy mozliwe zeby cos mu sie stalo od tej przeklętej pasty???

 

POMOCY!!! :mur:

Edytowane przez WooDY143

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLĘSKA!!! :sad:

 

Zainspirowany waszymi wynikami z Q6600 postanowilem go troszkę schlodzić (80 stopni przy 3200 na scythe infinity) i spróbować wyżej gdyż 80 to chyba za duzo na niego.

80C to chyba lekka przesada który według sepcyfikacji nie powinien widzieć więcej niż 62C :?

 

 

sSpec / Model / Internal Clock / External Clock / L2 Cache / TDP / Max. Temp. (º C) / Voltage / Core

 

SL9UM / Q6600 / 2.4 GHz / 1,066 MHz / 8 MB / 105 W / 62,2 / 1.10V-1.37V / 4

 

 

No chyba, że kolega ma G0 ale wtedy 80C to też za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pech... zabic procka smarujac go pasta ktora nie pozwala na zrealizowanie gwarancji na niego...

Nic podobnego. Przy czyszczeniu woskową pastą polerską od karoserii oznaczenia procesora nie ulegają starciu i zawsze można procesor reklamować. Oczywiście czyszczenie trwa długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80C to chyba lekka przesada który według sepcyfikacji nie powinien widzieć więcej niż 62C :?

sSpec / Model / Internal Clock / External Clock / L2 Cache / TDP / Max. Temp. (º C) / Voltage / Core

 

SL9UM / Q6600 / 2.4 GHz / 1,066 MHz / 8 MB / 105 W / 62,2 / 1.10V-1.37V / 4

No chyba, że kolega ma G0 ale wtedy 80C to też za dużo.

Te 62,2C to chyba dla obudowy, a nie dla jajek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mój nowy G0 prezentuje się lepiej od B3.

 

3.0GHz osiąga bez podnoszenia napięcia. Uwzględniając vdroop płyty daje to 1.24v

Na nominalnym 1.275v osiągnąłem 3.15GHz. Do 3.4 potrzeba 1.35v i tyle mam cały czas.

 

Niestety 3.6GHz wymaga więcej prądu nie tylko dla CPU ale i dla płyty co powoduje przegrzewanie się PWM i kończy moją zabawe w OC <_<

Wygląda na to że dopóki nie uporam się ze schłodzeniem mosfetów nie sprawdze ile ten procek potrafi. Orthos wywala dopiero po osiągnięciu większych temp co ewidentnie wskazuje na problemy z ciepłem.

Sam procek tez zaczyna się wtedy mocno rogrzewać do 66st na jajkach - wniosek - czeka mnie zmiana pompki w układzie WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...