Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

http://comp.lublin.pl/?goto=describe_produ...od_abc=C3900137

 

to jest u mnie na miejscu,czyli w sklepie w Lublinie.

dlatego zastanawiam sie czy by nie kupić :)

Jesli masz ten sklep na miejscu to ja bym poszedl sprawdzil oznaczenie i jesli bedzie ok to bym kupil, a jesli sa tylko na zamowienie to zaznacz ze chcesz dokladnie ten model i innego nie wezmiesz, a przy odbiorze sobie sprawdzisz czy to jest to.

 

edit:

u mnie w miescie tez juz jest w ofercie jutro jak bede w pracy to zerkne cz juz jest w actionie

Edytowane przez Velocity120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż mam taki problemik. Niedawno kupiłem dysk ST3500320AS i wrzuciłem go w miejsce ST3320620AS do zewnętrznej kieszonki Wellanda. Problem jest taki, że przy podłączeniu poprzez SATA i włączeniu powera w kieszeni, dysk nie jest wykrywany przez system (system jest uruchomiony) Normalnie, gdy podpinam inne dyski partycje momentalnie wyskakują w "Moim komputerku". Sprawę zbyt dużego rozmiaru można odrzucić, gdyż pomiędzy dobrze wykrywanymi dyskami jest Maxtor o takim samym rozmiarze i podziale na partycje. Gdy włączam ON w kieszeni z tym Seagate'm system łapie zwiechę do czasu aż nie odłączę kabelka SATA, albo nie wyłączę kieszeni (po którymś z tych zabiegów trzeba też poczekać kilkadziesiąt sekund na odwieszenie). Dysk oczywiście jest normalnie wykrywany, gdy system startuje przy włączonej kieszeni. Ale co mi po zewnętrznej kieszeni, która musi non stop chodzić :P, a praca na żółwiastym USB mnie nie bawi.

Wg mnie problem leży po stronie Firmware dysku.

 

Aktualnie jestem w trakcie pertraktacji z Seagatem. Dzisiaj wreszcie zrozumieli problem i mają zamiar podesłać jakiś Firmware.

Wcześniej moje tłumaczenie, że tak powiem "jak krowie na rowie" zrozumieli jako: "I understand that your Seagate SATA drive is not working" Litości... nie bacząc na nic pojechałem ich ostro i od razu coś mądrego odpowiedzieli :)

Może zauważyliście u siebie też taki problemik?

Jak "nowy" Firmware coś pomoże to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ten sklep na miejscu to ja bym poszedl sprawdzil oznaczenie i jesli bedzie ok to bym kupil, a jesli sa tylko na zamowienie to zaznacz ze chcesz dokladnie ten model i innego nie wezmiesz, a przy odbiorze sobie sprawdzisz czy to jest to.

 

edit:

u mnie w miescie tez juz jest w ofercie jutro jak bede w pracy to zerkne cz juz jest w actionie

tylko że ja mam dyski w RAID(2x80) i żeby kupić 320 to musialbym je sprzedać,bo z kasą krucho;/

wole poczekać aż ktoś inny kupi,przeprowadzi testy i się nimi podzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kumam... ten dysk jest juz podzielony na partycje, tak?

Boże, co tu nie kumać... zlituj się. Przecież wyraźnie napisałem, że:

"pomiędzy dobrze wykrywanymi dyskami jest Maxtor o takim samym rozmiarze i podziale na partycje."

Z tego chyba łatwo wywnioskować, że Seagate ma pozakładane partycje, prawda?

 

Mówiąc w skrócie dysk jest wykrywany tylko podczas startu systemu, a nie jest gdy podłączam kabelek SATA podczas "chodzenia systemu"... w odróżnieniu od innych 3 dysków podpinanych w ten sam sposób, kapisz? Zamiast wyskakujących partycji w "Moim komputerze" jest ZWIECHA.

To jest pierwszy i jedyny dysk, którego nie mogę podpinać bezpośrednio przy włączonym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, co tu nie kumać... zlituj się. Przecież wyraźnie napisałem, że:

"pomiędzy dobrze wykrywanymi dyskami jest Maxtor o takim samym rozmiarze i podziale na partycje."

Z tego chyba łatwo wywnioskować, że Seagate ma pozakładane partycje, prawda?

 

Mówiąc w skrócie dysk jest wykrywany tylko podczas startu systemu, a nie jest gdy podłączam kabelek SATA podczas "chodzenia systemu"... w odróżnieniu od innych 3 dysków podpinanych w ten sam sposób, kapisz? Zamiast wyskakujących partycji w "Moim komputerze" jest ZWIECHA.

To jest pierwszy i jedyny dysk, którego nie mogę podpinać bezpośrednio przy włączonym kompie.

 

problem jest wylacznie po twojej stronie

 

by dysk na sata chodzil poprawnie - czyli dzialal hot swap z ktorego korzystasz system musi byc zainstalowany z driverami raid albo ahci

jesli jest w trybie ide nie bedzie dzialac hot swap

 

to nie wina dysku tylko sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest wylacznie po twojej stronie

 

by dysk na sata chodzil poprawnie - czyli dzialal hot swap z ktorego korzystasz system musi byc zainstalowany z driverami raid albo ahci

jesli jest w trybie ide nie bedzie dzialac hot swap

 

to nie wina dysku tylko sata

Sory, ale czy ty w ogóle czytasz to co się pisze?

Totalnie bezsensowna odpowiedź z twojej strony, biorąc pod uwagę to co napisałem wcześniej.

Wszystkie dyski SATA chodzą mi bez najmniejszego problemu, bez względu na to kiedy je podłączę.

Maxtora jak i kilka innych dysków wykrywa mi URUCHOMIONY system bez najmniejszego problemu, o czym wyraźnie napisałem. Czyli co z tego wynika?

 

Odpowiem... hot swap działa. Skoro wykrywa wszystkie inne dyski to nie widzę powodu dlaczego problemem miałby być kontroler, czy jakiekolwiek ustawienia.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn, nie wiem czy dobrze zrozumiałeś rafa. Dysk w sumie jest sprawny. Normalnie jak jest kieszeń włączona non-stop to nie ma problemów. Wyłącza się i włącza razem z całym komputerem.

Gdybym chciał wysyłać na gwarancję, to co bym powiedział? :P

W sklepie na pewno byłyby problem z wytłumaczeniem sytuacji.

Na razie czekam na ten Firmware od Seagate'a, zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Czy jak się zmieni firmware dysku to dane idą "papa"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w Proline 500setkę 32MB za..zresztą spójrzcie:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=SEAGATE+ST3500320AS

W jak dużym stopniu warto się nią zainteresować? Zmieniam HDD z mojego leciwego WD Clopsa no i padło najwyraźniej na SB :) Ale chciałem się w 200zł z lekkim naciąganiem zmieścić, warto dopłacić czy brać 250 lub 320GB któreś?

W ogóle doradźcie mi konkretnie bo nie znam różnic między nimi i nie wiem czy mam unikać niektórych modeli. (piorytet cisza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

285zl jak za 500GB to bardzo mało, chyba sprzedaję moje 2x250GB dokładam kasę i kupuje dwie takie sztuki. Przydały by się jakieś wyniki tych dysków w raidzie.

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7200.11 na pewno nie jest cicha, proca głowic może doprowadzić do szału/depresji/rozstroju nerwowego/itd..., trzeba być głuchym żeby uznać ten dysk za cichy, kulturą pracy przypomina WD Raptor

 

TEST

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jestem porządnie zdezorientowany...w teście jest 1TB dysk, więc ile...4 talerze? To też robi swój hałas jednak w porównaniu do 250 lub 500gb.

Na prace głowic ilość talerzy nie ma większego wpływu, dysk z mniejszą ilością talerzy może słabiej wibrować choć i to nie jest reguła, ale ogólna charakterystyka jest stała w obrębie całej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7200.11 na pewno nie jest cicha, proca głowic może doprowadzić do szału/depresji/rozstroju nerwowego/itd..., trzeba być głuchym żeby uznać ten dysk za cichy, kulturą pracy przypomina WD Raptor

 

TEST

Znowu, Zawadaki, naprawdę? :P

Oczywiście nie można sprowadzać całej serii pod jedną kreskę opierając wszystko na pierwszym wypuście serii Barek 11.

Jest ona głośniejsza od 500GB choćby dlatego, że ma o 2 talerze więcej.

Dlaczego w teście nie podali od razu jakie czasy wyszukiwania miały poszczególne modele? W końcu przy porównywaniu generowanego hałasu jest to najważniejszy parametr. Co mi po wpisach: "Seek (AAM)", "Seek (normal)" ?????

Jak na dłoni byłoby widać, że Seagate wcale nie wypada tak głośno na tle modeli, których czas wyszukiwania jest wiele, wiele wyższy.

Jedynym modelem z tego testu, do którego powinniśmy porównywać, to Hitachi.

O WD nie napisano nic. Jest to seria Green Power, więc talerze dysku równie dobrze mogłyby się obracać w trybie 5400RPM. Dysk w Seek normal ma jakieś 16,5ms, więc to normalne, że lepiej wypadnie na tle Seagate, który ma 12,3ms.

Kolejny test, który nie wiem co ma tak naprawdę pokazać. Lepiej by było, gdyby porównali 3 dyski Seagate z serii 11, przynajmniej dowiedzielibyśmy ile tak naprawdę dodatkowego szumu powoduje zwiększenie ilości głowic i talerzy.

Zresztą "Terabyte Round II: Seagate Barracuda 7200.11" O co chodzi? 2 dyski 1TB, reszta jakieś zbierańce i wielki test, tak? OMG!!!

A gdzie 1TB samsunga? WD też ma 1TB, a w teście wrzucili 750GB. Mówiąc w skrócie... brak mi słów.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...