Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Im mniejsza partycja, na której robi się test tym mniejszy czas wyszukiwania uzyskamy. Jeśli byśmy utworzyli partycję o rozmiarze odpowiadającym jednemu obrotowi talerza, to czas opóźnienia dla dysków 7200RPM powinien wynieść tyle ile producenci podają w manualach, czyli 4,16ms (dla wielokrotnego testu jednego punktu na dysku). W sumie dobry sposób, żeby obliczyć realną prędkość obrotową talerzyków w każdym odrębnym dysku. Wystarczy wziąć jakąś mądrą głowę, która dzięki dokładnej danej o gęstości upakowania i odległości od środka do pierwszej ścieżki obliczy nam rozmiar "tamtejszej partycji" dla pierwszego "koła" zataczango przez głowicę. :P

Jest jeden problem, skąd wziąć dokładne dane HEHE.

 

A oto dzisiejsza anomalia:

post-20519-1207946362_thumb.jpg

To co dostanę za pobicie rekordu?

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,padł mi mój Seagaate ST3250624A i mam pytanko po jakim czasie powinni przysłać nowy ? Czy jest jakas szansa ze dysk zostanie naprawiony (miałem tam potrzebne dla siebie pliczki typu zdjecia z rodzinnych imprez itd) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,padł mi mój Seagaate ST3250624A i mam pytanko po jakim czasie powinni przysłać nowy ? Czy jest jakas szansa ze dysk zostanie naprawiony (miałem tam potrzebne dla siebie pliczki typu zdjecia z rodzinnych imprez itd) ?

O plikach z dysku to zapomnij a czas naprawy to standardowy chyba 14 dni roboczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas szansa ze dysk zostanie naprawiony (miałem tam potrzebne dla siebie pliczki typu zdjecia z rodzinnych imprez itd) ?

Jest szansa. Zostane naprawiony, wymazana zawartość i trafi do kogoś jako wymiana gwarancyjna.

Ty zresztą dostaniesz prawdopodobnie podobny z gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiona Barracuda 11 320GB ST3320613AS (320GB/talerz) w sklepie w krakowie www.apollo.pl

Ostatnia sztuka była :)

 

Dołączona grafika

 

Dla porównania Barracuda 11 500GB ST3500320AS (250GB/talerz), kupiona 2 miesiące temu, też w apollo:

 

Dołączona grafika

 

jeszcze poprzednia seria; Barracuda 10 320GB ST3320620AS (160GB/talerz), też z apollo :) :

 

Dołączona grafika

 

i ostatni z moich obecnych dysków, dziadek Barracuda 7 200GB ST 3200822AS (100GB/talerz), też z apollo :) :

 

Dołączona grafika

 

Sprzęt jak w podpisie.

 

Najgłośniejsza jest 7, najcichsza 11 jeszcze niewiem jak z tą 320GB z serii 11 bo dopiero będę instalował sysa, no i ciekawe jak ten Random Acess przełoży się na wydajność w windowsie - ten dysk kupiłem pod 2 albo 3 systemy i gry oraz cache internet files/progzów :) Zobatrzymy :P

 

Jeszcze sprawdzę Acoustic Managment :)

 

 

Wcześniej miałem na PATA:

- Hitachi 160GB (chyba 80GB/talerz) - cichutki i nawet szybkawy :)

- Barracuda7 160GB (80GB/talerz) - wibrator nieziemski :)

- Maxtor 160GB (chyba 80GB/talerz) - nawet nawet

- WD 120GB (chyba 40GB/talerz) - piskliwy :)

- Barracuda4 - 80GB (40GB/talerz) - mój pierwszy dysk - zaj..... dysk na tamte czasy - cisza jak makiem zasiał - to ten zabudowany blaszką i pianką od dołu, teraz takich nierobią :/

Edytowane przez tommy_kt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu w budzie tej ST3320613S (11.320GB) jest na moje ucho ze 2 razy cichsza w seeku niż ST3500320AS (11.500GB) - rewelka jak ktoś chce dyszczek na cichy system, prawie jej niesłychać :)

Podejrzewam że ma włączone Acoustic M. i wyjdzie jeszcze jedna wersja szybsza, dla "szybszych", ale mogę się mylić :)

 

HDTach LONG Barracuda 11 320GB ST3320613AS:

 

Dołączona grafika

 

Jak ktoś ma nowszy/lepszy chipset to może więcej wyciśnie, ja mam tylko staruszka NF4 Ultra :)

Edytowane przez tommy_kt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super fajnie, tylko dlaczego taki wysoki czas dostepu? :( W takim wypadku wypada lepiej Samsung, mimo, ze ma troszke nizszy odczyt... I dalej nie wiem co kupic, czy Samsunga czy Seagate... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Samsung mnie coraz bardziej przekonuje, po za tym w PC Media kosztuje 193zl, a do tego sklepu mam 5 min drogi... :) Tylko do konca nie wiem jak z "cichoscia" tych dyskow? Czytalem, ze obydwa ciche, ale ktory cichszy?

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak do tej pory... Jak denerwuje Cię chrupanie to szajsung nie będzie najlepszym wyjściem, a jak szum talerzy doprowadza Cię do szału to pewnie barka nie jest dla Ciebie :wink:

 

Na domiar złego u tych nowych barek coś nie teges czas dostępu :? Czas dostępu na poziomie 18ms? Kilka lat temu to może normalne, ale dzisiaj :lol: I nie ważne co napiszą fanboy'e, kupa nawet zapakowana w piękny papierek zawsze pozostanie kupą :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Na domiar złego u tych nowych barek coś nie teges czas dostępu :? Czas dostępu na poziomie 18ms? Kilka lat temu to może normalne, ale dzisiaj :lol: I nie ważne co napiszą fanboy'e, kupa nawet zapakowana w piękny papierek zawsze pozostanie kupą :lol: pzdr

Nie można się nie zgodzić. Nawet mój WD GP o tylko 5400 obrotach ma 15ms!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest tak jak do tej pory... Jak denerwuje Cię chrupanie to szajsung nie będzie najlepszym wyjściem, a jak szum talerzy doprowadza Cię do szału to pewnie barka nie jest dla Ciebie :wink:

I jedno i drugie mnie wkurza, chociaz bardziej Samsungowe chrupanie, ale jezeli biorac wszytko do kupy i ten czas 18ms u Barki to raczej wezme Samsunga. Szkoda, bo liczylem na Seagate i specjalnie sie wstrzymywalem z zakupem dysku jakis czas temu. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nacieszyłem nową barką ST3320613AS. Padł chyba :angry:

Zdążyłem tylko zainstalować XP :)

Na drugi dzień detektuje dysk, ale niestwierdza pojemności i nieczyta systemu. Seatools nic nieporadził.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jakieś sugestie? :)

 

W poniedziałek podepnę jeszcze pod innego kompa.

Edytowane przez tommy_kt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam o tych dyskach i czytam, i zamiast więcej wiedzieć, rozumiem coraz mniej ;)

 

Obecnie mam dysk Seagate .9 160GB PATA i jest on wg mnie bardzo cichy - szum pracy słyszę tylko po przystawieniu ucha, praca głowic dociera do mnie przy jakichś poważniejszych operacjach (przy odczycie ciągłym, tzn. jednego dużego pliku jest w ogóle nie słyszalna) - sam miód :)

 

Zastanawiam się teraz, czy standardy ciszy poszły znacząco w górę, czy też im nowszy Seagate, tym głośniej pracuje? :D

 

Na chwilę obecną skumałem tyle:

a) Samsungi są ciche jeśli chodzi o pracę talerzy, ale lubią terkotać przy odczycie/zapisie

b) Seagate głośniej szumi, ale ruchy głowic są mniej... dokuczliwe?

Czy tak jest, czy źle rozumiem? :D

 

Z góry dzięki za podpowiedzi :) Nie wiem, kurde, co brać w 320GB - Seagate, Samsung, czy WD... ale to temat na inny wątek zapewne ;)

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioski są takie:

1 Nowej barki 7200.11 320GB nie warto kupować bo mimo, że jako drugi desktopowy dysk na świecie osiągnęła ponad 100MB/s w hd tach i hd tune (po nowym VelociRaptorze 300GB) ma bardzo wysoki czas dostępu, o ok. 4-5 ms większy niż samsung F1 320GB, który wprawdzie ustępuje barce pod względem prędkości odczytu ale tylko nieznacznie i nie na tyle żeby zrekompensować "przepaść" w random access.

2 Jeśli ktoś chce kupić dzisiaj szybki dysk w rozsądnej cenie to najlepszym wyborem będzie samsung F1 320GB. Jest jeszcze WD 320GB AAKS jednotalerzowy ale znacznie słabszy od samsunga no i WD 640GBAAKS, który o dziwo wypada zadziwiająco dobrze i jest tylko nieznacznie wolniejszy of samsunga F1. Piszę, że zdziwiająco bo przecież poza dodaniem 1 telerza nie powinien się niczym różnić od wersji 320GB w kwestii osiągów. Jest jednak inaczej. W wielu testach wygrywa z samsungiem F1. Można powiedzieć, że te dyski mają prawie tą samą wydajność. Wg mnie nawiększą zaletą WD 640GB jest czas dostępu na poziomie 12.5ms czyli o 1 ms krótszy od samsunga F1. Oczywiście nie ma jeszcze testów F1 640GB a to do niego należałoby porównać nowego WD ale nie sądze mimo wszystko, że rozrzut w osiągach między F1 320GB a 640GB bedzie tak duży jak między wd320GB a wd 640GB. Wg mnie wydajność tego samsunga edzie na poziomie wersji o połowę mniejszej.

 

Reasumując jeśli ktoś ma dylemat jaki dysk 320GB kupić to niech się nie waha, tylko i wyłącznie samsung F1 wchodzi w grę.

Jeśli jednak ktoś chce kupić szybki dysk 640GB no to jednoznacznego lidera nie ma. Można kupić albo samsunga F1 albo Wd 640GB AAKS. Oba dyski będą wg mnie trafionym wyborem choć po przeglądnięciu wielu testów można stwierdzić, że minimalnie wygrywa F1 (oczywiście porównywano dysk wd do samsunga F1 1TB bo 640-tki jeszcze nie ma(?) w sprzedaży).

 

Znalazłem w sieci test samsunga F1 320GB, trzeba mieć szczęście żeby trafić na taką sztukę:

Dołączona grafika

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...