Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam żadnych trzasków w 500-ce, cisza i spokój, tylko czasami coś ledwo słyszalnego chrupnie na sekunde i to wszystko. Jak wcześniej pisałem miałem Maxtora 160 i ten to dopiero dawał koncert, więc raczej paru ludzi jest przewrażliwionych albo kupili w kiepskim sklepie uszkodzone :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, szukam dla siebie dysku 500gb - ktora konstrukcja z obecnie dostepnych dyskow jest najszybsza i najcichsza ? czy w niedlugim czasie ma wyjsc cos ciekawego na co warto czekac ?

 

wacham sie miedzy tymi dwoma dyskami:

 

http://www.gral.pl/preview/Seagate/Seagate...prostopadly_09/

 

http://www.gral.pl/preview/Samsung/Samsung...SpinPointF1_29/

 

cena taka sama

Edytowane przez ginder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale blisko ;)

 

jakies porady ? seagate vs samsung ?

Te 500-tki bardzo porównywalne są- wybór to z zasadzie kwestia gustu i osobistego zaufania do producenta...

Ja bym brał Seagate tylko ze względu na 5 latek spokoju...

 

A jak chcesz szybszą bestyjkę to np. 1TB F1 ( na alledrogo) są w śmiesznej cenie 533 zeta- niestety 500-tek takich "prawdziwych" F1 nie ma, są ewentualnie 640, ale za granicą...

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat-i tak samo chcę 2 x 320 do RAIDA, zdecydowałbym się na nową Barkę od razu, ale trochę odstrasza mnie duży czas dostępu...no chyba że jeden test jest niemiarodajny.... Jakoś nie chce mi się wierzyć w tak paskudnie długi czas dostępu...

 

pzdr! Nix

dla porównania.

RAID0 z 2 x 320GB barki 7200.10

czas dostepu 7.5ms dla partycji systemowej 12GB strip 32KB

Dołączona grafika

 

czas dostępu 13.2ms dla pozostałej strip 64KB

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla porównania.

RAID0 z 2 x 320GB barki 7200.10

czas dostepu 7.5ms dla partycji systemowej 12GB strip 32KB

 

czas dostępu 13.2ms dla pozostałej strip 64KB

Dzieki za testy ale Nam chodzi o ST3320613AS

 

Ps. zaraz jak beda gdzies dostepne biore 2 sztuki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w apollo, w salonie w Krakowie podobno dostepne od reki, w bardzo fajnej cenie - http://www.apollo.pl/store/show_detail/43650. W salonie we Wrocku niedostepne, trzebaby zamawiac - ~5dni oczekiwania. Jestem w kropce, czekac kolejne dni na realizacje Samsunga F1 w siriusie, czy sprobowac tego Seagate'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w apollo, w salonie w Krakowie podobno dostepne od reki, w bardzo fajnej cenie - http://www.apollo.pl/store/show_detail/43650. W salonie we Wrocku niedostepne, trzebaby zamawiac - ~5dni oczekiwania. Jestem w kropce, czekac kolejne dni na realizacje Samsunga F1 w siriusie, czy sprobowac tego Seagate'a...

weź Samsunga i opowiedz jak działa Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage wstepne testy Tej baraki - wynika ze

 

Jest szybsza od F1 -

a co do glosnosci to ponoc ma byc jeszcze lepiej niz w seri 10 i 11 z 250gb talerzami

 

przydalo by sie wlasnie takie porownanie

 

2 x 320 raid 0

Panowie Marsz na miasteczko studenckie do apollo po nowe baraki

i chwalic sie osiagami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz szybszą bestyjkę to np. 1TB F1 ( na alledrogo) są w śmiesznej cenie 533 zeta- niestety 500-tek takich "prawdziwych" F1 nie ma, są ewentualnie 640, ale za granicą...

pzdr! Nix

533zł? a to nie są jakieś OEMy, czy coś w tym stylu? :unsure: ...przecież w sklepach 1TB F1 można kupić nawet za ~800zł

Edytowane przez Martines82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

533zł? a to nie są jakieś OEMy, czy coś w tym stylu? :unsure: ...przecież w sklepach 1TB F1 można kupić nawet za ~800zł

A może być dysk OEM ? Może być - bez śrubek :lol2:

Fakt, cena jest niska, ale dają normalną 3 letnią gwarancję, poza tym jest kilku różnych sprzedających, a cena niedawno zjechała do tego poziomu...

Zwykle alledrogo jest droższe niż sklepy internetowe dla branży IT ale tu jest inaczej...

 

A na dowolnej porównywarce cene wyjdzie zakres ok. 600- 800 zł więc zbliżony.

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEMy w tym sensie, że nie posiadają np. etykiet i gwarancji producenta :wink:

Stawiam flache :razz: że żaden sprzedawca od siebie nie da 36 miesięcy gwarancji na dysk...( na żaden dysk)... jeśli dają 36 miechów to raczej gwarantem jest producent, a więc przynajmniej te przypadki nie są OEM.

 

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam flache :razz: że żaden sprzedawca od siebie nie da 36 miesięcy gwarancji na dysk...( na żaden dysk)... jeśli dają 36 miechów to raczej gwarantem jest producent, a więc przynajmniej te przypadki nie są OEM.

 

 

pzdr! Nix

No jak to nie da :) da nwet i 60 miesiecy czyli 5 lat ale po okolo 2 - 3miesoiacach po sprzedazy duzej partii takich dyskow zwinie interes ( np zmieni nick na allegro) i gwarancja idzie sie bujac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu dochodzimy do ciekawej kwestii- mianowicie czy dyski Samsunga mają firmową kartę gwarancyjnę Samsung Electronics Polska ?

Bo jeśli nie, to gwarancję załatwia wyłącznie sprzedawca, a ten może się zwinąć kiedy chce...

 

Wg mojej wiedzy nie ma kart firmowych na samsungi- przynajmniej ja takowych nie posiadam, a mam 4 samsungi...

A jak to jest dla np. Seagata? 3 lata sprzedawca przekazuje produkty producentowi a 2 następne wysyłamy bezpośrednio do producenta ?

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 500-tki bardzo porównywalne są- wybór to z zasadzie kwestia gustu i osobistego zaufania do producenta...

Ja bym brał Seagate tylko ze względu na 5 latek spokoju...

 

A jak chcesz szybszą bestyjkę to np. 1TB F1 ( na alledrogo) są w śmiesznej cenie 533 zeta- niestety 500-tek takich "prawdziwych" F1 nie ma, są ewentualnie 640, ale za granicą...

 

pzdr! Nix

 

dlaczego samsung 500gb HD502IJ nie jest "prawdziwym" F1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu dochodzimy do ciekawej kwestii- mianowicie czy dyski Samsunga mają firmową kartę gwarancyjnę Samsung Electronics Polska ?

Bo jeśli nie, to gwarancję załatwia wyłącznie sprzedawca, a ten może się zwinąć kiedy chce...

I w tej kwestii Seagate jest niedościgniony - nie potrzebujesz nic zupełnie. Wpisujesz nr seryjny na ich stronie i od razu wiesz czy i do kiedy masz gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tej kwestii Seagate jest niedościgniony - nie potrzebujesz nic zupełnie. Wpisujesz nr seryjny na ich stronie i od razu wiesz czy i do kiedy masz gwarancje.

Jakby WD tego nie mialo (wydaje mi sie ze chyba nawet WD szybciej to wprowadzilo...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby WD tego nie mialo (wydaje mi sie ze chyba nawet WD szybciej to wprowadzilo...)

Ale wszyscy inni poza Seagate dają jednak 3 latka...ja się chyba połakomię na nową Barkę 7200.11...

 

A przy okazji- możnaby teraz już zmienić opis topiku, bo już wszystkie modele rodziny są dostępne.

 

pzdr! Nix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy inni poza Seagate dają jednak 3 latka...ja się chyba połakomię na nową Barkę 7200.11...

 

A przy okazji- możnaby teraz już zmienić opis topiku, bo już wszystkie modele rodziny są dostępne.

 

pzdr! Nix

tu się oczywiście mylisz bo WD dla Raptorów i RE/RE2 daje 5 lat

 

PS. długość gwarancji nie zależy od awaryjności ale od kosztów produkcji i ewentualnie kosztów dystrybucji im nizsze tym dłuższa może być gwarancja, wyjątkiem są Raptory które praktycznie się nie psują i są drozsze w produkcji

 

I w tej kwestii Seagate jest niedościgniony - nie potrzebujesz nic zupełnie. Wpisujesz nr seryjny na ich stronie i od razu wiesz czy i do kiedy masz gwarancje.

mojego pierwszego Raptora juz w 2004 rejestrowałem i mogłem sobie poczytać na stronie do kiedy mam gwarancje gdzie i kiedy dysk został wyprodukowany itd... wiec Seagate raczej doścignął w końcu WD

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem nowa sztuke ST3750330AS (750GB) - nie ma juz denerwujacego "klilkania" i jest ogolnie cichszy od poprzedniego...

Naliczylo juz co prawda 6 x spin retry count, ale wgralem nowy bios od marsa, ustawilem hdd delay - 5 i jest ok...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test nowego Seagate'a: http://plaza.rakuten.co.jp/benchmark/diary/200804050001/

 

Access time 19.9ms (!) - tragedia...

Tylko 97MB/s w średnim? Co to za test i na czym? Chyba tak samo jak Nforce vs. intel z zintegrowanymi kontrolerami i testami barek 500GB. U jednych 85MB/s, u innych 95MB/s.

Ciekawe kiedy jakieś testy na nie "krzaczkowym" serwisie się pojawią. :P

 

EDIT:

Chwila grzebania = inne testy:

http://star.ap.teacup.com/dakara/168.html

http://forums.overclockers.co.uk/showthrea...07#post11464557

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, kontroler nie wiadomo jaki - martwi mnie tylko ze duzy czas dostepu sie potwierdza.

 

A tutaj kolejne info z krzaczkowego serwisu ;] http://forum.pcdvd.com.tw/showpost.php?p=1...amp;postcount=4

 

Edit: No i nastepne dwa testy od posiadaczy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Access time nawet powyzej 20ms.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie bajki to ty w przedszkolu możesz wciskać

:-) najwyżej z 13ms na 8ms, a i to po eksperymentowaniu ze strip i buforowaniem.

Stare dobre barki 7200.10 jakimi testami nie robię to acces time 7,3-7,5ms wychodzi dla systemowej partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...