Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ale to zawsze pentium IV? :D

nie, E2140 to "Core 2 Duo Allendale z 1MB L2 FSB 200 MHz QPB bez VM" :D

 

ps

jeśli ktoś musi kupować nową platformę to intel wydaję mi się jedyna rozsądna propozycją, ale jeśli jedzie na AMD i chce wymienić CPU to niema sensu pakować sie w niebieskich

 

ps2

wait for K10 or Penryn :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może niektórzy wolą AMD...

Przestańcie pisać " 2140 skopie każdego AMD", nudne już się to robi...

Przy obecnej cenie, f3 to sztuka dla sztuki... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mobo pod AMD to koszt około 230 zł, głownie chodzi o rozmiar mATX oraz funkcje. Odpowiednik Intela to minimum 400 zł. Nie wierzę, że te powiedzmy 170-200 zł dopłacone do Intela współmiernie odzwierciedlaja się w wydajności.

 

AMD X2 3800 F3 + mobo mATX ~ 500 zł

Intel 2160 + mobo mATX ~ 700 zł

 

Gdyby to miało się kalkulować to przyjmijmy AMD jako 100% wydajności oraz ceny.

 

Intel względem AMD jest droższy o 40%,a czy różnica w wydajności wynosi aż tyle?

 

 

 

To tylko moje kalkulacje, miałem C2D i wiem co potrafi. Fakt faktem nie zależy mi już na posiadaniu tego "the best" a taki obecnie jest Intel. Obecnie mój komp to praktycznie SFF. Preferuję C'n'Q dużo bardziej niż SpeedStepa. Jest jeszcze kilka innych powodów. Oczywiście to tylko moje założenie względem platform.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mobo pod AMD to koszt około 230 zł, głownie chodzi o rozmiar mATX oraz funkcje. Odpowiednik Intela to minimum 400 zł. Nie wierzę, że te powiedzmy 170-200 zł dopłacone do Intela współmiernie odzwierciedlaja się w wydajności.

 

AMD X2 3800 F3 + mobo mATX ~ 500 zł

Intel 2160 + mobo mATX ~ 700 zł

 

Gdyby to miało się kalkulować to przyjmijmy AMD jako 100% wydajności oraz ceny.

 

Intel względem AMD jest droższy o 40%,a czy różnica w wydajności wynosi aż tyle?

To tylko moje kalkulacje, miałem C2D i wiem co potrafi. Fakt faktem nie zależy mi już na posiadaniu tego "the best" a taki obecnie jest Intel. Obecnie mój komp to praktycznie SFF. Preferuję C'n'Q dużo bardziej niż SpeedStepa. Jest jeszcze kilka innych powodów. Oczywiście to tylko moje założenie względem platform.

 

Pozdrawiam.

no trochę przesadziłeś ;)

 

mobo pod E2160 za 400zŁ?

 

a teraz inaczej E2140 (220zł) + Gigabyte DS3 965P (330zł) = 550zł ;P

czyli 50zł więcej.

 

ale sam wybiorę jednak AMD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... ale żeby miec miejsce w tej pierwszej 20 Intela teraz, to trzeba mieć lód/azot/kaskade, a do AMD to wręcz wielce niezalecane. Jeśli ktoś myśli o benchach przede wsyztskim. Ja kupiłem F3 po starej cenie, jeszcze bardziej opłcalnej.

 

Miałem możliwośc kupić 6420 za 5 stów i do tego dobrą mobo (styknęło by kasy), ale jakoś wybrałem AMD. Dlaczego.. hm... może dlatego, że czekam na K10 i pokłdam w nim wielkie nadzieje? Ale nie jetem jakimś tam fanboyem. Poprostu nie chcę wymieniać platformy po raz 3 w tym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dzieci :)

 

ja po P4 3.2E kupilem X2 bo wychodziło taniej niż C2D ,a kastratów jak E2160 nie lubię :lol2: ...komp i tak służy do roboty biurowej, GG i e-mail

 

pomimo tego i tak będę sie upierał ze X2 (szczególnie F3) to sprzęt warty zakupu i czasami te 100-200zl które zaoszczędzimy względem intela lepiej dołożyć do grafy czy większej ilości pamięci, przez co poprawi nam sie komfort pracy na kompie bardziej niż fakt posiadania C2D (owczy pęd :wink: )

 

fajny test z 8800GTX/SLI - http://www.tbreak.com/reviews/article.php?...mp;pagenumber=1

 

a po przeczytaniu testu porównajcie sobie różnicę w wydajności i różnicę w cenie

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo tego i tak będę sie upierał ze X2 (szczególnie F3) to sprzęt warty zakupu i czasami te 100-200zl które zaoszczędzimy względem intela lepiej dołożyć do grafy czy większej ilości pamięci, przez co poprawi nam sie komfort pracy na kompie bardziej niż fakt posiadania C2D (owczy pęd :wink: )

Jestem tego samego zdania.

A test bardzo ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze poczekać na bios z zmianą HT link, mnożnikiem i vcore albo zmienię mobo.

 

Obecnie tyle stabilnie, myślę że HT mnie blokuje. Proc bootuje na 10x300, Windows się ładuje widzę pulpit i freez.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Trytonie to chyba przesadzają... :mur:

 

grzesiu@ Jak nadal będą takie problemy z dostępnością i ceny duże to przywieź kilka i puść na allegro :) Coś czuje że jak cenę "normalną" dasz to chętnych nie braknie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ - jesteś w stanie puścić procka na jakimś większym HT tak coś koło 1,4 GHz? Sam już nie wiem czy Ht mnie blokuje/ koniec mobo czy proc padaka. Ogólnie komp dostaje freeza po przekręceniu więc stawiam, że mobo ma już dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ - jesteś w stanie puścić procka na jakimś większym HT tak coś koło 1,4 GHz? Sam już nie wiem czy Ht mnie blokuje/ koniec mobo czy proc padaka. Ogólnie komp dostaje freeza po przekręceniu więc stawiam, że mobo ma już dość.

Nie zmieniasz mnożnika HT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ - jesteś w stanie puścić procka na jakimś większym HT tak coś koło 1,4 GHz? Sam już nie wiem czy Ht mnie blokuje/ koniec mobo czy proc padaka. Ogólnie komp dostaje freeza po przekręceniu więc stawiam, że mobo ma już dość.

no oczywiscie ze jestem :)

 

calutki czas tak smigam

 

Dołączona grafika

 

tylko chcialbym wreszcie wlozyc kompa do budy ...bo narazie to

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniasz mnożnika HT?

Jakbym mógł :D Dziwne to moje mobo, ma 2,5 v na ram i timingów więcej niż KN9... a brak zmiany HT link, mnożnika i Vcore... Niby trzeba czekać na nowy bios ale chyba przeskoczę na Biostara.

 

 

_Vip_ - dzięki

 

 

Gdyby proc nie wyrabiał to miałbym resety no nie? A u mnie są freezy systemu. Jak gra winamp to muza się zapętla na kilka sekund, po chwili jest bzzzzzzz i jest pozamiatane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj prockowi wiecej V, moze to jednak jemu cos niebardzo sie chce robic :D (pamietaj ze kazda plyta, a dokladnie jej sekcja zasilania zupelnie inaczej prowadzi proca. Widze po swoim procku po przesiadce z Asusa na Foxconna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mógł :D Dziwne to moje mobo, ma 2,5 v na ram i timingów więcej niż KN9... a brak zmiany HT link, mnożnika i Vcore... Niby trzeba czekać na nowy bios ale chyba przeskoczę na Biostara.

Gdybym mógł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Mozliwe, ze jak wroce do Polski (8.09) to bede mogl zalatwic X2 3800 F3 w normalnych cenach ;>

No to liczę na Ciebie ze wszystkich sił! Tryton "delikatnie" przesadza... <_< byłem zdecydowany tam kupić ale jak cena podskoczyła o niemalże 20%-bez przesady :/

 

ps w tym sklepie jest że ten a64 jest na "sandiego" :D

 

_Vip_ no sens jest taki-sztuka dla sztuki :D

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...