Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe na jakim to napięciu i ile max stable :blink:

 

Amd wyprodukowało tak mało F3 czy sytuacja będzie się miała tak jak z brisbane'ami? Bo jak widzę ceny po 290zł to mi się chce tylko śmiać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to "zaszalałeś" ;)

 

To powinieneś mieć najszybszą 1 rdzeniówkę od AMD na forum :)

 

X2 6400+

 

 

Fajnie, właśnie przyszło info ze sklepu, że procków nie ma na stanie, usunęli z kategorii i o :sad:

 

Ciekawe gdzie to dostać jeszcze...

 

 

http://demo.solander.pl/product/8060 świetnie, >300zł za jednordzeńówkę, rotfl

 

http://www.softon.pl/product_info.php?info...40283ff49922eae 280 :|

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ - puszczałeś może procka na jakimś większym vcore czy zatrzymałeś się na 3GHz i powiedziałeś "starczy mi" :) ?

 

3.2-3.3 cos tam powalczylem , ale gra nie warta swieczki ...robi sie naprawde goraco i bez WC z tymi windsorkami nie bardzo sie da walczyc przy takich zegarach (a cooler nie byle jaki bo 7900NT), no chyba ze komus nie zalezy na ciszy :)

 

tak wiec 24/7 zdecydowanie 3.0 starczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Vip_ - Jakie masz temperaturki w idle i load? Używasz CnQ? Podaj jeśli możesz temp przy 3 GHz i większym taktowaniu.

 

U mnie obecnie używając CnQ przy temp wody około 24*:

 

Idle 26*

Load 40-41*

 

Odczyt za pomocą SpeedFana, proc 10x283, vcore standardowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta Ci przeklamuje :D (c'n'c nie używam bo nie lubie jak mi zegar skacze)

 

odczyt na mierniku cyfrowym

 

3.0GHz

idle : 38

stress : 49-50

 

 

3.2GHz 1.48V

idle : 44

stress : 60

 

przy takim samym Vcore ale przy taktowaniu 3.0 jest 6'C roznicy !!

 

CNPS9700NT @ 800rpm i zero innego nawiewu , przy czym jest niemilosierny piecyk przy mostku polnocnym (na ktorym mam pasywny radiator) i na sekcji zasiljacej, ktore jest narazie naga :D

 

 

nie wymagajcie odemnie zeby puszczal zalmana na wyzsze obroty, gdyz po rozkreceniu jest tak irytujacy ze slysze go jeszcze przed wejsciem do pokoju :D

 

(od miesiaca jestem bez obudowy i od szumu wentyli ktore pracuja zaraz przy moim uchu zaczynam sie robic coraz bardziej nerwowy :) )

 

10x300 jest stabilne jak skala, a wydajność nadzwyczaj satysfakcjonująca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam sprzęt tak jak w podpisie. procek jak widać kręci sie baaaardzo słabo (na codzień 230*10 def V) i zastanawiam sie nad kupnem tego F3.. bo i 2 rdzenie są i na pewno się będzie lepiej kręcił... tylko czy opłaca się dawać te 288 zł + 10 za przesyłke w tym trytonie? nigdzie nie mogą mi go sprowadzić bo "nie ma".. tylko w tym sklepie. może ktoś ma namiary na tańszy sklep albo ktoś chce odsprzedać go niedrogo.. to jestem chętny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie mam dość dokładny czujnik (-/+ 0,5*) Gdy nim sprawdzałem temp mniej więcej pokrywały się z tym co podaje speedfan. Na KN9 temp były praktycznie identyczne.

 

Tak ogólnie to ten Twój F3 taki ciut dziwny, 3 GHz na def vcore, a 3,2 już na 1,48...

Mam nadzieję, że mój nie będzie aż tak wybredny ;) Jeśli dostane jutro Biostara i GR 900 to zdam relacje z max OC ;)

 

 

Verter - ja z wysyłką dałem 287 PLN, i ogólnie nie żałuję. Jutro przekonam się co potrafi więcej.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verter - ja z wysyłką dałem 287 PLN, i ogólnie nie żałuję. Jutro przekonam się co potrafi więcej.

A z jakiegoś proca sie przesiadłeś czy na nim zbudowałeś kompa? Jeśli z jakiegos jednojajowca to widać duża różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że w www.vico.pl mają te procki na zamówienie, bo sam byłem osobiście i tak kupowałem, za 250 zł.

Jak dostałem pudełko to odrazu chciałem zobaczyć czy to f3 to powiedział mi sprzedawca, że napewno f3, także napiszcie, żeby sprowadzili "CZ" to powinniście dostać jak jeszcze mają tam gdzie się zaopatrują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, właśnie przyszło info ze sklepu, że procków nie ma na stanie, usunęli z kategorii i o :sad:

 

Ciekawe gdzie to dostać jeszcze...

Tutaj: Morele.net (maja dostepny towar)

 

Jak cos to tu masz wiecej: Skapiec

 

Kaaban, nie musisz dziekowac ;D.

Edytowane przez luqash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... zamówiłem klamoty w hurtowni do nowego niskobudżetowego kompa - gigabyte ath 3000 albo semp itd itp..... ale ze tych prockow aktualnie nie było, dostałem x2 4200 windsor rev F2 w bardzo okazyjnej cenie. a ze mialem w swoim kompie windsor'a 3600 no to szybko machniom i wszyscy zadowoleni (klient bo zamiast jednojajowca dostał dwujajowca w tej samej cenie a ja ze znowu se mogę w kompie pogrzebać :D )

tyle tytułem wstępu :D .... no to OC i się lekko zaskoczyłem:

- 11x260=2860 1,25V stable temp stres 48 C

- 11x270=2970 1,30V stable temp stres 51 C

- ... usnąłem przy kompie :huh:

 

podejrzewam ze powyżej 3ghz będę miał problemy ze względu na moje super pamięci (ale już nie długo) poluznie jeszcze bardziej timingi (o ile jeszcze można bardziej) i podzielę się opiniami wieczorkiem

 

jak widać F2 tez potrafi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś źle robię ale mój F3 stabilnie robi 2.8GHz na 1.250 V ... Nie jest to zły wynik ,ale może ja coś źle ustawiam.

Ram (2.10V) ustawiony na 533-4-4-4-12-2T; Trfc dla DIMM1 i DIMM2 195ns; HT Frequency 3x....

O czymś zapomniałem? Może ktoś doradzić kto kręcił F3 na KN9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.3V idzie 2.9GHz, 3.0GHz już potrzebuje więcej niż 1,35V .... W Trytonie ale jakieś 2 tygodnie temu :wink: Wtedy jeszcze 268 zeta z przesyłką było.. Marzyłem o 3GHz na napięciu 1.25V, dlatego się spytałem czy może o czymś w BIOSIE zapomniałem... Szkoda będzie trzeba w lepsze chłodzenie zainwestować żeby 3Ghz zarzucić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie mam dość dokładny czujnik (-/+ 0,5*) Gdy nim sprawdzałem temp mniej więcej pokrywały się z tym co podaje speedfan. Na KN9 temp były praktycznie identyczne.

 

Tak ogólnie to ten Twój F3 taki ciut dziwny, 3 GHz na def vcore, a 3,2 już na 1,48...

W większośći amd jest taka dziura...

 

 

Tutaj: Morele.net (maja dostepny towar)

 

Jak cos to tu masz wiecej: Skapiec

 

Kaaban, nie musisz dziekowac ;D.

Szkoda, że wcześniej nie dałeś, kupiłem windsora za 250 z wysyłką ;) IMO jeden rdzeń to max 210zł, więcej się po prostu nie opłaca... Może stanieje przez ten miesiąc to z chęcią wypróbuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nazwiecie mnie fanatykiem ale zamówiłem http://www.sklep.intak.pl/1327_athlon-64-4...59c637e6cca34a1 tego procka, jak przyjdzie zobaczymy co potrafi B)

Dzisiaj byłem w tym sklepie bo chce złożyć drugiego kompa na czymś takim i powiedzieli, że raczej juz nie będzie tych procków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1.3V idzie 2.9GHz, 3.0GHz już potrzebuje więcej niż 1,35V .... W Trytonie ale jakieś 2 tygodnie temu :wink: Wtedy jeszcze 268 zeta z przesyłką było.. Marzyłem o 3GHz na napięciu 1.25V, dlatego się spytałem czy może o czymś w BIOSIE zapomniałem... Szkoda będzie trzeba w lepsze chłodzenie zainwestować żeby 3Ghz zarzucić :rolleyes:

to Ty na boxie jedziesz? ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić z kumplem co warte jest całe F3. Jako że niestety nie mamy dostępu do X2 3800+ trzeba było użyć X2 6000+ ;)

 

Dołączona grafika

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=235600

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wyniki robione na WC z lodem. To był ciężki dzień. jutro postaramy sie zrobić screena 3,8 GHz ;)

 

EDIT

Jeszcze trzeba pifasta policzyć :)

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo jeszcze brakuje ? :P

 

najgorsze to że wycisnęlismy juz praktycznie maxa z mojego asusa i a-datek. płyta daje max 1,55V i to nas troche ogranicza :/ No ale i tak chyba procek daje rade :)

 

BTW..

Czy wyniki z HWBOT przechodzą na ripping ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Dziś był juz sklep z potencjmetrami zamknięty. jutro z rana pomęczę jeszcze na ABIT KN9. procek ma wysoki mnożnik więc chyba do max screena płyta jak znalazł (o ile pamietam ma dosc wysokie vcore).

 

Płytę zmoduję jak znajde jakiś sensowny schemat. Narazie pozostaje mi tylko rozpiska od asusa M2N-SLI DELUXE ale chyba powinno pasować. Dla bezpieczeństwa sprawdze najpierw na swoim własnym procu - szkoda 6000+ zabijać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...