Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie bez przesady :|, wg mnie sporo ludzi narzeka, że są problemy, nie z powodu słabej płyty, tylko braku elementarnej wiedzy o podkręcaniu. Ja jestem bardzo zadowolony z płyty, no może poza faktem, że słabo kręci moje OCZ:P, ale niedługo powinienem mieć Crucial Ballistixy, więc może wtedy coś więcej o niej powiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem nr 1 to rzeczywiście potwierdzam, ale drugi nie wiem, nie mam kilku płyt i nie testowałem ich na moim procku, ( możesz podać jakieś przykłady ?) wiem tyle, że mój E2160 kupiony ze sklepu bez żadnej selekcji ( ponoć e2160 miały się na foxie nie kręcić) idzie do FSB400 i wyżej nie sprawdziłem bo czekam na lepsze ramy. Ogólnie czy kupiłbym tą płytę jeszcze raz czy MSI albo ABITa bądź DFI ? szczerze to tylko i wyłącznie z ciekawości wziąłbym inną, a którą to nie wiem, chyba każdą po kolei :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po problemie: pożyczyłem od kolegi 1 gigowego i zrobiłem boot disc (jak poprzednio na 4 gigowym) i wszystko załodowało jak powinno!

Więc płyta nie ogsługuje boot'a z bardziej pojemnych pendrive'ów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, że bym nie kupił już tej płyty to miałem na myśli jej problemy z biosem oraz z tym iż każdy nowszy jest coraz gorszy. Dokładnie jak już ktoś tu napisał problem znaleźć inną dobrą płytkę w tych $$ i wracając do jej problemów z biosem. Nie wiem dlaczego foxconn nie zastosował jednej rzeczy, która nie jednemu z nas by ułatwiła życie, jest to powrót do ustawień fabrycznych przy nie udanym O/C. Bo nie raz już mi brakuje sił machać zworką :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, że bym nie kupił już tej płyty to miałem na myśli jej problemy z biosem oraz z tym iż każdy nowszy jest coraz gorszy. Dokładnie jak już ktoś tu napisał problem znaleźć inną dobrą płytkę w tych $$ i wracając do jej problemów z biosem. Nie wiem dlaczego foxconn nie zastosował jednej rzeczy, która nie jednemu z nas by ułatwiła życie, jest to powrót do ustawień fabrycznych przy nie udanym O/C. Bo nie raz już mi brakuje sił machać zworką :P

 

Czytam i czytam... Mam teraz zagwozdkę: zaplanowałem sobie nabycie tej płyty (pod posiadane już wcześniej 6300), pewnie jakieś delikatna OC też będzie (tak z 333 FSB - na więcej Goodramy 667 pewnie nie pozwolą). Wynika jednak, że to jest kiepski pomysł: zwłąszcza z uwagi na podwójne starty po odłączeniu zasilania co u mniej jest normalną procedurą. O tyle trudno mi zrezygnować, że jest to jedyna chyba (poza Abitem IP-35) płyta z P-35, która ma 3 złącza PCI (wszystkie do zapełnienia - nawet z dwuslotowym chłodzeniem grafiki jakie mam obecnie). Brać zatem Abita ?

Edytowane przez delwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sporo osób za najlepszy uważa P28. Poza komunikatem że przekroczono jakąś tam wartość FSB (który można banalnie obejść, patrz FAQ) nie sprawia innych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzę, że P28 jest chyba jednym z najlepszych biosów do tej płyty. Ramem 667mhz bym się nie przejmował moje kingstony też są 667mhz a dają radę na 833mhz przy cl4 a 900 robią spokojnie na cl5. Na P34 miałem problemy z takimi samymi ustawieniami ramu jak teraz. Powodowało to ciągłe błędy. Poważniejsze schody zaczynają się z biosem jak przesadzisz z O/C trzeba go za każdym razem resetować. Jeśli już znajdziesz optymalne ustawienia procesora jak i ramu wtedy nie ma żadnych problemów :) ustawisz je w biosie i już nie tykasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzę, że P28 jest chyba jednym z najlepszych biosów do tej płyty. Ramem 667mhz bym się nie przejmował moje kingstony też są 667mhz a dają radę na 833mhz przy cl4 a 900 robią spokojnie na cl5. Na P34 miałem problemy z takimi samymi ustawieniami ramu jak teraz. Powodowało to ciągłe błędy. Poważniejsze schody zaczynają się z biosem jak przesadzisz z O/C trzeba go za każdym razem resetować. Jeśli już znajdziesz optymalne ustawienia procesora jak i ramu wtedy nie ma żadnych problemów :) ustawisz je w biosie i już nie tykasz :)

Trochę mnie uspokajacie :D : tylko jeszcze jedna kwestia. Od której wersji biosu obsługiwana jest seria 8xxx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moim zdaniem się czepiacie troszke :D Nawet połówkowe mnożniki moge ustawić z Wolfem :) Sporo płyt tego nie potrafi :)

 

Nie mówie że jest idealnie, bo faktycznie z E2160 kręci się lekko słabiej niż inne, ale w przypadku 8400 mam wypasik :)

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z tą płytą na E8200 i Patriotach 2x2GBCL5... Za cholere nie moge podnieść FSB więcej niz 1525.. próbowałem wszystkiego.. zmniejszyłem mnożnik CPU żeby sprawdzyć czy to przypadkiem nie padnięty procek ale też mi się zatkał na 1525, później zmieniłem FSB:MEM.. pamięci na wyższych częstotliwościach też sobie radzą no ale jak już dojde do tego głupiego FSB to mi nie wstaje komp. tak na prawde to stabilnie komp mi pracuje na jakims 1480-1490... nie wydaje wam się że to troche mało jak na tą płytę + ten procek?! próbowałem BIOSY P28, P32, P34 i P35.. podnosiłem napięcia na procku i na NB i VMEM, zmieniałem CL .. i już w akcie desperacji napisałem nawet do Foxconna... o co choodzi?!.. prosze pomóżcie jakoś bo przez tę płytę oszaleje :blink:

Edytowane przez Bladerun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po problemie: pożyczyłem od kolegi 1 gigowego i zrobiłem boot disc (jak poprzednio na 4 gigowym) i wszystko załodowało jak powinno!

Więc płyta nie ogsługuje boot'a z bardziej pojemnych pendrive'ów!

Nieprawda. Mam 8GB Sharkonn i botuje się bez problemów jako linux tez. poprostu żle przygotowałeś pendriva.

Co do płyty jestem zadowlolony. Dziwią minie narzekania innych userów. Jeżeli podkręcicie za mocno niektóre elementy nie wytrzymują i wiadomo , że płyta nie wstanie i jest potrzebny reset biosu. Więc brak znajomości tematu zrzucacie na Foxa. :mur:

 

Ale problemy ze wstawaniem po odcięciu zasilania czy niższe oc z niektórymi prockami niż na innych płytach to już raczej nie winna braku umiejętności ocerskich.

Ta płyta juz tak ma ale mimo gdy wyłączysz kompa a nie odłączysz zasilanie płyta cały czas pamięta ustawienia tak jakby cały czas pracowała . Są tylko wyłączane niektóre elementy płyty. Pisałem tu kiedyś o problemie z myszą dlaczego jest cały czas włączona. (wieksze zużycie energii :cry: ) Problem z niektórymi prockami , hmm jak wiesz trafi się lepszy lub gorszy. Jeden jest robiony ze środkowej a inny z zewnętrznej części wafla. To jest loteria. Producent gwarantuje pracę przy częstotliwości jak jest na procku i to on w fabryce robi pierwszą selekcję i ustawia mnożnik oraz drukuje napisy E2140 , E 2160 , E2180 ..... Edytowane przez 3haq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z tą płytą na E8200 i Patriotach 2x2GBCL5... Za cholere nie moge podnieść FSB więcej niz 1525.. próbowałem wszystkiego.. zmniejszyłem mnożnik CPU żeby sprawdzyć czy to przypadkiem nie padnięty procek ale też mi się zatkał na 1525, później zmieniłem FSB:MEM.. pamięci na wyższych częstotliwościach też sobie radzą no ale jak już dojde do tego głupiego FSB to mi nie wstaje komp. tak na prawde to stabilnie komp mi pracuje na jakims 1480-1490... nie wydaje wam się że to troche mało jak na tą płytę + ten procek?! próbowałem BIOSY P28, P32, P34 i P35.. podnosiłem napięcia na procku i na NB i VMEM, zmieniałem CL .. i już w akcie desperacji napisałem nawet do Foxconna... o co choodzi?!.. prosze pomóżcie jakoś bo przez tę płytę oszaleje :blink:

Nie zdziwiłbym się gdyby to była wina ramów, próbowałeś na dzielniku 1:1 ? ew FSB wall ( ale to by już było przegięcie)jakie dajesz napięcie prockowi ? z którego tygodnia masz procka i jakie temperatury na nim. Na płytę nie ma co zwalać , patrz kolega wyżej co śmiga na mocno podkręconym E8x00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Problem z niektórymi prockami , hmm jak wiesz trafi się lepszy lub gorszy. Jeden jest robiony ze środkowej a inny z zewnętrznej części wafla. To jest loteria. Producent gwarantuje pracę przy częstotliwości jak jest na procku i to on w fabryce robi pierwszą selekcję i ustawia mnożnik oraz drukuje napisy E2140 , E 2160 , E2180 .....

To że dokładnie ten sam procek na innej płycie ocuje się lepiej, oznacza, ze to jednak od płyty zależy w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400

 

467 x 9, RAM 1:1

 

Napięcia :

CPU 1,5V (realnie raczej na pewno mniej, nie wiem jak sprawdzić)

NB - 1,4V

RAM - 2,295V

PCI-E - 1,725V

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok właśnie wgrałem BIOS od Foxconn MARS Windows przemielił chyba każdy sterownik jaki miał :D i na razie wszytko działa nie kręciłem jeszcze ale jest opcja Gladiator w BIOSie jedyny problem który znalazłem to Windows portu LPT nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...