Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem na foxie, bo znajomemu złożyłem kompa i jego pamięci potrzebują na starcie chyba 2.0v a fox na def ma 1.8v i np. po odcięciu zasilania komp nie wstaje.

Musze włożyć inną kość, zmienić napięcie i spowrotem włożyć jego.

Da rade jakoś łatwiej to ogarnąć?

Edytowane przez Blazejj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na foxie, bo znajomemu złożyłem kompa i jego pamięci potrzebują na starcie chyba 2.0v a fox na def ma 1.8v i np. po odcięciu zasilania komp nie wstaje.

Musze włożyć inną kość, zmienić napięcie i spowrotem włożyć jego.

Da rade jakoś łatwiej to ogarnąć?

Można zmienić domyślną wartość w BIOSie i mu wgrać taki modyfikowany BIOS od 2V na pewno żadne ramy sie nie uszkodzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zapisaniu zmian i restarcie jak nie wstaje, to wyłącz i włącz przyciskiem power- tak samo pomaga jak po odcięciu zasilania. Sprawdź na biosie P28 lub P33.

Wrzuciłem bios P32 i problem zniknął. Pracuję teraz nad stabilnym 3GHz. Do testów DRAM Freq. ustawiłem na 667 5-5-5-15 i dzielnik 1:1 - jak ustabilizuję procesor to się nimi zajmę. Przy FSB 300 i NB Voltage 1,220V wyniki są takie:

 

Vcore 1,4000 - wywala się przy ładowaniu windowsa

Vcore 1,4125 - windows wstaje, ale przy uruchamianiu orthosa restartuje kompa

Vcore 1,4250 - orthos wywala się po jakiejś minucie

Vcore 1,4500 - najpierw orthos chodził kilkanaście minut i było ok, potem po restarcie zapuściłem znowu i wywalił się po 10min

 

Temperatury na speedfanie dochodzą do jakiś 60C (Freezer). Zastanawiam się czy warto katować więcej V - potrzebny mi jest stabilny sprzęt na codzień i nie wiem czy warto podjeżdżać z napięciem pod 1,5V. Może lepiej zmniejszyć FSB do 280 żeby mieć 2,8GHz i zmniejszyć V? Mnożnik zostawiłem na 10 bo zależy mi na SpeedStepie.

 

Jakie bezpieczne napięcie można dać na codzień na Vcore i na NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytalem sie troche o problemach z tymi BIOS-ami, a bylem ju zprawie zdecydowany na tego Foxconna.. Ale chyba jednak zdecyduje sie na:

 

Gigabyte P35C-DS3R (Intel P35 + ICH9R) rev. 1.1:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-20

 

Powody decyzji:

- dopracowane BIOS-y

- tez sie dobrze kreca, nie zamierzam proca (2160) krecic szybciej niz do 3.0

- komp ma dzialac bez problemow i nie wkur.... uzytkownika...

- FOX co prawda ma FireWire, ale na chwila obecna nie jest mi koniecznie potrzebny.. Jak bede musial, to sobie kupie karte Adapter na allegro za 25-30 zl

- obsluga DDR3... Narazie to ciekawostka, ale po zlozeniu kompa nie zamierzam go przez najblizszy czas modernizowac. Moze teraz nie sa popularne, ale pewnie ich ceny potanieja i za jakis czas beda duzo tansze od ddr2, tak jak teraz jest z ddr2 i ddr

- oba maja ta sama ilosc PCI, Gigabyte ma 3 PCI exp, a fox tylko 1.. Jak Kupie GF8600 Sonic, to nawet to 1 gniazdo mi odpadnie, bo je grafa zasloni, i nic mi po tym gniezdzie nie bedzie

- to gniazdo od PATA na plycie jakos scierpie.. chce brac bude chiefteca, wiec z tym problemow nie bedzie..

- ponoc mniejsza wybrednosc pracy z pamieciami

 

Co sadzicie o tym gigabyte ?

Szukalem o nm w google i pisza o nim duzo mniej niz o tym FOxie...

Pewnie dlatego ze sprawia mniej problemow...

Edytowane przez marlutowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte P35C-DS3R (Intel P35 + ICH9R) rev. 1.1:

 

 

Co sadzicie o tym gigabyte ?

Szukalem o nm w google i pisza o nim duzo mniej niz o tym FOxie...

Pewnie dlatego ze sprawia mniej problemow...

 

zapytaj sie na ten temat w topicu o gigabytcie, bo tutaj raczej nikt 2 plyt FOX i gigabyte w domu nie ma zeby Ci odpowiedziec na Twoje pytanie.

Daltego jest topic o FOxie i Gigabytcie oddzielnie zeby kazdy mogl sobie poczytac co i jak i wyciagnac wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli to wina pamięci to nic nie zrobię bo nawet do BIOSu nie moge się dostać.

Oj chyba nie szukałeś bo było napisane co należy zrobić. Kolega jednak dzisiaj Ci napisał w jaki sposób z tym sobie radzi:

Mam problem na foxie, bo znajomemu złożyłem kompa i jego pamięci potrzebują na starcie chyba 2.0v a fox na def ma 1.8v i np. po odcięciu zasilania komp nie wstaje.

Musze włożyć inną kość, zmienić napięcie i spowrotem włożyć jego.

Da rade jakoś łatwiej to ogarnąć?

 

Można zmienić domyślną wartość w BIOSie i mu wgrać taki modyfikowany BIOS od 2V na pewno żadne ramy sie nie uszkodzą :)

elektro255 ze swoim zabezpieczeniem w postaci programatora bez obaw możesz robić takie modyfikacje BIOS'u ;) Jednak wielu sobie takie akcje daruje dopóki ktoś wcześniej nie przetestuje takiego BIOS'u "na własnej skórze". Więc może będziesz Tym pierwszym, który to zrobi gdy już płytę "postawisz na nogi" ;)

Ja pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem było by domyślne włączenie jednego z mnożników tabeli napięć i w tym kierunku będę działał jak płyta z serwisu wróci.

Edytowane przez driven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nową płytę (jutro wieczorem będzie u mnie) i będę kombinował z BIOSami, na razie pracuję nad programatorem do LPT złożonego z 4 diód zenera jednego rezystora podstawki i gniazda LPT :)

Jak przyjdzie płyta to zdeassembluję flashery i może uda się zrobić software'owy flasher na bazie tego od AMI albo award

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ta cisza ze strony foxconna, to tzw "cisza przed burzą" i chłopaki ostro pracują

Raczej ostro balują ;) Oni tam mieli Chiński nowy rok i wolne, na stronie MSI była informacja, że do 12 nie pracują by wiara nie była zdziwiona, że support nie odpowiada. Do kiedy w Foxconnie mają wolne nie wiadomo.

 

wysłałem im 2 zapytania i jeszcze nic nie odpowiedzieli :cry:

Ja wysłałem jedno jakieś 10 dni temu do dzisiaj cisza :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogliby sie postarac zebysmy im tak d.py nie truli ;) Albo zlewaja sprawe i trzeba napisac ,ze jak nie wydadza porzadnego biosu to wszyscy sprzedajemy foxa i bedziemy prowadzic internetowa krucjate przeciwko tej plycie ;) A tak BTW ja na razie odnosnie samej plytki mam malo zastrzezen. Wszystko chodzi cacy. Przepustowosc pamieci wyzsza niz na MSI i to duzo. Ogolnie max fsb jakie udalo mi sie osiagnac to 460 i w sumie nie wiem czy to proc czy chipset. Ogolnie mogliby sie postarac, wrzucic te alphy i zrobic cos z tym nieszczesnym nie budzeniem sie plyty po ostrym OC. Te dwie rzeczy to juz by bylo cos ;)

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Problem rozwiązany. Patrioty narazie idą w odstawkę. Kupiłem 2x1GB Kingston niuestety CL5 ale na Elpidach a słyszałem że można je wykręcic na CL4. Jak ktoś sprawdzi BIOS z napięciem 2,2 V i będzie działał to wtedy dorzucę te dwie kości jak nie to sprzedam i wezmę drugą parę Kingston'a.

 

Ale jak narazie dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ostro balują ;) Oni tam mieli Chiński nowy rok i wolne, na stronie MSI była informacja, że do 12 nie pracują by wiara nie była zdziwiona, że support nie odpowiada. Do kiedy w Foxconnie mają wolne nie wiadomo.

Ja wysłałem jedno jakieś 10 dni temu do dzisiaj cisza :angry:

a no właśnie mi coś nie pasowało, że od 2 lutego żadnych nowych sterowników na stronce nie zamieszczają. Dobra niech sobie poimprezują, w końcu to też ludzie, oby tylko byli pełni energii do pracy po całej tej ich imprezie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za to pytanko odnośnie trybu AHCI. Czy idzie to włączyć instalując winde xp?? Bo instalując Viste przestawienie z IDE na AHCI dalo odczuwalnego kopa Vista śmigała jak XP tylko problem z siecią miałem. Co włączenie innego kompa u mnie w domu powodowało zrywanie połączenia netowego (neostrada) na komputerze, który je udostępnia innym <_< . Pod XPekiem wszystko śmiga cacy. Zrobiłem dyskietkę żeby podczas ładowania windy XP dograć sterowniki, ale ciągle wyświetlał się błąd, że nie mógł znaleźć instalator XPka żadnego dysku :(. Jest to w ogóle możliwe do zrobienia?? Czy tylko idzie to uruchomić na Foxie P35A/S??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakikolwiek bios w którym nie występuje ten bug, ktory powoduje "wycie" płyty to odcięciu zasilania przy podkręconym procku?? Ja sprawdzalem p34 i p33 i ciagle to samo, moze jest jakis starszy, w ktorym to nie występuje?? Pozdrawiam wts777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YogiCK czytałem to już i wyszło na to iż nic to nie daje :) a mnie chodziło o wgranie przy instalacji windy sterów od AHCI :)

 

djsaint wiem wiem, że oficjalnie P35A i IHC tego nie wspierają, ale Vista z tego korzysta bo wgrywałem z ustawionym IDE jak i AHCI i różnica jest znaczna. W trybie IDE Vista instaluje się ponad godzinę a w AHCI niecałe 30min :) . Tylko myślałem, że jeśli Vista widzi AHCI to i może XPeka uda się przy instalacji do tego zmusić :)

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsaint wiem wiem, że oficjalnie P35A i IHC tego nie wspierają, ale Vista z tego korzysta bo wgrywałem z ustawionym IDE jak i AHCI i różnica jest znaczna. W trybie IDE Vista instaluje się ponad godzinę a w AHCI niecałe 30min :) . Tylko myślałem, że jeśli Vista widzi AHCI to i może XPeka uda się przy instalacji do tego zmusić :)

No niestety chyba nie da rady dodać sterów od AHCI dla ICH9 podczas instalki XPka, ale po zainstalowaniu coś tam da się zmajstrować. Tylko pytanie czy warto? Z tego co u siebie patrzyłem to większych różnic w działaniu sprzętu nie widać pomiędzy trybami IDE i AHCI. Ja teraz u siebie naprawiałem system i nie dodałem sterów od AHCI podczas naprawy i też latam na IDE :-| No ale człowiek psychicznie jakoś lepiej się czuje z NCQ :wink: Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakikolwiek bios w którym nie występuje ten bug, ktory powoduje "wycie" płyty to odcięciu zasilania przy podkręconym procku?? Ja sprawdzalem p34 i p33 i ciagle to samo, moze jest jakis starszy, w ktorym to nie występuje?? Pozdrawiam wts777

eee wycie? po odcięciu zasilania płyta nie wstaje po prostu. A który bios pozwala ominąć ten problem to proponuje przejrzeć ostatnie kilka stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby któs powiedzieć mi i najlepiej od razu wkleić to w FAQ,

jak wyłączyć zintegrowaną kartę dzwiękową?

 

Mam SB Audigy i nie chce działać ponieważ jest włączona zintegrowana karta, w biosie nie widzę żadnych opcji Audio etc... i nie wiem co zmienić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja pomecze jeszcze odnośnie czujników temperatur. (Speedfan)

 

Problem #1:

Mam temperatury obydwu rdzeni, które idą niemalże równo, oraz temperaturę "procesora", która jest wyższa od temperatury rdzeni, przy czym różnica zalezy od temperatur... Np teraz mam 32 procek i 28 w rdzeniach,. przy wyższych temperaturach różnica ptrafi być 7-8*C... Której temperaturze mam wierzyć jako temperaturze procka?

 

Problem #2:

Gdy tylko pojawia się obciążenie temperatury procka i rdzeni podskakują o ok 10*C, po zniknięciu obciązenia natychmiast spadają o te 10*C. Wczoraj pobiłem chyba rekord skoku temperatur, gdyż przy kręceniu wyłączyłem Orthosa, gdy temperatura procka wynosiła 58*C, natychmiast spadła do 42*C... Co jest? Czy to wina pasty termoprzewodzącej (używam jakiejś miedzianej Geil)? Dodam, ze na oryginalnym glucie z radiatora na starej płycie głównej też były skoki temperatur, ale nie tak duże, przy czym nie kręciłem procka.

 

Problem #3:

Nie wiem, czy do końca dotyczy płyty, ale to chyba ona interpretuje odczyty twemperatury z karty graficznej...

Mam GF 8800GTS 320, w tej chwili SpeedFan pokazuje mi jej temperaturę rzędu 71*C, w stresie osiąga temperatury typu 95*C. Nie kręcona, oryginalne chłodzenie, wiatraczek powolutku się kręci, właściwie go nie słychać, przy czym chyba nigdy nie przyspieszył. Czyżby błędny odczyt temperatury? Jeśli tak, to o ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakis czas temu nabylem foxa bo na msi nie moglem zamontowac bloku na nb. Liczylem na wyniki porownywalne z msi. Niestety po zmianie biosu na najnowyszy i usilnych probach max co wyciagam z proca to 3,2ghz. Pozniej lapie fsbwall. W msi udawalo sie wyciagnac 3,4. Wkurzaja mnie tez nazwy niektorych ustawien w biosie i sposob zmiany napiec. Ogolnie zawiodlem sie na tej plycie. Z plusow foxa moge jedynie wymienic brak podwojnego startu ktory był nagminny w msi. Mimo to w msi mialem sporo diod, ktore dawały na prawde ciekawy efekt.

 

Bede jeszcze walczyl z biosami. Licze na p28 ale jak sie nie uda to kupuje cos nowego, moze powrot do abita... Ehh, ogolnie to plyta mnie zawiodla. Jesli macie jakies pomysly to prosze pisac, bo przeczytalme kilka str wstecz i rozwiazania nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja pomecze jeszcze odnośnie czujników temperatur. (Speedfan)

 

Problem #1:

Mam temperatury obydwu rdzeni, które idą niemalże równo, oraz temperaturę "procesora", która jest wyższa od temperatury rdzeni, przy czym różnica zalezy od temperatur... Np teraz mam 32 procek i 28 w rdzeniach,. przy wyższych temperaturach różnica ptrafi być 7-8*C... Której temperaturze mam wierzyć jako temperaturze procka?

Temperatury są okej, sam mam w idle na rdzeniach 29° a na procku 36°

 

Problem #2:

Gdy tylko pojawia się obciążenie temperatury procka i rdzeni podskakują o ok 10*C, po zniknięciu obciązenia natychmiast spadają

o te 10*C. Wczoraj pobiłem chyba rekord skoku temperatur, gdyż przy kręceniu wyłączyłem Orthosa, gdy temperatura procka wynosiła 58*C, natychmiast spadła do 42*C... Co jest? Czy to wina pasty termoprzewodzącej (używam jakiejś miedzianej Geil)? Dodam, ze na oryginalnym glucie z radiatora na starej płycie głównej też były skoki temperatur, ale nie tak duże, przy czym nie kręciłem procka.

To norma w tych prockach, sam mam jeszcze większe różnice, nie przejmuj się tym.

 

Problem #3:

Nie wiem, czy do końca dotyczy płyty, ale to chyba ona interpretuje odczyty twemperatury z karty graficznej...

Mam GF 8800GTS 320, w tej chwili SpeedFan pokazuje mi jej temperaturę rzędu 71*C, w stresie osiąga temperatury typu 95*C. Nie kręcona, oryginalne chłodzenie, wiatraczek powolutku się kręci, właściwie go nie słychać, przy czym chyba nigdy nie przyspieszył. Czyżby błędny odczyt temperatury? Jeśli tak, to o ile?

to raczej zajrzyj do tematu o 8800 w dziale grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...