Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Napięcie na CPU mam około 1.2.. próbowałem zwiększać to napięcie ale i tak nie chce przekroczyć 1530. Fsb:mem mam teraz na 1:1.. jak zmieniłem na 5:6 to mi pamięci jeszcze na 425 ruszały, a teraz mam 371 (i teoretycznie zapas powinien być nawet spory). A co do tygodnia procka to nie wiem za bardzo jak to sprawdzić więc wrzucam kody kreskowe;) kto mądry to mi powie:)

 

http://img152.imageshack.us/my.php?image=imgp4519tk1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia na temat tej plyty jest naprawde bardzo pochlebna. Po kupnie e8400 zakupiłem dfi x38 i powiem wam szczerze, ze przesiadka nie miala sensu. Fox miał swoje wady ale to był okres "zapoznawczy" bo uz po poznaniu tej plyty bylo wszystko ok. Bios- w dfi nawet nie ma co probowac wgrywac nowego biosu bo to tragizm a wiec problemy foxa nie sa w tej dziedzinie odosobnione. Jezeli mial bym oceniac stosunek jakosci do ceny bez porownania fox kroluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen z cpu-z poniżej

Wgrywałem przez programator który zbudowałem z mikrokontrolera karty SD i podstawki pod BIOS :)

Ale myślę że dało by się przerobić jakiś program flasciach!ący a może już taki jest który by to zrobił z poziomu windowsa bez ingerowania w HW.

 

Dołączona grafika

 

 

PS. wie ktoś może gdzie można ściągnąć programik do marsa bo fox one od P35A-S nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda tak samo (pewnie masz bios P11) , a LPT nie widzi bo Mars go niema tylko na śledziu, program do OC Foxconna ci wysłałem zwie się AEGIS ( dostępny tylko dla zarejstrowanych użytkowników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z kumplem wgraliśmy bios do gigabyte z innego modelu i też wszystko normalnie latało. Ale jak grał w css to miał spadki ze 100fps do 40 i tak w koło. Dobrze by było gdyby tu po mod bios komp normalnie latał i nie tracił na stabilności i wydajności. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam już AEGIS i wszystko ładnie działa a co do LPT to myślę że potrzebna by była mała modyfikacja BIOSu skoro go nie ma w marsie

 

Znalazłem kolejny problem AEGIS i BIOS pokazuje napięcie NB o 0,6 V wyższe, na szczęście zmierzyłem multimetrem i jest na NB napięcie które sie ustawia a nie te które wyświetla (1,85V :D )

 

I jeszcze raz wielkie podziękowania dla @VIBOR'a za udostępnienie mi backupu swojego BIOSu i wysłanie programu AEGIS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektro255 ładnie, ładnie Kolego, wielki rispekt :P. Mało kto już teraz korzysta z LPT więc jakby udało się taki bios zrobić żeby wgrać z dyskietki to byłby niezły czad :) czekamy na dalsze opinie jak płytka będzie się sprawować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektro255

 

Piekna sprawa z tym biosem :D

 

Moglbys sprobowac flash spod dos-a AWDFLASH-em dolaczonym do biosa MARS-a?

W razie jakby cos poszlo nie tak, to i tak masz programator :wink:

 

Mysle, ze cala spolecznosc zebrana w tym topicu bedzie Ci dozgonnie wdzieczna :wink: :-P

 

awdflash <name of .bin file> /py/sn/f/cc/r

 

cheers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta działała stabilnie na orthos i procek 2,3 GHz E6300 (box) przez około 1,5h. Poza LPT wszystko działa, płyta źle pokazywała napięcie NB ale podawała prawidłowe.

Niestety podczas pomiaru napięcia, zwarłem bramkę mosfeta z drenem i spalił się układ sterujący :D, więc na kolejne testy musicie poczekać aż znajdę płytę z takim układem i przelutuję ten układ :), bo niestety stypendium z tego miesiąca już wydałem na mugena więc nowej nie kupię :)

 

Co do awarda to nie wiem czy pozwoli jak zobaczy BIOS AMI myślę że prędzej by poszło przez flasher AMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lipa . a liczylem na ten bios od marsa :)

 

Bios jest jak najbardziej OK tylko zdarzył się mały wypadek przy pracy. Jak uda się płytkę uruchomić ponownie to daj znać. Wszyscy czekamy z niecierpliwością relację z działania dodatkowych opcji ramu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Foxconnem P35A-S.

Pierwsza bolączka to OC. Mianowicie udało mi się stabilnie wyciągnąć z mojego E2160 taktowanie 3Ghz (1336/4*9, +0,125V), ale po wyłączeniu komputera i wyłączeniu z prądu nie da się go włączyć (martwa cisza... wiatraki chodzą...) - trzeba resetować BIOS zworką ;/

Druga rzecz... dość dziwna to po podłączeniu starego dysku Samsunga SP2504C w celu przekopiowania plików nie wykrywa partycji (są one widoczne jako RAW!!!! w zarządzeniu dyskami). Nie wiem czy może mieć na to wpływ tryb AHCI, z którego obecnie korzystam.

Nie wiem czy została poruszona ta kwestia, jeżeli tak to przepraszam za ponowne pytanie (nie jestem w stanie przeczytać 59 stron).

Dzięki wielkie z góry za pomoc!

Edytowane przez Nerio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do biosu P33 postępujesz tak jak jest opisane na 1. stronie w FAQ.

Na biosie P34 i P35 to już nie pomaga.

 

Odnośnie dysku, przestaw na IDE i sprawdź. Potem możesz ponownie przełączyć na AHCI bez dogrywania sterowników, jeśli wcześniej miałeś już je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...