Skocz do zawartości
fields

Asus Xonar D2

Rekomendowane odpowiedzi

zależy do czego

potrzebujesz fancy panela - bierz creativa

 

potrzebujesz bezproblemowego sprzętu, z dobrymi sterami pod każdy system(sam używam sterowników asusa na mojej karcie niach niach :) ) - bierz asusa.

Jeśli chodzi o gry z eaxem 5.0 to to nawet działa - albo raczej - nie widzę róznicy pomiędzy posiadanym wcześniej creativem x-fi jeśli chodzi o dźwięk 3d, bo eax z natury nie używam, zawsze tak zniekształca dźwięk, zwłaszcza na słuchawkach że nie wiem czy jestem w grocie, czy w metalowej puszcze wytłumionej gąbką akustyczną...tyle że nieszczelnie..

 

ogółem karta asusa ma lepsze przetworniki na pokładzie, lepszy soft, więcej ficzerów(DDL, DTS, DD VS i HP). I stery ważą po zainstalowaniu raptem 60mb, a mają większą funkcjonalność niż 600mb śmieci creativa....i działa to b. przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu pojawia sie problem bo z jeden strony pasował by mi bardzo ten panel nie dlatego ze lubie jakies takie bajeranckie patenty tylko z uwagi na to ze mam takie a nie inne usytułowanie komputera i nie ukrywam ze bardzo by mi on ułatwił zycie, jednak z drugiej strony podane prze ciebie argumenty skłaniaja człowieka w kierunku asus... a nia da sie do asusa jakiegos takie paneliku dokupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z płytki ssą ściagaj ze strony asusa najnowsze

yhy ssa ciekawe? zainstalowalem z plyty bylo koncowka 1730, zainstalowalem ze strony asus 1738 najnowsze i ch*j naciskam menu wysuwalne i nic nie ma, ktora z zakladek bym nie naciskal. Takze na razie podziekowal za te najnowsze. Juz w nocy nie chcialo mi sie z tym bawic ale wczoraj swiezy system instalowalem i wiec nie mialem jeszcze nic w nim namieszane.

Sprobuj je odinstalowac i zainstalowac raz jeszcze i jak dalej bedzie to samo to ja podziekowal wracam do tych z plyty.

 

aha wczoraj kupilem DX'a za 219 PLN ale jeszcze nic nie sprawdzalem jesli chodzi o jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu pojawia sie problem bo z jeden strony pasował by mi bardzo ten panel nie dlatego ze lubie jakies takie bajeranckie patenty tylko z uwagi na to ze mam takie a nie inne usytułowanie komputera i nie ukrywam ze bardzo by mi on ułatwił zycie, jednak z drugiej strony podane prze ciebie argumenty skłaniaja człowieka w kierunku asus... a nia da sie do asusa jakiegos takie paneliku dokupić ?

Piszesz o usytuowaniu komputera więc zakładam że chodzi ci o wyjście słuchawkowe/mikrofon bo głośników to raczej się nie przestawia więc nie są problemem. Xonar ma wyjście do podłączenie każdego panelu zgodnego z AC97 (5x2 piny) lub Azalia. Z poziomu aplikacji można przełączać przedni-tylny panel i jest to przełączenie fizyczne a nie programowe, więc nic nie szumi/zakłuca. Ja używam panelu wbudowanego w obudowe Chiefteca ale może być choćby TAKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe stery chulaja. powiem tak rozlozyla mnie ta karta DX. Kilka ustawien odpalam mp3 i masakra tak to zaje***** gra. glosnikow nie mam jakis tam super tylko Logitech Z3e 2.1 ale do wczoraj mialem X-FI Fatality i jestem na 100% pewien ze tak nie grala. Nie wiem jak sie bedzie spisywala w grach ale mp3 chodzi malinowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich zachwytach nad dzwiekiem tych xonar'ow tez sie zastanawiam nad zmiana ;) W tym momencie mam integre AD1988B High Definition Audio na plycie asus p5k-e. Do tego glosniki genius SW-HF 5000 i sluchaweczki creative aurvana live. Odczuje roznice warta tej kwoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich zachwytach nad dzwiekiem tych xonar'ow tez sie zastanawiam nad zmiana ;) W tym momencie mam integre AD1988B High Definition Audio na plycie asus p5k-e. Do tego glosniki genius SW-HF 5000 i sluchaweczki creative aurvana live. Odczuje roznice warta tej kwoty?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sobie siedze i slucham mp3 ale zapier**** dzwiek. jestem w szoku. Sluchawki typowe do grania Steelseries 3H zadne Senheinser'y HD ale muzyczka super chodzi.

 

Aha jestem totalnym laikiem w tych sprawach, czy moze jest jakis sposob zeby wyeliminowac takie jakby mini trzaski podczas poruszania myszka, czy w trakcie robienia innych rzeczy. mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi, slychac wtedy w sluchawkach takie delikatne sprzezenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX to chyba najbardziej optymalna karta do uniwersalnego użytku jakość/cena/zastosowanie przebija wszystko na rynku.

 

Takie trzeszczenie może da się wyeliminować wyciszając nieużywane kanały w mixerze. Jeszcze inny sposób to ustawienie kanału Wave na maxa i odpowiednie zmniejszenie Volume Control najmniej jak się da, to całkowicie eliminuje szumy nawet na słabych kartach które szumią (bo mają Volume Control na full :D). Inna możliwość jest taka że kontroler USB ma wspólne przerywanie z kartą. Można pozmieniać wtyczkę USB i powyłączać po kolei w menadżerze urządzeń Standardowy kontroler hosta USB. Jest ich kilka każdy ma osobne IRQ.

Edytowane przez razor1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki tylko nastawiac sie bardziej na XONAR DX/XD czy cos D2? Duza jest miedzy nimi roznica?

 

kkNd! mam taki sam set i teraz po zmianie na d2\pm geniusy grają lepiej głosniej mocniej i czysto. Wszystko gra bdb ale i tak zmieniam głośniki bo karta sie marnuje z nimi

i na jakie glosniki zmieniasz zeby juz caly zestawik dawal rade? Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dx\d2 to bardzo podobne karty d2 ma trochę lepsze wyposarzenie bo ma wyjscia cyfrowe no i fajniej wyglada :)

 

A zmienie na solo 7c lub jakies lampy od manty a w przyszlosci apmpli i dobre kolumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar DX to chyba najbardziej optymalna karta do uniwersalnego użytku jakość/cena/zastosowanie przebija wszystko na rynku.

 

Takie trzeszczenie może da się wyeliminować wyciszając nieużywane kanały w mixerze. Jeszcze inny sposób to ustawienie kanału Wave na maxa i odpowiednie zmniejszenie Volume Control najmniej jak się da, to całkowicie eliminuje szumy nawet na słabych kartach które szumią (bo mają Volume Control na full :D). Inna możliwość jest taka że kontroler USB ma wspólne przerywanie z kartą. Można pozmieniać wtyczkę USB i powyłączać po kolei w menadżerze urządzeń Standardowy kontroler hosta USB. Jest ich kilka każdy ma osobne IRQ.

wlasnie probowalem wszystkich opcji i dalej lipa........... ale cos mnie tknelo zeby sluchawki podpiac bezposrednio do karty z tylu a nie na front panelu..... i teraz jest " That's what I'm talking about" :) bajeczka, zero trzaskow nic, muza, gierki, piekna karta ze ja tez wczesniej sie o niej nie dowiedzialem.

 

Ten kabel z wyjsciem na przod to pożal sie Boże, a myslalem ze bede mial fajnie, z tylu glosniki z przodu sluchawki, ale niestety kabel łaczący karte z FP jest dramatyczny to on generuje takie zaklocenia, teraz jak mam sluchawy bezposrednio z tylu podpiete do karty i wlaczylem gre i muze to szczeki z 15 minut pod biurkiem szukalem :blink:

 

Zdecydowanie polecam niezdecydowanym. Call of Duty4 zapitala malinowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to wszystko bardzo smakowicie, choc ja jestem skazany na D2 poki co - zlacza PCI-E mam zapchane przez chlodzenie od grafy ;)

Tylko zeby jeszcze cena zeszla do normalnego poziomu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie takie szybkie pytanie. Bo ja tam zadnym specjalista w tym temacie nie jestem ale cos wlaczam cos przestawiam ale *uj wie czy dobrze. Z tego co wyczytalem w manualu do muzyki. To zeby w grach chodzil dzwiek przestrzenny to zalecaja wlaczyc w

"DSP mode" DS3D GX 2.0 i tak mam

pozniej w

Audio Channel -> 8 channels

Sample rate -> PCM 96 KHz

Analog Out -> Headphone

 

po tym zabiegu pokazuja mi na dole 2 opcje do wlaczenia:

7.1 Virtual Speaker Shifter

Dolby Headphone

 

i te 2 opcje tez wlaczylem.

 

Odpalam gre Call of Duty 4 i tam opcjach dzwiek mam do wyboru (domyslny windows, mono, stereo, dolby 5.1)

 

dla przypomnienia dodam ze mam sluchawki Stereo i teraz prosba do jakiegos mistrza w temacie audio i grach:

Jak to mam ustawic zeby w grach na sluchawkach stereo emulowac dzwiek przestrzenny i zeby bylo dobrze.

 

Bo ja ustawiam , przyciskam i cos tam gra cos sie zmienia ale, ktore to sa te wlasciwe ustawienia ni w cholere nie wiem?

Pls o jakas wskazowke, porade.

 

Z goru dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wolałbym nawet D2 bo jest na PCI które jest bardziej oddalone od grafiki. Do tego D2 ma prawdziwe wyjście cyfrowe na RCA bez jakiś dziwnych kombinacji w zestawie są też pier-dolniki optyczne i full kabli o osłonie nie wspominam bo sam wygląd jest fajny ]:= Do tego dochodzi trochę lepsza separacja w zakresie wyższych częstotliwości niż w przypadku DX to wszystko detale ale zawsze coś. Cena co prawda jest dwa razy wyższa ale co tam. O sterach chyba nie warto wspominać bo na pewno nie będzie jaj w wersji OEM ala creative. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kilku dni d2 i muszę powiedzieć, że dalej mam szczękę na podłodze. (przesiadka z integry) A na razie tylko logitech r-20, więc jak podłącze zamówione z-5500 (wejście cyfrowe) to pewno będę musiał wziąć ze 2 dni urlopu bo mi pewno szczęka co nieco zmiażdży. Tylko 1 sprawa mnie troszkę denerwuje. To fajne podświetlenie portów jest naprawdę mocne i w nocy to widać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem sklep gdzie moge dorwac Asus Xonar D2 dolsownie drozszy o 55zl niz xonar DX (sklep jest sprawdzony, mozliwe ze maja jakas promocje) warto w takim razie

doplacic i brac D2? na recce o dx na pclab pisza ze ma inny dzwiek niz D2. Dzieki za podpowiedz.

tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie warto, choćby dla software...

nie wspominając że ma ciut lepsze przetworniki

swoją droga widziałem gdzieś testy(syntetyki-rmaa) gdzie dx kopał dupsko(niewiele, ale zawsze) w jakości dźwięku d2/d2x

 

powiem tak - gdybym nie miał tego co mam, i był na twoim miejscu, brałbym d2

 

i zwróć uwagę, ze d2 nie ma wyjścia na panel obudowy...z tym że jak juz disaster zauważył...przez ten panel pierdzą słuchawki, jakieś mini trzaski są - myślałem ze to wina mojej obudowy, a to jak widać wina czegoś innego, skoro mamy różne karty (on ma asus dx, ja razera) i problem ten sam...

wiec jak ci wyjscie na panel niepotrzebny a cena okazyjna - bierz d2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką okazję to bierz d2. Np dla mnie jest istotne, że jest pełna wersja Power Dvd 7.

 

Edit: A właśnie może się ktoś z was orientuje czy Power Dvd 7 odtwarza BLU RAY???

Edytowane przez smirnov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki problem, od wczoraj jestem właścicielem tej karty (asus xonar d2) i próbowałem podłączyć do niej przez kabelek coax spdif głosniki Logitech z - 5500.

Nie wiedzieć czemu nie mam dzwięku praktycznie w ogóle. Przy próbie testu głośników (opcja na panelu asus xonar audio center) albo w ogóle żaden głośnik się nie odezwie albo czasem usłysze "urwany tekst" np "front left" i to wszystko.... Może ktoś wie co z tym fantem zrobić. obecnie musze korzystać z analogowego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...