Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

nie kumam Tobie sie wydaje,ze kazdy proc e84xx nawet na ss bedzie robil te 5Ghz na 1.4-1.5??Myslisz,ze dzieki zabawie gtl wystarczy tylko 1.5v-dla kazdego proca??Jakos patrze po roznych forch(xs itd)i jakos nie jest tak kolorowo,no ale pewnie jestem slepy ;)

mi sie wydaje ze wiele e8400 powinno zrobic spi ma 4.8ghz 1.5v przy -100'C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Panowie tak tylko w formie formalnosci :) nie szpikujcie za bardzo prockow Vtt,wczoraj przykatowalem kolesiowi proca dalem za duzo vtt i teraz chlopak ma 10'C wyzsze tempy i mu sie restartuje komp,jutro e8400 leci do Intela :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Panowie tak tylko w formie formalnosci :) nie szpikujcie za bardzo prockow Vtt,wczoraj przykatowalem kolesiowi proca dalem za duzo vtt i teraz chlopak ma 10'C wyzsze tempy i mu sie restartuje komp,jutro e8400 leci do Intela :E

To ze vtt/vpll zabija procka dosc szybko, czasem w ciagu kilkunastu godzin. I nie wiadomo od dzis ;)

 

1.3v VTT jest bezpieczna granica na codzien ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Przyznam sie,ze 1.6v dostal przez dobre pare godzin,no dzien :)

Kurde jechalem na zrypanym biosie i przykatowalem(wstyd sie przyznac :() widac bylo mu za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZNALAZŁEM E8400 za 700 zł z bezpłatną dostawą!

Łapcie:

www.balta.pl

"PROCESOR INTEL Core 2 Duo E8400 3.00 GHz LGA775 1333MHz

 

 

DOSTĘPNY W MAGAZYNIE !! Procesor Intel Core 2 Duo zapewnia bezkonkurencyjną wydajność wymaganą do spełniania wszystkich potrzeb komputerów desktop. Dzięki wysokowydajnym technologiom, w tym technologii dwurdzeniowej, współużytkowanej pamięci podręcznej L2 o wielkości 6 MB oraz nowej architekturze już dzisiaj wybiegasz w przyszłość. Core 2 Duo charakteryzują się wyśmienitą wydajnością, a jednocześnie są oszczędne i charakteryzują się niewielkim wydzielaniem ciepła. "

 

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=28827

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łapcie:

www.balta.pl

"PROCESOR ... E8400 ....

DOSTĘPNY ... niewielkim wydzielaniem ciepła. "

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=28827

:lol2: hehe

tu jest taniej bo za e8400 jest 659.00 zł

:wink:

 

 

P.S. niemowiac o Allegroo_._pl gdzie jest jescze taniej

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mam ustawione 8x500 proca to pcie frequency jak ma byc ustawione? bo mam na 104mhz. to jest od czego w ogole? od karty graficznej czy od plyty? co to daje? ile mozna maxa dac na codzien? bo sie zastanawiam czy tym mozna troszke wydajnosc karty graficznej podniesc ;P

 

a w ogole jak przestawilem na 8x512 to mi sie karta wlaczyla na pcie x1 :D nie wiem czemu ;P moze przez to ze mam napiecia na plycie na auto. bez problemu mozna miec na codzien takie fsb? bo mi sie mostki itd nie grzeja. temp taka sama

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie tak jak z 8800gt ktore potanialy juz o 40-50% po 2 miesiacach. Tu moze az tak duzego spadku nie bedzie , ale sporo jeszcze potanieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

E8400 ma kosztować poniżej 600 zł, cokolwiek powyżej uważam za złodziejstwo i nie ma mowy żebym tego proca kupił zanim zejdzie do tego pułapu.

Swoją drogą przydał by się wtedy nowy stepping z pewną diodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Proc ma niby 66*C a noctua jest ledwo letnia. dokrecona dobrze komp stabilny.

 

GTS temp wg. everesta 65 i sie nie da dotknac.

Ktos porownywal organoleptycznie temp radiatora z E6xx?

 

Ile moge mu dac maxV na stale?

Edytowane przez valdi200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mojemu dalem na codzien 1.47 :wink:

temperatura na poziomie 70C w orthosie. Zegar 4.4 czy 4.5ghz nie jestem pewny teraz. Chlodzenie Thermalright 120ultra extreme + clp

 

 

 

edit

nie pisze z mojego komputera....zeby nie bylo ze nie chce mi sie sprawdzic.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria z wygrzewaniem proca na wyższym napięciu i zejście niżej zdaje się działać :) U mnie chodził 2 tygodnie na 1,4v @ 4,0GHz. Teraz chodzi już na 1,37 z tą samą częstotliwością. Dodatkowo po założeniu pasty liquid pro collaboratory i arctic freezera mam ~40*C w idlu i max osiągnąłem 66*C w stresie. O dziwo wciąż nie mogę przekroczyć nawet 4,1GHz na 1,4v. Nie wiem czy dawać większe vcore, wolałbym nie. Może jeśli uda mi się zmienić płytę to coś się zmieni :). Póki co jednak dzięki paście temperatury zjechały mi o prawie 20*C :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem C2D E8200 i trochę mnie zdziwił boxowy cooler... jest przynajmniej 2 razu mniejszy niż cooler z E4400, również montowałem parę razy wentylator bo były problemy, poradziłem sobie i już śmiga wszystko. Teraz pytanie. W Everest pokazuje mi coś takiego jak na obrazku. Jeden rdzeń ma cały czas 65 stopni drugi 45 a w porywach 47, te temperatury nie zmieniają się prawie w ogóle natomiast tylko temperatura procesora się zmienia. Czy powinienem jeszcze sprawdzić czy cooler jest poprawnie zamontowany ? Chyba że większość ma tak, jeżeli coś jest nie tak to i tak pochodzi to 3 - 4 dni ponieważ kupuje Scythe Mugen. Chce się tylko dowiedzieć czy wg was jest to normalne - te temperatury.

post-116678-1202813478_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...