Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

W tej kategorii sprzętu ja wybrałem eee 901. A 'macałem' po drodze eee 701, 900 i winda.

O wyborze 901 zadecydowało kilka faktów:

Bateria - rzeczywiście - ok 6,5 h z włączonym wifi i matryca na ok połowie podświetlania.

Brak dysku HDD - szumi i wpiernicza prąd - 20GB SSD i w razie potrzeby zew.HDD 2,5" na USB spokojnie mi wystarcza

WIFI - dużo mocniejsze niż w 'wiaterku' - tego posta piszę z placu zabaw (syn szaleje w okolicy)- wykryło ok 25 sieci z czego 5 bez zabezpieczeń

Rozmiar - jest jednak mniejszy niż wind - dla mnie to ma znaczenie.

Cisza - bez dysku jest absolutna - wiatrak w środku włączył mi się dotąd chyba 2-3 razy -ale żeby to wykryć musiałem przyłożyć do niego ucho.

Osobiście jestem z niego bardzo zadowolony - tylko trzeba się przyzwyczaić do rozmiaru klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kusi w 901 bateria, ale i tak raczej nabędę coś pokroju wiatru. Po prostu jest łatwiej go dostać i z gwarancją nie będzie problemu. Nie orientuje się ktoś kiedy i w jakich cenach będą nowe większe baterie do winda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inna sprawa o której teraz mi się przypomniało: ten touchpad z przyskami po bokach, jakos kompletnie mi sie to nie widzi.

Masz racje, do tego jeszcze bardzo małe. Moze kwestia przyzwyczajenia, bo bawilem sie tylko chwile tym aspire.

 

Troche prymitywne wyposazenie, a cena niewiele nizsza od klonów winda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie :)

 

W takim razie ja chce takiego:

 

http://www.gram.pl/news_8gzeJO64_Asus_N10_...em_9300_GS.html

 

netbook z nieintegrowana grafika to moze byc zabawne :D

Zabawna to jest cena tego sprzetu, wróce do domu to ci podam dokładnie, ale jak na netbooka to za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w PL ten asusik będzie kosztował jakieś 2000 PLN faktycznie drogo ale za to dostajemy 9300Gs na pewno lepsze niż intel 950 a dysk może trochę za duży bo można tam włożyć zamiast twardziela pendrive 64GB (150 euro) lub SSD ale mi sie wydaję że to dopiero początek montowania prąd żernych dodatków do netbooków a przecież to ma trzymać na bateri 6h a nie 1h z taką grafą i dyskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w PL ten asusik będzie kosztował jakieś 2000 PLN faktycznie drogo ale za to dostajemy 9300Gs na pewno lepsze niż intel 950 a dysk może trochę za duży bo można tam włożyć zamiast twardziela pendrive 64GB (150 euro) lub SSD ale mi sie wydaję że to dopiero początek montowania prąd żernych dodatków do netbooków a przecież to ma trzymać na bateri 6h a nie 1h z taką grafą i dyskiem

Za 2 kółka to bedzie wersja ze zintegrowana grafka, za wersje z 9300 (tutaj warto wspomniec, ze to jest dual graphics razem z integra Intela, to jest fajne) przyjdzie zaplacic 2,5k bez paru złotych, przynajmniej wg mojego zrodla. Poza grafa inny bedzie dysk (160 vs 250), pamiec (1gb vs 2gb) i system (XPH vs VHP), reszta bez zmian czyli Atom 1.6, WiFi, BT. O cenie mozna polemizowac, ale najbardziej mnie rozwalaja gabaryty tego:

 

Asus N10 276x195x 29.9-37.1

MSI Wind 260 x 180 x 19-31.5

 

Roznica jest, bo juz Wind należy do raczej wiekszych netbookow. A waga? 1,4kg z mniejsza bateria i 1.6 z wieksza? Czyli znowu wracamy do normalnego NOTEbooka, a z idei NETbook zostaje raczej niewiele. Ale przyznaje, ze HDMI to zazdroszcze ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak dysku HDD - szumi i wpiernicza prąd - 20GB SSD i w razie potrzeby zew.HDD 2,5" na USB spokojnie mi wystarcza

Czy to w tym temacie byl podawany link do testu, ktory pokazywal, ze na dluzsza mete to SSD jest bardziej pradozerne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Thanks to the SanDisk’s low overall power requirements, which in fact are the lowest of all drives tested here, it does manage to achieve acceptable performance-per-watt results. This drive will help to increase your battery runtime if you aren’t as concerned about performance."

 

Więc takie gadanie, że na dłuższą metę SSD ciągnie więcej prądu jest nie do końca prawdą. Póki co, SSDki nie są jeszcze dopracowane, korzystają z przestarzałej i prądożernej magistrali sata i generalnie każdy model ma swoje plusy i minusy, a wydajność, jak i pobór mocy zależy od zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Thanks to the SanDisk’s low overall power requirements, which in fact are the lowest of all drives tested here, it does manage to achieve acceptable performance-per-watt results. This drive will help to increase your battery runtime if you aren’t as concerned about performance."

 

Więc takie gadanie, że na dłuższą metę SSD ciągnie więcej prądu jest nie do końca prawdą. Póki co, SSDki nie są jeszcze dopracowane, korzystają z przestarzałej i prądożernej magistrali sata i generalnie każdy model ma swoje plusy i minusy, a wydajność, jak i pobór mocy zależy od zastosowania.

Poza tym dochodzi do tego fakt, że systemy operacyjne nie wspieraja i nie wykorzystuja zalet jakie daje SSD. IMO jeszcze troche minie, az faktycznie oplacalniejszym zakupem bedzie SSD a nie tradycyjny "talerz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeepc 1000 na allegro http://allegro.pl/item431478826_asus_pc_ee...l_atom_1gb.html może zamiast winda tego asusa brać, co wy na to. Kusząca jest bateria choć nie wieże że będzie na niej działał do 7 godzin, liczę tak na 4-5

Ja widze tylko jedna opcje asus, u mnie kosztuje 389euro+przesylka, choc advent 4211(wind) 360euro na miejscu w PC Worldzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się pochwalić ile wytrzymuję bateria? Chodzi mi o realne wartości, nie te podane z katalogów ;]

Po za tym, jak jest z filmami na tych małych paskudztwach? Nie ma jakichś dziwnych pasów po bokach, czy innego zła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o filmy to są to ekrany panormiczne wiec powinny sobie ze wszelkim movie radzić świetnie, zresztą na internecie są testy, że nie tylko Divx ale nawet filmy HD (ale nie 1080p, tylko te troche słabsze) chodzą dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Eee PC w wersji 7' i jak dla mnie to jest porażka. Funkcjonalność tego urządzenia przedkłada się mniej więcej w ramach:

<Ramka do przeglądania zdjęć/Odtwarzacz MP3/MP4 bez radia/Smartfone z pełną klawiaturą>

Jeśli komuś takie "cudo" odpowiada, to jego portfel i sprawa. Jego główną bolączką jest maciupeńki ekranik - taryfiarze oglądają w nocy filmy na większych :D

Natomiast bateria faktycznie długo trzyma, 4-5h to całkiem realny wynik.

 

Nie twierdze natomiast, że większe edycje takich netbooków nie są już całkiem atrakcyjne. Jak dla mnie taki MSI WIND lub te 10' NTT to całkiem rozsądna propozycja. Ktoś ma już może jakieś doświadczenia z obcowaniem z nimi ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że nie tylko Divx ale nawet filmy HD (ale nie 1080p, tylko te troche słabsze) chodzą dobrze.

te 1080p też chodzą dobrze... ale nie na intel Atom :)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=3MklPBVPSp0

 

chociaż też ciężko wyczuć, bo tu odpowiedz na film powyżej http://pl.youtube.com/watch?v=JVf3PtNF-j0&...feature=related

:)

 

może ktoś to sprawdzi?

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze Wind doczeka sie jednak funkcji Turbo, ktora zwiekszac bedzie taktowanie procka z 1,6 na 2Ghz (1/4 w gore, niezle trzeba powiedziec, jak na procka laptopowego). Tutaj jest juz poradnik jak wgrac bios w wersji 1.08. Jest to beta, wiec na razie nie oficjalnie, ale mysle ze w wersji finalnej nie ulegnie to zmianom. Cierpliwosci i "Wiaterek" przerodzi sie w "Wicher" ;)

 

http://www.electricvagabond.com/2008/09/bi...d-with-one.html

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w necie wyczytałem, że jeszcze długo w Polsce nie będzie dostępny wind z zwiększoną baterią, tak czy siak kupuje asusa eeepc901. Najwyżej jak będzie potrzeba dołoży się hdd na usb. Co zapewne odbije się na żywocie baterii, ale i tak powinien dłużej trzymać niż wind ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w necie wyczytałem, że jeszcze długo w Polsce nie będzie dostępny wind z zwiększoną baterią, tak czy siak kupuje asusa eeepc901. Najwyżej jak będzie potrzeba dołoży się hdd na usb. Co zapewne odbije się na żywocie baterii, ale i tak powinien dłużej trzymać niż wind ;]

Zawsze mozesz wymienic w 901 dysk na wiekszy... i juz... co to za problem znalezc dysk 1,8".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje czegoś małego i moblinego

 

MSI WIND

 

 

Asus Eee PC 1000H

 

Czy warto dokładać do tego asusa ?

 

Mniejszy brat asusa był dla mnie za mały ale ten asus 10" naprawdę przyjemnie wygląda troche taki klon Winda tylko że nie wygląda jak zabawka.

 

Może ktoś mi więcej coś powiedzieć na temat tego asusa 10" ? bo to jakaś nowość chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się ktoś pokusić o małe porównanie między eee 1000 a wind'em. Głownie interesowałaby mnie kwestia jakości wykończenia, głośności pracy, będę wdzięczny.

Waham się który z tych modeli wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...