Skocz do zawartości
stranded

Steam

Rekomendowane odpowiedzi

Mozna taki maly offtop? Dzieki. Na czym zarabia paypal, na odrobine wiekszych kursach?

 

PS. MOzliwe ze na ekarcie mbank nie pobieral mi zadnych prowizji 2% za usluge przewalutowania. Przeliczajac ostatnio saldo na koncie zauwazylem ze placilem dokladnie tyle samo co przelicznik kurs euro x cena na steam (czasem odrobine mniej, jakby kurs byl jeszcze mniejszy czyt. wczesniejszy).

 

PS2. Uzywal ktos tego skryptu 'steam-store-sctipt? Ponadto zauwazylem ze ceny to juz nie ZAWSZE 1$=1euro (oczywiscie sa wyjatni) bo ceny w dolarach niektorzy produktow sa proporjonalnie wieksze.

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

PayPal zarabia na przyjmowaniu płatności, wypłacaniu kasy na konto bankowe, ogólnie na kontach sprzedawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jakiś czas temu o problemach z płatnościami kartą w sklepie steama. Najpierw twierdzili uparcie że to wina banku aż w końcu się przyznali że coś u nich nie zadziałało i brzmiało to raczej jak "spieprzaj dziadu" niż jak przeprosiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na promocje Trine, mega gierka...

Była na steamowej Holiday Sale i drugi raz całkiem niedawno za bodajże 5€, na D2D (ale DRM-Free) tydzień temu w podobnej cenie i 2 tygodnie temu na Impulse za bodajże 15 zł. Dziwne to Twoje czekanie, skoro tyle okazji przegapiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była na steamowej Holiday Sale i drugi raz całkiem niedawno za bodajże 5€, na D2D (ale DRM-Free) tydzień temu w podobnej cenie i 2 tygodnie temu na Impulse za bodajże 15 zł. Dziwne to Twoje czekanie, skoro tyle okazji przegapiłeś.

 

Gre poznalem dopiero tydzien temu, pozatym interesuje mnie tylko steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić na steamie aby zdobyty achievement pojawiał się od razu a nie po zakończonej mape (np portal, dod:s) ?

 

Chodzi mi o to aby okienko "achievement unlocked" pojawiało się od razu po zdobyciu achievmenta. Przy "achivement progress" pojawia się od razu ale przy przy "achievement unlocked"

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pojawiają Ci się od razu? W Portal (np. osiągnięcie 'terminal velocity') pojawiało się od razu. DOD:S tak samo. Chyba że nowy Steam inaczej to wyświetla.

 

Co do zakupów - u mnie bez problemu. Żadnych błędów, odrzuceń itd. Konto w mBank

Edytowane przez BLANTMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić na steamie aby zdobyty achievement pojawiał się od razu a nie po zakończonej mape (np portal, dod:s) ?

 

Chodzi mi o to aby okienko "achievement unlocked" pojawiało się od razu po zdobyciu achievmenta. Przy "achivement progress" pojawia się od razu ale przy przy "achievement unlocked"

 

Dzisiaj troche pogralem w torchlight'a i momentalnie po zdobyciu achievmenta sie pojawialo okienko. Moze to zalezy od gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić na steamie aby zdobyty achievement pojawiał się od razu a nie po zakończonej mape (np portal, dod:s) ?

 

Chodzi mi o to aby okienko "achievement unlocked" pojawiało się od razu po zdobyciu achievmenta. Przy "achivement progress" pojawia się od razu ale przy przy "achievement unlocked"

 

hmm, przepusc caly katalog STEAM-a w firewallu... - szczegolnie -> appcache - ale lepiej caly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steam Cloud zapisuje sejwy na serwerze (twoim koncie) i jak grasz na innym kompie to masz te same sejwy.

 

Musiał wystąpić jakis problem i straciłeś sejwa, zdarza się to rzadko ale Torchlight wykonuje ZAWSZE backup najnowszego sejwa, poszukaj na forum Torchlighta w jakiej to było lokalizacji bo ja nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie spiepszylem wchodzac ponownie do gry, bo ostatni save pokazuje z dzisiaj... ale to chyba faktycznie nie wina steama tylko torchlight, do ~15 levelu bylo gid, a pozniej zaczelo wysypywac gre do windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje "zakup" gry Portal przez Steam za całe 0zł. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego systemu jako nośnika gier. Więc przetestuje go :-)

 

Ale chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy:

 

1) czy jeśli kupie Pack A (z 4 grami) i Pack B (z 2 grami) tak że jedna gra wystepuje w obu packach to będzie widniała podwójnie u mnie na koncie czy pojedyńczo? (bo na obniżkę ceny pack-a raczej nie ma co liczyć)

 

2) Czy po zakupie Packa z kilkoma grami muszę ściągnąć od razu wszystkie czy mogę wpierw jedną grę z niego ściągnąć, przejść, usunąć z dysku. A dopiero później ściągać kolejną?

 

3) Czy mając pudełkową wersje gry Stalker: cień czarnobyla mogę w jakiś sposób dodać ją do konta Steam?

 

4) czytałem że w weekendy są jednorazowe obniżki (wysokie obniżki) wybranego tytułu. Jest sposób żeby w jakiś sposób sie o tym dowiadywać zawczasu bądź chociażby automatycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Będzie widniała pojedynczo, w sporadycznych wypadkach można je komuś podarować jako gift...

2. Możesz ściągać i kasować w jakiej kolejności ci się podoba, masz gry przypisane do konta i nikt ci ich nie zabierze.

3. Nie możesz, tylko gry od Valve i wybrane pozycje mają taką możliwość. Wszystkie pozycje pod TYM linkiem.

4. Odwiedzaj steamunpowered.eu, tam zazwyczaj masz takie okazje, Stranded nad wszystkim czuwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Będzie widniała pojedynczo, w sporadycznych wypadkach można je komuś podarować jako gift...

2. Możesz ściągać i kasować w jakiej kolejności ci się podoba, masz gry przypisane do konta i nikt ci ich nie zabierze.

3. Nie możesz, tylko gry od Valve i wybrane pozycje mają taką możliwość. Wszystkie pozycje pod TYM linkiem.

4. Odwiedzaj steamunpowered.eu, tam zazwyczaj masz takie okazje, Stranded nad wszystkim czuwa :D

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do pkt 3. to niestety ale Stalker się nie kwalfikuje :(

Ad 4. Dzięki za link, będe lukał :)

 

A tak w ogóle to jakie odczucia odnośnie korzystania z Steam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie kupiłeś czasem tego przez allegro ? Jak tak, to ci sprzedawcy wycofywali gifty, gra znikała ze steam a kasa wracała do nich na konto.

Raczej nie ma możliwości, żeby gra sama z siebie zniknęła.

Napisz do supportu steam, ale na 100% odpiszą Ci, że gościu wycofał wpłatę...

 

Wprawdzie minął już miesiąc od w/w posta ale odpiszę bo chciałbym przestrzec przed tego typu zakupami. Mnie zrobił w ch... koleś Technodog (Rafał Kotnicki) z allegro więc radzę Wam uważać na niego. Jak licytowałem u niego to miał zaledwie kilka komentarzy. Niby wszystko ładnie i legalnie, dostajesz gift z jego konta, pobierasz grę ze steam i grasz zadowolony do czasu gdy... za miesiąc, dwa, Steam odbiera ci grę i znika ona z listy. Piszesz do gościa który ci ją sprezentował a on oczywiście udaje, że nie wie o czym mówisz, że nic nie usuwał itd. Piszesz do steam i dostajesz odpowiedź, że gra została zakupiona nielegalnie i jak chcesz grać to sobie musisz ją kupić u nich w sklepie. Sprzedawca z allegro oczywiście dopiero po iluś tam emailach przyznaje, że kupił grę steamową w sklepie g2play.net (znanym z przekrętów) i dał ci gift niby ze swojego konta po czym... ostatnią kopię gry przypisaną do tego konta, sprzedał wraz z kontem czego na steam robić nie wolno. Oczywiście twierdzi, że z kontem może robić co mu się podoba (czyt. sprzedać). Kasy oczywiście nie odda bo nie czuje się winny. Pozytywa dostał od razu po zakończeniu aukcji. Sporu allegro nie wniesiesz, bo minęło np. 60 dni a po tym terminie zapomnij. Najgorsze jest to, że takich osób jest mnóstwo tylko, że ludzie nie wiedzą co robić w takiej sytuacji a należałoby to po prostu zgłosić do allegro to raz (żeby mu choćby konto zablokowali) a drugie to zgłoszenie oszustwa na policję. Aż dziw bierze, że koleś od marca do dziś nabił już ponad 470 komentarzy z czego zaledwie jeden to negatyw.

 

Acha, jeszcze jedno. Ten kto dał gifta ma możliwość sprawdzenia statusu i ważności gifta w panelu Steam. Inna sprawa, że jak sprzedał konto z którego gifta dawał to na pewno już tego nie sprawdzi.

Edytowane przez Lefty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagnij od niego kase, mase osob z forum tak samo zrobili i kazdy bez wyjatku z tego co wiem dostal zwrot ;) ...nawet grzechuk, ktory najpierw zwyzywal goscia, a pozniej kazal zwrocic pieniadze xD na 90% zrobil w ch tak samo wszystkie osoby ktorym sprzedal. Najpierw daje gifty, pozniej cofa kase przez paypala. Jemu blokuja konto, ale zarabia na frajerach ktorzy sie zgodza np. na pol ceny (jako ze miesiac sobie pograli), albo dadza sobie wkrecic wine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca z allegro oczywiście dopiero po iluś tam emailach przyznaje, że kupił grę steamową w sklepie g2play.net (znanym z przekrętów) i dał ci gift niby ze swojego konta po czym... ostatnią kopię gry przypisaną do tego konta, sprzedał wraz z kontem czego na steam robić nie wolno.

Sprzedawca oczywiście kłamie, bo gdyby kupił gifta od g2play, dostałby go na jakieś konkretne konto, nie do dalszej odsprzedaży. Gifty w większej ilości (i multipaki) można kupić jedynie na steampowered.com, więc kupił tam - sam, albo przez znajomego złodzieja kart. Raczej nie przez paypala (ten nie wycofuje przecież płatności na żądanie, jedynie otwiera spór który wcale nie wiadomo jak się zakończy, a na taką niepewność nie może sobie pozwolić ktoś, kto "sprzedaje" towar za 1/4-1/2 ceny jaką zapłacił), więc albo kradzioną kartą (i chargeback następuje gdy właściciel zorientuje się że został okradziony), albo kartą umożliwiającą kilka takich bezwarunkowych zwrotów (pewnie też nie, bo raz - zostawiałby dowody oszustwa, dwa - drugi raz już na steamie tą kartą by nie kupił).

Oczywiście twierdzi, że z kontem może robić co mu się podoba (czyt. sprzedać).

Bo i mu wolno dokładnie tak samo jak sprzedawać gifty, klucze (czy "skany kluczy"), a Tobie je kupować. Prawo (przynajmniej nasze) nie zabrania, ale jest to złamaniem licencji. Tak, sprzedaż klucza bez pudełka też jest złamaniem licencji, otwierając je (a trudno odczytać czy zeskanować klucz pominąwszy ten krok) zostaje się użytkownikiem końcowym, a jemu licencja zezwala jedynie na własny użytek gry, a nie jej odsprzedanie. Jakoś nie widzę, żeby tu krytykowano "tanie klucze" z allegro i sklepów z kluczami, wręcz przeciwnie - nawet do kupowania giftów nic nie macie, unikacie jedynie z powodu coraz częstszych oszustw przy zakupach tą metodą, a i tak nie ma miesiąca żeby ktoś nie napisał że go "oszukali" zapominając, że sam oszukał w momencie kupna gifta (myśląc wówczas jacy to debile "przepłacają" za pudełkowe wydania gier gdy parę dni po premierze na allegro tyle steamgiftów za pół ceny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...